Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да не спамим полит. темата

10 hours ago, biodesign said:

незачитайки основното правило на warez-а: той е безплатен!

 

8 hours ago, biodesign said:

да усетиш приятната част на безплатното.

Един вид, има безплатно? Първият ти пост създаваше впечатление, че нямало. ;) Ама ти било бавно, не ти дават 10Г линк? И това ли прочете във уики, че трябва да е безплатно, лесно и бързо ? :D 

Според мен трябва да се обърнеш към европейският съд по правата на човека. 

 

Едит:

8 hours ago, biodesign said:

 

И, не се дръж като ковчежника на ес, та да казваш кой колко внася и колко получава.

Въпросът не беше в това. Парите на ес са пари на всичките му граждани, българските включително.

Няма нужда да съм ковчежника на ЕС, те бюджетите са публична информация.

 

9 hours ago, biodesign said:

Те, парите на ес идват безплатно от Юпитер.

Но в този контекст, бидейки от държавите които са на плюс от бюджета на ЕС, да за нас идват безплатно. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

Според мен трябва да се обърнеш към европейският съд по правата на човека.

И аз така мисля. Украинците са му нарушили драстично едно от изконните човешки права - достъпа до уарез и в общия случай пиратлъка. Няма начин в Европейския съд по правата на човека да не спечели делото. Къде се намират тия бе? :lol:

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Godfather said:

И аз така мисля. Украинците са му нарушили драстично едно от изконните човешки права - достъпа до уарез и в общия случай пиратлъка. Няма начин в Европейския съд по правата на човека да не спечели делото. Къде се намират тия бе? :lol:

А де ... ако знаех :))

 

Спират ни газа:  

On 4/28/2022 at 7:29 AM, biodesign said:

Спряха ни газа щото сме много отворени. Всъщност сме най-отворените в целия ес. И, защото могат :lol:

 

Украинският warez иска пари за бърз download  :

13 hours ago, biodesign said:

А сега даже се афишират.

Долна украинска сволочь!

 

uHudg4B.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tedy said:

Еми явно всеки си намира някакво приложение. Просто моето мнение, и за мен лично, разликата е нищожна да поддържам още едно устройство да стои на масата. Да тръгна сериозно да гледам нещо на екранче по-малко от 20-тина инча, за мен лично е леко несериозно, особено както стана дума, че ще стои само у дома това устройство, където имам голям телевизор(и), където да гледам каквото и да е. За някакви бързи поглеждания на ютюб нещо, телефона и тва е. За писане да, на по-голям екран винаги е по-лесно, но.. всеки си знае, просто аз лично не намирам никакъв резон да дам и 100 лв за подобно устройство :) . Тва за мен е няква междинка дето..

Вече ако може да замести и лаптоп, и да се ползва и за работа на път, е друго. Някакси просто не можах да свикна с идеята на "трите устройства" - телефон, таблет и лаптоп/компютър. Повече от 2 не мога да трая :) . Хеле пък ако намесим и часовниците в схемата, ама аз часовник не мога да понасям на ръката, не нося от 30 години.

 

Защо реши, че става въпрос за гледане на нещо? :) Говорех за кратко видео в ютуб, фейсбук, някакви снимки, продукти и т.н. Неща, които по принцип някой прави на телефона си.

Ако имаш нужда да работиш на него, можеш и да работиш на него без проблем. Просто аз нямам.

 

 

Като правя на телефона нещата, които правя на таблета, ме заболяват очите от взирането. Това беше още една причина да си взема таблет.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

Като правя на телефона нещата, които правя на таблета, ме заболяват очите от взирането. Това беше още една причина да си взема таблет.

Именно, на телефона не може да се работи с часове. Най-много 15-20 минути. На мен таблета ми трябва основно за това - да си го разнасям навсякъде и в същото време да имам възможности да правя почти всичко, защото другата основна машина - геймърския лаптоп на Леново, който взех преди време не ставя за постоянно разнасяне, а по-скоро за фитнес упражнения, че е има-няма към три кила. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да, и аз почнах да крада айпада тези дни :D Усещам че скоро ще ме пратят да си купя собствен, а не да го приватизирам
Удобен ми е когато не искам да имам лаптоп в себе си, и малките ми 14-ки са все пак по-обемисти и пречкащи се някак си в сравнение с таблета, и то сравнително тънки ултрабуци. Поне в контекста на устройство което да ми е под ръка когато просто искам да побраузя малко, докато гледам филм примерно.

