Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Аз доколкото разбрах, временно се изисква сертификат за определени професии и не е нужно да си ваксиниран, за да имаш сертификат.

Отделно никой няма да проверява...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

51 minutes ago, EEK! said:

Дай нещо разумно, не само празни приказки! То дори и това не предлагаш де.

Или напиши: "Не ми пука за 200 умрели на ден, осъждам ги на смърт за да си гледам кефа!"

Физическата си сила може да използваш за нещо по-полезно, например трупопреносвач за освобождаване на легла с кислород, 'щот и такива проблеми имаше.

На тъп ли се правиш или наистина си ти иде отвътре? Кай чесно!

 

П.п. Аз отговора на въпроса си го знам. Така че, приеми въпросът ми за риторичен.  ;)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, chasti said:

Аз доколкото разбрах, временно се изисква сертификат за определени професии и не е нужно да си ваксиниран, за да имаш сертификат.

Отделно никой няма да проверява...

Изисква се и за кафенета, ресторанти, фитнеси, кина, театри и т.н. Ако искам да я заведа някъде кво правим?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, charmock said:

Изисква се и за кафенета, ресторанти, фитнеси, кина, театри и т.н. Ако искам да я заведа някъде кво правим?

Тест 

Уж една от идеите е да се опазят хора които не могат да се ваксинират поради медицински причини,  а очевидно и те са недоволни:))

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ARPAnet said:

Тест 

Уж една от идеите е да се опазят хора които не могат да се ваксинират поради медицински причини,  а очевидно и те са недоволни:))

Т.е тя е срината психически от шибания рак и единственото което поне малко я кара да се разведри е от време на врене на време да пие едно кафе на вън, но сега и това и е забранено и остава да се скапе напълно психически.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, charmock said:

Т.е тя е срината психически от шибания рак и единственото което поне малко я кара да се разведри е от време на врене на време да пие едно кафе на вън, но сега и това и е забранено и остава да се скапе напълно психически.

Тоест не може да се направи антигенен тест ?

Link to comment
Share on other sites

Сори наистина, гадно е.

 

Аз имам малко по-различно виждане, тези места трябва да затворят веднага.

И да нямате никаква възможност да отидете на кафе.

Но положението е такова, че засега въпреки всичко, можете.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, charmock said:

Ти май не осъзнаваш кво пишеш? Гадо май е напълно прав.

Аз си правех антигени тестове в продължение на месеци, преди да отида някъде. 

Очевидно в БГ сте по-специални

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Аз друго не разбирам. Антиген или pcr са с голяма доза достоверност чак след 3-тия ден от заразяването.. Ако си на първи/втори ден в над 90% от случаите няма да те хванат, че си заразен... Тотално неадекватни са, и не само нашите... Това, че имаш ваксина не означава, че не разнасяш вируса и не заразяваш други...

Link to comment
Share on other sites

Ако всички, които могат да се ваксинират бяха го сторили положението щеше да е друго! Ясно е, че има хора, които не могат и за тях нямаше да има проблем сега да живет свободно!

 

Аз се ваксинирах точно, защото ми беше ясно какви времена ще дойдат. В интерес на истината в семейството само дъщеря ми не е ваксинирана, защото е на 6. На всичкото отгоре в градината сега едната госпожа и 1 дете са болни, та цялата група е затворена и децата са в карантина в къщи.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mockingbird said:

Аз друго не разбирам. Антиген или pcr са с голяма доза достоверност чак след 3-тия ден от заразяването.. Ако си на първи/втори ден в над 90% от случаите няма да те хванат, че си заразен... Тотално неадекватни са, и не само нашите... Това, че имаш ваксина не означава, че не разнасяш вируса и не заразяваш други...

Антигените са въобще магически,  но предполагам че теорията е, че нещо е по-добре от нищо. 

Спред обясненията на лекари, ваксинираните разпространяват по-малко вируса. От друга страна са и по-ниско рискова група, която не води до препълване на болниците. 

