Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Така е, Пешо. Филщината и фобщината във вид на национален спорт, никога не са водили до нищо добро. Освен дето е и ясен индикатор за нисък интелект и откровена простащина.

Та за това са ни и такива управниците. Същите простаци и тъпанари с космати чела, каквато е и масата. Все пак от там са се пръкнали.

Ама нали, важното е да се имитира дейност, щото избори идат. Пък с бездействията и дествията си колко народ ще съсипят, това не е важно. Важното е да се захапе кокала, че да има да се усвояват пари.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minutes ago, gado said:

Освен дето е и ясен индикатор за нисък интелект и откровена простащина.

Цифрите ясно го показват: последни по ваксинация и първи по смъртност в ЕС. Същото като първи по корупция и последни по доходи.

Мерките в Бг даже са много меки. Трябва още по сериозни да са по отношение на неваксинираните. Тези които не могат да се ваксинират са пренебрежимо малко на фона на цялото население.

Link to comment
Share on other sites

В момента дори тези, които са ваксинирани не могат да си извадят сертификат. Ще има яко опашки навсякъде, където можеш да си напрвиш тест- безплатен или платен. Ще има опашки, защото и много хора ще се юрнат да се ваксинират, а дори и да си ваксиниран, не си получаваш веднага документа. 

Чок гюзел 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, w00x said:

 

Ако гореше на някой друг чергата, пак ли щеше да си на същото мнение?
И защо мислиш, че в другите сфери няма свиване на бизнеса и хората не губят работата си?

Ангеле, в момента не гори моята черга, та не разбирам въпроса ти за мнението ми. Аз вече го изказах впрочем.

Колкото до другите сфери, разчитам на теб да ме просветлиш за процентите на свиване. И колко точно стотин хиляди човека изведнъж се оказват непригодни и нямат право да работят. Дебело подчертавам - НЯМАТ ПРАВО

22 minutes ago, RaptoR said:

 

Галицин, разбирам, че те касае пряко ситуацията, но това не я прави грешна. Неведнъж е казано - без кръчми можем да оцелеем. В името на здравето може да си пием и вкъщи. 

Видене, поне на тебе лично съм ти казвал, че отдавна съм разкарал кръчмите и кръчмарите от кръга си на интерес. Отделно, че имам работа в изобилие и доста започнати проекти, които не ги касае сегашната ситуация и малоумие. За хората питам. Дето са с кредити, дето чакат на една заплата и дето имат и семейства за гледане.

Нали, говорим за сектор, който формира от 12 до 18% от БВП на България. И е най-изгавреният и ощетен, просто, защото няма как да има свои лобисти в оная кочина - парламента.

 

П.п. Иване, я сподели как се прави курс на ваксинация в рамките на една седмица? Тва даже и в централата на инак независимата организация НАТО не го могат. Бас хващам!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mIRCata said:

По лаборатории и центрове толкова народ ще се натрупа, че колко болни от там ще се пръкнат не ми се мисли.

При нас скоро след като ни задължиха да се тестваме преди да отидем някъде, започнаха да се появяват такива места за бързи тестове. Има и drive-through места, даже не излизаш от колата, само си отваряш прозореца. Което според мен спомогна нещата да се случват.

image.png.22bacd339ef96ad98a07fb486ba62d5d.png

Но при нас това започна  в началото на годината. Отново без кой знае какви предупреждения. 

Училища, детски градини, също се ходеше с тестове. 

 

И за да отида в Събота, в празният ни офис, за да си взема нещо от рецепцията (две крачки след вратата), аз ходех и се тествах всеки път. Защото отворя ли вратата, HR очакваше, че преди това съм пратил негативен тест. Което означаваше, че четвъртък или петък съм си направил резервация за час за да се тествам..

Това при условие, че нямаше ваксини първо, след това пък трябваше да си чакам възрастовата група .. след това чаках втора доза, та 14 дена след нея, докато сертификата ми позеленя. 
Жената ходеше на тестове до Септември, защото се наложи да отложим втората и доза..

