Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Just now, RaptoR said:


Не - много добре си приказвам. При тотално малоумен закон и партизани, пратени ДА СЪБИРАТ ПАРИК, а не да се грижат за реда това се получава - напълно безсмислено и безефектно ограбване на хората. Затова и резултатите са такива, такива и ще бъдат занапред. 
Никъде другаде не съм виждал да чакат в хреастите с радар. Никъде другаде не съм виждал необозначено със знак дебнене с радар като изроди - между другото и тук по закон трябва да има обозначение, но кой ти го спазва - трябва да се СЪБИРАТ ПАРИ. 
Повече тъпотии на пазара.  

И това което казах

Единият не спазва закона и си кара с двойна скорост

Другият не спазва закона и се крие в храста

Третият не спазва закона и не слага знаци където трябва

Търси се общото м/у трите случая? Според мен е манталитета, че знаем по-добре и няма нужда да спазваме закона. И най-трагичното е, че се сърдим как околните не го спазват докато правим абсолютно същото. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, ARPAnet said:

И това което казах

Единият не спазва закона и си кара с двойна скорост

Другият не спазва закона и се крие в храста

Третият не спазва закона и не слага знаци където трябва

Търси се общото м/у трите случая? Според мен е манталитета, че знаем по-добре и няма нужда да спазваме закона. И най-трагичното е, че се сърдим как околните не го спазват докато правим абсолютно същото. 

 

 

Другия да не е по-умен от мен, че няма да спазва закона, докато аз го спазвам????

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, w00x said:

Другия да не е по-умен от мен, че няма да спазва закона, докато аз го спазвам????

Даже не знам дали е сравнение с другият или просто "Аз знам по-добре", "Аз мога" , "Кой ще ми каже нещо"

Но крайното заключение от цялата дискусия от предишните страници изглежда е, че Закона и Правилника са лоши, и всички останали са абсолютно ОК. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, ARPAnet said:

Даже не знам дали е сравнение с другият или просто "Аз знам по-добре", "Аз мога" , "Кой ще ми каже нещо"

Но крайното заключение от цялата дискусия от предишните страници изглежда е, че Закона и Правилника са лоши, и всички останали са абсолютно ОК. 


Както казах и както винаги - нищо не си разбрал. 

Link to comment
Share on other sites

Ти па да не би да се очудваш!? Та това е поредният профил на Аню (Аню е събирателно, щото нали, да не вземе някой да се почувства лично упоменат). Може и да не знае за какво става на въпрос, но пък винаги има мнение по въпроса.   :)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, gado said:

Ти па да не би да се очудваш!? Та това е поредният профил на Аню (Аню е събирателно, щото нали, да не вземе някой да се почувства лично упоменат). Може и да не знае за какво става на въпрос, но пък винаги има мнение по въпроса.   :)

Не следя темата от последните 5-6 страници, но не си прав

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, RaptoR said:


Както казах и както винаги - нищо не си разбрал. 

Разбира се, че не разбирам как Закона/Правилника са виновни, че караш със скорост два пъти по-висока от ограничението :D

Нито пък разбирам как Закона/Правилника са виновни че шапкаря ги нарушава. :) 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ARPAnet said:

Разбира се, че не разбирам как Закона/Правилника са виновни, че караш със скорост два пъти по-висока от ограничението :D

Нито пък разбирам как Закона/Правилника са виновни че шапкаря ги нарушава. :) 

 

Разбира се, че нищо не разбираш! Та ти не си разбрал за какво говорим... Както винаги. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:

 

Разбира се, че нищо не разбираш! Та ти не си разбрал за какво говорим... Както винаги. 

О аз разбрах, и заради това се изсмях на идиотската логика, че закона бил виновен :))
Че и разбрахме как на невероятният наклон на скобелева не можело да се поддържат 50 км/ч .. Шафьори :))

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ARPAnet said:

О аз разбрах, и заради това се изсмях на идиотската логика, че закона бил виновен :))
Че и разбрахме как на невероятният наклон на скобелева не можело да се поддържат 50 км/ч .. Шафьори :))


Пак си повръщаш в устата, мойто момче... За пореден път. В напъните да бълваш срещу мен лично, пак се насра. Никой не коменнтира моето лично нарушение, дори аз не съм коментирал моето лично нарушение! 
През цялото време говорим за ПРИЧИНИ И СЛЕДСТВИЯ ВСЕКИ ЕДИН ВОДАЧ БЕЗ ИЗКЛЮЧНИЕ ДА Е В НАРУШЕНИЕ В НАД 60% ОТ ВРЕМЕТО НА ПЪТЯ! Надявам се сега съм го написал достатъчно бавно, щото знам как четеш трудно. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2021 at 9:37 AM, chasti said:

И кой кара с 30 в тунела...

