Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  

38 minutes ago, vikktorpenchev said:


оле честно ли и ти си минал от там? Тогава бях със Сузуки swift и беше по-добре, защото другата опция беше Peugeot 307 която щеше да опре. 

 

Дам. В началото мислех, че е само 1-2км лош участък и се слива с нормален асфалтов път. Погледнах и картата, за да видя къде отива. Видях, че стига до едно кръстовище, на което има къщи. Реших, че ако стигна там, ще има нормален или поне по-нормален път.... Беше вилна зона и от там просто започна участък в ремонт. Но беше на ниво "чакъл". Всичко беше бяло. И тъкмо се зарадвах, че ще е така целия път, защото беше по-добре от черния път преди това, а то стана още по-зле, защото пътят стана с поронен асфалт и дупките бяха дълбоки по 30см. Слизал съм да местя клони и камъни, за да не пукна нещо, че тогава щеше да стане лошо. Преди Ковачевица стана ОЩЕ по-зле. На места асфалтът просто беше като изрязан и имаше 20-30см ръб, през който трябваше да слизам, за да мога да се кача на другия ръб след 3 метра и да продължа да карам между дупките.

За капак, на разклона до кравефермата в началото, когато се чудех какво да правя, нямах обхват и не можех да се обадя, за да питам за пътя. Ако бях се обадил, щяха да ми кажат да не тръгвам по този път, а аз да се върна 5 минути назад и да мина през Доспат.

 

Страшно удовлетворение изпитах 3 часа по-късно, когато спрях в центъра на селото...

 

А моята кола е такава:

 

Alfa romeo GT Coupe - Технически данни и характеристики

 

Та не е много за офроуд. :D 

 

6 minutes ago, Mockingbird said:

Пътя се преплита и минава покрай река Канина. Но това не е точно път. Не ви ли направи впечатление, че няма номер? А и не трябва да се вярва съвсем сляпо на навигацията.... Мен един път се опита да ме прекара през път, където и ЗИЛ-131 няма шанс... Но, само се опита..... 

В момента гугъл твърди че трябва да минем през пътя на горското, а Уейз показва правилните три маршрута....даже на картата изобщо не съществува онзи път. Но трябва и да се гледа малко... Най-малкото трябваше да ви усъмни, това че пътя няма номер... 

 

Какъв номер да има? На картата си има път.

Освен това, аз не минах през по-краткия път, който показва картата, а заобиколих по някакъв друг, защото мислех, че ще е по-добър. Оказа се, че наистина е малко по-добър, но е 3 пъти по-дълъг.

Абе... направо ми се разказа играта. Но поне вече такива пътища не ме плашат. И на други гадни съм карал след това, но толкова гаден и дълъг колкото този - не съм минавал.

И всичко това, защото не се върнах, а се надявах, че този участък ще е кратък.
"Ако е на картата, не може 25км да е толкова зле, сигурно е само участък." си мислех.

Ами, оказа се, че може. :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 7/8/2021 at 3:13 PM, w00x said:

  

 

Дам. В началото мислех, че е само 1-2км лош участък и се слива с нормален асфалтов път. Погледнах и картата, за да видя къде отива. Видях, че стига до едно кръстовище, на което има къщи. Реших, че ако стигна там, ще има нормален или поне по-нормален път.... Беше вилна зона и от там просто започна участък в ремонт. Но беше на ниво "чакъл". Всичко беше бяло. И тъкмо се зарадвах, че ще е така целия път, защото беше по-добре от черния път преди това, а то стана още по-зле, защото пътят стана с поронен асфалт и дупките бяха дълбоки по 30см. Слизал съм да местя клони и камъни, за да не пукна нещо, че тогава щеше да стане лошо. Преди Ковачевица стана ОЩЕ по-зле. На места асфалтът просто беше като изрязан и имаше 20-30см ръб, през който трябваше да слизам, за да мога да се кача на другия ръб след 3 метра и да продължа да карам между дупките.

За капак, на разклона до кравефермата в началото, когато се чудех какво да правя, нямах обхват и не можех да се обадя, за да питам за пътя. Ако бях се обадил, щяха да ми кажат да не тръгвам по този път, а аз да се върна 5 минути назад и да мина през Доспат.

