Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

На мен ли ми се струва или този винаги се е отричал от България, а всички медии тук му лижат вживяния задник ?

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, kotora said:

Не се е отричал от България, винаги е казвал, че е българин въпреки, че не е живял в България от 50 години примерно. 


Прeди дни гeрмaнcкият вecтник „Цaйт“ публикувa интeрвю c Хриcтo Явaшeв – Криcтo, цитирaнo и прeвeдeнo нa бългaрcки oт нaшeнcкoтo издaниe нa „Дoйчe вeлe“.

В нeгo худoжникът зaявявa:

„Имeннo тaм (в Прaгa) рeших, чe никoгa пoвeчe нямa дa ce върнa в тъпaтa Бългaрия“.

=============================

 

И на практика в този момент повечето българи (вкл. аз) приключиха с тоя тъпанар. И това далеч не е единствената му изцепка - просто бе последната. Има един лаф - като нямаш какво да кажеш, мълчи си... (говоря разбира се за неговата голяма дзурла) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deus_pld said:

Този не умря ли миналата година? 

Тия кюлоти някакъв помен ли се явяват? 


Да, разни други му довършват тъпите неизпълнени проекти на тъпанара. 
 

Link to comment
Share on other sites

Винаги съм смятал тия опакования на разни сгради за Изключителна тъпанарщина, която се счита за "изкуство", и очевидно му се вързват и големи хора в разни световни столици и градове. И едни пари отиват там за тия глупости.. !

За човека... не мога да коментирам решението му да се отрече от Бг, има аргументи в двете посоки. Отричането от България има предвид предимно хората в нея, за което понякога и аз се чудя дали подлежат на промяна... но това е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tedy said:

Отричането от България има предвид предимно хората в нея


Когато имаш предвид хората, коментираш хората. Там никой никога няма да ти се разсърди. Старчето беше тотално изкуфяло, а и след половин век навън нищо чудно да е бил неспособен да си вкара приказката в пътя, но някак си не мисля, че беше това. И в тона и в изказа имаше злоба и това го закопа - хората го намразиха, язък му за изкуството. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


Когато имаш предвид хората, коментираш хората. Там никой никога няма да ти се разсърди. Старчето беше тотално изкуфяло, а и след половин век навън нищо чудно да е бил неспособен да си вкара приказката в пътя, но някак си не мисля, че беше това. И в тона и в изказа имаше злоба и това го закопа - хората го намразиха, язък му за изкуството. 

Изкуство!?

Да си поговорим тогава за Пикасо и снобската му аудитория.

 

П.п. Сериозно се замислям дали да не започна да поствам снимки на задоволителните резултати от сутришното ми друсане на крушата. И дали в това начинание няма наистина сериозни пари, предвид какви ужасии и тъпотии в момента се харчат като `изкуство`.

Начии.... Сабаля направо се изумявам от себе си понякога, когато погледна в кенефа, преди да пусна водата. На мнение съм, че повечето т.н. Съвремени артисти могат само пасти да ми носят, както и неща, дето повишават генерирането на газове в дебелото черво, докато се учат как се твори по съвременому!

А за заразните родоотстъпници, дето проговарят и майчиния си с акцент, или хубаво, или нищо!

Аз лично ще запазя мълчание. Ама не за друго, ами щото одеве се опитаха да ме напият с 6 бързи шота текила (смех ама смех). Нали, по случай таз годишното закриване на сезона. После атакуваха с две сухи мартинита, пак нулев резултат. После Секс он дъ бийч (не знам що решиха, че това ще вкара допълнителни въглеводороди и ще помогне на текилата). Оставиха ме на мира, ама леко ми се газира чорбата от тъпотиите им. Та сега вече съм и на два литра истинска бира (и напредвам в литража), ама пробължавам да съм като прясно откъснато корнишонче. Но пък ми иде да витиеватствам!

А оня с психологическото разстройство да `опакова` разни работи, ми е по принцип слабост. Та за това и ще замълча.  :)

 

Link to comment
Share on other sites

Има/ше сайт да си постваш тези творения. Един колега, голям шемет, по едно време беше доста активен там. Даже май имало система за гласуване или харесвания. Нещо такова. Не помня, а и не съм отварял да гледам :) Само каквото ми е казвал.