А и теоретично ще събираш групи които би трябвало да са горе долу ОК.

От моя гледна точка - това е начина и да мотивираш хората да се ваксинират, и да не блокираш всичко на 100%. Щеше да е по-добре ако България не беше на дъното по брой ваксинирани,  но който спал спал...

 

Link to comment
Share on other sites

Аз това го разбирам. Ясно е, че риска ще е по-малък, но самите мерки са неадекватни и не вършат работа. Защото няма никакъв контрол и няма никаква лична отговорност. В малките населени места никой не ходи с маска и не спазва дистанция, в големите пък слагат маски, ама им висят под носовете, че и под брадите даже... А сините мишоци са пак в храстите и жънат с камерите....ние сме една умряла държава с прост и нагъл народ... Май наистина ще е добре да ни закрият....така или иначе сме тръгнали в тази посока сами.... 

Link to comment
Share on other sites

ЪхЪм, аз (и още един) май сме тъпи, Charmock, значи ти предпочиташ да сте с жена ти в абсолютно неконтролирано затворено помещение със знайни и незнайни заразени хора, колкото и да е възможно да се пропусне заразен човек с тестове и ваксини?!

А аз си мислех че вашата ситуация дава отговор на Гадо. Неговата реакция всъщност също издава мнението му.

 

Явно няма смисъл. Една страна тръгна по този път в началото, ама нещо се запря, и наложи мерки, и не е Швеция.

 

И аз знам отговора на всички въпроси, ама няма да ви кажа, щото това е риторичен въпрос. Вервайте ми!

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, XMD said:

Аз се ваксинирах, но не подкрепям тези насилствени мерки. В семейството ми има 3ма души с автоимунни заболявания, които няма как да се ваксинират. 
В работата две от готвачките са също с автоимунни заболявания, едната касиерка е ваксинирана, другата, от днес е на работа, след изкаран ковид.  Заради опашките пред лабораториите и срива в his.bg нито тест можаха да си направят, а другата да си изтегли сертификат. 
А някой може ли да обясни PCR теста, що е за 72 часа, а антигенния за 48? Да не би да дава допълнителна протекция, щото е по-скъп? 

 

2 hours ago, charmock said:

Жена ми е онкоболна, онколозите не и дават да си сложи ваксина до като не мине пълното химиотерапично лечение, от което има още една година. И кво правим сега?

 

Съгласен съм, че системата е тотално неадекватна, но това не трябва да е изненада за никой.

Недомислиците са навсякъде. Хора, които поради здравословни проблеми не могат да получат ваксина, трябва да получават сертификат автоматично.
Тук обаче идват проблемите със злоупотребите, до които ще се стигне. Трябва да се минава комисия като при ТЕЛК едва ли не, за да дадат сертификат по служебен път на подобен тип боледуващи. Да се дават епикризи, документи, да се гледат от вещи лица, да се заверяват и т.н.

 

То е ясно (или поне трябва да е ясно, но на повечето не им е), че подобни ходове са с цел подтикване към ваксинация.

Продължавам да не проумявам как хора, без вяра в държавните органи, решиха за най-добър вариант да се доверят на държавата. Защото тези, които се "бунтуват" по един или друг начин от 2 години, правят точно това.

Ако се разболеят и имат нужда от лечение, стигат до рухналата ни и изпълнена с бюрокращина здравна система и явно са убедени, че там ще могат да ги излекуват.

Ако не се разболеят и не се ваксинират, стигаме до момента, в който нефункциониращи държавни органи, им натрапват условия за ваксинация.


Всичко това е като да знаеш, че 3 от 4-те спирачки на колата ти не работят, но да се зафучиш яката надолу по склона с надеждата, че ще спреш все пак без проблем. Защо е това? За да може накрая като спреш в дерето да кажеш "Дейба бракмата" и да обвиниш колата, а не собствената си глупост?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

Хора, които поради здравословни проблеми не могат да получат ваксина, трябва да получават сертификат автоматично.