 

Камионите за почистване на улиците и предполагам, някой с проблеми по колата...

 

Не знам кога за последно си минавал през тунела, но ако намекваш за едни ограничения, те вече не са актуални.

Знаците В24 и В26 са премахнати.

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Пак си повръщаш в устата, мойто момче... За пореден път. В напъните да бълваш срещу мен лично, пак се насра. Никой не коменнтира моето лично нарушение, дори аз не съм коментирал моето лично нарушение! 
През цялото време говорим за ПРИЧИНИ И СЛЕДСТВИЯ ВСЕКИ ЕДИН ВОДАЧ БЕЗ ИЗКЛЮЧНИЕ ДА Е В НАРУШЕНИЕ В НАД 60% ОТ ВРЕМЕТО НА ПЪТЯ! Надявам се сега съм го написал достатъчно бавно, щото знам как четеш трудно. 

Мойто момче, ти сам се даде за пример. Та няма нужда да си измислям такива. 

И отново - не закона е виновен, че и ти и околните го нарушавате. Не видях нито един пример който ясно да поставя вината в/у Закона.

Би ли ми обяснил как Закона е виновен, че полицая се крие и го нарушава? Закона ли е виновен, че полицаите трябва да събират глоби? Все неща които не са свързани със закона ни. 

Според мен вината е в манталитета. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ARPAnet said:

Мойто момче, ти сам се даде за пример. Та няма нужда да си измислям такива. 

И отново - не закона е виновен, че и ти и околните го нарушавате. Не видях нито един пример който ясно да поставя вината в/у Закона.

Би ли ми обяснил как Закона е виновен, че полицая се крие и го нарушава? Закона ли е виновен, че полицаите трябва да събират глоби? Все неща които не са свързани със закона ни. 

Според мен вината е в манталитета. 


Виновен е разбира се закона и малоумен. Само че аз не съм ти нито секретарка, нито стажант да ти давам отчет за очеизбождащи неща. Иначе примери хиляди, много хиляди. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Виновен е разбира се закона и малоумен. Само че аз не съм ти нито секретарка, нито стажант да ти давам отчет за очеизбождащи неща. Иначе примери хиляди, много хиляди. 

Дам, дам, и луната е виновна :rofl:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ARPAnet said:

Би ли ми обяснил как Закона е виновен, че полицая се крие и го нарушава? Закона ли е виновен, че полицаите трябва да събират глоби? Все неща които не са свързани със закона ни. 

Според мен вината е в манталитета. 

 

Доколкото разбрах, законът бил виновен, защото имало нелогични ограничения на нелогични места.

Демек - "Аз решавам, че тук няма нужда от ограничение и нарушаването му не рефлектира върху мен, а върху хората, които са сложили ограничението, което аз намирам за нелогично."

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, w00x said:

 

Доколкото разбрах, законът бил виновен, защото имало нелогични ограничения на нелогични места.

Демек - "Аз решавам, че тук няма нужда от ограничение и нарушаването му не рефлектира върху мен, а върху хората, които са сложили ограничението, което аз намирам за нелогично."

Демек - манталитет :D 

И за мен е нелогично, че в съседна Германия спокойно изпивам бира и след това карам с 250, а тук(Чехия) за същото ще ме арестуват най-вероятно. И всичко се променя от един знак 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Ами реално има на много места малоумни ограничения. Не ми казвайте, че ги спазвате, само за да не нарушите закона. Чак такива ботове едва ли сте... Като пример - ограничението от 90 км/ч на магистралата м/у 169 и 208 км. Това беше връх на акъла. В лявата лента спокойно си се караше с поне 120 км/ч, а в дясната дори и 80 бяха много. Трябваше просто различни ограничения за 2те ленти.

Това горното обаче, по никакъв начин не значи, че законът също е тъп. Никъде в него няма да намерите нищо за въпросното ограничение.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

Камионите за почистване на улиците и предполагам, някой с проблеми по колата...

 

Не знам кога за последно си минавал през тунела, но ако намекваш за едни ограничения, те вече не са актуални.

