Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

6 hours ago, netrootbg said:

Лично го познавах. Много готин човек беше. Последно се засякохме в Занзибар месец и нещо преди инцидента. Един от най - интелигентните хора които познавам беше. Не знам защо си мислиш, че е унищожител на природата. Това което говореше за допълнителни лифтове е нещо което отдавна трябва да се направи на много места из страната.


Въпрос на мнение, Иване, въпрос на мнение. Всичко, което грачеше и правеше беше само и единствено в личен негов интерес - това е достатъчно показателно. Простащините му в публичното пространство пък да не говорим. 
За мъртвите не бива от възпитание да приказваме лошо, но тия десетки коментари "поклон" ме отвращават. И съм убеден, че половината нямат понятие кому се "покланят" 

ЕДИТ: Ангеле, моля ти се не почвай да говориш колосални глупости пак! 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами това с Лифтовете си е огромна инвестиция, която не се избива за 1 година. На Пампорово от 10 години се говори, че трябва да сменят дъртия лифт на Малина, който е 3 седалков и ако беше 6 седалков, курорта щеше да е 10000 пъти по-добре. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotora said:

Ами това с Лифтовете си е огромна инвестиция, която не се избива за 1 година. На Пампорово от 10 години се говори, че трябва да сменят дъртия лифт на Малина, който е 3 седалков и ако беше 6 седалков, курорта щеше да е 10000 пъти по-добре. 

 

Ти в двуседалковия от 196Х, дъли не е и по-стар сядал ли си? Че аз дето ми не пука се притесних и така здраво стисках дъщеря си, че няма накъде. Майка й почти се напика в другата седалка с голямото дете. Добре че съм възпитал децата си да не се страхуват. 
Изобщо грам не ми пука колко струва един лифт, пука ми какво унищожават помиярите заради един лифт. И докато си на лифта ако погледнеш в краката си долу може и да разбереш какво казвам. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

 

Добре де. Ако гореше друга черга, а не тази на твои близки приятели.

Откъде да взема процент на свиване по-точно? :D Нямат право? Че кой им е забранил? Просто се изисква да се тестват или да са ваксинирани. Никой не им е казал "няма да работите".
Единственото, с което съм съгласен е, че можеше да обявят по-рано, за да могат хората, които се чувстват принудени, да се ваксинират.
Те обаче явно искаха да им направят напук, задето се ваксинираха по 100 човека на ден през изминалите 3 месеца и им го нахакаха на 3 ката. По един за всеки месец.

 

 

1. Какво са правили хората, които са ваксинирани, че нямат сертификати още? Месеци след ваксинацията си. Издават ги на момента след втора доза.

2. Какво им пречи да си извадят сертификатите, при положение, че системата работи? Дори сега заявих своя отново, за да тествам.

.. На мои близки приятели? Риъли!? Ти си тотално дискънектнат, честно.

Колкото до процентите и свиването, ти самият се изплюща по начин, щото да звучиш като осведомен. Та за това и ти казах, че разчитам на теб да ме просветлиш.

Отговора на тъпият си въпрос кой аджеба им бил забранил, можеш и сам да го намериш, прочитайки онова малоумие, наречено - Заповед (номер едикояситам) на здравния министър. Ще разбереш и точно кои са тия хора. И не, тия не работят по пантофи от вкъщи, а блъскат на смени от по десетина часа. Капиш?

 

 

Всъщност и аз не знам защо изобщо се занимавам да дискутирам с късопаметни лапнишарани.

Малко ви беше, кога се дупчихте против грип. Пък после грипясвахте яко, ама от различен щам. Дано като започнат да ви задължават да се бодете по десет пъти на година, поне леко ви просветне, че в цялата работа има нещо наистина гнило.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

 

Ако прескочим изработката и материалите - ТОТАЛЕН боклук. Дали още висят на палатки слабоумните да го чакат? Че до такава степен ми е изчезнала цялата тая фирма от радара, че нищо не съм чул от 2 години. :laughing1:

 

Ами, изработката и материалите им са хубави, както сам си казал.

Батерията на 13-ките е просто недостижима от Андроид телефоните на пазара.

Дисплеите им са от най-добрите на пазара, дори и когато не са OLED.
Камерата им е хубава и се нарежда на едно от челните места измежду всички телефони.

