Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

На тоя въпрос вчера отговаряхме 10-на пъти. Втората доза беше на 31-ви август, тоест е минало месец и половина. Казват, че трябва да са минали поне 2 седмици, а те са повече очевидно.... Даже джипката се учуди, как така с ваксина пък положителни. Еми застраховка няма в тая работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

МАКАК ТАКА :D 

 

Е те така. Случва се, ще се оправите. Малко ще изкукате 10-15 дена вкъщи ама тва е положението. 

 

Аз 2 пъти седях под карантина, единия, защото сестра ми се бяха филмирали много, а аз бях ходил на бар. Другия беше на племеницата на рождения ден,а  бяхме в семеен кръг само. Но се оказа, че има болни. И пак 2 седмици. 

 

 

Видене, Момчил кога последно си е идвал в България ? 

Май имаше 1 ходене в Йегера преди 2-3 години. Аз тогава исках да дойда, но нещо пак имах да върша. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Ваксината не предпазва от заразяване, а от леко каране. Днес изписаха тъста от болницата. Казва - аз бях най-добре от всички, защото бях ваксиниран. Всички в ковид отделението тежките не бяха ваксинирани. Системи, кислород. Кашлят, грачат. Казва, аз се разкарвам, обикалям по коридора, другите 3 крачки и почват да кашлят и задъхват. Било ужасно там. Вика който не го е видял, да не обяснява колко е ок положението. Страшно било.

Та не знам колко ДНК ви се променя и колко илюминатите ще ви командват, ама - ваксинирайте се.

Аз на последната среща дето съм ходил беше и кръстника в Йегерхоф. От там нататък не съм идвал, ма то не съм и виждал да се е организирала.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, w00x said:

Колко толкова много да са минали? :D 

2017 година.


Все си мисля, че повече години минаха и то като се има предвид, че с него неволно попаднахме в лична среща вместо форумна. 
 

28 minutes ago, mIRCata said:

Ваксината не предпазва от заразяване, а от леко каране.


Последно? 

Link to comment
Share on other sites

Кога съм твърдял друго, че да да е последно?

Ти каза, че ваксините са безполезни срещу новите щамове, а аз казвам, че според мен работят.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mIRCata said:

Кога съм твърдял друго, че да да е последно?

Ти каза, че ваксините са безполезни срещу новите щамове, а аз казвам, че според мен работят.


ИЗречението ти е оксиморон бе, Слакър!:laughing1:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Ваксината не предпазва от заразяване, а от леко каране.


Казвал съм преди, казвам пак - няма такъв Слакър!!!! Абе мисирко! Ваксината последно от заразяване ли предпазва или от леко каране? Щото ако ме предпазва от леко каране, вместо да ми го осигури лееееееко се притеснявам... Слакър мисирков!

Link to comment
Share on other sites

Шансът е изключително малък, до никакъв. Симптоми обаче спокоойно ще проявиш. На мен вече ми се случи СЛЕД ваксината. Пак бях близо месец без обоняние. Тоест предполагам, че съм се срещнал с по-новите версии. 

Link to comment
Share on other sites

Не знам на мен си ли да вярвам, на шанса ли..... Факт е, че месец и половина след втора игла на Пфайзер сме с корона. Та поне Пфайзера явно не пази, дано поне помага за по-леко боледуване. Майка ми, баща ми и тъщата са с така плютата Астра, ще видим там как ще се представи.

Link to comment
Share on other sites

Тъста и тъщата са с модерна от доста време - според тестовете и двамата го изкараха. А горе писах как точно е била ситуацията в отделенията.

Link to comment
Share on other sites

Да.

Разправяше, как пред него изнесли умрял в чувал.

И да е имал съмнения към ваксината, вече няма. Убеден е, че с нея се е разминал леко като е видял с неваксинираните какво става в отделението.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:

Много години минаха, много... Вече и аз не знам. 

Тва е щото си забравяш постоянно гинкобилобата, Мисире! Първият път беше 2015-та, а след това 2018-та горе на терасата, когато и Пешо дойде. От тогава не съм идвал, заради шибаната пандемия. Трябваше миналата година да дойда, ама спряха полетите точно по това време и останах на сухо. :lol:

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, jozo said:

Та поне Пфайзера явно не пази, дано поне помага за по-леко боледуване....

