Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minutes ago, mIRCata said:

Първо на Галинд джойстика щеше да бараш, сега за чужди макари говориш. Ще си признеш ти, ама..... :) :) :)

Радвам се за малкия. Дано продължава така.

Той много неща ще си признае. Ама там не се вяска (даже съм сигурен, че не е и стартирал играта), щото знае, че ще му направим новобранско посрещане (тоя път обаче ще е на повече от 8 километра от станцията).

 

П.п. Ма па представяш ли се да вземе да се яви и да си е кръстил Сайдуиндър-а - Мисир 1 :)

5 minutes ago, RaptoR said:


Е па ти кво стискаш га играете онаа игра бе, момко? Каи ми, че играеш с клавиатура и лично ще комендантствам на разстрела ти от Галин :laughing1:

Ъъъ.. Малко ще те фрустрирам вероятно, но и аз самият играя с клавиатура... Поне за сега, че нямам нито място в момента, нито желание за допълнителни кабеляци. И да ти кажа, и с клавиатурата си е добре. Питай Миро какви кланета и масова сеч извършвам с тромавия си самосвал. Па и той понатежа вече (не намеквам, че е дебел), та....

Link to comment
Share on other sites

Браво на детето :) 

 

Аз моя апендицит го бях чакал една нощ. След тва на сутринта уж щях да почвам в uncle Charli да правя сладоледи. Е да ама не. Отидох в поликлиниката в Тракия, изследвания. Ръчкаха ме. И след това звъннахме на съседа хирург и отидох в Каспела. и след 3 часа бях в стаята. Каза, че е бил на ръба да се пръсне. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, RaptoR said:


Не - мисирщината е тотално откъм теб. Колко души са на последния етаж с тераса и барбекю като твоето, което ПАК не може да я направи същата като оная пещ? Недей моля ти се ти да настъпваш мотиката.  

Само тихичко, чичка!

Барбекюто ми всъщност си е фурна (пещ) на въглища, подобно на Джоспър, но в по-компактен формат и е 100% от доста дебела керамика. А когато се запознаеш с температурните изисквания за печенето на истинска пица, пак заповядай, че да ми обясниш какво може и какво не може камадото.

 

П.п. Начи, оная мотика беше доста в страни, ама докато се моташ по мисирски, глей да не я настъпиш случайно ти.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gado said:

Само тихичко, чичка!

Барбекюто ми всъщност си е фурна (пещ) на въглища, подобно на Джоспър, но в по-компактен формат и е 100% от доста дебела керамика. А когато се запознаеш с температурните изисквания за печенето на истинска пица, пак заповядай, че да ми обясниш какво може и какво не може камадото.

 

П.п. Начи, оная мотика беше доста в страни, ама докато се моташ по мисирски, глей да не я настъпиш случайно ти.


Прост въпрос преди да те удари сапа в чЕлото - колко души имат тези условия и ЕВЕНТУАЛНИ възможности (щото ся те знам, че и пицар ще ми се изкараш)? Ай стига глупости молим те. И хубу - имаш го тва отвън, да си жив и здрав. Но аз не искам пица днес, а прясна пържена риба (да не ровя сега из менюто на Рибарника) докато си пием с тебе на терасата. Професионален фритюрник у вас имаш ли? Ще идеш да ми я уловиш ли? Ша развАлиш моабета да ми ставаш да ми готвиш ли? Ако пък ми скимне друго - конвектомат имаш ли? Ай стига глупости, драги!

Вие тука се опитвате да закриете цел отрасъл от хранителната индустрия бе! Пак да ви питам - нещо напекло ли ви е? 
Бахти! Само в Булфорум....:laughing1:

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, gado said:

Малко ще те фрустрирам вероятно, но и аз самият играя с клавиатура... 


Това нали знаеш колко лошо за играта говори... 

Link to comment
Share on other sites

Николко. Все едно да ми кажеш, че Freelancer e лоша игра, защото съм я играл с мишката и нея.

