Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Аз пък тая седмица си пуснах отпуска и ще взема да си почина малко, че много се напрегнах с тия олигофрени миналта седмица.

 

В калофер сутринта 1 градус и реших да си пална печката :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Че аз котела не съм го спирал.. С изключение на няколкото топли дни през април до сега.... Тази година отоплителния ми сезон нараства до седем месеца... :online2long:

Обикновено е пет и половина-шест.... 

Link to comment
Share on other sites

Горе тъкмо слагаме 2 климатика 12ки(Daikin и Fujitsu) :D Та май ще намалеем горенето на дърва доста, а лятото ще е и ладно :) 

Link to comment
Share on other sites

И аз в началото на април като пекна изчистих камината основно и си викам "край за този сезон", който всъщност ми беше сравнително икономичен, щото доста пелети ми останаха. Ама няколко дни по-късно; нанай! :lol: Почнахме пак да припалваме за по час сутрин и вечер. Даже в неделя ходих по спешност до село да си докарам още няколко чувала пелети... та сезона като нищо ще отиде до края на месеца. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Ако не ме лъже RAM-a, баце ти Ади също е бил тапишон и също с наполеонов комплекс...


Колко требе да си тъп е късият въпрос.... Циркулираше наскоро един колаж, че Кадафи, Путин и май Бен Ладен са на 69 и ония двамата убити, УБИТИ, макар да съм сигурен, че Бен Ладен си пие питието някъде под американска протекция, а Кадафи го убиха като куче и съответно съсипаха Либия, та идеята е Путин на 69 му е време да бъде (само)убит. Умници мамини... ДЕБИЛИ

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

То и да има, Убава е дограмата и нищо не се чува. Освен, ако съседа не реши да мине с ижето. 

 

Пък и гледай ква слана има. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Mockingbird said:

Какъв ти е г/д разхода за ден и на какъв обем (квадратура) ? 

Дневен разход ми е трудно да кажа, тъй като има много фактори. Общо за сезона средно за последните 5 години разхода ми е около 1,6-1,8 тона пелети за апартамент изток-запад, 70 кв.м с хубава дограма, но без излоация. 

Най-много пелети изгорих зимата 2017/2018, но тогава жена ми тъкмо беше родила и камината гореше постоянно. Миналата година изкарах с 1,5 тона, но то дефакто зима нямаше. Този сезон до момента съм на 1,7т.

Имах късмета миналата година да си купя пелетите преди да тръгнат цените нагоре, та ги взех на по 400лв/тон, т.е. грубо за 5 месеца и половина отоплителен сезон, топлото ми излезе около 130лв средномесечно. Вкъщи поддържам 23 градуса дневна, 21 нощна температура + 120л. бойлер постоянно топла вода. 

За следващия сезон обаче сметката се очертава 30-40% нагоре с тия цени на пелетите в момента. 

Link to comment
Share on other sites

До 700 лв./тона е по-евтино с пелети от ток с климатици. После от 700 до към 800 лв./тона е г/д равно, а нататък е ясно... Приличен разход... Аз съм трети сезон и г/д дневния разход ми е 25 кг./ ден... Но топля самостоятелни две къщи с обща квадратура 200кв.м. И да ти кажа почти нямам разлика в разхода за тези три сезона.... Разликата е само във броя дни.. 

Сезон едно парното работи 5 месеца. 

Сезон две около 6 месеца и малко. 

Сега отива към пълни 7 месеца.... 

Но ако цените нарастнат още, ще търся допълнителна алтернатива.... Последно купих на 600 лв./тон началото на февруари... 

