Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

8 hours ago, w00x said:

Тва просто ееее...... ужасно.
Дано все пак успее да ти мине с времето и прием на някакви витамини. Ако не ползваш очилата, мускулите няма ли да се тренират самички и да заякнат отново?

май по-скоро обратното

чувал съм, че чрез очила, мускулите закърняват

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

8 hours ago, w00x said:

Тва просто ееее...... ужасно.
Дано все пак успее да ти мине с времето и прием на някакви витамини. Ако не ползваш очилата, мускулите няма ли да се тренират самички и да заякнат отново?

 

На теория е така, но на практика, ако изобщо се случи подобно нещо, е по-скоро изключение. А и няма как да не ги носи въобще, нали все пак ще му се налага да шофира, да работи на компютър.

Просто трябват хубави очила от доказана марка ( за стъклата става въпрос- Цайс, Елсиор и тн) с всичките възможни защити и филтри и повече грижа за очите от тук нататък. 

Аз нося очила от 7-годишен. Диоптър дигах до 18-20-годишен, после само поддържам. 

Профилактиката ми е хубави стъкла, витамините за очи на ДопълХертз (не тези с екстракта от боровинка, а другите- с мастните киселини), с които правя серии по 3 месеца и включване в менюто на храни, богати на витамин А: спанак, зеле, моркови, боровинки и тн. Като дойде сезона на боровинките, обикновено си правя една разходка горе до Беклемето и купувам 10-тина кила пресни директно от бусовете, които още същия ден си правя на пакетчета по 100-200 грама и замразявам във фризера за да имам целогодишно. 

И така. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, charmock said:

Да, с компютри и в момента ми е много трудно, щото като съм по дълго с очила почва да ме боли глава, а без тях не виждам даже и на 27 инчов монитор.

Офталмолозите казват, че мускула който се грижи за фокусирането е повреден от вируса и вероятността да мине е малко вероятна, по скоро да свиквам.

Кофти последствие, но пак малкия дявол, дано да нямаш други. Спомням си, че доста тежко го беше изкарал Ковида. Иначе за първоначалното свикване с очилата винаги си трябва известен период. Навремето и аз като сложих очила трябваше бая да свиквам първоначално и главоболието определено беше част от "пейзажа". Явно при теб те е ударило в близкото виждане, щом не можеш да четеш от монитора. При мен все още е изявено късогледството (тва от много години), но напоследък се забелязва една интересна промяна - престанах да ползвам очилата на компютъра (преди изобщо не ги свалях), защото вече по никакъв начин не мога да чета с тях. Преди беше все тая (макар очилата винаги да са били за гледане надалече), но от няколко години вече изобщо не мога да стоя на компютъра с тях. Явно както е тръгнало след време ще трябва да слагам и очила за близко гледане като твоите. :)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mIRCata said:

Нормален процес при одъртяването. И не, не се бъзикам.

Е да е, аз това исках да кажа на Charmock, че процеса е неизбежен. Явно при него просто Ковида го е ускорил поради някаква причина.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mIRCata said:

Нормален процес при одъртяването. И не, не се бъзикам.

Нормален/ ненормален... Не и за една вечер!

И определено могат да се проявят неща 10+ години по-рано...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, chasti said:

Нормален/ ненормален... Не и за една вечер!

Аз не съм коментирал постана charmrock,(щеше да има цитат), коментирам нещата при кръстника.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, charmock said:

За една нощ от перфектно зрение до два диоптъра на сутринта. 

 

10 hours ago, charmock said:

Oфталмолозите казват, че мускула който се грижи за фокусирането е повреден от вируса и вероятността да мине е малко вероятна, по скоро да свиквам.

 

19 minutes ago, Godfather said:

Е да е, аз това исках да кажа на Charmock, че процеса е неизбежен. Явно при него просто Ковида го е ускорил поради някаква причина.

Не го е ускорил, а директно го е причинил, доколкото разбирам.

Има голяма разлика между това, което се е случило на Charmock и старческото късогледство. При нормални други условия може никога да не развиеш второто. 

Просто явно наистина не знаеш къде ще те удари гадината...