Е те точно това не. Затова са казали бързи тестове. Резултата излиза за минути. Отиваш на кино, нямаш сертификат, правиш на място тест и влизаш ако си ок. Горе казаха, че са малко афиф, но пак е по добре от нищо. Дори да не хващат първите 2 3 дни, пак ще хванат тези които още нямат симптом но са вече болни.

Иначе тъста и тъщата излязоха сега положителни. Двамата са с Модерна. Тя е с диабет и на инсулин 40+години. Той е в болница с както казаха изменения в белия дроб, тя си седи в къщи и нищо й няма. Толкова са шашави нещата с този вирус. Очаквахме да са наобратно. Ако има усложнения, да са при нея.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mIRCata said:

Е те точно това не. Затова са казали бързи тестове. Резултата излиза за минути. Отиваш на кино, нямаш сертификат, правиш на място тест и влизаш ако си ок. Горе казаха, че са малко афиф, но пак е по добре от нищо. Дори да не хващат първите 2 3 дни, пак ще хванат тези които още нямат симптом но са вече болни.

Иначе тъста и тъщата излязоха сега положителни. Двамата са с Модерна. Тя е с диабет и на инсулин 40+години. Той е в болница с както казаха изменения в белия дроб, тя си седи в къщи и нищо й няма. Толкова са шашави нещата с този вирус. Очаквахме да са наобратно. Ако има усложнения, да са при нея.

 

Защо не? Какви потенциални проблеми виждаш? Това е мноого малък процент от населението все пак.

 

Дано и двамата са добре.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Защо не?

Защото сертификата автоматично ги освобождава от последващ контрол. Когато си без сертификат понеже не си ваксиниран и си по-голям шанс да се разболееш и да заразяваш, като искаш да идеш някъде ще ти направят бърз тест и малко от малко ще се намалят вредите, които може да нанесеш.

Примерно - разболяваш се. Инкубационния период е 7 до 10 дни. Да речем първите 3 дни тестовете не показват нищо и ти се мандахерцаш насам натам и заразяваш. На 4-я ден теста те хваща и ти се изолираш в къщи, защото все пак си съвестен и не го правиш нарочно.

В другия случай се размотаваш 7 до 10 дни докато се появят симптомите и се прибереш в къщи. Така 2-до 3 пъти повече време несъзнателно си заразявал, защото си имал сертификат и не са те спирали никъде.

 

Сертификата за ваксина показва, че дори да го хванеш, ти като имащ някакъв имунитет и не си в разните частни случаи, тялото ти бързо ще пребори вируса и пак няма да заразяваш дълго време. А може и дори да не се стигне до там, зависи колко ти е здрава имунната система и колко бързо неутрализира вируса преди да стигне голям брой, дето вече да прави поразии

 

Горе долу като да кажем - на сляп ще дадем книжка, щото не може да изкара изпита

2 hours ago, w00x said:

Дано и двамата са добре.

Благодаря.

Ми както казах, той е в болница и му бият някакви инжекции, защото пущината е слезнала в белия дроб. А тя си е в къщи и е ок. Гледа сериали по цял ден и я хваща съклета, че не може да излиза.

 

2 hours ago, w00x said:

Това е мноого малък процент от населението все пак.

При нормална държава, нормално гражданско самосъзнание и общество - съгласен съм. Ние обаче тука сме кофти материал. Фалшиви сертификати, ваксини в мивките, фейса само антиваксъри и конспиратори, че Бил Гейтс ги чипирал и им сменял ДНКт-то. Че то сигурно и повече от половината хора с ТЕЛК реално нищо им няма, ми са си купили решенията.

Как в такава ситуация, да раздадеш сертификати на реално имащите нужда? Нищо чудно при такова раздаване на сертификати 90% от ползващите да излязат и те по втората схема.  Контрол няма, корупция до небето, няма как да стане друго.

