Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 minute ago, netrootbg said:

Разбрах. Бърз рестарт не се брои за нарушаване на ъптайма :lol:.

Мба, бърз... не ги обичам, те са като бързата "работа" - все едно не си я свършил :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

41 minutes ago, Godfather said:

Бахахахаха, аз ако почна да разправям индийски истории и Гадин ще спре да влиза във форОма. :lol::rofl:

Да, бе.

Всъщност сте доста забавни. От страни погледнато приличате на стадо шимпанзета. Които докато кротко се пощят взаимно, се и почесват под мищниците през ухо. Пък и доста членопазделно успяват да тропат с камъни и пръчки по земята.

 

П.п. Ентропия, какво да се прави  :lol:

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Щом не отегчаваме Гадо, да споделя и аз :)

@ARPAnet мога да ти кажа, че нищо не си видял. Преди години аблюдавах как един мобилен оператор сменя работеща charging система (да, това, което менажират плащанията на потребителите) с Ericsson.  Разбира се, с голяма сума пари под масата. Та индийското подразделение на Ericsson беше детето, което се получава като кръстосаш некомпетентност с безпорядък.

Наскоро пък получих един проект, в който на live сървъра имаше не commit-нати промени от последните две години. Идентация няма, събрани възможно най-лошите практики от целия web свят. Масово използване на неща, които са deprecate-нати преди 5 години. Пазя си още оригиналния проект.

Ама реално това се получава, когато разни повярвали си корпоративни меринджеи решат, че девет жени могат да родят едно бебе за месец. И когато един меринджей не може да разбере, че това, че криво-ляво е постигнат желания резултат не означава, че това нещо работи и че работи добре.

blodsvept.png


Ама на запад приоритетите са такива. После що Китай завзема всичко...

diversity.png

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

То затова всичко дето има софтуер е в плачевно състояние.

Уебсайтове, платформи, приложения за телефони, програми за компютри, игри и т.н. Няма изключения. Всичко е боклук и ще става още по-голям боклук, за съжаление.

Link to comment
Share on other sites

За горния код е ясно, но само да вметна, че не винаги първия поглед е най-верния, съвсем принципно. Горната структура съвсем принципно може да се срещне някъде, където се търси изцеждане на производителност, където "краткия" вариант може да се окаже някоя милисекунда по-бавен. Друг въпрос е че доста често може да се направи и "кратък" вариант, който да е и по-бърз, но пък често това изисква по-голяма опитност.

В случая е ясно, че не говорим за това (такава цел) все пак :) .

 

w00x, аз гледам да гледам маалко по-оптимистично и спокойно на нещата. Да, много неща се влошиха и влошават, но и много неща си остават добри, въпреки многото хейт, който е станал истинска пандемия навсякъде и за всичко.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Е, не всичко е лошо. Винаги могат да се дадат някои очевадни примери на по-известни софтуери, които се наакаха, но дори там често може да се видят и добри неща, защото добро и лошо често са наистина относителни понятия.

То е маалко подобно като да се говори за комунизма и сега - винаги има хора, които да изваждат добрите му страни, хляба 30 стинки, млякото тва онва... , как всичко било слънце и рози... но е ясно, че (поне за мен) сегашните времена са несравнимо по-добри като цяло.

Дори Виндовса ми се струва, че се подобрява като цяло, въпреки негативните му "нововъведения", като се сетя времената на Вин98 или дори ХР.. :D

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ARPAnet said:

И даже не е толкова бавно :D 

Бррр, стъкнал съм с една фирма на която плащаме невероятни суми за дев .. а те по личното ми мнение са сред по-долнопробните индийски такива. Но когато C-level–ите се познават, е трудно. Но май успявам да убедя нашите, че трябва да бягаме :D 

Но обратно към девовете им - толкова загубени човечета не бях виждал от много време, готиното е че можеш да ги строяваш колкото ти душа иска :D 

Разбира се всичките идват с титли .. Director of blabla, Head of Development, Principal Architect ... Даже не искам да знам какво представляват техните миниъни.  

Едни бивши колеги от аксенчър разправяха, как някъв пич избягал от срещата, защото влезнали маймуни у тях през прозореца  :D 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

@ARPAnet мога да ти кажа, че нищо не си видял. Преди години аблюдавах как един мобилен оператор сменя работеща charging система (да, това, което менажират плащанията на потребителите) с Ericsson.  Разбира се, с голяма сума пари под масата. Та индийското подразделение на Ericsson беше детето, което се получава като кръстосаш некомпетентност с безпорядък.

