Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

29 minutes ago, w00x said:

 

19 hours ago, w00x said:

Процесорите им са около 1.5 пъти по-бързи от Андроидските.

 

4 hours ago, ARPAnet said:

Процесорите им обикновено са по-близко до топ snapdragon/exynos, като цялостен пърформанс :)

Да, и твоята графика показва, че са по-близко от "1.5 пъти по-бързи". :) Между другото 888 е релийзнат по времето на iPhone 12-ката, съответно е абсолютно честно сравнение

За 13-ката скоро се очаква 988. Да не забравяме, че цикъла им на релийзи е леко изместен. 

Коментирах конкретната цифра.

33 minutes ago, w00x said:

За батерията. И не става въпрос за капацитет изобщо. Става въпрос за реална употреба на батерията.

Честно казано ме интересува повече колко дълго кара, а не колко е голяма на хартия.

При Андроид има телефони с по-по батерии и живот, като Moto G Power :) Ако някой наистина държи на батерии, има опции.  Best phone battery life in 2021: The longest lasting phones | Tom's Guide (tomsguide.com)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, ARPAnet said:

 

 

Да, и твоята графика показва, че са по-близко от "1.5 пъти по-бързи". :) Между другото 888 е релийзнат по времето на iPhone 12-ката, съответно е абсолютно честно сравнение

За 13-ката скоро се очаква 988. Да не забравяме, че цикъла им на релийзи е леко изместен. 

Коментирах конкретната цифра.

При Андроид има телефони с по-по батерии и живот, като Moto G Power :) Ако някой наистина държи на батерии, има опции.  Best phone battery life in 2021: The longest lasting phones | Tom's Guide (tomsguide.com)

 

 

Ясно. Всичко опира до това, кой телефон приемаме за излезнал първи. Ако приемем, че iPhone 12 е излезнал преди Снапдрагон 888, то Снапдрагона е малко по-бавен. Ако приемем, че Снапдрагона е излезнал първи и го сравняваме с iPhone 13, то снапдрагонът е още по-бавен. Както и да го въртим, Снапдрагонът е по-бавен. За онагледяване на втория вариант, при който Айфона излиза втори, може да видиш как седят нещата при Galaxy/Note 20. Разликата е над 1.5 пъти  и отива на почти двойна.

 

Моя грешка. Ами, аз говорех за high-end телефоните. Тези посредствени тухли изобщо не ги броях. Те са толкова много, че дори не съм запознат с повечето от тях.
От този списък мога да призная единствено 

 

Nubia RedMagic 6: 13:20

Nubia RedMagic 6S Pro: (13:13)

Asus ROG Phone 5: 12:23

 

Другото е пълнител.

 

Освен това, не е ясно тези цифри откъде са взети, защото в този тест тук:

 

https://youtu.be/GQTfrzduA5Y

 

ROG Phone 5 изкарва колкото iPhone 12 Pro Max, който пък изкарва доста по-малко от iPhone 13 Pro Max.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

 

 

 

 

 

 

Това явление не е ограничено до Епълските потребители и аз никога няма да мога да го разбера...

Докато си ходиш по улицата, заглеждай се във филийките на разните типове и типки и ще разбереш за какво говоря.

Link to comment
Share on other sites

Аз като един любознателен чиляк винаги съм се чудел що го правят тия хора т'ва да говорят на филията с лютеница... И единственото обяснение, дето ми е хрумвало е, че са със слушалки и не им работи микрофона.
Иначе любимите ми са тия, дето си пускат през брутрут телефонния разговор в аудио уредбата на колата (обикновено джиБ) и по кръстовищата всички им слушаме разговорите :D

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, gado said:

Докато си ходиш по улицата, заглеждай се във филийките на разните типове и типки и ще разбереш за какво говоря.

 

От доста години ги наблюдавам и им се подигравам. Не са всичките с Айфони. В началото бяха предимно. Преди 4-5 години си мислехме, че имат проблем с говорителя на телефона и работи само през високоговорител. След това обаче станаха прекалено много и тази теория отпадна. Виждал съм го и по филми, Ютуб клипове. Предполагам, че може и "рапърите" да са го въвели като някакъв тренд...

