Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

9 minutes ago, earache said:

Защо примерите ти са само от единия лагер? Zоровците не са ли и те дебили?

И те са дебили, ама не го показват толкова елементарно като другите. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз пак да попитам някой, който разбира. Искрен въпрос.

Какво да направи правителството, при положение, че това е световен феномен и дори тези, които са се наговорили да го оркестрират (Русия и САЩ), страдат от него?

Наистина ли смятате, че Русия и САЩ са по-умни от останалите държави по света?

 

Тоя дискусия става малко като за КОВИД в началото..

Пак се търси виновен, който не е очевидния виновен.

Задкулисните действия са явни за всички, но няма никакви доказателства.
И т.н.

Знаем какво стана с КОВИД. В един момент ще разберем какво се е случило и тук. При пандемията историята се повтори. Чакаме повторение и при този конфликт.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Какво да направи правителството, при положение, че това е световен феномен и дори тези, които са се наговорили да го оркестрират (Русия и САЩ), страдат от него?

 

Чшшш, тихо ся! Ти не разбра ли, че трябва да се нагъзим на Масква и само тогава автоматично ще паднат цените на всичко! Интересно при това положение що още не са паднали, понеже така като гледам бая сме се нагъзили точно в тази посока. То не бяха пАтоци, то не бяха атомни самовари, дето не стават за нищо, да не говорим за твърдия "неутралитет", дето гордо демонстрираме, щото сме били "малка държава" (с още по-малки управиници). При такова яко нагъзване, да се чудиш защо продължаваме да плащаме толкова скъпо.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, w00x said:

Аз пак да попитам някой, който разбира.

Ангеле, надали имам някакъв капацитет на разбирач, но определено мога да мисля. Преди няколко години цената на барел петрол беше по висока, а бензина беше около 2 лв. Също така от няколко места чета, че доставката на слънчоглед от Украйна не е намаляла, но защо цените на олиото са тройни един Господ знае. Да не говорим за хляба, брашното и т.н. За мен основния проблем, чистата спекулация. Четох много интервюта с доказани специалисти и всички са на мнение, че това е спекула. От друга страна факт е, че стокооборота САЩ Русия се е увеличил двойно и тройно. Ти сам си прави изводите. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, charmock said:

И те са дебили, ама не го показват толкова елементарно като другите. 

:rofl:

Виж коментарите под постове на Димитър Байрактаров във ФБ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, earache said:

:rofl:

Виж коментарите под постове на Димитър Байрактаров във ФБ.

Ти нали не ми даваш наклон кво и къде да гледам????

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, XMD said:

https://www.mediapool.bg/tokat-za-vtornik-poskapna-s-nad-75-na-borsata-u-nas-news334702.html

 

Само за вчера ли е или и днес продължава да е такава цената? 
Къде ги следиш цените какви са? 


Вчера не ми днес реално цената бе такава. Аз ще повторя - фактурирах днес ток на 70 стотинки киловат! Това е ток, купен декември лани, когато пак имаше разумни хора да бият тъпана, но никой не ги чу! Щото е важно да сменяме имена на улици и да веем чужди флагове!!! 
Помнете ми думата - моята дума тук никога не е била случайническа - ще дойде есента. 
Ако вчера са търгували фючърси на тия цени, след два-три месеца киловатът ще удари два лева. ДВА ЛЕВА, изобщо представяте ли си го това??!?!?!? Какъв точно кошмар ще е по веригата? 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, charmock said:

От друга страна факт е, че стокооборота САЩ Русия се е увеличил двойно и тройно. Ти сам си прави изводите. 

Единственият извод, който може да се направи в случая е, че явно живееш в някаква много паралелна вселена.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

Единственият извод, който може да се направи в случая е, че явно живееш в някаква много паралелна вселена.

Тъй ли? Я ми обясни по-подробно!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Godfather said:

Единственият извод, който може да се направи в случая е, че явно живееш в някаква много паралелна вселена.


Майнта му на това какво Асен прави, ти ръкуваш ли се с призраци? Не е нужно да ми казваш. Оттук на село се ръкувам с теб

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, charmock said:

Тъй ли? Я ми обясни по-подробно!

Как може да се обясни нещо, което никога не се е случвало, освен с обяснението, че явно се случва в някаква паралелна вселена?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Godfather said:

Как може да се обясни нещо, което никога не се е случвало, освен с обяснението, че явно се случва в някаква паралелна вселена?


Водещи на книга топ империя ЯВНО И ВИДНО се ръкуват с .... нещо от паралелна вселена
#небекопраимбе
 

 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, charmock said:

Ангеле, надали имам някакъв капацитет на разбирач, но определено мога да мисля. Преди няколко години цената на барел петрол беше по висока, а бензина беше около 2 лв. Също така от няколко места чета, че доставката на слънчоглед от Украйна не е намаляла, но защо цените на олиото са тройни един Господ знае. Да не говорим за хляба, брашното и т.н. За мен основния проблем, чистата спекулация. Четох много интервюта с доказани специалисти и всички са на мнение, че това е спекула. От друга страна факт е, че стокооборота САЩ Русия се е увеличил двойно и тройно. Ти сам си прави изводите. 

