Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

13 minutes ago, Godfather said:

Само нема се пуашиш, а продължавай да си пийваш от сипаното. :lol::rofl:


След толкова много години не успя ли да вденеш колко голямо зле си като трол? Или мисирщината ти не го позволява? :laughing1:
Просто отдалече се вижда колко противоестествено е за тебе - нещо като шофирането при Ангел. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

21 minutes ago, Godfather said:

Както вече ти казах - пийвай си там и нема се пуашиш. :lol:


Вместо да продънваш поредното дъно, дънейки се като типичен вселенски мисир, увековечен за поколенията, вземи ела насам да направим един Йегер. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:


Да ми е сипал какво? Ти да не си се надишал с грешния фреон? Аз пък се посмях с умиление, че чак си играл стилшот да прави. А аз целият клип съм го качвал И тук. Все си мисля, че поне на теб не е нужно да обяснявам какво наакване докарва опитът да се използва това срещу мен в съответната ситуация. 

Както кажеж, доктор Нефарио.  :)

Link to comment
Share on other sites

On 6/25/2021 at 10:36 PM, RaptoR said:

За пътните камери нелучайно ти споменах Австрия. Там минах по магистрала, на която на всеки няколко километра има надкрачваща конструкция с табели И КОНТРОЛНИ КАМЕРИ. Демек ти постоянно позираш за снимка. Да се опиташ да се правиш на идиот е пълен абсурд и да искаш. Защото ха да набереш и требе да биеш спирачки. Навсякъде при влизане в аутобана обаче ОГРОМНИ табели ти обясняват, че скоростта се следи постоянно. Та - ку щеш, нъли, се праи на спортист...

 

А простащки шумкари никъде няма. А на малоумни места като у нас - с единстена цел скубане на хората - АБСОЛЮТНО НИКЪДЕ

Да, ако го докараме да са наистина нон-стоп камерите .. но това е рядкост дори за Австрия. 

И там ги има скритите полицаи но по-рядко, което е нормално след като имат сравнително добър контрол чрез камерите си. Пък и полицая може да върши и повече неща от пазенето на радар в крайна сметка

Не съм против камерите, просто си имам своите съмнения за ефективността им на родна почва, поне докато не покрият голяма част от пътната мрежа. 

 

On 6/26/2021 at 7:02 AM, plameni said:

Е точно тук е заровен проблема.

В Закона(ите) липсват механизми за търсене на отговорност и санкциониране при неизпълнение или неправилно такова от страна на задължените органи и институции.
И имам предвид достигане на санкционирането до персонално ниво. Всеизвестно е, че колективната отговорност води до персонална безотговорност. Обаче бръкни на някой в джоба и гледай как се променя манталитета. 
Например кой ще санкционира АПИ за несвършена работа и кой ще плати санкцията?
Онова 90 стои от години и кой знае още колко ще стои. Да не почвам пак с примерите.

Ако гледаме конкретно закона за движение по пътищата - не бих очаквал в него да има дефиниран контрол над АПИ/КАТ и т.н..

Като цяло законовата ни база - Това е друга история. Все пак продължават да пропадат чисто нови пътища и май няма осъдени/санкционирани .. Но темата става прекалено голяма там

Link to comment
Share on other sites

Абе то и да искаш да караш малко по-бързо все ще има някой идиот, който да реши да изпреварва тир и няма да го направи максимално бързо, а ще се влачи със 110-120... 

 

Вчера вечерта към 12 се прибирах от Морето, няма такава смрад в момента. Затворени и вдвете платна от Чирпан-Стара Загора, кара се по някакви зачукани пътища.

И всичките дето бързат за никъде изпреварват, ама тя колоната е 50-60 коли та логика в това цялото нещо аз не видях. 

 

А в Петък не знам защо не бяха спряли скапаните тирове. Като температурата беше 37-40 градуса.  

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ARPAnet said:

Не съм против камерите, просто си имам своите съмнения за ефективността им на родна почва, поне докато не покрият голяма част от пътната мрежа. 


