Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

За браузване ползвам и на мобилно и на декстоп Brave. Доколкото виждам - съвсем успешно затваря на фейса отвратителните тракващи курабии, съдейки по абсолютно нерелевантните реклами, които виждам напоследък. Отделно на мобилно успешно шътва на тубата ужасните реклами.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 hours ago, Godfather said:

Мисир, то и тва е на Суратя бе! :lol:


И какво от това бе, Мисир вселенски?!?!? Мислиш че не знам ли?
 

4 hours ago, mIRCata said:

Това не значи, че трябва да се използва. То и whats app е тахно, ама някои хора също не го използваме


Мани, кво да обяснбяваш на МИСИР. Той пише дневния ред са следващото събрание на Вселенския събор
 

3 hours ago, Godfather said:

Е аз кога съм агитирал за използването на каквото и да било от буламачите на цукърбъргите? В случая бъзикам Мисира, че обявява едното за боклук, пък не излиза от другото, което е абсолютно същия боклук под същата собственост. :lol:


Как пък не вдяна, че "бъзиците" ти са толкова зле, че само ти си вярваш в тях. Данео не се и смееш сам отсреща, че тежка диагноза! И както винаги ПАК нищо не прочел и нищо не разбрал - назад я се върни и виж какво писах за ФБ. Ти си ТОТАЛЕН мисир, честно. Оплиташ се сам в глупави опити за ... не знам какво и ставаш за смях. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Dunc said:

Този ноу скрипт какво блокира повече от един ад блокър ?

NoScript блокира по подразбиране всички JavaScript и прочие код от нежелани домейни, които опитват да ги изпълняват в твоя браузър. От много години го използвам и на практика никога не браузвъм сайтове без този ценен инструмент. За съжаление не е за хора, които не са наясно как стоят нещата със скриптовете, изпълнявани локално в браузъра и по принцип този блокаж лесно разваля вида на почти всеки един съвременен уеб сайт, поради това, че девелопърите ги препълват с подобни скриптове. Всъщност това е най-сериозното противодействие срещу потенциално нападение от зловреден сайт (по-точно, от зловреден скрипт, изпълняван като част от кода за рендиране на въпросния сайт), както и по отношение на използваните схеми за следене на поведението от тарикати като Гугъл, Суратя и прочие нахалници. Всички подобни скриптове и домейни, от които се даунлоадват са ми надлежно блокирани и по този начин не съм получавал персонализирана реклама в Суратя от незапомнени времена - пускат ми само идиотски и несвързани реклами, базирани на геолокацията от VPN-a, който е на хънда-мънда. Това последното е още една от мерките - всички подобни дестинации ми се рутират избираемо през VPN-a. :lol:

 

 

ПП. Не са само курабиите, за съжаление, за тракването дори по-голяма роля имат разните им скриптове разнасяни по всички възможни сайтове, както ествествено и IP адреса ти.

 

4 minutes ago, RaptoR said:

Как пък не вдяна, че "бъзиците" ти са толкова зле, че само ти си вярваш в тях. Данео не се и смееш сам отсреща, че тежка диагноза! И както винаги ПАК нищо не прочел и нищо не разбрал - назад я се върни и виж какво писах за ФБ. Ти си ТОТАЛЕН мисир, честно. Оплиташ се сам в глупави опити за ... не знам какво и ставаш за смях. :laughing1:

Ъхъ, сега само не почвай да се опитваш да ме убеждаваш, че влизаш само веднъж месечно в клоаката на Суратя. Обяснявам ти пак бавно - някак си не върви да наричаш едното боклук, а да не излизаш от другото. Разбра ли сега? :lol:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Godfather said:

Ъхъ, сега само не почвай да се опитваш да ме убеждаваш, че влизаш само веднъж месечно в клоаката на Суратя. Обяснявам ти пак бавно - някак си не върви да наричаш едното боклук, а да не излизаш от другото. Разбра ли сега? :lol:


Не, няма какво да разбирам, МИСИР с мисира ти, ти съвсем си изветрял бе! Аз ти пиша, че И ДВЕТЕ СА КЛОАКИ, пардон - ВСИЧКИТЕ СА КЛОАКИ, той пак не престава с мисирското крякане!!! Във ФБ обаче са всичките ми роднини, познати, приятели, съученици, състуденти, контрагенти, местата, от които пазарувам, групите, в които имам интереси.... а.к.а. НЯМАМ ДРУГ ИЗБОР. Иначе веднага бих го изритал. Сега наби ли ти се в изветрялата мисирска глава какво точно говоря от вчера?!?!? :effemine2:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Godfather said:

...и по този начин не съм получавал персонализирана реклама в Суратя от незапомнени времена

С'я разбирам що напоследък фейса ми предлага предимно работа за трактористи, професионални шофьори, бране на шипки в Узбекистан, както и всякакви кенефени медии от типа на поглед, брадва, истината и т.н. :lol:

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Аз на лисицата съм сложил ublock, privacy badger, в къщи допълнително и pi-hole. Та поне минимизирам рекламите по тубата и разните сайтове.