Но не е като да сме спрели да ходим в ресторанти или нещо такова. 

И да, при нас хората които не могат да се ваксинират, продължават да ходят на тестове. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gado said:

Ангеле, в момента не гори моята черга, та не разбирам въпроса ти за мнението ми. Аз вече го изказах впрочем.

Колкото до другите сфери, разчитам на теб да ме просветлиш за процентите на свиване. И колко точно стотин хиляди човека изведнъж се оказват непригодни и нямат право да работят. Дебело подчертавам - НЯМАТ ПРАВО

 

Добре де. Ако гореше друга черга, а не тази на твои близки приятели.

Откъде да взема процент на свиване по-точно? :D Нямат право? Че кой им е забранил? Просто се изисква да се тестват или да са ваксинирани. Никой не им е казал "няма да работите".
Единственото, с което съм съгласен е, че можеше да обявят по-рано, за да могат хората, които се чувстват принудени, да се ваксинират.
Те обаче явно искаха да им направят напук, задето се ваксинираха по 100 човека на ден през изминалите 3 месеца и им го нахакаха на 3 ката. По един за всеки месец.

 

7 minutes ago, Dunc said:

В момента дори тези, които са ваксинирани не могат да си извадят сертификат.

 

1. Какво са правили хората, които са ваксинирани, че нямат сертификати още? Месеци след ваксинацията си. Издават ги на момента след втора доза.

2. Какво им пречи да си извадят сертификатите, при положение, че системата работи? Дори сега заявих своя отново, за да тествам.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gado said:

И колко точно стотин хиляди човека изведнъж се оказват непригодни и нямат право да работят. Дебело подчертавам - НЯМАТ ПРАВО
 

П.п. Иване, я сподели как се прави курс на ваксинация в рамките на една седмица? Тва даже и в централата на инак независимата организация НАТО не го могат. Бас хващам!

Ами много е лесно. Имаха повече от половин година да се подготвят и да се ваксинират всички. Сетиха се когато вече е късно. Който не се е подготвил да се оправя. Не виждам изобщо защо трябва да има отлагане, компенасации и не знам си какво още. Който не иска да се ваксинира е свободен да си стои в неплатена отпуска или направо да напуска.

Link to comment
Share on other sites

Тоест, Иване, се явяваш изедник. Дали го осъзнаваш? Ся да ти льопна хитлеровия сертификат дето обикаля ФБ на свободните балъци...
И все пак - има хора, които не могат, забранено им е даже да се ваксинират. Трябва ли да ги убиваме непременно? 
Иначе за тези, които са все още здрави и прави да повторя - отняма няма и 10 минути барабар с попълването на листчето. Всъщност може и да е по-малко, че аз погрешка попълних и двете бланки. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, gado said:

Дебело подчертавам - НЯМАТ ПРАВО

 

15 minutes ago, gado said:

Нали, говорим за сектор, който формира от 12 до 18% от БВП на България.

Ние цяла държава, с повече население от БГ минахме на тестове, когато просто нямаше ваксини.

Може и без излишно драматизиране. 

Link to comment
Share on other sites

А по въпроса за полезността на ваксините. Това е според официалната статистика. За мен ясно се вижда ползата от тях.

85.60% От случаите за деня не са ваксинирани*

93.46% от починалите за деня не са ваксинирани*

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

 

Ние цяла държава, с повече население от БГ минахме на тестове, когато просто нямаше ваксини.

Може и без излишно драматизиране. 


Хич не е излишно драматизирането и освен това погледни се как и от каква позиция говориш. Ние? Ти, чехът ли бре? Това ли си? Щото иначе други претенции имаш ако помня добре...
А пък тук НИЕ имаме проблем с дезинформация, неграмотност и популизъм. Иначе всичко щеше да е наред. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

Хич не е излишно драматизирането и освен това погледни се как и от каква позиция говориш. Ние? Ти, чехът ли бре? Това ли си? Щото иначе други претенции имаш ако помня добре...
А пък тук НИЕ имаме проблем с дезинформация, неграмотност и популизъм. Иначе всичко щеше да е наред. 