Видеозаснемането им е по-хубаво от на всеки Андроид телефон.
Процесорите им са около 1.5 пъти по-бързи от Андроидските.

Софтуерни ъпдейти получават по 5-6 години. И не секюрити ъпдейти, а ъпдейти на операционната система.

Интерфейсът им е много плавен за употреба.

Има страшно голям избор от аксесоари от всякакъв тип.

Има огромна интеграция с други услуги.

Приложенията на една и съща фирма, понякога за по-добри за iOS, отколкото за Андроид.

 

Вероятно има и още.

Изброеното горе не съвпада с моето определение за "тотален боклук" със сигурност.

Link to comment
Share on other sites

Ха такаа.... И заповедтта не издържа и 24 часа след влизането си в сила, преди да започнат да я прекрояват и донагласят. Аре сега да видим колко още часа ще издържи, преди новият пач. А това, дето щяло да има безплатни тестове, ама още не били уточнили цената на пробата е просто безценно! Личи си школовката и мундщровката. Просто прелест!

Ама пак бива, де. Явно някой се усети, че това, дето го е лапнал, ама хич не е фурма.

Жалко, че едва ли ще се стигне до тотална отмяна на тази фашистка изцепка. И подхващане на въвеждането на тази инак добра идея, но по правилния начин.

Link to comment
Share on other sites

Ми смениха за възрастта на децата, после продължителността на сертификата за преболедували. Сигурно и още има

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

 

Ами, изработката и материалите им са хубави, както сам си казал.

Батерията на 13-ките е просто недостижима от Андроид телефоните на пазара.

Дисплеите им са от най-добрите на пазара, дори и когато не са OLED.
Камерата им е хубава и се нарежда на едно от челните места измежду всички телефони.

Видеозаснемането им е по-хубаво от на всеки Андроид телефон.
Процесорите им са около 1.5 пъти по-бързи от Андроидските.

Софтуерни ъпдейти получават по 5-6 години. И не секюрити ъпдейти, а ъпдейти на операционната система.

Интерфейсът им е много плавен за употреба.

Има страшно голям избор от аксесоари от всякакъв тип.

Има огромна интеграция с други услуги.

Приложенията на една и съща фирма, понякога за по-добри за iOS, отколкото за Андроид.

 

Вероятно има и още.

Изброеното горе не съвпада с моето определение за "тотален боклук" със сигурност.

 Ти пък, щом началника казва, че е боклук, значи е боклук :) :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Какво са променили?

Ма ти къ я мислиш тая работа бе, Младеж!? Ми чети, бе! Четене му е майката! И мисленето с кашавото между ушите ти, а не чрез социалната ти медия.

Да не съм ти баща, че да се пробвам да ти наливам на готово?

36 minutes ago, mIRCata said:

Ми смениха за възрастта на децата, после продължителността на сертификата за преболедували. Сигурно и още има

А това за възрастта на децата е самото засукано връхче на лайното, около което кръжат мушиците....

Щото дори и на копченатискачите им е ясно (забележи, че не казвам - Лузърите), че лапетата са едни от основните разносвачи на тези буби.

Ама така е, когато някой в паника и щото Биг брадъра му е казал, изведнъж се втурва да се задейства.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, gado said:

Ма ти къ я мислиш тая работа бе, Младеж!? Ми чети, бе! Четене му е майката! И мисленето с кашавото между ушите ти, а не чрез социалната ти медия.

Да не съм ти баща, че да се пробвам да ти наливам на готово?

 

Аз чета, бе! Но знам ли какво ти е развълнувало перата и си го разтълкувал като промяна? Затова питам съвсем културно...