Иначе жената редовно получва реклами във фейса за неща, които си говорим. Един път даже нарочно го използва, че не и се търсеше нещо и почна да говори за него и като видя рекламата отвори сайта да разгледа :)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mIRCata said:

Иначе жената редовно получва реклами във фейса за неща, които си говорим. Един път даже нарочно го използва, че не и се търсеше нещо и почна да говори за него и като видя рекламата отвори сайта да разгледа :)

 

Това не е точно така.

Ако ти излезе таргетирана реклама може да видиш защо ти се е показала.
Никой не слуша какво си говорим... Може дори да спреш достъпа на Фейсбук до микрофона.

Link to comment
Share on other sites

Като кажеш защо я виждаш - защото искали да стигне до хора еди колко си години в еди кой регион. Само дето не е баш така. ПРАКТИКАТА показва, че някой слуша - дали андроида и продава на фейса или самия фейс, но някой слуша, защото се появяват неща които не са търсени в търсачките. И докато в началото беше да се появи до 1-2 дена след говоренето имали сме случай да се говори за нещо през деня и вечерта да го вижда като реклама. Времето между разговорите и показването на рекламата се скъси доста.

Link to comment
Share on other sites

Да, това със слушането на микрофона едва ли не постоянно, е някакъв мит... макар че човек никога не може да е 100% сигурен - може локално да слуша и да прави разпознаване на речта, и само чат пат да праща в текстов вид тия неща, които ги интересуват ;) .

Както и да е, стана дума аз но-скрипт, аз точно затова изобщо не го ползвам това, защото не ми се занимава, защото на практика вече всеки сайт зависи почти критично изобщо да го ползваш нормално, от скриптове, и няма кой да се занимава и с това. uBlock ми е достатъчен за да не виждам реклами, а в микротика съм си сложил някои нещица, които допълнително могат да блокират някои неща, особено на телефона в някои shareware приложения, които не съм си купил.

Пък за кукитата хич не ми пука, ако някъде ме питат нещо дали искам пресонализирани реклами, изключвам, но иначе самите кукита ги разрешавам навсякъде, не ми се занимава и с тях, защото и от тях зависят доста неща, а че някъде ме траквали, голям праз, това не го намирам за опасно, още повече като реклами не виждам покрай ublock-a. Параноичен съм, но не чак толкова, а рекламите основно ме дразнят че иначе забавят зареждането на сайтове, наравно с дразнението от самите реклами.

 

Мирцата, за какви слушания говориш, за от телефонни разговори ли или смяташ, че докато телефона е на масата или в джоба, те слушат? Това ми се струва Адски невероятно, би било страшен скандал според мен. Има други възможности за това, което наблюдаваш, разисквани са и преди. Не бих се учудил ако се прави примерно при вайбър разговори... по презумпция всичко, което минава през нечия мрежа, е несигурно , дали глас или съобщения.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Antares said:

С'я разбирам що напоследък фейса ми предлага предимно работа за трактористи, професионални шофьори, бране на шипки в Узбекистан, както и всякакви кенефени медии от типа на поглед, брадва, истината и т.н. :lol:


Опитвам се да си те представя в трактора... Ама не в тия новите, дето само седиш и се возиш, а в някой Болгар или ДТ 75...  :laughing1:
 

20 minutes ago, mIRCata said:

Аз на лисицата съм сложил ublock, privacy badger, в къщи допълнително и pi-hole. Та поне минимизирам рекламите по тубата и разните сайтове.

Иначе жената редовно получва реклами във фейса за неща, които си говорим. Един път даже нарочно го използва, че не и се търсеше нещо и почна да говори за него и като видя рекламата отвори сайта да разгледа :)


Слакър, ти верно ли си помисли, че някой те слуша от фб????  :laughing1:
И Владо Береану превод в ефир....:Facepalm:

ЕДИТ: Слакър, лекувай се! Някой бил слушал.... Ще умра от смях! :laughing1::laughing1::laughing1::Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Боли ма дали ми вярваш. Аз ти казвам на практика какво става. Щом на жена ми, дето е счетоводител и като цяло е скарана с тези неща ѝ направи впечатление. Защото тя ползва фейса и месенджера като приложения на телефона. Говорим за секция за телевизора, че има нужда да я сменим ( малката изяде единия ръб като ѝ тръгнаха зъбите) и на другия ден ми вика виж имам реклами за мебели във фейса. Това е само 1 пример от зачестилите последната година. А ние само го обсъдихме и не търсихме, защото не е нещо, което е спешно. Беше само обсъждане, че има нужда да се сменя

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Корпорациите стават все по-добри в изготвяне на профил на хората, не е нужно постоянно да им слушат по микрофона кво си говорят. Алгоритмите им стават все по-добри, и това че са уцелили да ти рекламират мебели... че и без това вероятно все щеше да се появят и мебели в рекламите, които вижда жена ти, жена... кво да вижда друго, мебели, завеси, пелени и подобни неща. Да се замисли колко други реклами й се появяват в останалото време, за които не е говорила.