Мога да ти кажа например в Смолян какво уиски пие тоя дето въвежда данните от триногата и на кого се обажда преди да ги въведе.... 
Само че дори и там почна здраво да им писва и подгониха тия, дето се са насрани и то по 1000000% келешки причини. 

ЕДИТ: Мисълта ми е - в Австрия няма такава опция. 

Link to comment
Share on other sites

Казвал съм преди, ще кажа пак и ще повтарям доживот - няма по-големи дебили от пловдивското ВиК!!!

"ВиК" ЕООД гр. Пловдив уведомява своите потребители, че на 30.06.2021 г. (сряда), поради профилактика на Помпена станция "Север" и магистралните водопроводи, водоподаването по високите етажи на града и района на запад от стадион "Марица", ще бъде нарушено за времето от 09:00 ч. до17:00 ч.

Дружеството се извинява предварително за създаденото временно неудобство.

В един от най-горещите дни в годината! Какъв ум и разум струи от ръководството! Какъв гений и компетентност! Вънка дърво и камък се пука, те ПРОФИЛАКТИКА ще ми правят баш днес... Дебили, кретени и малоумници. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Абе кръстник, верно ли у ваше село е педесе градуса на сянка?!? 

Няма да ти отговори, мъртъв е!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

Абе кръстник, верно ли у ваше село е педесе градуса на сянка?!? 

Ъхъ, само дето не е у наше село ами в едно друго на 200 км. от нас, ама за журналята какво са 200 км. Иначе вчера там е била най-горещата точка на планетата. Дори в Сахара не е било толкова горещо през този ден. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Айде, честито. От днес алито ще слага по 20% ДДС за всички стоки до 150 евро.

 

https://service.aliexpress.com/page/knowledge?pageId=37&category=1000021915&knowledge=1060863305&language=en

 

Преди малко тръгнах да поръчвам някакви калъфчета за телефоните на нашите и както цената беше 12 долара, на check-out-a стана 15 :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Хубавото поне е, че са го автоматизирали, за да не се занимаваш с митниците тук!

Точно се чудех какво ще се случи, дали всеки продавач ще трябва да го прави отделно или директно платформата ще го прави.

Ако не е платено ДДС при продавача, ти го начисляват тук и те таксуват 3.90 за услугата.

 

Имам една пратка за 68 цента, която ще пристигне след днес и ще трябва да плащам ДДС (LOL) + 3.90 за митнически такси на БГ Пощи.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Mockingbird said:

УжасТ! 

Майтап няма - вчера съобщиха за евакуация, а днес същото това село вече е на практика изравнено със земята от масов пожар - почти нищо не е останало от сградите.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Mockingbird said:

Е това вече си е истински ужас... :online2long:

Аз такова нещо за първи път виждам, откакто съм тук вече толкова години. Преди изобщо не се говореше за масови пожари, а от няколко години вече всяко лято това е топ темата. Това село буквално за няколко часа е изравнено със земята към 90%, почти няма оцелели къщи, а също така вече има регистрирани и два смъртни случая. Пожарът се е разпространил мигновено заради силния вятър. Ето едно сравнение преди/сега след пожара (все едно някой е бомбардирал):

image.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2021 at 9:24 PM, plameni said:

 

Не е толкова просто.

Ми не знам, човек. Неска точно карах към София и на Трянови врата 1во пада на 110, после на 90. Та ето ти го намаление с 50 в 2 стъпки.

Нали все още е 140 макса на магистрала?

Link to comment
Share on other sites

Някой да е твърдял, че АПИ спазва законите и наредбите? :lol:

 

По принцип трябва да е първо на 120 и след това може на 90.

Не си посочил разстоянията между знаците. Ако е по-голямо от това в таблицата, може да минат за две еднократни намаления на скоростта.

 

Link to comment
Share on other sites

Чакал е да се освободи някой коридор. Или пък поради някаква причина иска да изхаби горивото, преди да кацне. Сигурно има и други причини за такова нещо

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...