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, от фирмата за въйдъски трябва не една заплата, ами направо акции да ти дадат за тоя пост... Ненужно е да подемаме безсмислен диспут, не знам откъде ги изкара тия данни, не вярвам дори на половината, но което пък е сигурно - по-тъпашки ОС от техния не съм виждал през живота си. И това го казвам като някой, купил и от двата телефона топа за съответното време наведнъж, без да съм се обързвал емоционално ни с едните, ни с другите предварително. 
И понеже ще отидем неизбежно към "на вкус и на цвет, товарищи нет" нека оставим всеки да си ползва любимото. И в тоя ред на мисли ти що си Андроид телефон тогаз? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Ангеле, от фирмата за въйдъски трябва не една заплата, ами направо акции да ти дадат за тоя пост... Ненужно е да подемаме безсмислен диспут, не знам откъде ги изкара тия данни, не вярвам дори на половината, но което пък е сигурно - по-тъпашки ОС от техния не съм виждал през живота си. И това го казвам като някой, купил и от двата телефона топа за съответното време наведнъж, без да съм се обързвал емоционално ни с едните, ни с другите предварително. 
И понеже ще отидем неизбежно към "на вкус и на цвет, товарищи нет" нека оставим всеки да си ползва любимото. И в тоя ред на мисли ти що си Андроид телефон тогаз? :laughing1:

 

Ами, те са си всеизвестни данните. Има тестове, видеа, хора ги ползват.

Всичките са вярни. :) Не ги рекламирам. Има причина да не съм с такъв. Просто изтъквах позитивите им.

 

"За съответното време" е разковничето тук. Операционната им система много се разви през последните години.

И пак да кажа. Аз не съм с такъв, точно защото не ме кефят определени аспекти от операционната система, но не мога да отрека качествата им.
За сметка на това вече от 6 години съм с Айпад обаче, а вкъщи ползвам предимно него. Телефонът си седи на нощното шкафче с изключен звук.

Link to comment
Share on other sites

Много от нещата, казани от w00x са така, други са определено субективни, трети са без значение, защото са 1:1 като експириънс вече с андроид, четвърти са все едно защото за масата хора без супер изострени сетива - разлика просто няма.

И той е споменал предимствата, но сме наясно, че могат да се кажат и от другата страна за всяко от тях поне по два недостатъка, пак с подобно "разпределение" като предното изречение.

Отделно, при apple има някои абсолютно безспорни недостатъци, като например "избора" - аз примерно искам телефон БЕЗ ноч, или с еди каква си батерия, или .... безброй неща, които само андроид може да ми даде с хилядите си телефони избор, вкл. телефони за 300 лв, които са достатъчни сигурно на 70% от населението и утре ако го чупят някъде, да не им пука ако бяха дали 1500-2000 лв. В софтуерната сфера някой спомена, че можело да има апп-ове за ios, които са по-добри от андроидските - да, вероятно, но обратното сигурно е в стотици пъти по-вярно. Най-малкото заради % дял, почти винаги се гледа първо за андроид да се направи нещо. Пък и "по-добри" е толкова относително понятие, особено в далеч по-широкия свят на андроид където има толкова много шарения, е възможно нещо на някой телефон да не работи много добре, което не означава че на най-разпространените също е така.

Та, мислех че има os wars тема, че ако се почне пак, ще стане безкрайно, както е откакто има два лагера.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, tedy said:

Много от нещата, казани от w00x са така, други са определено субективни, трети са без значение, защото са 1:1 като експириънс вече с андроид, четвърти са все едно защото за масата хора без супер изострени сетива - разлика просто няма.

 

Нищо субективно не виждам в написаното...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

 

Нищо субективно не виждам в написаното...

Процесорите им обикновено са по-близко до топ snapdragon/exynos, като цялостен пърформанс :)

Батерията никога не им е била силна страна при телефоните. Като капацитет също е там заедно с другите. Всъщност при андроид можеш да намериш доста по-големи.

И РАМ-та като сайз също не им е плюс.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ARPAnet said:

Процесорите им обикновено са по-близко до топ snapdragon/exynos, като цялостен пърформанс :)

Батерията никога не им е била силна страна при телефоните. Като капацитет също е там заедно с другите. Всъщност при андроид можеш да намериш доста по-големи.

И РАМ-та като сайз също не им е плюс.

Еми то в крайна сметка се гледа колко време изкарва при нормално ползване, подобно е и за рам-та... нали айфоните са с оптимизиран само за тях софтуер, та нали не сравняваме 1:1 единствено размера на батерия и рам..., защото при андроид може при повечето да има нужда от маалко по-голяма батерия за да изкарат същото време, но има ли айфон с 10 000 батерия :) . Пък има андроиди с 12 ГБ рам..., и там вече каквото и да правим..