Хихи, дам и наще индийчета протягат ръчички към билинга ни :laughing1:

А примера ти е супер, както и рънването на стари и вероятно надупчени библиотеки 

 

Agile, въпреки всичките си плюсове, определено ни докара повече бъгове според мен. Прекарвам доста време с големите доставчици на секюрити решения и мрежи. Ами то са дупка след дупка, бъг след бъг. Новите версии излизат като на конвейер.

Някои влезнаха и в новините с дупките си, с предупреждения от ФБР/ЦРУ (забравих коя агенция беше) :laughing1:

След което отиваш при горките клиенти, доста от които са в категорията - емблемата ми е на носа на Ф1 болиди .. И им казваш - мили мои, мрежата ви пак ще прехълца благодарение на доставчик Х .. и след 2 седмици пак .. и след месец пак .. 
Съответно на хората им писва .. и евентуално стигаме и до нови новини, за някой пострадал от дупка Х :D 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kotora said:

Едни бивши колеги от аксенчър разправяха, как някъв пич избягал от срещата, защото влезнали маймуни у тях през прозореца  :D 

 

Това не е ли meme? Със сигурност съм виждал скрийншот на чат с такова съдържание.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

За горния код ....................

Виж, аз тоя проект съм го изринал с парцалите, щото все пак трябваше да разбера кое какво прави, за да мога да го направя малко по-малко зле. И нито в контекста на конкретния проект, нито в контекста на действителния свят това не е добро решение. И не е нито единствен пример, нито изолиран случай. Не се имам за Джон Кармак на уеба, напротив, смятам, че съм посредствен погромист, ама все пак някаква основа имам, та мога да преценя, че са невъобразими говна и че ако беше кон - бих го застрелял. И далеч не е единствения такъв проект. Както w00x-a спомена - това се превръща в стандарта за всякакви софтуерни продукти - направено с лайна и плюнка, отгоре боядисано шарено и готов, прекрасен фичър, при това евтин. Това, че после ще ти отнеме десеторно повече ресурси да направиш елементарна в бъдеще - никой мениджър няма да го мисли. И зат'ва хората масово имат такова мнение за копчекълвачите, щото масово се сблъскват с крайния продукт на те такива творци. Щото гусин меринжей иска да стане бързо и евтино.
Та фирмите, които все още имат някакви стандарти за качество обикновено оцеляват, щото южно азиатците като осерат главоломно всичко - все някой трябва да може да сглоби от фекалите им нещо смислено...

Link to comment
Share on other sites

Конкретно тоя пример е ясно. Само споменах, че все пак и аз имам някакъв опит, и понякога, макар и рядко, могат да се срещнат и да толерирам и подобно решение с няколко иф-а (съвсем принципно), понеже ти даде (само) този пример, аз коментирам само него и подобни на него. Ся, не говорим навсякъде да се ползва така, тънката разлика е, както казах, ако някъде може да се намери логика. А не на общо основание всичко "под ножа", защото и двете крайности не са Ок за мен.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Antares said:

Виж, аз тоя проект съм го изринал с парцалите, щото все пак трябваше да разбера кое какво прави, за да мога да го направя малко по-малко зле. И нито в контекста на конкретния проект, нито в контекста на действителния свят това не е добро решение. И не е нито единствен пример, нито изолиран случай. Не се имам за Джон Кармак на уеба, напротив, смятам, че съм посредствен погромист, ама все пак някаква основа имам, та мога да преценя, че са невъобразими говна и че ако беше кон - бих го застрелял. И далеч не е единствения такъв проект. Както w00x-a спомена - това се превръща в стандарта за всякакви софтуерни продукти - направено с лайна и плюнка, отгоре боядисано шарено и готов, прекрасен фичър, при това евтин. Това, че после ще ти отнеме десеторно повече ресурси да направиш елементарна в бъдеще - никой мениджър няма да го мисли. И зат'ва хората масово имат такова мнение за копчекълвачите, щото масово се сблъскват с крайния продукт на те такива творци. Щото гусин меринжей иска да стане бързо и евтино.
Та фирмите, които все още имат някакви стандарти за качество обикновено оцеляват, щото южно азиатците като осерат главоломно всичко - все някой трябва да може да сглоби от фекалите им нещо смислено...

 

Директно давам пример за "ъпдейт" на интерфейса.

Преди "ъпдейта"

 

Solved: Desktop App [Windows 7] NOT PLAYING ANY SONGS - The Spotify  Community

 

След "ъпдейта"

 

image.png

 

Гледаме къде се намира името на изпълнителя.