Link to comment
Share on other sites

Да, освен това към момента не знаем колко ще е битовия ток следващия сезон. Предполагам след юни ще се разбере. Щото като гледам работата отива обратно към кюмбетата и циганската любов :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе те и дървата са над 100 лева вече... Очаквам цената за битовите потребители да стане 0,24 лв./квтч с ДДС за дневната тарифа... А догодина януари като отидем на свободния пазар ще е забавно... Вероятно ще отиде на  0,30-0,40 лв.... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

До 700 лв./тона е по-евтино с пелети от ток с климатици. После от 700 до към 800 лв./тона е г/д равно, а нататък е ясно... Приличен разход... Аз съм трети сезон и г/д дневния разход ми е 25 кг./ ден... Но топля самостоятелни две къщи с обща квадратура 200кв.м. И да ти кажа почти нямам разлика в разхода за тези три сезона.... Разликата е само във броя дни.. 

Сезон едно парното работи 5 месеца. 

Сезон две около 6 месеца и малко. 

Сега отива към пълни 7 месеца.... 

Но ако цените нарастнат още, ще търся допълнителна алтернатива.... Последно купих на 600 лв./тон началото на февруари... 

Като ви чета разходите за пелети и не мога да повярвам( не казвам, че лъжете) 

Пет години бях на пелети, триетажна къща по 110 квадрата на етаж,без изолация,постоянна стайна температура 24 градуса, всички радиатори с термоглави и термостат за всеки етаж, бойлерите и те вързани към системата, на ден вървяха по 4 чувала(60 кг.)  и отделно плащахме към 250 лв. ток всеки месец.

Този сезон, сефте съм с термопомпа(въздух-въздух), сметките за ток респективно от октомври до април са 300, 400, 600, 800, 800, 760, 600. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Абе те и дървата са над 100 лева вече... 


Само щи кажа, че от Бисер Олива не дигат телефона вече.... Вий си карайте на пелети... 
Вчера мерна ли анонса как токът е скочил 75% за деня? Аз фактурирах на 70 стотинки в тоя момент, не ми се мисли какво идва

Link to comment
Share on other sites

Добре де. Минава ми през главата, че от няколко месеца насам ни еб*т като за последно с цените на всичко, а няма никакви протести. Като беше Бойко на власт, се съсипваха да протестират разни люде. Къде са протестите сега? Логиката говори, че са били яко купени тогава.

 

Ток - скъп, гориво - скъпо, храна - скъпа. Цени европейски, заплати - български. Яката работа.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че почти нищо няма да направят. Просто ми е странно, че липсват, а преди имаше протести ежеседмично за каквото се сетиш.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Sothbiss said:

Добре де. Минава ми през главата, че от няколко месеца насам ни еб*т като за последно с цените на всичко, а няма никакви протести.


Вчера токът поскъпна със 75 СЕДЕМДЕСЕТ И ПЕТ процента. Днес сутринта чета как искали не само улици да преименуват, но и украински флагове да веем!!! ИДИОТИ! ДЕБИЛИ! МАЛОУМНИЦИ! 
Торба селитра е станала 100 лева. Ще ви видя какъв хляб ще ядете! 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RaptoR said:


Вчера токът поскъпна със 75 СЕДЕМДЕСЕТ И ПЕТ процента. Днес сутринта чета как искали не само улици да преименуват, но и украински флагове да веем!!! ИДИОТИ! ДЕБИЛИ! МАЛОУМНИЦИ! 
Торба селитра е станала 100 лева. Ще ви видя какъв хляб ще ядете! 

https://www.mediapool.bg/tokat-za-vtornik-poskapna-s-nad-75-na-borsata-u-nas-news334702.html

 

Само за вчера ли е или и днес продължава да е такава цената? 
Къде ги следиш цените какви са? 

Имам два обекта с уж еднакви договори, а пък всеки месец цената на киловата се различава, единия 55 ст. другия 45 ст. ( единична цена) 

Link to comment
Share on other sites

Путин е виновен. Ако нямаше толкова дебили с капаци на очите, които да видят, че Америка и Русия са си другарчета и леекинко се опитват да преебът Европа, може би щеше да има протести. Ама до като има такива тук дето пускат дебилни картинки и за тях всичко дето не им отърва е "мацква", "другари", "северно монголци", няма да има оправия, ще плащаме скъп ток, горивото ще е скъпо и яко ще продължат да ни го вкарват мазно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...