Иначе аз имам и Sony dualshock 4 и мога и с него да я играя, ама нещо не ме кефи. АКо ще е различно от мишка ,предпочитам джойстик. Ама сега 100 кинта за това. Тц

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Прост въпрос преди да те удари сапа в чЕлото - колко души имат тези условия и ЕВЕНТУАЛНИ възможности (щото ся те знам, че и пицар ще мисе изкараш)? Ай стига глупоисти молим те. И хубу - имаш го тва отвън, да си жив и здрав. Но аз не искам пица днес, а прясна пържена риба (да не ровя сега из менюто на Рибарника) докато си пием с тебе на терасата. Професионален фритюрник у вас имаш ли? Ще идеш да ми я уловиш ли? Ша развАлиш моабета да ми ставаш да ми готвиш ли? Ако пък ми скимне друго - конвектомат имаш ли? Ай стига глупости, драги!

Вие тука се опитвате да закриете цел отрасъл от хранителната индустрия бе! Пак да ви питам - нещо напекло ли ви е? 
Бахти! Само в Булфорум....:laughing1:

Оф, бе Тозии...

Имам да вдигам имперски левели, а ти се опитваш да ме караш да навлизам в професионална конкретика. Явно пропускаш факта с какво се занимавам и какви, буквално енциклопедични знания трябва да имам, че да си върша работата читаво. А конвектомат пък за какво би ти потрябвал и какво повече може да свърши от печката, дето купи на майка си, това ми е дълбока мистерия. Стига естествено да не би по случайност да ти се наложи да приготвиш наведнъж от няколко десетки, до няколко стотин порции от нещоситам. Професионалният фритюрник, чичка, също ще ти потрябва колкото и конвектомата. Тоест би ти бил нужен, колкото и трето мЪдо.

Аа... Да не би моабета да се разваляше, когато готвих благинки, при онова опустошаване на по-голямата част от смокиновицата? Не бих казал. Кеф ми е да съм около печката с чаша питие и в добра компания. Пък и го мога.

 

П.п. А в Рибарника си ходи сам! Мен там би могъл да ме вкараш само ако съм окован стегнато с дебели вериги към железопътна релса и натоварен върху палет на палетна количка ;)

Другият вариант да влезна там е в... кухнята. Признавам си, с голяма погнуса, и при условие, че Митко е решил да спре да бъде циция и хитрец на дребно. Трети вариант, няма.

И никой не се опитва да закрива сектора, Чукча! Има неща като морал и съвест, които обаче са абсолютно непознати понятия за масовия Ганю - Кебапчията. Нали, като ги чуят тези понятия и посягат към тълковния речник. А мисири като теб и масовият плюскач само наливат водица в мелничките им и ги карат твърдо да седят зад мнението си - Абе... И така става.

След двадесет и двете години страдание, неистови мъки (ти сам знаеш как изглеждах тогава и как сега) и оцеляването ми по чудо, че наистина бях пътник. Вече наистина внимавам какво влиза в стомаха ми, в какви условия е приготвено и как е приготвено. И изобщо не говоря за разни специални хранителни режими и крайности.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Отговорът ти беше директно към моето мнение, в което споменавах хипотетични цени за кабел и ми написа, че ще видя разлика заради Skin-effect-а при различни честоти.

 

Ще ти напиша хронологичната последователност, че не за първи път се объркваш в причинно-следствените връзки и вкарваш собствени и погрешни интерпретации на чужди постове:

 

I.

22 hours ago, w00x said:

То баща ми кой го знае какви кабели е прекарвал преди години. Някакви супер тънки

 

II.

17 hours ago, Mockingbird said:

Не е баш така. По този кабел тече ток с ниско напрежение... По-голямо сечение = доставка на достатъчно ток с подходящо напрежение до ОТ. За това минимума ти е меден кабел от поне 1,5 кв.мм. Повече снадки и връзки = вдигане на съпротивлението = по-малък ток и по-ниско напрежение неподходящи за ОТ, както и мъчение на усилвателя.... 

 

III.