Всичко това го казвам за да не се паранояса излишно жена ти, ти, и други хора, които четат.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Едно си бабите зная, едно си баят. Казвам ви, че зачестиха съответствията между видяна реклама и нещо говорено в рамките на ден два спрямо останалите пъти, вие пак ме убеждавате, че е съвпадения. И говорим за неща, които няма връзка едно с друго. Общото е, че е обсъждано в семейството.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mIRCata said:

Едно си бабите зная, едно си баят. Казвам ви, че зачестиха съответствията между видяна реклама и нещо говорено в рамките на ден два спрямо останалите пъти, вие пак ме убеждавате, че е съвпадения. И говорим за неща, които няма връзка едно с друго. Общото е, че е обсъждано в семейството.


Пич, не се излагай така бе! Глупости на квадрати! Ти като оня дето зове да се запасяваме с кеш и семена! Я се стегни! Във ФБ ими десетки хиляди реклами, как пък реши, че не е елементарно съвпадение, а някой те слуша? Ти наясно ли си какво значи някой да те слуша?!?! Майната им на рекламите, пак питам - имаш ли си представа какво е някой да те слуша и то постоянно и навсякъде?!?!? Или да слуша ВСИЧКИ постоянно и навсякъде? Я моля те слагай алуминиевата шапка и препикания потник срещу Г5 и отивай в мазето. Не забравяй, вода, кеш и семена! Баааахти, такова нещо от тебе не съм очаквал, честно... 
И още нещо - как пък на мен веднъж не ми се случи такова чудо?!?!? Ама веднъж за спорта! Всичко идва от Гугъл, който подава на ФБ всеки твой сърч в бразъра и всеки твой контакт в телефона - толкоз. Другото в ЕК в Шесто чувство, моля! Код 238 - маг Кунка.    

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, RaptoR said:


Опитвам се да си те представя в трактора... Ама не в тия новите, дето само седиш и се возиш, а в някой Болгар или ДТ 75...  :laughing1:

Предполагам, че ще мога да приложа опита си от управлението на мотокар :lol:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Antares said:

Предполагам, че ще мога да приложа опита си от управлението на мотокар :lol:


Карал ли си? ХАХАХАХаааааа Лудница е! Аз веднъж разнасях едни палета, но мотокарът ни милият беше толкова зле, че не можех да овладея добре плавното спиране и в един момент щях да капична едно пале, че спрях рЕзко и се предадох... 

Link to comment
Share on other sites

Ок, никой не може да убеди другия в каквото си иска, всеки е свободен да вярва на каквото си иска. Никога човек не може да изключи че нещо се случва, може да е вирус, може да е всичко. Но е силно невероятно.

На мен защо не ми се случва такова нещо.. ако е до андроид?! Това ако можеш да ми обясниш, Ок.

 

Аз затова намекнах, че алгоритмите им става все по-добри, но ако си решил да вярваш, че 24/7 ти слушат какво говориш покрай телефона, Ок.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:


Карал ли си? ХАХАХАХаааааа Лудница е! Аз веднъж разнасях едни палета, но мотокарът ни милият беше толкова зле, че не можех да овладея добре плавното спиране и в един момент щях да капична едно пале, че спрях рЕзко и се предадох... 

При първата ми копченатискаческа работа в Пловдив - шефа много се дразнеше, когато нямам конкретни задачи и все ми мислеше някакви глупости от типа на да ходя да помагам за ремонта на платки и тем подобни. Та така от една страна се понучих да запоявам, от друга - в един красив момент се оказах водач на мотокар :lol:

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, RaptoR said:

Пич, не се излагай така бе! Глупости на квадрати!

 

39 minutes ago, tedy said:

На мен защо не ми се случва такова нещо.. ако е до андроид?! Това ако можеш да ми обясниш, Ок.