Link to comment
Share on other sites

Ако тоя вирус е изкуствено създаден, създателя дали е знаел, че ще мутира :D Или на това се е надявал ? 

 

https://nova.bg/news/view/2021/10/21/343622/почина-владимир-каролев/?fbclid=IwAR1KmDY0mYu5BGvzEwzE0wKCu5RTpZfPCJa1SnSqC5L5abxtp-lMRvg7s_c

 

Ако имахме медицински хеликоптер на ПСС дали нещата биха се развили по друг начин ? 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Споко, бе!

Вадете си сертификатите и в момента на получаване, вече сте в год мод!

Изобщо няма да разнасяте зараза. Ставате безсмъртни. А вирусът само като ви помирише телефоните и ще бяга далече.

А няколко стотин хиляди човека от най-преебания и засегнат сектор, нека да се думкат изодзаде. Не знам колко са хората, които по причини просто няма как да получат сертификат. Сигурен съм обаче, че и те са поне стотина хиляди. Та и те нека се думкат отзад.

Нали... Важното е да се съдейства и съгласява с малоумни решения, взети от днес за утре. Щото все пак не твоята черга гори.

Жалка работа, честно!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gado said:

взети от днес за утре

За пореден път.

Чесаха си макарите цяло лято и сега изведнъж ей така от средата на седмицата - дай.

И като почнат - ми то това го има и в други държави. Да ама, там предупредиха 2-3 месеца по-рано. Това ще стане еди кога си, подгответе се. Ние, сега тука юруш на маслините.  По лаборатории и центрове толкова народ ще се натрупа, че колко болни от там ще се пръкнат не ми се мисли.

Link to comment
Share on other sites

Мен ми е малко тъжно да гледам как цялото ни общество е супер поляризирано и всички са станали абсолютно непримирими към различно от тяхното мнение. Дали ще сме леви срещу десни, ваксъри срещу антиваксъри, про срещу антиджендъри и т.н. "Разделяй и Владей", както са казали хората. И определено частта с разделението е доста успешно постигната.

@charmock стискам палци за пълно оправяне на половинката ти!

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, gado said:

Споко, бе!

Вадете си сертификатите и в момента на получаване, вече сте в год мод!

Изобщо няма да разнасяте зараза. Ставате безсмъртни. А вирусът само като ви помирише телефоните и ще бяга далече.

А няколко стотин хиляди човека от най-преебания и засегнат сектор, нека да се думкат изодзаде. Не знам колко са хората, които по причини просто няма как да получат сертификат. Сигурен съм обаче, че и те са поне стотина хиляди. Та и те нека се думкат отзад.

Нали... Важното е да се съдейства и съгласява с малоумни решения, взети от днес за утре. Щото все пак не твоята черга гори.

Жалка работа, честно!

 

Ако гореше на някой друг чергата, пак ли щеше да си на същото мнение?
И защо мислиш, че в другите сфери няма свиване на бизнеса и хората не губят работата си?

 

Ресторантьорите и хотелиерите дали са най-преебани и засегнати в страни, в които има ваксинация над 70%? Защото миналия месец в Италия, баровете си работеха с пълна сила, все едно няма нищо. Навсякъде се влиза със сертификат, разбира се.

Реално ако трябва да се сърдят на някой, трябва да се сърдят на хората, които не са се ваксинирали.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Antares said:

Мен ми е малко тъжно да гледам как цялото ни общество е супер поляризирано и всички са станали абсолютно непримирими към различно от тяхното мнение. Дали ще сме леви срещу десни, ваксъри срещу антиваксъри, про срещу антиджендъри и т.н. "Разделяй и Владей", както са казали хората. И определено частта с разделението е доста успешно постигната.


Е та то това е вече повече от 20 години. И в момента правилно виждаш, че е стигнало кошмарни размери. 

=====================

 

Галицин, разбирам, че те касае пряко ситуацията, но това не я прави грешна. Неведнъж е казано - без кръчми можем да оцелеем. В името на здравето може да си пием и вкъщи. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...