Link to comment
Share on other sites

За съжаление така е и при ваксината, защото позната на майка ми спря са вижда в следствие на ваксината, а други познати получиха сериозни проблеми със сърце, мускули по краката…

Link to comment
Share on other sites

Лошото на тая гад е, че не знаеш какви последствия ти оставя в дългосрочен план. Освен очите, започна да ми пада сериозно и косата, а жена ми направи перикардит т.е. вода в сърцето. Да не говорим, че още се задъхвам докато се кача до втория етаж. @Gotfather, последните една-две седмици забелязвам, че малко от малко ми се прояснява като гледам монитора без очила и другата седмица ще отида пак на преглед. Последния път ми казаха, че мога да сваля малко от диоптъра, но очила ще си останат, просто е безвъзвратен процес.

Да сте живи и здрави всички и се пазете много от тая гад, че никой не знае къде ще го удари.

Link to comment
Share on other sites

Щом е засегнат мускула, значи трябва да става дума за трудно фокусиране на близко. Лещата в оригиналната си форма е за далечно фокусиране, а мускула я деформира, когато трябва да фокусираш наблизо.

По принцип около 40те също става нещо подобно, понеже лещата се втърдява заради дъртостта и мускула, колкото и силен, пак не може да я деформира качествено.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, deus_pld said:

 

 

На теория е така, но на практика, ако изобщо се случи подобно нещо, е по-скоро изключение. А и няма как да не ги носи въобще, нали все пак ще му се налага да шофира, да работи на компютър.

Просто трябват хубави очила от доказана марка ( за стъклата става въпрос- Цайс, Елсиор и тн) с всичките възможни защити и филтри и повече грижа за очите от тук нататък. 

Аз нося очила от 7-годишен. Диоптър дигах до 18-20-годишен, после само поддържам. 

Профилактиката ми е хубави стъкла, витамините за очи на ДопълХертз (не тези с екстракта от боровинка, а другите- с мастните киселини), с които правя серии по 3 месеца и включване в менюто на храни, богати на витамин А: спанак, зеле, моркови, боровинки и тн. Като дойде сезона на боровинките, обикновено си правя една разходка горе до Беклемето и купувам 10-тина кила пресни директно от бусовете, които още същия ден си правя на пакетчета по 100-200 грама и замразявам във фризера за да имам целогодишно. 

И така. 

 

Не би ли трябвало да има разлика между проблем със зрението причинен в течение на години и такъв, причинен в рамките на дни? Аз просто го сравнявам с атрофия на други мускули по тялото. Чел съм и за упражнения за мускулите на очите, които помагат при проблеми.

 

2 hours ago, charmock said:

Лошото на тая гад е, че не знаеш какви последствия ти оставя в дългосрочен план. Освен очите, започна да ми пада сериозно и косата, а жена ми направи перикардит т.е. вода в сърцето. Да не говорим, че още се задъхвам докато се кача до втория етаж. 

Да сте живи и здрави всички и се пазете много от тая гад, че никой не знае къде ще го удари.

 

За косата не трябва да се притесняваш. Тя след един момент пада за щяло и нещяло. Чел съм, че не е нетипично след прекаран грип да се засили косопада. Пиеш ли нещо? Може да пробваш Фитовал таблетки.


Преди колко време го изкарахте, че не ми се търси назад по темата?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, w00x said:

 

За косата не трябва да се притесняваш. Тя след един момент пада за щяло и нещяло. Чел съм, че не е нетипично след прекаран грип да се засили косопада. Пиеш ли нещо? Може да пробваш Фитовал таблетки.


Преди колко време го изкарахте, че не ми се търси назад по темата?

Мазах се с разни неща дето бяха препоръчали лекарите, някви маски с кокосово масло и т.н., на този етап поспря да пада, но доста оредя. Май месец го изкарахме, но имам чувството, че последствията, поне при мен се получиха от кортико стероидите въпреки, че всички лекари които посетихме в последствие бяха единодушни, че те са ни спасили живота.

Link to comment
Share on other sites

Ще отшумят тези симптоми. И косата ще поникне отново, нищо, че в момента е оредяла. :) 

Важното е, че сте се излекували. Много хора не успяха и е тъпо като гледам нагласите.