15 hours ago, plameni said:

По-голямото сечение не е достатъчно. Токът е с висока честота и заради скин-ефекта се използват многожилни кабели, които многократно увеличават резултатната повърхност и съответно се намаляват високочестотните загуби.

 

IV.

15 hours ago, plameni said:

 

15 hours ago, w00x said:

Просто не съм правил тестове, но колкото направени тестове съм видял, толкова не съм видял разлика в съпротивлението на 3км.мм кабел за 3лв/м и 3км.мм кабел за 1200лв/м.

Съпротивлението трябва да се измерва при различни честоти. Тогава ще видиш разлика.

 

В (I) споменаваш супер тънки кабели. В (II) се казва, че кабелите трябва да са с по-голямо сечение. В (III) казвам, че по-голямото сечение не е достатъчно, а кабелите трябва да са многожилни. В (IV) казвам, че при измерване с различни честоти се вижда разлика в съпротивлението.

Прегледай пак тестовете, които си гледал и виж конкретните числа. 2 - 3 - 5 - 0.2 - 0.000001 процента. Има ли разлика - ИМА.

Можеш ли да ми посочиш един тест, в който разликата е НУЛА?

 

И пак да попитам: Дали можеш да ми покажеш АЗ (ЛИЧНО) къде съм споменавал конкретна цена за кабел?

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, RaptoR said:


Това нали знаеш колко лошо за играта говори... 

А това ти изказване, дали осъзнаваш колко леймърско беше?

10 minutes ago, kotora said:

Абее ок си е с клавиатура. Аз с клавиатура цъках wartunder и пак беше ок. Мисля, че и Галин така цъкаше. 

 

 

Коле, Уор ъндър и джойстик са съвместими понятия единствено, когато гонорим за фул риъл режима. Иначе в аркейд и риъл, джойстикът единствено отнемаше каквото и предимство да имаш, пък било и да си върховният стрелец и летец.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Кога последно беше в Рибарника да те питам? Изобщо кухнята виждал ли си я? Защото вече е така направена, че всички виждат. Ама, нЪли, всички са хитреци и маскари... Аре молим не на мене тия. Нямам оплаквания в това заведение ГРАМ откъм храната. Особено пък след тоталното реновиране на кухнята директно си резервирам зала. И скоро пак ще се случи след ония издънки в Йегера.  

 

Смокиновицата га я сукахме загубихме почти час докато се въртеше ти там на котлона. Аре да не си говорим глупости, че и двамата имаме друга работа в момента. Аз тъкмо пръснах всички немски тикви, дробове, бъбреци и ташаци и си лягам за малко, че се набуфках с дроб сърмица, а ти си гледай там левълите. И стига глупости! КРЕДИСИМО!  
  

Link to comment
Share on other sites

Ти честно ли ме питаш тези работи!? Или и ти като Мерудията, там на станката....

Link to comment
Share on other sites

Демек всичките се ЛАМЕРИ некадърни ХАХАХАХАХА 

 

2 hours ago, gado said:

Ти честно ли ме питаш тези работи!? Или и ти като Мерудията, там на станката....


Ами да, съвсем честно. Не ти следя посещенията, а от години го пееш това за там и логично питам дали знаеш, че всичко е ново. Аз вече при поводи си резервирам ВИП заличката там до есетрите и черните лебеди и нека ми е зле! 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:


Пикантино разбира се! Най-обичам пък да си седна вътре с ледена бира и да гледам как ми я правят пред мене. 

Последно като ядох в Пикантино - блата на пицата беше като диск за циркуляр, а ластика ми за коса беше по-остър от ножовете, които ни дадоха.
Иначе пица и като цяло тестени избягвам да ям, но като не издържим - или звъним на Лозана и ни я докарват техни шофьори, или се завличаме до там. Но и тях ги развалиха. А по темата с пиците - проблемът е, че ме мързи да се науча да разточвам тестото, а готови блатове не ми харесват. И основната причина да не съм се научил е именно диетата ми. Лазанята се бях научил да я правя доста добре.

