Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

19 minutes ago, Antares said:

Абе то и ония град се казва Бейжин, ама му викаме "Пекин". И на Одисеус му викаме "Одисей", та за туй питам на кой език говорим, че се объркАх...

Одисеус е транскрибирано на латински от старогръцки. Та объркването ти личи без съмнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе вие сте големи мисири значи. Аз не споря как се изписва, но просто ме дразни, когато чужди думи на кирилица се изписват с различни букви от това как всъщност се произнася. Дадох вече примера с Масква. И да, не случайно в транскрипцията съвсем ясно се изписва Z (да не се бърка със свастиката на ония идиоти), защото точно така се произнася. И както вече казах, това адски ме дразни. :lol:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Godfather said:

Аз не споря как се изписва, но просто ме дразни, когато чужди думи на кирилица се изписват с различни букви от това как всъщност се произнася.

 

То пък щото ония с латиницата си ги пишат както се произнасят???

Така поне съвпада изписването.

 

Повече ме дразнят Гитлер, Гимлер, Голмс и Ватсон :lol:

Link to comment
Share on other sites

Правопис е едно, а транскрипция(изговаряне)- съвсем друго. 

И на френски много се пише beaucoup, ама го изговарят боку и досега не съм видял французин да го изписва bocu. 

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Значи пичове, еВало си мамата. Одеве имах малко работа в шоурума на Емаг в мола. Влезнах да видя едни телевизори и ме "посрещна" нещо, което не успях да му определя пола. Мязаше на нещо средно между момче тийн и лесбийка - къса коса, обица на едното ухо, глас - нито мъжки, нито женски, дребно и хилаво. Та това нещо беше толкова апатично към 2та въпроса, които му зададох, че чак леко ме изби на агресия. Никаква работа не ми свърши, просто седеше като сопол. Реших да не правя циркове и просто си тръгнах. След това си зададох въпроса - защо някой ще наеме това нещо за работна ръка. Не изглежда на нищо, не върши нищо, струи апатия и тъпо като гъз. Само защото е джендър ли? Не зацепвам. 

Link to comment
Share on other sites

Щото е отишло на интервю. На ората не им се работи, всеки търси далаверките да завърти. Един много добър приятел е управител на KFC обект. Казва ми, че всеки ден трябва да ги рънчи, че да работят. 

На друг обект пък няква започнала работа и ся 3ти ден не се вясва... Тия ора нещо яко ги пере тока. 

 

Аз избягвам да ходя в тия магазини, но утре за жалост ще трябва да отида до технополис в Парадайс-а. !00% ще ме питат дали не искам да си купя нещо на изплащане без лихва :D 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Sothbiss said:

Значи пичове, еВало си мамата. Одеве имах малко работа в шоурума на Емаг в мола. Влезнах да видя едни телевизори и ме "посрещна" нещо, което не успях да му определя пола. Мязаше на нещо средно между момче тийн и лесбийка - къса коса, обица на едното ухо, глас - нито мъжки, нито женски, дребно и хилаво. Та това нещо беше толкова апатично към 2та въпроса, които му зададох, че чак леко ме изби на агресия. Никаква работа не ми свърши, просто седеше като сопол. Реших да не правя циркове и просто си тръгнах. След това си зададох въпроса - защо някой ще наеме това нещо за работна ръка. Не изглежда на нищо, не върши нищо, струи апатия и тъпо като гъз. Само защото е джендър ли? Не зацепвам. 

Предполагам, че говориш за Шоурума в Пловдив - четох коментарите и веднага се отказах да ходя.

Нямам против алтернативният външен вид, защото и моят не е по шаблон. Но държанието е съвсем различна работа. Има много, ама много несериозни хора. Поправка: Има много хора, които са много несериозни. 

Относно така наречените консултанти - рядко някой наистина ме е консултирал. Един господин в големия Техномаркет към Пазарджик адски много ми помогна с хладилниците. Този човек разбираше и, може и да не си харесва работата, но не го показа грам. Другият, който ми направи впечатление, беше представител на ЛГ, който вероятно искарва бонус за продажба. Човекът си беше научил техническите характеристики и познаваше добра продуктовата гама на марката. Не да ми чете табелката. КАТО ПОЧНАТ ДА МИ ЧЕТАТ ТАБЕЛКАТА :@

Link to comment
Share on other sites

Начи... аз винаги съм бил на мнение, че ако си много добър в работата си, никой няма да те гледа как изглеждаш. Е, примерно @gado продължава да има работа :lol: 
Ама си спомням май @plameni беше разказвал как някакъв дошъл на интервю за работа и първата му приказка била дали има проблеми, че е едикакъвси. Та има хора, които не са нищо повече от джендъризма си...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antares said:

Начи... аз винаги съм бил на мнение, че ако си много добър в работата си, никой няма да те гледа как изглеждаш. Е, примерно @gado продължава да има работа :lol: 


 Че кво му е на Галицин , ма!!! Я се виж ти в огледалото... :laughing1::effemine2::laughing1:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


 Че кво му е на Галицин , ма!!! Я се виж ти в огледалото... :laughing1::effemine2::laughing1:

Видене, всяка сутрин от огледалото ме гледа едно рошаво зверилище. Само че трябва да ти кажа, че в гилдията на копченатискачите бих минал дори за конте и превземка. Ако тръгна да ти разказвам какви екземпляри съм срещал - ще се стъписаш. @earache може да разкаже за Drunken McСloud (или както са му викали в тяхната стая), или за пича, дето ще го линкна по-долу. Така че аз минавам за нормален, отделно и не смятам, че блестя с кой знае какви умения, просто в тая сфера никой не ти гледа отклоненията и вида. Особено и сега с работата от вкъщи :lol:

Пича във видеото ни беше колега. В офиса не беше толкова сресан и вчесан, като на клипа:
https://www.vbox7.com/play:b7f2d332dd

Link to comment
Share on other sites

Ахаха тия в моята фирма са страшни малоумници. Един колега, който върши супер много работа свързана със средите реши да напуска и ся ще го ядем големия. Казали му, не можем да ти вдигнем заплатата, защото нямаме бюджет, но в същото време наемат яко хора :D 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotora said:

Ахаха тия в моята фирма са страшни малоумници. Един колега, който върши супер много работа свързана със средите реши да напуска и ся ще го ядем големия. Казали му, не можем да ти вдигнем заплатата, защото нямаме бюджет, но в същото време наемат яко хора :D 


Е тя и твоята заплата остана в копривата - бахти фирмата.... Тия тряя са евреи хахааххаахах

Link to comment
Share on other sites

Е кви да са, нищо, другата седмица и аз фърлям :D Чакам да ми звъннат с оферта при едни Англичани :) 

 

аа разбрах кво се е случило с данъците, удържали са ми ги автоматично, но смеха е че имам да плащам 3 стотинки :D 

 

Ся оди разбери как да ги платя тия 3 шибани стотинки през умрелия им сайт :D 

 

image.png.33723fd46e927fe64da4bae86fcb357f.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:

Начи... аз винаги съм бил на мнение, че ако си много добър в работата си, никой няма да те гледа как изглеждаш. Е, примерно @gado продължава да има работа :lol: 
Ама си спомням май @plameni беше разказвал как някакъв дошъл на интервю за работа и първата му приказка била дали има проблеми, че е едикакъвси. Та има хора, които не са нищо повече от джендъризма си...

Нещо искаш да ми кажеш ли бе, Пеше! Може би съм грозник. Или просто не съм точно твой тип? :wub:

31 minutes ago, mIRCata said:

:wtf: плюх си в пазвата 6-7 пъти, че само 2-3 не помогна. Деа

Замълчи бе, Демби!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gado said:

Нещо искаш да ми кажеш ли бе, Пеше! Може би съм грозник. Или просто не съм точно твой тип? :wub:


Просто не знам дали имаш пари за море :lol:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Antares said:

@earache може да разкаже за Drunken McСloud (или както са му викали в тяхната стая)

За кого става дума? Наистина не се сещам. :shy:

6 hours ago, Antares said:

Пича във видеото ни беше колега. В офиса не беше толкова сресан и вчесан, като на клипа:
https://www.vbox7.com/play:b7f2d332dd

Мани, бай Ваклин се оказа, че живее в съседния вход. :blink: За 5-6 години съм го засичал 2-3 пъти. :blink:

Донякъде е разбираемо де, и двамата сме тежки асоциалки, дето се подават навън, само като им хванат мухъл мъдете от прекомерно спарване вкъщи. :lol:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, earache said:

За кого става дума? Наистина не се сещам. :shy:

Милен май се казваше, беше в на Крум тима. Сутринта я почваше с една чаша 1/3 кафе, 2/3 ракия. Беше вилнял по тим билдингите. Беше спал в коридора, щото жена му го изгонила. След като го уволниха беше идвал, вързал се на wifi и се мъчил да прави мизерии по локалната мрежа...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:


Просто не знам дали имаш пари за море :lol:

Имам, имам...  :lol:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, earache said:

Оу да, екстра неприятен тип. Щеше наистина да бие няколко колеги на едно коледно парти.

Ако визираш онова в Търново - видях го да си мие разбития нос в тоалетните :)  Та не знам какво искал и какво не искал, човека беше притежател на тежки отклонения :]] За админския тим ако тръгна да разказвам какви индивиди имаше :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...