Още има хора, които обясняват как е "само грип".

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, w00x said:

Ще отшумят тези симптоми. И косата ще поникне отново, нищо, че в момента е оредяла. :) 

Важното е, че сте се излекували. Много хора не успяха и е тъпо като гледам нагласите.

Още има хора, които обясняват как е "само грип".

Благодаря ти.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, vikktorpenchev said:

За съжаление така е и при ваксината, защото позната на майка ми спря са вижда в следствие на ваксината, а други познати получиха сериозни проблеми със сърце, мускули по краката…

Интересно ми как са определили тези неща, че са вследствие на ваксината? По скоро се чудят какво да посочат за виновник, като не знаят какво става. Преди любимия им лаф беше "нещо генетично", сега ковида /ваксините за него са виновни за взичко.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Интересно ми как са определили тези неща, че са вследствие на ваксината? По скоро се чудят какво да посочат за виновник, като не знаят какво става. Преди любимия им лаф беше "нещо генетично", сега ковида /ваксините за него са виновни за взичко.


Ковид, СЛАКЪР, е на път да вкара майка ми в инвалидна количка. Вече втора операция. Кръвоносните съдове на краката ЧАЛ. Цял месец беше с проходилка. 

Link to comment
Share on other sites

Мисире, аз не твърдя, че не прави проблеми. Жена ми например, я изпраска в бъбреците. Говоря за нещата, когато докторите си нямат представа какво става, а това е и доста често за съжаление.

Разболее се някой, чешат се, чешат се - "ми нещо генетично е". Сега - ваксината ги ослепила. Не вируса, ВАКСИНАТА. Вместо да търсят истинската причина за проблема, сега си оправдават незнанието с ковида, чак вече и ваксината. Просто защото там е тъмна Индия и разчитат на неяснотите около тях.

Но не за всичко са виновни сега ваксините и ковид-а. Просто на тях приписват всичко от незнание. Пълно е с малоумници. Мен щяха да убият с хапчета за сваляне на кръвна захар, щото един малоумник в Каспела ме "диагностицира" за 7 секунди(наистина бяха толкова) с диабет. Добре, че тъщата е с диабет и е в час и ме прати на истински лекар и ми направиха изследванията като хората, а не тази пародия в Каспела. Ако бях почнал да пия тия хапчета, като ми няма нищо - праскам една хипоглекимична кома и до там.

 

Link to comment
Share on other sites

Ти си ударил кьоравото бе! ХАХАХАХ 
А иначе всичко се пише ковидиотично, щото 1300 на труп. Тва поне вече и децата го знаят. 
А пък си имам аз един преател... преди години, когато не излизаха от нас дето се вика групата, и като си бие инсулина и ни шаткаше и на нас хахахах 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

праскам една хипоглекимична кома и до там.

 

 

съмнява ме така да стават нещата

в тялото си имаш запаси от захар. Когато имаш силна активност, в тялото се отделя захар, която да ти даде енергия. Щетовидната жлеза компенсира с инсулин. Така се изравнява кръвната захар. Когато си диабетик, никой не се грижи за изравняването на кръвната захар в следствие на захарта, която се е отделила, за да получиш енергия. 

Link to comment
Share on other sites

Бъркаш по няколко направления.

1. Инсулина се отделя от панкреаса.

2. Запасите от захар са много малко, в черния дроб - нещо от сорта ма 300 -400 там какви единици бяха. Първо те се отделят, но служат главно за поддържане на нормално ниво на кръвната захар, ако тялото не приема храна нормални. Например докато спиш.

3. Никаква захар не се отделя в тялото при силна активност, а се почва горенето на мазнини. Те са основния източник на енергия. И затова тялото складира мазнини, не захари. И то захарите са основно за мозъка, той ги кльопа най-много.

 

Може те съмнява, ама стават баш така. Дори здрав човек, може да получи хипогликемия. Повярвай ми. 1 път ми се случи. С часове после бях все гладен. В къщи точно покрай тия глупости на Каспела си купих апаратче и чат пат се следя щото с тоя тумбак съм рисков.