 

И какво да направи правителството срещу спекулата в такива кратки срокове?

 

За последното, "стокооборота", къде има изнесени данни, които мога да прочета?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Водещи на книга топ империя ЯВНО И ВИДНО се ръкуват с .... нещо от паралелна вселена
#небекопраимбе

И сега остава да обясниш защо ме цитираш, като това няма никаква връзка с моята теза или просто си решил да си правиш вятър на устата? :lol:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

 

И какво да направи правителството срещу спекулата в такива кратки срокове?

 

За последното, "стокооборота", къде има изнесени данни, които мога да прочета?

Държавата предполагам, че може да направи много неща срещу спекулата има доста механизми, стига да има воля за това и стига да се разбират помежду си различните институции и най-вече прокуратурата. А относно стокооборота го знам от сестра ми. Разправяше ми преди седмица, че нейни колеги икономисти разправяли, че уж са против Русия, а реално са увеличили двойно и тройно вноса на суровини. А моята племенница която е геолог в Далас, също разправя, че след забраната за добив на шистов газ, доставките от Русия също са се покачили. Ще искам от тях по-подробна информация.

Link to comment
Share on other sites

Тока си го произвеждаме ние и може да не ебат индустрията с 3-4 по-скъп ток. Тази индустрия е обвързана с производството на много неща, и най-вече със заетост и покупателна способност на българина. В момента нищо на нашия малоумен пазар не е с вдигната цена, която е пряко засегната от конфликта. Ама нищо. Даже горивата, който идват от Русия са 20-30% по-ниски цени. А, ако държавата реши може да намали малоумния акциз на тези горива. Може ако пожелае утре горивтото да е 2 лв. Но не иска.

Така, че Ангеле, не ми казвай "те какво да направят" Много могат да направят, ама нямат капацитет, нито топки...

Link to comment
Share on other sites

Те акцизите за горивата не се ли вдигаха на периоди по някакви схеми от ЕС. В смисъл на определени период и трябва да се качват тия акцизи заради техните "зелени" идеи да намаляваме емисии и т.н

И нашите стискат, стискат до последния срок и тогава вдигат наведнъж целия %, вместо да е разпределено във времето.

Може и да се бъркам, но с такива впечатления съм останал.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, charmock said:

А моята племенница която е геолог в Далас, също разправя, че след забраната за добив на шистов газ, доставките от Русия също са се покачили. Ще искам от тях по-подробна информация.

Как ти хрумнаха тия неща, не знам...

 

36 minutes ago, vinyl_master said:

Тока си го произвеждаме ние и може да не ебат индустрията с 3-4 по-скъп ток. Тази индустрия е обвързана с производството на много неща, и най-вече със заетост и покупателна способност на българина. В момента нищо на нашия малоумен пазар не е с вдигната цена, която е пряко засегната от конфликта. Ама нищо. Даже горивата, който идват от Русия са 20-30% по-ниски цени. А, ако държавата реши може да намали малоумния акциз на тези горива. Може ако пожелае утре горивтото да е 2 лв. Но не иска.

Така, че Ангеле, не ми казвай "те какво да направят" Много могат да направят, ама нямат капацитет, нито топки...

Акцизът ни е един от най - ниските в Европа. Проблемът от е лукойл и престъпните им схеми + държането на почти всички митнически складове. Ако искаш цените да са 2 лева на литър, единственото което трябва е някой да притисне лукойл и дъщерните им компании(Литаско). Схемата обаче така беше нагласена от мутрата и неговите хора, че ще трябват години за да се разплете.

Link to comment
Share on other sites

Аз знам, че акцизът ни е най-нисък в европа, но това не означава че горивото е ниско на база доход на българина - напротив. Схеми има, винаги ще има, но може много да се направи.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, vinyl_master said:

Аз знам, че акцизът ни е най-нисък в европа, но това не означава че горивото е ниско на база доход на българина - напротив. Схеми има, винаги ще има, но може много да се направи.

Какво общо имат доходите на хората с цените на стока като петрола?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, netrootbg said:

Какво общо имат доходите на хората с цените на стока като петрола?


Да го кажем завоалирано - горе долу колкото и WMD имат общо... 

Link to comment
Share on other sites

Производствената му цена е 80-90 стотинки, от там на сетне се почват едни данъци, такси и печалба. Как да не е обвързано, ако не беше обвързано със способноста да си го купуваш, вярвай нямаше да бъде 3 лв, а сигурно 6 лв.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vinyl_master said:

Производствената му цена е 80-90 стотинки, от там на сетне се почват едни данъци, такси и печалба. Как да не е обвързано, ако не беше обвързано със способноста да си го купуваш, вярвай нямаше да бъде 3 лв, а сигурно 6 лв.

Производствената цена и цената на която се продава, нямат нищо общо за този продукт. На Саудитска Арабия им струва между 3$ и 5$ да произведат барел петрол. Да си видял някога цена която да е близка до тази?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...