 

Страшно удовлетворение изпитах 3 часа по-късно, когато спрях в центъра на селото...

 

А моята кола е такава:

 

Alfa romeo GT Coupe - Технически данни и характеристики

 

Та не е много за офроуд. :D 

 

 

Какъв номер да има? На картата си има път.

Освен това, аз не минах през по-краткия път, който показва картата, а заобиколих по някакъв друг, защото мислех, че ще е по-добър. Оказа се, че наистина е малко по-добър, но е 3 пъти по-дълъг.

Абе... направо ми се разказа играта. Но поне вече такива пътища не ме плашат. И на други гадни съм карал след това, но толкова гаден и дълъг колкото този - не съм минавал.

И всичко това, защото не се върнах, а се надявах, че този участък ще е кратък.
"Ако е на картата, не може 25км да е толкова зле, сигурно е само участък." си мислех.

Ами, оказа се, че може. :D 

Честито, Ангел! Вече си член на Клуба н Доброжелателите на Майките на Скапаните Копченатискачи в Гугъл. На кратко - КДМСКГ.

 

Преди години тук бях описал единственият си опит да се доверя на гугъл мапс в извън градски условия. Насраното нещо упорито твърдеше, че съществува директен път между Лилково и Михалково. После от местните (някакви баба и дядо виладжии с огромна немска овчарка и тръгнали на разходка), докато се кръстиха, разбрах, че път от там верно е имало, но по римско време. А аз се подлъгах именно заради реставрирания половин километров участък от римския път. Осъзнах грешката си малко по-късно, но вече нямаше как нито да обърна, нито да се върна на заден ход, щото коловозите станаха дълбоки по над половин метър, а пътят стана широк едва 2.5 метра. И ми остана да се движа в посока само напред. Оказа се и, че този път просто е съвпаднал с пътя на триоските на горското, докато извозват трупи, предвождани от верижен трактор, че триоските редовно закъсвали в коловозите и някой трябва и тях да изтегля. Докато пушех цигара с дядото и го разпитвах за опциите да не ме изядат мечките и да стигна до точка, от която да се измъкна от този съществуващ според гугъл път. Човечеца ми сподели, че лятно време поне по 2-3 пъти седмично се налага да изтеглят от там колите на разни чужденци, тръгнали да обикалят красотите на България, но вярващи, че гугъл мапс е нещо различно от върха на лайното. Как стигнах до Орехово само аз си знам, щото и пътят от хижата до селото, сам по себе си е истинско предизвикателство пред офроудаджиите. А до хижата пътят беше, от ляво пропаст, от дясно скат. Караш с едните колела по билото между коловозите, а с другите по ръба на пропастта и се наслаждаваш на звука от свличащи се камъни и пръст изпод гумите ти, докато внимаваш с подаването на газ и навременното превключване на предавките (първа-втора, втора-първа).

...а бях с едно Рено Канго....

Link to comment
Share on other sites

И аз питах една баба, точно на разклона. Питах я "онзи път по-хубав ли е от този път и стига ли до асфалт в един момент". И тя каза, ами еднакви са, но този е малко по-добър. Стига до асфалт, да. Стига, наистина. 26км по-надолу в село Ковачевица. :D

Това беше и главната причина да тръгна по заобиколния черен път. Ако не ми беше казала това, сигурно щях да се върна 3-4 минутки назад, където имаше обхват на операторите, за да се обадя по телефона...

Квото, такова. Тренирах се. :D

 

При мен поне нямаше пропасти. А за скоростите... Просто я сложих на първа и държах крак само над спирачката (дизел). :D Тя си вървеше самичка с около 5км/ч. Подаването на повече газ беше невъзможно. Или по-скоро беше възможно, но нямаше да подавам за дълго и не съм сигурен кой и как щеше да идва да ме прибира от там.

 

Проблемът на Мапс е, че не разпознава офроуд пътищата като такива и процедурата за промяна от страна на потребителите е супер дебилна.