При диабет тип 2 получаваш инсулинова резистентност-  клетките не успяват да усвоят захарта от кръвта достатъчно добре и нивата ѝ се вдигат. Диабет тип 1 е вече невъзможност на тялото да отделя достатъчно инсулин и почват инжекциите. Тма пък нивата са още по-високи.

Та тия хапчетата помагат да се абсорбира кръвната захар в клетките, иначе е с високи стойности. При нормални нива от 4 до 6 на гладно на здрав човек, хапчетата като увеличат абсорбирането от тялото на захарта и пада още по-драстично. При 1.5 -2 става вече много опасно. Представи си ситуация: Ти си здрав, прав нормален човек. Пиеш вечерта хапче, щото са ти го изписали някви убийци, лягаш да спиш, хапчето почва да действа и ти изстисква кръвната захар, дроба компенсира колкото може, ама това са 7-9 часа сън, не си и ял преди това, и в един момент мозъка не получава достатъчно енергия и ..... Докато сутринта някой те усети, че нещо не е наред, докато дойде линейка, пък там я разберат какво ти е, я не и те така. Тялото и да почне да гори мазнините, не са достатъчни за мозъка да го снабдят с енергия като не ти е свикнал организма ( примерно някаква кето диета) и си търси своето. И после свещи, пшеница.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mIRCata said:

Бъркаш по няколко направления.

1. Инсулина се отделя от панкреаса.

2. Запасите от захар са много малко, в черния дроб - нещо от сорта ма 300 -400 там какви единици бяха. Първо те се отделят, но служат главно за поддържане на нормално ниво на кръвната захар, ако тялото не приема храна нормални. Например докато спиш.

3. Никаква захар не се отделя в тялото при силна активност, а се почва горенето на мазнини. Те са основния източник на енергия. И затова тялото складира мазнини, не захари. И то захарите са основно за мозъка, той ги кльопа най-много.

 

Може те съмнява, ама стават баш така. Дори здрав човек, може да получи хипогликемия. Повярвай ми. 1 път ми се случи. С часове после бях все гладен. В къщи точно покрай тия глупости на Каспела си купих апаратче и чат пат се следя щото с тоя тумбак съм рисков.

При диабет тип 2 получаваш инсулинова резистентност-  клетките не успяват да усвоят захарта от кръвта достатъчно добре и нивата ѝ се вдигат. Диабет тип 1 е вече невъзможност на тялото да отделя достатъчно инсулин и почват инжекциите. Тма пък нивата са още по-високи.

Та тия хапчетата помагат да се абсорбира кръвната захар в клетките, иначе е с високи стойности. При нормални нива от 4 до 6 на гладно на здрав човек, хапчетата като увеличат абсорбирането от тялото на захарта и пада още по-драстично. При 1.5 -2 става вече много опасно. Представи си ситуация: Ти си здрав, прав нормален човек. Пиеш вечерта хапче, щото са ти го изписали някви убийци, лягаш да спиш, хапчето почва да действа и ти изстисква кръвната захар, дроба компенсира колкото може, ама това са 7-9 часа сън, не си и ял преди това, и в един момент мозъка не получава достатъчно енергия и ..... Докато сутринта някой те усети, че нещо не е наред, докато дойде линейка, пък там я разберат какво ти е, я не и те така. Тялото и да почне да гори мазнините, не са достатъчни за мозъка да го снабдят с енергия като не ти е свикнал организма ( примерно някаква кето диета) и си търси своето. И после свещи, пшеница.

Аз не се изразих напълно правилно. Прав си за захарта в чербия дроб и захарите в мозъка. Именно тях визирах, че се складират за такива екстремни ситуации. Колко часа е действието на тези хапчета? 8? 12? Кога е пикът?

ще действа това хапче, ще ти пада захарта, ще се включи чербият дроб, мозъка. Имай предвид, че глюкозата в мозъка е много силна и има много продължително действие. Най-опасно е при един диабетик са му падне захарта през нощта. За това преди съм чувал, че е хубаво едно-две блокчета шоколад преди лягане да се изяжда от диабетик преди лягане. Особено, ако е имаш активност, която може са окаже влияние на захарта през нощта. 

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...