Link to comment
Share on other sites

Аз за пица отивам да си я сглобя в Пицалаб, че такаавай доставките са ужас - слагат я под ъгъл и се стича на едно място.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Но и тях ги развалиха.

 Първия път като ядох беше много зле. Но миналия месец им дадох опе един шанс и бях много доволен. Много ми хареса, на жена ми не толкова. ПиЦаЛаБ трябва да си направят собствен транспорт като Доминос и ще ги убият. 

Link to comment
Share on other sites

Рибарника и хубава кухня, Видене, в кой свят живееш?!? Скъпо, малки порции, скапана храна, моля ти се... 100 риби ми се струва доооооста по-добре.... 

Доминос е пълен леш...на Виктория парче пица е класи над гадоста в Доминос.... Пикантино не съм пробвал никога, ще взема да лапна там тия дни.... Препоръчай нещо Виден.... 

Гадо, я сподели тогава една-две кръчми в Пловдив, където сппред теб е читава кухнята! Благодаря! 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Последно като ядох в Пикантино - блата на пицата беше като диск за циркуляр, а ластика ми за коса беше по-остър от ножовете, които ни дадоха.

 

И аз не ги харесах Пикантино. Няколко пъти съм ял храната им и нито един път не успяха да ме впечатлят. Пица като пица. Прехвалените Ориджинале също.

Pizza Pazza бяха хубави като ядох преди година.

 

1 hour ago, mIRCata said:

Аз за пица отивам да си я сглобя в Пицалаб, че такаавай доставките са ужас - слагат я под ъгъл и се стича на едно място.

 

Това и на мен ми се случи последния път! Ужасия!
Един път си я сглобих през приложението и отидох да си я взема от ресторанта. Беше супер.
Другия път си я поръчах през Тейкауей и ми я донесоха в насипно състояние. Изобщо не ми хареса.

 

4 minutes ago, Mockingbird said:

Рибарника и хубава кухня, Видене, в кой свят живееш?!? Скъпо, малки порции, скапана храна, моля ти се... 100 риби ми се струва доооооста по-добре.... 

Доминос е пълен леш...на Виктория парче пица е класи над гадоста в Доминос.... Пикантино не съм пробвал никога, ще взема да лапна там тия дни.... Препоръчай нещо Виден.... 

Гадо, я сподели тогава една-две кръчми в Пловдив, където сппред теб е читава кухнята! Благодаря! 

 

Аз също не харесвам Рибарника. Поръчвал съм си някакви елементарни неща, защото риба не ям особено много, но и те не бяха вкусни. Дори пържените картофи не бяха вкусни...

А във Виктория в Марково Тепе съм ял една от най-гадните пици, които някога съм ял. На скромната цена от около 15-16лв. Един блат ми дадоха само и това беше. Жилав блат.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Рибарника и хубава кухня, Видене, в кой свят живееш?!? Скъпо, малки порции, скапана храна, моля ти се... 100 риби ми се струва доооооста по-добре.... 

Доминос е пълен леш...на Виктория парче пица е класи над гадоста в Доминос.... Пикантино не съм пробвал никога, ще взема да лапна там тия дни.... Препоръчай нещо Виден.... 

Гадо, я сподели тогава една-две кръчми в Пловдив, където сппред теб е читава кухнята! Благодаря! 

Като цяло не говорих за читава, а за безопасна кухня. Ама ако ти се ще да опиташ нещо наистина добро, пробвай Панорама в Санкт Петербург. Хем ще ядеш нещо от истинска класа, хем ще е безопасно. Друго място, дето хем да хапнеш вкусно, хем да не се притесняваш за здравето си е Сол и Пипер. Мога и още две да спомена, ама да не ме нагънат власт имеющите за реклама! Далеч съм от мисълта да рекламирам някого или друг да заливам с анти реклама.  Просто говоря на база личен опит, наблюдения, впечатления и съвест.