И на мен ми е странно и ми звучеше смешно, докато не започна да се случва на нейния телефон. Тя там има приложенията. И да, по-принцип съм спрял микрофона достъпа до фейса. Но фактите са такива - дори за странни неща се появяват реклами след разговор в къщи. Сега пак правя експеримент. Говорихме за нещо, което нямаме, никой от роднините ни няма, да видим. После ще го направя и при работещо приложение. Няма да пиша какво е, не го и търсим, за да не е нещо от търсачките. Ще експериментираме.

Link to comment
Share on other sites

Колегите разправяха, че са си направили експеримент. На обяд, в ресторанта на всички телефоните са им били на масата и умишлено са си говорили за матраци. 
След това на всички почнали да им излизат реклами на матраци. 

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля следващия път да говоря поне 30 минути само за ташаци... :gangstah:
Очаквайте скоро в мрежата войс файлове как си чукате жените и други пикантни нещица! 
Дори НСБОП, младежи, имат силно ограничени възможности да подслушват през микрофона на телефона и за целта се ползва подвижна станция в бус и т.н. Послушайте подслушвания реално преди години. Другото са глупости под шипковия храст. Наясно ли сте за каква конспирация иде реч? Повтарям - Гугъл и ФБ слушат всички и всичко... Помислете около 5 минути поне какво означава това в световен мащаб, отделно колко е възможно да се осъществи. Оставяме настрана, че личното пространство отива небитието (предвид какви закони има за личните данни дори, камо ли за личния живот), но и си говорим явно за voice recognition, че и думички да различаваме... На не знам колко си езика... 
Отивам за по-дебело фолио и ще търся кърмачка да ми препикае потника...   

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Като кажеш защо я виждаш - защото искали да стигне до хора еди колко си години в еди кой регион. Само дето не е баш така. ПРАКТИКАТА показва, че някой слуша - дали андроида и продава на фейса или самия фейс, но някой слуша, защото се появяват неща които не са търсени в търсачките. И докато в началото беше да се появи до 1-2 дена след говоренето имали сме случай да се говори за нещо през деня и вечерта да го вижда като реклама. Времето между разговорите и показването на рекламата се скъси доста.

 

Не ми се е случвало на мен подобно нещо. Всички реклами, които виждам, са пряко свързани с това, което съм търсил/гледал/чел и т.н

Направи си много радикален тест. Не знам как сте тествали сега, но си направи СУПЕР радикален тест. Говорете за нещо, което никога не те е засягало и никога не си търсил. Говорете си за наторяване и семена, например. Или нещо друго, за което ще ти е трудно да се сетиш, защото ти е супер далеч. Всичко останало може да се навърже и да стигне до профила на жена ти по някакъв начин, дори косвено. Чрез групи, приятели, интереси, коментари, търсения, местоположение, контакти в телефона и т.н.

 

7 minutes ago, Antares said:

Колегите разправяха, че са си направили експеримент. На обяд, в ресторанта на всички телефоните са им били на масата и умишлено са си говорили за матраци. 
След това на всички почнали да им излизат реклами на матраци. 

 

А някой от тях случайно да е търсил матраци в един момент? :D 
Защото Фейсбук вижда, че са на едно и също място, някои са си в приятелите, имат си контактите в телефона, та е много вероятно да са били заедно. И ако един е търсил матраци, на всичките им излизат матраци.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

А някой от тях случайно да е търсил матраци в един момент? :D 

Защото Фейсбук вижда, че са на едно и също място, някои са си в приятелите, имат си контактите в телефона, та е много вероятно да са били заедно. И ако един е търсил матраци, на всичките им излизат матраци.

Точно така, всичко в даден момент се свежда, че някой все е забравил някъде нещо е писал или евентуално говорил по телефона. Супер невероятно ми се струва, че подслушват 24/7, макар нищо да не може да се изключи на 100.000000% в тоя живот де.

Както се каза, и по GPS може да се види кой с кого е в даден момент, къде са. Наистина тест може да се направи както се каза, да се говори за нещо, но да сте 100% сигурни, че никога не сте писали или интересували по темата, защото гугъл и фейсбук само една сламка им е достатъчна да направят някои изводи и оттам да почнат с такива реклами.

Едно се питам - не сте ли спрели рекламите, нали уж всички ползват(ме) uBlock и подобни, къде пък чак ги виждате тия реклами, за матраци и т.н.?!

Link to comment
Share on other sites

Аз не нзма начин да се блокират рекламите във ФБ. всяка една реклама можеш да я елиминираш и да не я виждаш повече, но всички - няма начин. А да се опитваш така една по една няма да ти стигне живота да ги разкарваш. Иначе е ясно - след всеки сърч в Гугъл почва бясна стрелба по темата. В момента, в който добавиш нов контакт в телефона, до часове макс ти го предлага за приятел във ФБ ако има акаунт. Отдавна сме свикнали на тия номера... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...