Знаците В24 и В26 са премахнати.

Да, видях. Още на 17ти ги е нямало със сигурност.

Може от КАТ да следят форума :D

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, earache said:

Това горното обаче, по никакъв начин не значи, че законът също е тъп. Никъде в него няма да намерите нищо за въпросното ограничение

Ура :))

 

3 minutes ago, earache said:

Ами реално има на много места малоумни ограничения. Не ми казвайте, че ги спазвате, само за да не нарушите закона. Чак такива ботове едва ли сте... Като пример - ограничението от 90 км/ч на магистралата м/у 169 и 208 км. Това беше връх на акъла. В лявата лента спокойно си се караше с поне 120 км/ч, а в дясната дори и 80 бяха много. Трябваше просто различни ограничения за 2те ленти.

Абсолютно, но дори в този случай. Става много проблематично ако околните карат с 90, а аз се появя от някъде със 180, защото аз съм преценил, че мога.  И докато не вървя в посока - ботове. Определено относителността на разни хора каращи според собствените си виждания не е нещо което искаме по пътищата си. Но го имаме. 

В крайна сметка една от целите на закона е да създаде  среда в която можеш сравнително точно да предположиш какво ще направят тези около теб. 

Link to comment
Share on other sites

  

36 minutes ago, ARPAnet said:

И за мен е нелогично, че...

 

Твоят пример е за различни държави.

Каква логика намираш в промяната на ограниченията за едно и също място, без да е имало каквато и да е промяна в пътните условия?

Пак за Тунела говоря. Преди години беше 40, 50, 30, а сега пак е 50.

Да не говорим за абсурдната забрана за изпреварване, при наличие на две ленти във всяка посока. Що до преди месец не можеше, а сега може? 

Да не говорим, че ограниченията в посока юг бяха поставени без дефинирана зона на действие и на практика важаха чак до Патр. Евтимий, т.е. още 150 м. след тунела.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, earache said:

Ами реално има на много места малоумни ограничения. Не ми казвайте, че ги спазвате, само за да не нарушите закона. Чак такива ботове едва ли сте... Като пример - ограничението от 90 км/ч на магистралата м/у 169 и 208 км. Това беше връх на акъла. В лявата лента спокойно си се караше с поне 120 км/ч, а в дясната дори и 80 бяха много. Трябваше просто различни ограничения за 2те ленти.

Това горното обаче, по никакъв начин не значи, че законът също е тъп. Никъде в него няма да намерите нищо за въпросното ограничение.

 

Има 2 малоумни ограничения на магистралата до София. Едното е преди тунела до 90, а другото е в посока Пловдив, на надолнище, преди един разклон, до 70.

Винаги ги спазвам и двете.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

Твоят пример е за различни държави.

Каква логика намираш в промяната на ограниченията за едно и също място, без да е имало каквато и да е промяна в пътните условия?

Пак за Тунела говоря. Преди години беше 40, 50, 30, а сега пак е 50.

Да не говорим за абсурдната забрана за изпреварване, при наличие на две ленти във всяка посока. Що до преди месец не можеше, а сега може? 

Да не говорим, че ограниченията в посока юг бяха поставени без дефинирана зона на действие и на практика важаха чак до Патр. Евтимий, т.е. още 150 м. след тунела.

Давах пример за мое виждане за нелогичност.

И тези ограничения идват от Закона ли ? Защото от одеве се свързват ограничения със закона за движение и се стига до заключението - Закона е глупав.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ARPAnet said:

Давах пример за мое виждане за нелогичност.

И тези ограничения идват от Закона ли ? Защото от одеве се свързват ограничения със закона за движение и се стига до заключението - Закона е глупав.

 

Заклюжението е "законът е глупав, затова няма да го спазвам".

 

"Ако не очакваш там да има знак, защото няма логика да има знак, не си виновен ти, че не спазваш ограничението."

Стара поговорка.

Link to comment
Share on other sites

Да си довърша примера за Тунела:

В посока север нямаше забрана за изпреварване, а ограничението от 30 км/ч беше съчетано с табела Т14.

т.е. в едната посока ограничението е само при сняг и зимни условия и можеш да изпреварваш, а в другата - 30 км/ч целогодишно и изпреварването е забранено.

 

Сигурно му има нещо на тоя Закон, щом се позволява подобно малоумие на един и същи пътен участък, без никаква разлика в натоварване, наклон, вид настилка или нещо друго.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...