Link to comment
Share on other sites

Още едно време като навигицаите си бяха устройства само за това, имах няколко проблема. Единия беше, че на връщане от Берковица, исках да ида до Леденика. И навигацията ме отби от основния път и ме набута в някви села. След това стигнах едно крайно село и след него пътя стана горски. И когато стигнах някакви коловози за нещо като танк да мине от там, се отаказах. Карах на заден докато намеря място да обърна. От едната страна ще пропадам в гората, от другата баир. А уж бях казал да махне разните 3-разрядни пътища. Но на картата явно беше валиден път. Друг път в Гърция ни прекара през едно село и пак на края на селото тръгна да влиза в някъв вид див горски път, а от среща видяхме главния път. Но нямаше как да стигнем.

Третия път беше в Малко Търново. Упорито показваше, че има път през центъра, а той пешеходна зона.

И вече с тези неща на ум, един път бяхме до Смилян, до пещера Ухловица. И от там исках да ида до Рудозем. Навигацията показа, че трябва да се върна през Смолян. Аз обаче зареден и с атлас, гелдам има път. И тръгнах. На кратко - макадам, табели гранична зона и се радвах, като почнаха да се появяват парчета асфалт.

Този път трябваше да я послушам...

Link to comment
Share on other sites

Решението на тези неволи се нарича Гармин, със заредена актуална карта OFRM на Геотрейд. От как си имам такова нещо, гугъл мапс престана да застрашава живота и здравето ми и стигам доста бързо до местоназначението си.

 

П.п. А на недоносените недъгавци с тънки бели пръстчета от гугъл мапс тийм, им пожелавам само синове да им се раждат и всичките, зетьове да им водят!

 

П.п.2. Според рейнджъра в това няма нищо срамно, дори е редно и самият той не би имал нищо против, но пенеже не е представителна извадка, значи скимтенето му няма значение.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Аз тая история на Галицин съм я слушал цветно на маса и оттогава НИКОГА не вярвам изцяло на Гугъл мапс:laughing1:

23% - ДВАДЕСЕТ И ТРИ ПРОЦЕНТА за гроб след всички разкрития!!! Ей тва е, братя, закривай! 

Link to comment
Share on other sites

Изборите са добре до някъде. Мутрата изгуби много. БСП вероятно ще са 4-ти. Да живее кУрнелия и още 100 години да ги води към успехи. ДБ набраха скорост и са първа сила в София с 30% от гласовете. Патреотите са супер.

Link to comment
Share on other sites

Да си призная честно, не разбирам много от политика, но като всеки българин се чувствам длъжен да коментирам. 
Вероятно съм закъснял с разсъжденията си, но ми хрумна, че този така наречен “протестен вот” няма много голям смисъл. Гласуващите за ГЕРБ най-често са противници на БСП и ДПС. Но всеки “протестен вот” в крайна сметка е косвен вот за ДПС или БСП. Та как можем да се измъкнем от този порочен кръг, който очевидно ще се заформи? 

Link to comment
Share on other sites

Нещо си в грешка. БКП = герб + бсп, винаги са били в коалиция с дпс. Няма важно решение което да не са гласували заедно. Дори и сега април месец имаше неща които си гласуваха заедно и бламираха останалите партии. Заедно си избраха и гешев. Под вещото ръководство на мутрата пеефски се издигна и забогатя. Много мога да ти пиша по темата, но категорично герб не са противник на бсп и дпс. Едно цяло са си.

Link to comment
Share on other sites

Добре.

и все пак, ако БСП/ДПС са необходима партия за сформиране на правителство с водещата партия, То тогава един вид пак ГЕРБ ще имат думата чрез някоя от двете партии. Така ли излиза?

Link to comment
Share on other sites

Моето прочитане на изборите е че масата хора от протестният вот всъщност не гласуваха на тези избори. Като резултат избирателната активност е ужасяващо ниска - около 25%. За справка - на предишни избори (2017 и 2021) е била около 40% и повече. 
 

Друга интересна статистика е че в Кърджали са гласували около 20%, което може би означава, че електронното гласуване е пресякло мъртвите души...

 

Радвам се, че няма да се хабят места в парламента за шкембе войвода, аптекаря, арабският шейх, и Болен. 

 

Дано някои лица от служебното правителство да бъдат поканени в управлението по един или друг начин, за да могат да определят политиката и на новата власт.

 

 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, vikktorpenchev said:

Добре.

и все пак, ако БСП/ДПС са необходима партия за сформиране на правителство с водещата партия, То тогава един вид пак ГЕРБ ще имат думата чрез някоя от двете партии. Така ли излиза?