South Park много добре са го изобразили. :D 

 

 

Link to comment
Share on other sites

w00x, ако искаш вярвай на ревютата. Аз на тях или на мен си да вярвам, изкарвам си по над 11 часа нормална работа, ако е в рамките на един ден, до вечерта полунощ примерно. Разбира се карам на черни теми навсякъде. Ако се набузи всичко на макс яркост и всичко бяло, сигурно ще кара тия 7 часа, което пак е доста.

 

Колкото до идеалния екран на айфон дето не бил олед, тия на друг - ако е ips, не ми го хвали.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Да бе, човек. Вярвам ти, че изкарваш 11 часа screen time на едно зареждане. Нали затова ти казах, че ако с твоя вадиш 11 часа, с Айфон 13 Про Макс ще изкараш 20.
А какво правиш 11 часа на тоя телефон в рамките на един 16 часов ден, наистина не ми е ясно....
Моят я има 1 час screen on за деня, я не.

 

Вече са OLED всички. Предишните IPS екрани бяха най-добрите IPS екрани на телефон. Според тестове, не е субективно. Просто си ги настройват по-прецизно от останалите, защото имат 3 модела с една и съща матрица. Не като останалите, които правят 40 модела годишно, всичките с различен екран. Няма как да се настрои това просто..

Link to comment
Share on other sites

Аха, може да не съм те разбрал нещо.

Иначе единици са случаите, в които да правя толкова, иначе се случва по 6-7 общо, като апоред скоростта на падане и остатъчния заряд, както и според апп-а Accubattery, остават еди колко си часа работа, и всичко съвпада. Естествено ако прекара една нощ, пада батерията с около 4-5% и нещата вече се променят.

За айфон 13 не знам, време е (беше) да направят нещо по въпроса да направят нормални животи на батерията. Всъщност не ме интересува, то едно да беше... заради една батерия никога не бих помислил да си взема айфон. И при андроид има телефони с големи батерии ако толкова приритам.

За екрани, за тия пари мисля, че никога не е трябвало да имат нещо различно от олед, ама... както и да е.

Абе не че и с ипс не бих могъл да карам... ама само ако не дам над 200-250лв за тел.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:

Аз като един любознателен чиляк винаги съм се чудел що го правят тия хора т'ва да говорят на филията с лютеница... И единственото обяснение, дето ми е хрумвало е, че са със слушалки и не им работи микрофона.
Иначе любимите ми са тия, дето си пускат през брутрут телефонния разговор в аудио уредбата на колата (обикновено джиБ) и по кръстовищата всички им слушаме разговорите :D

А на мен най- любими са ми тези, дето говорят на филийките си, докато са си в джибовете. Обикновено още, докато карам зад тях, ги усещам, че са с филийка в ръка. А инак няма как да имат проблем с микрофона на слушалките, пък в същото време да им е включен микрофона на филийката.

Е, и моето гардже, когато му уредихме първата таратайка в живота, няма да забравя колко малко шокане на репичката му трябваше, че да се сети, дето колата му си има и микрофон и блутут, та да започне да ги ползва по предназначение. Е... вероятно съм му развалил кефа от това да има (по онова време) телефон за над 2к (май и още е толкова), ама започна да шофира далеч по-смислено, макар и не по моите стандарти за смисленост.

Link to comment
Share on other sites

Галицин, каи ми чесно, че си дал 2 илди леа за телефон! Ти луд ли си бе??? Красена ли го поиска или ти реши да си дигнеш акциите :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Брях, когиж стана на 18 щерка ти бре?!

Баси, как лети времето....моята ги прави другата седмица.... :blink:

Всъщност е на 23 моята щерка. В едно друго т.н. общество, вече щях да съм дядо (няколко пъти) :lol:

1 hour ago, RaptoR said:

Галицин, каи ми чесно, че си дал 2 илди леа за телефон! Ти луд ли си бе??? Красена ли го поиска или ти реши да си дигнеш акциите :laughing1:

Не съм аз!

Аз такива пари за телефон няма да дам никога! За документация и работа, нали се сещаш какви прекрасни 24-32 инчови монитори има? А за снимки и видео, тя си има достатъчно техника на разположение, че да опре до телефон.

 Гаджето и беше стъпало доста накриво и се опитало да се откупи, ама и той поел пътя към хоризонта (на тоя само му размачках китката, когато се ръкостискахме при запознаването, и изобщо не съм му говорил на уше).