 

За другото, нещата никога не са черно бели за да се твърди със сигурност кое е по-добре като цяло. Попадам и на такива мнения и от ревюта: ;)

Quote

Всъщност на стабилизация на видео и Galaxy S21 Ultra е по-добре (от айфона).

 

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  

17 hours ago, netrootbg said:

т.е. вече няма да има такъв ;)

Ако някой се опита да ме убеди, че начина за слагане на custom ringtone (тоест mp3-ка, която сам съм си нарязал и обработил) не е умишлено направен толкова малоумен ще го обявя за кон с капаци.

 

16 hours ago, RaptoR said:


Кажи ми моля те, че е фирмен и не си давал пари за тоя боклук

Все още не съм дал и стотинка за него. Поради някаква странни причина, ако го взема на духинг ми излиза по-евтино, отколкото ако го платя кеш...

От всичките андроиди, които съм ползвал съм останал доволен единствено от самсунзите, а като сравних цените - s сериите им не бяха далеч като цена, та реших да разнообразя. Да не говорим, че последно време и те правят същите педеращини, като Епъл.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

  

Ако някой се опита да ме убеди, че начина за слагане на custom ringtone (тоест mp3-ка, която сам съм си нарязал и обработил) не е умишлено направен толкова малоумен ще го обявя за кон с капаци.

 

Е, ти ако не ползваш известният епълски рингтон, все едно нямаш айфон :D... все пак 95% от юзърите за това си ги купуват

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vinyl_master said:

 

Е, ти ако не ползваш известният епълски рингтон, все едно нямаш айфон :D... все пак 95% от юзърите за това си ги купуват

Не е точно така. Доста от юзърите си ги и носят непрекъснато по начин, все едно ядат филийка намазана с нещо (дори и да не говорят). Та пак се разбира горд притежател на какво си.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ARPAnet said:

Процесорите им обикновено са по-близко до топ snapdragon/exynos, като цялостен пърформанс :)

Батерията никога не им е била силна страна при телефоните. Като капацитет също е там заедно с другите. Всъщност при андроид можеш да намериш доста по-големи.

И РАМ-та като сайз също не им е плюс.

 

За процесорите.

https://9to5mac.com/2020/12/18/apple-a13-14-snapdragon-888/

Това не са 13-ките, да се има предвид. Това са телефони съответно на 1 и 2 години, докато Снапдрагона е на модерните Андроид телефони.

 

За батерията. И не става въпрос за капацитет изобщо. Става въпрос за реална употреба на батерията.

Честно казано ме интересува повече колко дълго кара, а не колко е голяма на хартия.

12 часа и половина активна употреба. Няма друг Андроид телефон, който да изкара толкова.
Епъл телефоните имат и много по-добра издръжливост в стендбай режим:

 

 

РАМ не съм споменал като предимство. :) 

 

1 hour ago, gado said:

Не е точно така. Доста от юзърите си ги и носят непрекъснато по начин, все едно ядат филийка намазана с нещо (дори и да не говорят). Та пак се разбира горд притежател на какво си.

 

Това явление не е ограничено до Епълските потребители и аз никога няма да мога да го разбера...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

За батерията. И не става въпрос за капацитет изобщо. Става въпрос за реална употреба на батерията.

Честно казано ме интересува повече колко дълго кара, а не колко е голяма на хартия.

12 часа и половина активна употреба. Няма друг Андроид телефон, който да изкара толкова.
Епъл телефоните имат и много по-добра издръжливост в стендбай режим:

 

 

Това явление не е ограничено до Епълските потребители и аз никога няма да мога да го разбера...

Явно всички леко ще си говорим леко наизуст или с преувеличения, няма лошо :) . Визирах категоричното "няма друг андроид телефон, който....".

И аз мога да изкарам 11-12 часа екран и работа с едно зареждане, макар рядко да се случва по почти цял ден да се събере толкова. Хем съм с 4000 батерия и топ процесор поне до миналата година. Пуснал съм почти всички функции, затова на загасен екран си има точене на батерията и ако боравя малко на ден и заспалия режим е по-продължителен, ще изкара по-малко екран естествено. Има телефони вече с 5-6000 батерия по-масово, те сигурно ще изкарат 20 часа работа на екран, поне имаме избор.