Без БСП няма как да се мине. Много вероятно е да се отиде на нови избори. Такива обаче ще може да се осъществят около нова година. Няма как по - рано понеже ще има президентски и по конституция си има в какви срокове може да се разпусне парламента. Така или иначе това правителство се справя къде къде по - добре от кое да е на мутрата. Парламент така или иначе ще имаме за няколко месеца понеже не може да се разпусне. Дано само не им хрумне да правят някаква врътка и да се провалят. Тъкмо са набрали скорост. Лошото е, че за да направят съдебна реформа, ще им трябват доста повече от 121 депутата. Без такава реформа мутрата трудно ще влезе в затвора.

 

 

9 hours ago, Ferante said:

 

+1

Патреотите вече за втори път не могат да влезнат независимо от това какви врътки правят. Много добре е това. Доста от сегашните министри се справят супер на постовете си. Както върви ще останат поне още 6 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Мислех си, че само на мен Мин харесва сегашното временно правителство. От всички временни правителства май тези се справят най-добре. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vikktorpenchev said:

Мислех си, че само на мен Мин харесва сегашното временно правителство. От всички временни правителства май тези се справят най-добре. 

Лично аз го харесвам доста. Поне повечето хора кои са вътре. Младите в правителството + Рашков според мен се справят доста добре. Всичките ми познати с които съм говорил по темата също ги харесват. Не съм чул някой да не ги харесва, а са хора с различни възгледи.

Link to comment
Share on other sites

На мен не ми харесва, че се правят на много дейни в момента, а след 1 година ще се чудиш дали все още са на власт или не. Като с всичко.

Бойко и той беше много деен 1-2-3 години в самото начало.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, netrootbg said:

Лично аз го харесвам доста. Поне повечето хора кои са вътре. Младите в правителството + Рашков според мен се справят доста добре. Всичките ми познати с които съм говорил по темата също ги харесват. Не съм чул някой да не ги харесва, а са хора с различни възгледи.

Определено,това е най-читавото правителство,което сме имали поне от едно 15-тина години.Това което предлага Славчо ми прилича на завръщането на Ндсв...Саня Армутлиева министър на културата?!?Военен министър....жена.Иначе има доста добри попадения,за разлика от гербаджийските калинки,хора учили на запад,с по няколко езика,че и дипломи от престижни университети.Само Ники Василев нещо не ми се вписва много ама....

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, HEMO said:

Военен министър....жена...

2021-ва сме, как може да си такъв консервативен мисоджинист! :lol:

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, HEMO said:

 

Напълно съм съгласен. Саня за министър... На фона на Минеков в момента :bgrin:. А относно ники василев. В последните години той си направи фирма която се занимава с борсово търгувани фондове. Предлагат разни услуги за Бг клиенти. През най - силните години на борсата когато се отчитаха невероятни печалби, неговите фондове са с отрицателна доходност(не всичките, но специално гледах няколко които ме интересуват преди време)... Не знам какъв талант се иска да се постигне това нещо.

Ето въпросната фирма. Да уточня, че не е едноличен собственик.

https://www.expat.bg/bg

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, netrootbg said:

Не знам какъв талант се иска да се постигне това нещо.

Ето въпросната фирма. Да уточня, че не е едноличен собственик.

https://www.expat.bg/bg

Ебати върлия икономист...

Някаква идея дали Карол е на Каролев?

Link to comment
Share on other sites

Вчера ходих на Технически Преглед. Един от първите с новите стикери. Тва е огромно. И въпросната еко категория няма нищо общо с еко категорията на колата. Голяма глупост. Най-вероятно догодина ще се сетят, че има нещо не както трябва и ще напечатат нови. Имам спомен, че по няколко пъти променяха личните карти, докато стигнат до сегашния си вид. …и още от спирането ми казаха “55 лева”. 20 лв стикер демек. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

55лв за технически преглед?

Да, от деня в който отидох. До колкото си спомням там преди беше 30 или 35 лв. 

Link to comment
Share on other sites

Бах. Комшията ми показа стикера преди 10тина дена.

Все си мисля, че щеше да ми се оплаче, ако е дал с 20лв повече.

С газ да е колата?  @vikktorpenchev

Аз миналия месец го минах на Южен в сервиза, май наистина 35 беше.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...