От позицията на някой който това го гледа от началото на годината? 10 милионна държава, 99,9% не ваксинирана, мина на тестове, на всеки 2 или 3 дена, за да ходи на работа, на детска градина, на училище. Усещаш ли тъничката разлика ? 

Ваксините станаха достъпни след месеци. 

И в момента при такава статистика ние затягаме още повече правилата.
image.png.9e7699bd9073262d388513e44da74d46.pngimage.png.8e19e8799d37214e5b426b7d04769dd5.png

Да сложим до нея България

image.png.74710b79511afa38a45af01eccb88c68.pngimage.png.5a8d39b5774fc1bf0c95cf1fa3e12b5b.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mIRCata said:

А по въпроса за полезността на ваксините. Това е според официалната статистика. За мен ясно се вижда ползата от тях.

85.60% От случаите за деня не са ваксинирани*

93.46% от починалите за деня не са ваксинирани*

 

И това е при положение, че има хора с фалшиви сертификати, които са пропуснали тънкият момент, че сертификатът сам по себе си не ги предпазва и са в болница.

 

Скоро бях мернал някъде един да пита как да се ваксинира, след като вече е в системата като "ваксиниран" с фалшив сертификат. Долу трима бяха написали, че също се интересуват.

Трагедия.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RaptoR said:

Тоест, Иване, се явяваш изедник. Дали го осъзнаваш? Ся да ти льопна хитлеровия сертификат дето обикаля ФБ на свободните балъци...
И все пак - има хора, които не могат, забранено им е даже да се ваксинират. Трябва ли да ги убиваме непременно? 
Иначе за тези, които са все още здрави и прави да повторя - отняма няма и 10 минути барабар с попълването на листчето. Всъщност може и да е по-малко, че аз погрешка попълних и двете бланки. 

Още преди няколко мнения написах, че това не се отнася за тях. Колко процента от цялото население са хората на които им е противопоказно да се се ваксинират? Едва ли са повече от 5%. Останалите 95% какво ги правим. До преди дни едва 20% бяха ваксинирани.

 

16 minutes ago, mIRCata said:

А по въпроса за полезността на ваксините. Това е според официалната статистика. За мен ясно се вижда ползата от тях.

85.60% От случаите за деня не са ваксинирани*

93.46% от починалите за деня не са ваксинирани*

Статистиката е даже изкривена. Доста голяма част от тези които се водат ваксинирани реално не са. Сума ти хора познавам които са с фалшиви документи за ваксинация.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, netrootbg said:

До преди дни едва 20% бяха ваксинирани

Още няма 20% с пълен курс. Толкова е зле. Македонците гонят 40% вече, а бяха зад нас.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

П.п. Иване, я сподели как се прави курс на ваксинация в рамките на една седмица? Тва даже и в централата на инак независимата организация НАТО не го могат. Бас хващам!

Знаеш ли колко от колегите ми не са ваксинирани? Цифрата е доста показателна: 0

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, w00x said:

 

 

1. Какво са правили хората, които са ваксинирани, че нямат сертификати още? Месеци след ваксинацията си. Издават ги на момента след втора доза.

2. Какво им пречи да си извадят сертификатите, при положение, че системата работи? Дори сега заявих своя отново, за да тествам.

 

 

За какво да си вадиш нещо, което не ти трябва ? Баща ми се ваксинира в началото защото е лекар, но си генерира електронния сертификат на скоро, защото бяха решили с майка ми да пътуват. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dunc said:

 

 

За какво да си вадиш нещо, което не ти трябва ? Баща ми се ваксинира в началото защото е лекар, но си генерира електронния сертификат на скоро, защото бяха решили с майка ми да пътуват. 