Някой гениален мозък на потребителските интерфейси е решил, че на потребителите им е по-важно в един плейлист от стотици песни, да гледат името на албума, вместо името на изпълнителя.
И това е направено, защото така е на мобилни устройства, където екраните са миниатюрни и тесни. Logic? Ми аз не виждам. Искали са да оеднаквят интерфейсите по някаква причина. Ще предположа, че им е по-евтино така. :D Ще предположа също, че в един момент, двете приложения ще станат едно и също, просто под Уиндоус ще се визуализира в този прозорец. Като web app. Ще си разработват web app-а, а той ще се рендърва по различен начин според операционната система.
Гениално решение!!

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Antares said:

Щото гусин меринжей иска да стане бързо и евтино.

Дам, проблема е, че доста от тези носят доста по-фенси титли. И често са от типажа парашутист. Идва, спестява едни пари, прибира бонуса, и преди нещата да са се наакали е отлетял на друго място :D 

Като това е практика не само в програмирането, а изцяло в IT

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Директно давам пример за "ъпдейт" на интерфейса.

Преди "ъпдейта"

 

Solved: Desktop App [Windows 7] NOT PLAYING ANY SONGS - The Spotify  Community

 

След "ъпдейта"

 

image.png

 

Гледаме къде се намира името на изпълнителя.


Някой гениален мозък на потребителските интерфейси е решил, че на потребителите им е по-важно в един плейлист от стотици песни, да гледат името на албума, вместо името на изпълнителя.
И това е направено, защото така е на мобилни устройства, където екраните са миниатюрни и тесни. Logic? Ми аз не виждам. Искали са да оеднаквят интерфейсите по някаква причина. Ще предположа, че им е по-евтино така. :D Ще предположа също, че в един момент, двете приложения ще станат едно и също, просто под Уиндоус ще се визуализира в този прозорец. Като web app. Ще си разработват web app-а, а той ще се рендърва по различен начин според операционната система.
Гениално решение!!

Е отдолу под песента е името на артиста :D 

Да някой идиот го е измислил това. Мен не ми прави впечатление, но на мобилно за да отидеш на даден артист е голяма галимация... 

Иначе идеите им за discover weekly, release radar и on repeat playlist-a е добър. Youtube Music се опитват да направят същото, но доста късно се сетиха. 

Link to comment
Share on other sites

Абе, знам къде е името на артиста.....
Малоумно е.

 

Другите идеи не ги обсъждаме. Така или иначе като гледам хода на "иновациите", може и те да изчезнат.

Link to comment
Share on other sites

@mIRCata Току що получих Андроид 12. Менюто с опциите пак си пада на заключен екран, но за да изключа нещо свързано с интернета, трябва да отключа телефона. Другите си работят.

Та си идва вече стандартно на Андроид 12 това, да го имаш предвид ако Нокиа-та ти се ъпдейтне.

 

И има опция NFC да е активно само, когато устройството е отключено.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, w00x said:

@mIRCata

 

И има опция NFC да е активно само, когато устройството е отключено.

Наистина е добре, но те са по лъжичка на час. Тряя си купя нов тел ся ако искам това.

Ше го преживея :) . На тоя етап не ми трябва.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че и двете опции ще дойдат за всички телефони с Андроид 12, освен ако производителите не са решили да се правят на иновативни и да ги махнат/променят. :D

 

Като цяло е добре, но чисто визуално има неща, които преди ми харесваха повече. Това няма да е проблем при други разработчици с техните версии на Андроид тъй като разликите не са толкова драстични.

Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2021 at 11:05 AM, Godfather said:

Бахахахаха, аз ако почна да разправям индийски истории и Гадин ще спре да влиза във форОма. :lol::rofl:


Че те мисирщините ти от години подминават всякакви индийски шедьоври!!! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RaptoR said:

Всичко е толкова простичко и елементарно, отнема къмто общо 10 минути... Аз сертификата си го имам като pdf в телефона. 
Колосалният дебилизъм на стадото обаче ни държи смело на първо място в негативните класациЙ както обикновено се случва, когато не 80%, а над 90% от наличния материал са малоумни кретени. 

 

Ще ти оставя 2 статистики само. Отново, защото вече ги поместих преди няколко страници. Качваме се в класациите със сигурност.

 

Сортирани са всички страни в света по:

 

Смърти на 1 000 000 човека популация.

 

4-ти в света, пред страни като Бразилия, Индия, ВСИЧКИ в Африка. Места, където няма дори адекватно здравеопазване и достъп до лекарства и течаща вода.

 

image.png

 

Смърти за изминалото денонощие:

 

11-ти в световната класация. Зад страни с 20-30 пъти нашето население.

Имаме 70 починали по-малко от Индия и 260 починали по-малко от Бразилия.

 

image.png

 

Коментарът е излишен..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...