Link to comment
Share on other sites

За модернистичното "изкуство" бях чел, че спазват някакви определени модели и специфични форми, които въздействали по определен начин. Та явно са повече психолози, отколкото художници, ако това е вярно.
Също съм попадал на подмятания, че са прекрасен начин за пране на пари и избягване на данъци.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Antares said:

За модернистичното "изкуство" бях чел, че спазват някакви определени модели и специфични форми, които въздействали по определен начин. Та явно са повече психолози, отколкото художници, ако това е вярно.
Също съм попадал на подмятания, че са прекрасен начин за пране на пари и избягване на данъци.

Това го кажи на онзи, дето рисуваше с пишката си, мятайки пръски боя по платното. Вероятно човекът ще се почувства невероятно добре, когато разбере, че освен психопат е и психолог. А е много възможно да те превърне и теб в ходещо пано и образец на ... ъъ... изкуството му.

Можеш да го кажеш и на (май беше японец) оня, другия, дето и той си ползавше онази работа. Ама само я порязва и събира кръвта от нея, че да я ползва за боичка. Неговите `картини` също добре се харчат. А ако се разровиш в гугъл, къдриците ти ще се изпънат, когато разбереш какви други артисти има.

 

Инак, да. Прекрасен начин за препиране на пари и пестене на данъци е покупката на подобни недоразумения. Щото нали, развитите т.н. демокрации яко поощряват опазването на т.н. кОлтурно наследство за бъднините. Та вследствие и именно на подобната кОлтура сме и свидетели на тоталното израждане.

 

П.п. За копченатискачите няма да споменавам сега, въпреки, че и те са едната трета от проблема с израждането.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Antares said:

Абе @charmock се загуби. Някой знае ли нещо за него, че нали беше изкарал някакъв тежък ковид?

Уффф тук съм, благодаря за загрижеността, ама след ковида се наложи да сложа очила. За една нощ от перфектно зрение до два диоптъра на сутринта. Буквално още съм в шок и ми е трудно да седя дълго време пред разни устройства.

Link to comment
Share on other sites

Бахти, дано да мине! @charmock

При мен близо година по-късно все още ми се напукват устните безпричинно. Всичко друго уж изчезна постепенно, но искаше време определено...

 

В тоя ред на мисли... някой карал ли я е тая педерастия 2 пъти?

Щот се чудя дали да отида да се бодна, втори път не ми се кара такова нещо :(

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, charmock said:

Уффф тук съм, благодаря за загрижеността, ама след ковида се наложи да сложа очила. За една нощ от перфектно зрение до два диоптъра на сутринта. Буквално още съм в шок и ми е трудно да седя дълго време пред разни устройства.

Ужас! Теб не ти ли беше свързана по някакъв начин с компютри работата, някакви такива далечни спомени ми се въртят?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, charmock said:

Уффф тук съм, благодаря за загрижеността, ама след ковида се наложи да сложа очила. За една нощ от перфектно зрение до два диоптъра на сутринта. Буквално още съм в шок и ми е трудно да седя дълго време пред разни устройства.

 

Ай стига уе! Ебати...

Ама повредата на зрението перманентна ли е или е възможно да отмине с времето?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

Ужас! Теб не ти ли беше свързана по някакъв начин с компютри работата, някакви такива далечни спомени ми се въртят?

Да, с компютри и в момента ми е много трудно, щото като съм по дълго с очила почва да ме боли глава, а без тях не виждам даже и на 27 инчов монитор.

3 hours ago, w00x said:

 

Ай стига уе! Ебати...

Ама повредата на зрението перманентна ли е или е възможно да отмине с времето?

Офталмолозите казват, че мускула който се грижи за фокусирането е повреден от вируса и вероятността да мине е малко вероятна, по скоро да свиквам.

Link to comment
Share on other sites

Тва просто ееее...... ужасно.
Дано все пак успее да ти мине с времето и прием на някакви витамини. Ако не ползваш очилата, мускулите няма ли да се тренират самички и да заякнат отново?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...