 

За носенето като филия и на мен ми е смешно що за маниер е това...., и изобщо да се говори на високоговорител на всеослушание, след като така или иначе ти е заета ръката с телефона... наистина непонятно. Имам 3 обяснения: 1) страх ги е от излъчванията, 2) да се фукат да се вижда какъв е телефона (то това май по-добре се вижда като е на ухото обаче), 3) ако сте поне двама души и говорите всичките, но това е много рядко при тия с филиите. 4) схваща им се ръката при дългите разговори - ми земете си блутут де*а, драматично ми промени ползването на телефон тва чудо.

Link to comment
Share on other sites

Мен винаги ми е било забавно как хора с коли за 100+ бона не си вързват шибаните айфони(щото повечето са с айфони) към навигацията, а говорят по телефона и шарят или се влачат. Много отчетливо си личи когато някой говори по телефона и кара. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, tedy said:

Явно всички леко ще си говорим леко наизуст или с преувеличения, няма лошо :) . Визирах категоричното "няма друг андроид телефон, който....".

И аз мога да изкарам 11-12 часа екран и работа с едно зареждане, макар рядко да се случва по почти цял ден да се събере толкова. Хем съм с 4000 батерия и топ процесор поне до миналата година. Пуснал съм почти всички функции, затова на загасен екран си има точене на батерията и ако боравя малко на ден и заспалия режим е по-продължителен, ще изкара по-малко екран естествено. Има телефони вече с 5-6000 батерия по-масово, те сигурно ще изкарат 20 часа работа на екран, поне имаме избор.

 

За носенето като филия и на мен ми е смешно що за маниер е това...., и изобщо да се говори на високоговорител на всеослушание, след като така или иначе ти е заета ръката с телефона... наистина непонятно. Имам 3 обяснения: 1) страх ги е от излъчванията, 2) да се фукат да се вижда какъв е телефона (то това май по-добре се вижда като е на ухото обаче), 3) ако сте поне двама души и говорите всичките, но това е много рядко при тия с филиите. 4) схваща им се ръката при дългите разговори - ми земете си блутут де*а, драматично ми промени ползването на телефон тва чудо.

 

Ами показвам нещо, което да подкрепи твърденията ми. Ти казваш "и аз мога" и дотам. Силно се съмнявам, че можеш да изкараш 12 часа непрестанна работа. Дори не е нужно да спекулираме. Има същия тест направен на твоя телефон.

Тук например, Pro версията на твоят телефон изкарва толкова, колкото iPhone 11 Pro. 7 часа и половина.

 

Приемаме, че iPhone 11 Pro = Xiaomi Mi9T Pro

 

 

И тъй като не мога да намеря тестове от един и същи канал, ще направя малко пренасяне.

 

Тук се тества iPhone 11 Pro с други телефони. Пак е 7 часа 30 минути, което прави резултатите от тестовете на двата канала съизмерими. За сравнение, iPhone 12 е 6 часа и 40 минути. Малко по-малко от това, което издържа твоя.

 

https://youtu.be/8Xi8HfOCG8o

 

Тук, отново същия канал, тества моделите на iPhone 13 с други iPhone. И тъй като няма iPhone 11 Pro в списъка, но има iPhone 12, ще вземем резултата на iPhone 12 от предния тест.

 

https://youtu.be/IQQCoJiZj8w

 

Резултатите са сходни като на предните тестове. iPhone 12 умря на 6 часа. iPhone 13 Pro Max спря на 9 часа и 52 минути.

 

Което означава, че iPhone 13 Pro Max има почти два пъти по-дълъг живот на батерията от тази на твоя телефон. Което означава, че ако ти все пак успяваш някак да изкараш 12 часа активна работа и screen-on с твоя, с Айфона ще изкараш 20 часа. Сега ще кажеш "защо са ми 20 часа", но не е това темата на дискусията.

 

Нека не казваме на черното - бяло.

 

15 minutes ago, kotora said:

Мен винаги ми е било забавно как хора с коли за 100+ бона не си вързват шибаните айфони(щото повечето са с айфони) към навигацията, а говорят по телефона и шарят или се влачат. Много отчетливо си личи когато някой говори по телефона и кара. 

 

Вероятно дори не знаят, че това е вариант. А може и просто колите да не са техни.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...