 

Предполагам, че това е в отговор на 1.

Защото може да ти потрябва и защото не ти коства нищо, освен едни загубени 4 минути. Винаги можеш да си ги спестиш, разбира се, а в последствие да се нахакаш на опашки, неработеща (уж) система и нужда от правене на тестове.

Link to comment
Share on other sites

Аз се ваксинирах точно заради сертификата! Нито ми трябваше тогава, нито ми е трябвал и до сега! Минах втора доза и го взех веднага, защото ми беше ясно, че ще дойде тоя момент. Който е спал и се правил на хитър, че нас ще ни подмине не е познал! Цяло лято спаха, ся някой друг им е виновен и юруш пред ваксинационите центрове и да ревем за компенсации. Каквото са надробили, това ще сърбат.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jozo said:

Цяло лято спаха, ся някой друг им е виновен и юруш пред ваксинационите центрове и да ревем за компенсации. Каквото са надробили, това ще сърбат.

Вчера говорих точно с един такъв. Купил си нов апартамент и ми се жалваше, че не можел да обиколи по магазините за да си купи обзавеждане за него. Доста приятно изненадан остана когато разбра, че ще му трябва над един месец за да получи сертификата. Това при положение, че иска да е с РНК ваксина. 21 дена за втора доза + 14 дена за да е валиден след това.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, w00x said:

 

Предполагам, че това е в отговор на 1.

Защото може да ти потрябва и защото не ти коства нищо, освен едни загубени 4 минути. Винаги можеш да си ги спестиш, разбира се, а в последствие да се нахакаш на опашки, неработеща (уж) система и нужда от правене на тестове.

 

То може и да ти потрябва да имаш резервен чифт гащи в колата, ама ти сложил ли си ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dunc said:

 

То може и да ти потрябва да имаш резервен чифт гащи в колата, ама ти сложил ли си ?

 

Желязна логика.

Ако знаех, че има вероятност, през следващите 2-3 месеца някой да ме спре и да ми поиска резервен чифт гащи, щях да си сложа, да.

Ако не бях, нямаше да се оплаквам, че трябва да се връщам до вкъщи да си взема гащите, а щях да обвинявам собственат си несъобразителност. Но това съм само аз. Едни търсят първо проблема в себе си, други предпочитат първо да обвинят околните.

Link to comment
Share on other sites

Аз ли нещо недовиждам, само моя милост ли познава Каролев като един отвратителен и грачещ срещу хората простак, защитник на мафиотски интереси и крадец, активен унищожител на природа и прочее? Понеже гледам едва ли не цялата страна е ревнала за него... Само да не вземат и орден Стара планина да му дадат посмъртно... 

Link to comment
Share on other sites

Лично го познавах. Много готин човек беше. Последно се засякохме в Занзибар месец и нещо преди инцидента. Един от най - интелигентните хора които познавам беше. Не знам защо си мислиш, че е унищожител на природата. Това което говореше за допълнителни лифтове е нещо което отдавна трябва да се направи на много места из страната.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, netrootbg said:

Лично го познавах. Много готин човек беше. Последно се засякохме в Занзибар месец и нещо преди инцидента. Един от най - интелигентните хора които познавам беше. Не знам защо си мислиш, че е унищожител на природата. Това което говореше за допълнителни лифтове е нещо което отдавна трябва да се направи на много места из страната.

 

Не знам за какви лифтове става въпрос точно и нямам някакво конкретно мнение по въпроса, тъй като не съм запознат за какво е лобирал. Искам само да кажа, че лифтовете сами по себе си не вредят толкова. Могат да се използват за по-лесно снабдяване на хижи с провизии, извозване на бедстващи и т.н.
Проблемът идва от туристите, които в голямата си част са Българи. А там вече е страшно.
Може да погледнете към Мусала и Рилските езера като пример.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...