Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Явно аз съм чел други неща, но както и да е, нямам намерение да споря. 

 

От вчера гледам антиваксърите ся са захванали за дъвка шефа на Ковид отделението в Пирогов и го веят на всякъде из нета. Лошото е, че това са хора, които нито са го карали, нито ще се ваксинират. Ама верно си заслужаваме съдбата и още дълго ще си се влачим с Ковид вълни.

 

П.П. Другото ми беше смешно, ваксините уж водиха до стерилност, ся в анадола имало деца с увреждания от ваксините. Кое е вярното от двете, щото много скачат, щото само привържениците на ваксините говорят глупости.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз имам един въпрос- защо в Англия при 80% ваксинирано население, са започнали да отчитат ръст на случаите( всякакви), както и да им се понапълват болниците и обмисляли връщане на ограничения и мерки ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dunc said:

Аз имам един въпрос- защо в Англия при 80% ваксинирано население, са започнали да отчитат ръст на случаите( всякакви), както и да им се понапълват болниците и обмисляли връщане на ограничения и мерки ?


Просто и ясно - новата версия! Да ти спомена ако искаш Израел, където над 95, близо до 100% са ваксинирани? Нали не сте имали излюзии, че с една ваксинка и ши мини?!?!? Отново мога да се самоцитирам откъм първите дни, в които говорихме - и тоя грип като всички останали ще е само поредна версия. И той ще мутира. И дано не мутира годишно като другите, щото пък тогава не ги виждам антиваксърите... Ей го снощи със селски хора, чисти хора, първа кръв роднини пия - иди се тествай поне бе, човече - 'бал съм маа му, ша живеим колкот Господ е дал и тва е....  

Link to comment
Share on other sites

Не е само до нова версия, Израел започнаха доста рано с ваксините. Аз за 8 месеца бях преболедувал, ваксиниран, и положителен - само с половин ден гърлобол втория път де.

Link to comment
Share on other sites

Най-големите ми клиенти са башка израилтяни, ако ме разбираш, и волю-неволю знам от първа ръка, не от Босфор тв какво и как става там. Първи тествани, първи ваксинирани, още в началото - статистиките им бяха кошмар, но никой не разсъждаваше нормално математически и логически защо е така. Като вица - евреите пак първи се усетиха. Дет се вика - бе да бяхте гледали World war Z :)
Шегата настрана, тия са винаги първи. И никак не е случайно. И ако ги наблюдавате и следвате, по-дълго от другите ще оцелеете. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dunc said:

Значи всяка година нова задължителна ваксинка, само за короната. 


Добър вечер. Дали ще е всяка година не е сигурно, но ще е на периоди. Точно като ваксините за другите грипове.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dunc said:

Значи като за грип, ама не съвсем, тази ще е задължителна всяка година. 


Предвид че това хич ама хич не е обикновен грип, да, най-вероятно. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dunc said:

Аз имам един въпрос- защо в Англия при 80% ваксинирано население, са започнали да отчитат ръст на случаите( всякакви), както и да им се понапълват болниците и обмисляли връщане на ограничения и мерки ?

 

Има ръст на случаите, да.
Но има ли изобщо място за сравнение с положението преди ваксинацията?

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

От средна дневна смъртност за 7 дни - 1200 души през Януари (преди ваксинацията), до средна смъртност за 7 дни - 120 души в момента (при 73% пълно ваксинирани), при по-голям брой заразени..

 

И като повторим това, че ваксините целят основно намаляване на смъртността, а не на разпространението, се вижда, че ваксините си вършат перфектно работата.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dunc said:

На мен за връщането на мерките ми беше думата. Нали като има определен процент ваксинирани, махат мерки и прочие. 


Е като гледаш процента тука как ти се струват мерките? Щото ако ги гледаме на математика сме си за локдаун, те не спират да реват за кръчмите!!!!

Link to comment
Share on other sites

Начи тва жената на Дриско е бахти тоталната ку$ветина, чесно! Таа цепи гипса, просто и й личи, ама така хубу й личи.... Оня лаф .... Мое да лапне два и да свирне....

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dunc said:

На мен за връщането на мерките ми беше думата. Нали като има определен процент ваксинирани, махат мерки и прочие. 

 

Предполагам, че в момента налагането и вдигането на мерките се прави въз основа заболеваемостта на база 100 000 човека, защото така е било в пред-ваксинационни времена и заболеваемостта е била директно обвързана с натоварването на здравната система и смъртността. Вероятно в "след-ваксинационни времена", ще има ревизия на тази стратегия за страните с над определен процент ваксинации и мерки ще се налагат/вдигат на база смъртността, а не заболеваемостта.

Защото статистиката за всички държави с висок процент ваксинации е като тази горе за Англия. В пъти по-ниска смъртност при същия или по-висок брой заразени, в сравнение с миналите вълни.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, RaptoR said:

Начи тва жената на Дриско е бахти тоталната ку$ветина, чесно! Таа цепи гипса, просто и й личи, ама така хубу й личи.... Оня лаф .... Мое да лапне два и да свирне....

е кво очакваш от бивша стюардеса :D

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kotora said:

е кво очакваш от бивша стюардеса :D


Аз мисля, че лъжат и тая е хостеса, ама ОТВСЯКЪДЕ е направена за секс и само това има в нея. Начи, тая го иска и тая го може. Убеден съм! Неволно да развееш уй край нея АКО не посегне да го лапне те ма на!!! 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kotora said:

Сака го повече от леба :D както се казва. Чшш и цици си е турила :D


Ааааааа - затва ли се е явила в тоя чул и го подръпва на секи 5 секунди нагоре? Бахти брантесата е тая!!! Тва погледът, изказът, интонацията, всяко едно движение на тялото!!!! 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kotora said:

Мисля, че ще е по-добре да си пуснеш формулата хахах :D


Не знам дали мога на село - има някви спортни канали тука на тва Близу ака А1.... 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

единствено Криско те минава таа вечер, да знаеш.... :laughing1:

Този даже не го знам кой е, но щом ти го гледаш, задължително трябва да е от Мисирската порода. :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

Този даже не го знам кой е, но щом ти го гледаш, задължително трябва да е от Мисирската порода. :lol: :rofl:


Е па ти като предводител на такава огромна орда мисирки е трудно знаеш всички членове на клуба, на който си гуру и лидер! Но вярвай ми - тая вечер ако имаше избори можеше да сте на балотаж. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...