 

А на оня мисир, дето продължава да се впечатлява от цигулки и дрънкулки, само ще му кажа, че шоу кукингът в момента е поредната мода. Виждаш как се готвят нещата в последна фаза пред теб, но за подготовката и пре подготовката, идея си нямаш, щото има едни стени и не можеш да видеш гнасната отварт там. Ама аз по стечение на обстоятелствата я виждам редовно. И ако професионалната ми етика позволяваше, щях в живи краски да ви обрисувам доста от кухните и на телевизионните черпаци, пък ако и тия да предлагат някакви измислени псевдо храни и шкембе чорбата им да струва десеторно (и въпреки цената, не струва).

 

И понеже се повдигна темата за рибарника, имам мнго какво да кажа, но темата не е за тук. Все пак нито взимам, нито давам пари за реклама или анти такава. А Мисирчо в типично негов си стил, когато няма какво да каже, подплатено с реални факти. Прибягва до стария и изпитан метод - Това е така, щото е така и щото аз съм решил, че ме кефи. Ама иначе се дразни на Ангел, де....

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, earache said:

На мен ми е в блеклиста Рибарника, след само едно ходене преди 4-5 години.

 

Тогава беше по-вкусно.

Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2005 at 1:52 AM, Antares said:

Не съм постигнал нищо голямо, с което реално да мога да се похваля.

Но съм постигнал много малки нещица, с които се гордея и харесвам това, което съм и това, към в което се превръщам.

 

Тук запази ли се тренда? :D 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Правоверни и всевярващи в силата на Аллах

Денят приближава. Ние ще победим Запада. Голямата грешка на християните да елиминират жената от учението за вярата даде своите резултати. Църквата им още крие истината за Дева Мария и Христос. Единственият достоверен факт в религията им е разпъването на кръста на горкия човекомъченик. Евреи, католици и православни не могат да се понасят взаимно. Всевишният ги наказа чрез жената. Тя се изправи на нож срещу мъжа. Внуши ми религията на парите и властта и започна да се продава единствено срещу тях. Превърна любовта в пазарлък.

***

Трупането на имане - имоти, луксозни вещи, маркови дрехи, превзе душите им. Всичко и всеки се продава и купува. Вече няма християнин, който да устои на силата на парите. Жаждата за власт и богатство пресуши достойнството им и разпали суетата. Откупуват греховете си със злато. Продават силата на законите си. Престанаха да раждат и възпитават мъже. Нямат вече смелите рицари, които безстрашно се изправяха срещу нас преди десет века в Светите земи. За днешните мъже Кръстът вече не струва нищо. Жените им ги наказаха чрез синовте им. Лишиха децата си от издръжливост на бурите и несгодите. Носят ги на ръце по пътя, който един мъж трябва да извърви сам. Учат ги да искат всичко, без да дават нищо. Внушават им, че светът им принадлежи и няма нужда да се борят, за да го имат. Неверничките властват чрез синовете си. Бащите загубиха битката за дойството за мъжкия свят

***

Правоверни! Западът е препълен с хленчеци и пред най- малката несгода мъже. Не търпят глада. Не издържат студа. не могат да крачат в пустинята.  Не гледат към високото и треперят пред дълбокото. Единственото място, където се чувстват сигурни, е под фустите на жените и майките си. Достойнството им се измерва с портфейлите им. Силата им - с алкохола. Посягат към хашиша не да превъзмогнат болката от раните в битките, а да оправдаят страха си от сраженията. На светите празници гуляят, а в делниците мързелуват. Не обичат, а се лигавят. Жените ги мачкат, а те се спасяват, изневерявайки им.

Правоверни! Свещеният джихад е настъпил. Ако се бием с тях, това е защото сме свободни мъже, които не подценяваме ценностите. Всеки един от нас е сто пъти по- силен от цялата им армия глезени деца. Ние сме синове на пустинята. А нашите майки са дъщери на Всевишния...

***

Осама бен Ладен

 

Д. Недков, Знакът на Българина

 

Най- смисленото нещо, което съм прочел последно време. Колко добре го е казал човекът. Толкова много неща, които всички си мислим и смятаме за верни, обединени в само една страничка. 

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...