Инак аз акциите няма какво да си ги вдигам пред нея, щото си знам, че съм дърт морук.  И времето ми за правежи е минало преди доста години. Пък и сама доказа, че има доста повече сърце, и сиво между ушите от мен.  Сега само и се радвам, когато се сети за мен, де...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, gado said:

Всъщност е на 23 моята щерка. В едно друго т.н. общество, вече щях да съм дядо (няколко пъти) :lol:

Сина ми е на 26, давай да станем сватанаци (т'ва малко в унисон с индийската тема, дето коментирахме наскоро)! :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Сина ми е на 26, давай да станем сватанаци (т'ва малко в унисон с индийската тема, дето коментирахме наскоро)! :lol:

Става.

Стига лапетата да се намерят на сгода. И да знаеш, че лично ще си платя билета да дойда, да му сплескам бушоните на твоя, ако нещо не излезе читав. Щото той боят не разгражда!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gado said:

Всъщност е на 23 моята щерка. В едно друго т.н. общество, вече щях да съм дядо (няколко пъти) :lol:

 

Помня как бяхме на една форумна среща преди доста вече години (към 10 сигурно) и обясняваше нещо за учене в Англия. Явно още е бил в гимназия. Как е минало времето...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, gado said:

И да знаеш, че лично ще си платя билета да дойда, да му сплескам бушоните на твоя, ако нещо не излезе читав. Щото той боят не разгражда!

Бахахахаха, това не ме притеснява изобщо, но пък ако той разбере какви индийски схеми му готвя зад гърба, ще довтаса на момента да ми набие чомберите, а като гледам как заяква напоследък се опасявам, че може и да успее. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дори 2 Пфайзера не могат да те спрат да станеш крал с Корона. Казвам го от опит, за съжаление....

 

Едно време не вярвах, като ми казваха, че като имаш деца бързо растат. Като гледам, прави са били хората. Нашата дъщеря стана на 6, няма да се усетим кога ще е на 20, живи и здрави да сме.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

 

Помня как бяхме на една форумна среща преди доста вече години (към 10 сигурно) и обясняваше нещо за учене в Англия. Явно още е бил в гимназия. Как е минало времето...

Дам, даже и Кръстника беше тогава май... В Йегера бяхме... Направо си хвърчи това време... 

Link to comment
Share on other sites

Грешиш - има форумни срещи, но които примерно сме били само моето семейство и Момчил и моето семейство и Пешо. Да, все в Йегера. Просто сте такива МИСИРИ безподобни, че накрая никой не идва. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jozo said:

Дори 2 Пфайзера не могат да те спрат да станеш крал с Корона. Казвам го от опит, за съжаление....

 

Разболя се??

Дано го изкараш леко!

 

2 hours ago, Mockingbird said:

Дам, даже и Кръстника беше тогава май... В Йегера бяхме... Направо си хвърчи това време... 

 

Не, не. Не тогава. Аз се сещам за друга, по-отдавна. Беше тъмно и гадо май още живееше в къща, защото обясняваше нещо за стълбите пред къщата.

Бяхме или в Хъшове в Стария град, или в При Бачо до Дома на Младоженеца.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Разболя се??

Дано го изкараш леко!

 

 

Не, не. Не тогава. Аз се сещам за друга, по-отдавна. Беше тъмно и гадо май още живееше в къща, защото обясняваше нещо за стълбите пред къщата.

Бяхме или в Хъшове в Стария град, или в При Бачо до Дома на Младоженеца.

Благодаря от името на трима ни. Да ни е честито. И двамата сме чипирани преди 1 месец.

Като цяло бяхме зле 1 ден, аз съм без вкус, цвят, мирис, няма никой.

През 10 мин. ни се пишка и се потим зверски.

Но като цяло сме добре, да чукна на дърво! 

Link to comment
Share on other sites

Да, болни сме. Както писа Галя положението не е страшно, дано поне за това даде ефект ваксината. Все пак пием доволно хапове.

 

Относно Iphone, колега от работата има 12, като моето мнение е, че Амолед дисплея на моето Xiaomi е по-добър. Да не говорим за ужастният Ноч, който беше и една от причините да сменя Покофона. 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ами то отнема известно време след втората доза за създаването на имунитет. Може да сте се заразили в промеждутъка, когато още е нямало достатъчно анти-тела.
Дори с имунитет, заразяването пак не може да се предотврати....

 

Ще се оправите! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...