 

На моята кума баща и (70+),диабетик,с високо кръвно и тн. ваксиниран с две дози на Пфайзер се зарази.Човека си работи на село,цепи дърва на двора гледа си животните и освен силно главоболие и два-три дни с температура други страдания няма.Та не бих казал,че не работи ваксината,ключово е да не се стига до болница,щото на тая възраст много е вероятно да не излезе.Колкото до Астра Зенека,ваксината дава отлични резултати,следя редовно публикации в Лансет,просто май я "наплюха" конкурентите в началото,защото е доста по-евтина от Пфайзер и Модерна...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, HEMO said:

 

На моята кума баща и (70+),диабетик,с високо кръвно и тн. ваксиниран с две дози на Пфайзер се зарази.Човека си работи на село,цепи дърва на двора гледа си животните и освен силно главоболие и два-три дни с температура други страдания няма.Та не бих казал,че не работи ваксината,ключово е да не се стига до болница,щото на тая възраст много е вероятно да не излезе.Колкото до Астра Зенека,ваксината дава отлични резултати,следя редовно публикации в Лансет,просто май я "наплюха" конкурентите в началото,защото е доста по-евтина от Пфайзер и Модерна...

 

Да, това е основното като гледам, че специално Пфайзер помага за по-леко боледуване, но не заразяване, което не е малко. Ние имахме силно главоболие, хрема, като жена ми дигна 1 път температура, аз хич. От друга страна майка ми и баща ми (който от години се бори с високо кръвно) са ваксинирани с Астра Зенека и бяха контактни с нас, за момента нямат проблеми. Та всички плюха тая ваксина, но моя опит показва, че е по-ефективна. Да, имам познати, които първата игла понесоха много тежко, но ако са предпазени, цената май си струва. Моите родители имаха само лека отпадналост за 1 ден и толкова. Та тук специално многото пари явно се намесиха за да убият конкуренцията.

Link to comment
Share on other sites

Я изяснете всички какво разбирате под заразяване? Защото за мен това е нещо да ти влезе в организма, където няма работа там. Та в тази насока ваксините не създават магически щит, който нещото - вирус/бактерия да не влиза във вас и да ви заразява. Винаги нещо влиза. Няма как.

Въпроса е след заразяването тялото как се справя с нашественика. Дали успява да реагира и да го пребори и времето за реакция и създаване на първите антитела, които почват да унищожват конкретната зараза така, че да не достигне разпространение в тялото, което да почне да вреди на неговото функциониране.

Едни гадости се размножават по-бавно от други и обратно.

Едни не успяват да се размножат достатъчно бързо, че да се усетят от нас съзнателно - имунната система ги спира доста бързо, други, като тоя вирус явно успяват бързо бързо да си увеличат бройката в тялото, така, че докато имунната система реагира, се усещат и някакви симптоми. Важното е, че имате готов отговор, а не да се чака тепърва да се разбере какво е, как да се разпознава и да почне да се произвежда нужното да се спре.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, jozo said:

 

Да, това е основното като гледам, че специално Пфайзер помага за по-леко боледуване, но не заразяване...

Никоя от ваксините не предодвратява заразяване,пише го дебело в листовките.Номера е да се намали репродуктивното число(да и ваксинираните разпространяват вируса но в пъти по-малко)и разбира се ако се разболее човек да се боледува леко или хич.Това е основното,дебелите антиваксърски глави не мога да го проумеят.При положение,че тоя вирус причинява  последващи увреждания сред доста голяма част от разболелите се,изобщо не разбирам защо хората у нас продължават се държат като пълни тъпаци и не вземат мерки да се предпазят.Имам доста приятели в скандинавските страни,там вече си живеят нормално,няма маски не искат сертификати и тн.Заболелите в болница са пренебрежимо малко,за починали да не говорим.У нас измират по 200 човека на ден,болниците са пълни(виждам го всеки ден),от това страдат хора с други заболявания...но не нашенеца нЕма да се "чипира" предпочита да си умре прост,щото са му по-важни кръчмите и мол-овете.Заслужаваме си съдбата това е истината.

Link to comment
Share on other sites

Относно заразявнаето, не е баш така. Дава ти някакъв процент шанс, но да не навлизаме в излишни спорове. Естествено тея дето са се заразили са извън тоя процент, който за мен не е този, който казват.

 

За мен да се заразиш значи да проявиш симптоми, които понякога може да са лека хрема, болка в гърлото и подобни. Другите по-тежки не ги успорвам изобщо.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, jozo said:

Относно заразявнаето, не е баш така. Дава ти някакъв процент шанс, но да не навлизаме в излишни спорове. Естествено тея дето са се заразили са извън тоя процент, който за мен не е този, който казват.

 

За мен да се заразиш значи да проявиш симптоми, които понякога може да са лека хрема, болка в гърлото и подобни. Другите по-тежки не ги успорвам изобщо.

 

Не съм видял аз обявени проценти на това, колко ваксините предпазват от заразяване. Обявяват се само тези, които показват, колко е ефикасна ваксината срещу тежко преболедуване.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...