 

  

On 5/1/2022 at 8:47 AM, Godfather said:

Че има дразнещи неща в софтуера, има. Ама взех лека полека да им свиквам. Обаче това, което забелязвам е, че е полезно човек да разнообразява с различни ОС-ове. Между другото във фирмата ми подготвят смяна на служебните машини и понеже РС варианта е някакъв смотан модел на НР, май ще мина и там на Макбук Про, което няма да е кой знае какъв проблем, щото на служебния лаптоп така или иначе извършвам ограничен брой строго специфични неща. :)

О аз от доста време имам Макбук Про 15-ка с интел, пускам го от време на време, и докато като визия ми харесва, то комфорта ми куца. Всъщност съвсем скоро и аз избирах нов лаптоп и пак се чудех дали да не си поискам новото Про, но 14-ката .. В  крайна сметка избрах Precision-а :D

Изненадващото е, че девовете ми и те избраха Делла, а не Мака :D

Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, mIRCata said:

Тоя някъв мамек ли ти прави? Иска да го поканиш на море срещу гъз ли, какво?

 

Пускам фъндъци из социалките и гледам как русофили и русофоби се изяждат. Тоя младеж обясняваше, че заради демокрацията не бил ходил на море от 20 години, щото нямал пари. Та намекнах, че от човек, който чака на държавата да му осигури пари за море не бих търсил съвети и изтърси това. Да де, 2 дена няма да мога да пиша :lol:

  

2 hours ago, gado said:

И аз имам, бе...

Що!?

Еми... лоша работа значи...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

 

 

Пускам фъндъци из социалките и гледам как русофили и русофоби се изяждат. Тоя младеж обясняваше, че заради демокрацията не бил ходил на море от 20 години, щото нямал пари. Та намекнах, че от човек, който чака на държавата да му осигури пари за море не бих търсил съвети и изтърси това. Да де, 2 дена няма да мога да пиша :lol:

  

Еми... лоша работа значи...

Бе то и аз винаги съм имал усещането, че съм педал. А в никакъв случай не минавам за държавен глезеник :CryBaby:

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че докато повечето изперкали двукраки се занимаваме с уникални глупости тук на земята, други едни хора вършат чудеса в космоса - уникалния телескоп Джеймз Уеб завърши успешно пълното фокусиране и подравняване на оптичните елементи и скоро ще е готов за работа.   :bowdown:

 

webb_img_sharpness-1536x813.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sothbiss said:

Кой телескоп? :moon:

Същия, защо? Така се произнася, ти не знаеше ли? Аз и Масква я пиша така, защото така я произнасят ватниците, а буквите на кирилица са измислени щото да съответстват на звуковете в речта. :lol:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Antares said:

На кой език?


Мисирски :laughing1:

Верно ли за буква ще се дъвчем ся, пак, отново :effemine2:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

Познай от три пъти. :)


Ский са - спъна се леко, Слакърът те усети, не се търкаляй по стълбите. :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

Ский са - спъна се леко, Слакърът те усети, не се търкаляй по стълбите. :laughing1:

Може би типично по мисирски смяташ да спориш с мен по въпроса за произношението на този континент? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Името му се пише със С. На Български е ДжеймС Уеб.

И на Светлин в Япония му викат Субетерин, ама не го пишат така.

Кажи сега и за ДжеймЗ Камеран какви филми прави.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Godfather said:

Може би типично по мисирски смяташ да спориш с мен по въпроса за произношението на този континент? :lol:


Или може би никога никъде няма Джеймз... JAMESSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Туй з, макар често да се казва и то е естествен рефлекс, ние не го изписваме по разбираеми причини

ЕДИТ: Слакър - транскрипта поглеждал ли си? Мож ли го разчете?

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mIRCata said:

на кое?


На думичката, за която се пробваш да пилиш излишно

Хинтиди хинт хинт хинт -  [ʤeɪmz] 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Като в България сменят на всички Джеймс-ове имената на ДжеимЗ-ове, ще ме заболи за това.

До тогава ще го карам като сега.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mIRCata said:

Като в България сменят на всички Джеймс-ове имената на ДжеимЗ-ове, ще ме заболи за това.

До тогава ще го карам като сега.


И правилно го караш, щото гледаме изписването. А произнасянето е малко размита тема. Та да, ние го изписваме със С. 

Link to comment
Share on other sites

Абе то и ония град се казва Бейжин, ама му викаме "Пекин". И на Одисеус му викаме "Одисей", та за туй питам на кой език говорим, че се объркАх...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...