Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

4 minutes ago, mIRCata said:

Ми трябват ти много купуваш много. Аз имам 5 лампи вкъщи. 10 като взема, ще ми са за години, освен ако не взема да правя ремонт на къщата в Брестовица

 

Аз използвах такива, за да удължа един кабел за тонколони. Та идеята ми е, че има и други предназначения тази клемичка, не е само за лампи/контакти. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 hours ago, RaptoR said:

Трябва ти ТОВА. Аз отдавна вече работя само и единствено с тях. Отиваш в ТМТ и си купуваш.

@RaptoR да, да. Точно това. Щях да ходя в Практикер, там го има за 3 лв, ама в ТМТ изглежда по евтино. Те имаха магазин преди срещу Неделя на сточна гара, имат ли още такъв?

 

@w00x след като пробвах няколко разклонителя, които нямат кабел, реших да ръгна един стандартен троен разклонител и му увих кабелите на топка. Всичко работи, просто е много грозно и искам да махна този 1,5 м кабел, който в този случей не ми трябва. Търсих клемички днес и попаднах точно на тези, които Раптор предложи.

 

@kotora не ми вършат работа тези без кабел. Пробвах 3 варианта, но всичките пречат на съседната дупка.

Link to comment
Share on other sites

Говоря за обикновен разклонител с 3-4 гнезда като този, който имаш, но да няма излизащ кабел от него. Развиваш го и си закачаш сегашният кабел. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kotora said:

Говоря за обикновен разклонител с 3-4 гнезда като този, който имаш, но да няма излизащ кабел от него. Развиваш го и си закачаш сегашният кабел. 

 

ааа разбрах те.

 

Ами не се бях сещал, че мога да сменя целия разклонител. То вярно, че вътре влиза една жица, която е с малки болчета закачена... 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kotora said:

Ее Видене майна говориш за частни случаи. Като е пица на жар поръчваш. Като е сач, ясно, че няма да стане за 20 минути.  Никъде не съм казал, че ако е нещо специфично няма да поръчам. Разбира се, че няма да тръгна да правя суши или кесадии. 


Ами как да разбирам тогава лафа ти - за час мое' се наранат 6 души или един за 3 дена? Понеже аз го възприех като - за чий чеп да поръчваме отвън, след като за 1 час можем да се справим сами.  

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vikktorpenchev said:

 

ааа разбрах те.

 

Ами не се бях сещал, че мога да сменя целия разклонител. То вярно, че вътре влиза една жица, която е с малки болчета закачена... 


Викторе, тебе някак си все от А и Б трябва да те учим бре, момче :bgrin:
Я кажи ся с кво се занимаваш. И гледай да не е "копчокълване" - правилно ли го написах? - че уйде коня :)

Link to comment
Share on other sites

 

1 minute ago, vikktorpenchev said:

Ами не се бях сещал, че мога да сменя целия разклонител. То вярно, че вътре влиза една жица, която е с малки болчета закачена... 

 

И внимавай къде свързваш фазата и къде нулата в новия разклонител...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, w00x said:

 

Аз използвах такива, за да удължа един кабел за тонколони. Та идеята ми е, че има и други предназначения тази клемичка, не е само за лампи/контакти. :) 

Лампите ги дадох за пример. Защото при мен основно за това ще ги ползвам. Ясно ми, че има и други приложения и не е само за тях. Особено пък тези които разклоняват кабела на овече от 1. Имам в къщи такива пложения с контакти. Важното е ,че научих, че ги има и за мен са спесттяващи време и неудобство. Ще ги ползвам вече

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, w00x said:

 

Аз използвах такива, за да удължа един кабел за тонколони. Та идеята ми е, че има и други предназначения тази клемичка, не е само за лампи/контакти. :) 


Гледай да не те разбере някой от протата, че ползвал такава връзка за тая цел, че ще те изядат барабар със сакото. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, RaptoR said:



 И гледай да не е "копчокълване" - правилно ли го написах? - че уйде коня :)

your-wrong-go.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, RaptoR said:


Гледай да не те разбере някой от протата, че ползвал такава връзка за тая цел, че ще те изядат барабар със сакото. :laughing1:

 

Пффф. То баща ми кой го знае какви кабели е прекарвал преди години. Някакви супер тънки, та клемата е най-малкия проблем в случая. :D Нямаше как да вдигам первази и да прекарвам 10 метра кабел отново просто. Няма как да се случи точно при онази система.
А така или иначе на това с кабелите не вярвам особено. Поредната аудиофилска небивалица...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

 

Пффф. То баща ми кой го знае какви кабели е прекарвал преди години. Някакви супер тънки, та клемата е най-малкия проблем в случая. :D Нямаше как да вдигам первази и да прекарвам 10 метра кабел отново просто. Няма как да се случи точно при онази система.
А така или иначе на това с кабелите не вярвам особено. Поредната аудиофилска небивалица...


Аз членувам в няколко групи, в които САМО ЧЕТА. Там за какви идиоти иде реч не е истина... 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:


Викторе, тебе някак си все от А и Б трябва да те учим бре, момче :bgrin:
Я кажи ся с кво се занимаваш. И гледай да не е "копчокълване" - правилно ли го написах? - че уйде коня :)

Това е така, защото доста често пребързвам. Понякога се сещам някакви варианти, които изобщо не са оптимални. И се чувствам много тъпо като направя нещо по супер заобиколен начин. Ей ся примерно с тоя тъп разклонител сума ти време се чудих как да вкарам разклонител в контакта…

 

С кво се занимавам? Компютърен оператор съм. Хаха. Заради детската градина ся трябва да се самоосигурявам.

 

не се определям  като тъп, но с домашни ремонти не съм се занимавал нивгаш и от там наистина трябва А Б В. Но се определям като малко ограничен. Няколко загубени години имам, в които нищо не правех. Опитвах се да Буда човек, който не съм. И тъй. Съжалявам за някои избори, които съм направил, но това е. Няма undo. И по-лошото : няма last known good configuration. 
 

Стана малко като лексикон. Абе има ли няква тема за запознанства. Аз нищо не знам за никой тука. Имам само някакви предположения. Хах 

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

Това е така, защото доста често пребързвам. Понякога се сещам някакви варианти, които изобщо не са оптимални. И се чувствам много тъпо като направя нещо по супер заобиколен начин. Ей ся примерно с тоя тъп разклонител сума ти време се чудих как да вкарам разклонител в контакта…

 

С кво се занимавам? Компютърен оператор съм. Хаха. Заради детската градина ся трябва да се самоосигурявам.

 

не се определям  като тъп, но с домашни ремонти не съм се занимавал нивгаш и от там наистина трябва А Б В. Но се определям като малко ограничен. Няколко загубени години имам, в които нищо не правех. Опитвах се да Буда човек, който не съм. И тъй. Съжалявам за някои избори, които съм направил, но това е. Няма undo. И по-лошото : няма last known good configuration. 
 

Стана малко като лексикон. Абе има ли няква тема за запознанства. Аз нищо не знам за никой тука. Имам само някакви предположения. Хах 


Аз питах в общи линии, не life story, но щом си рекъл, тъй да е :D

Link to comment
Share on other sites

В общо линии работя от вкъщи, гледам дете и от време на време развъртат и после завъртам обратно един кран, който капе. Тва е. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vikktorpenchev said:

В общо линии работя от вкъщи, гледам дете и от време на време развъртат и после завъртам обратно един кран, който капе. Тва е. 


Вече имаме един с повреден кран, сакън!  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RaptoR said:


Вече имаме един с повреден кран, сакън!  :laughing1:

 

Това е един вид облекчение, че не съм единствен.

Или става въпрос за мен?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vikktorpenchev said:

 

Това е един вид облекчение, че не съм единствен.

Или става въпрос за мен?


Естествено че не! Ангел и течащото му казанче :laughing1:
Между другото в грешна тема въртим моабет.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Поредната аудиофилска небивалица...

Не е баш така. По този кабел тече ток с ниско напрежение... По-голямо сечение = доставка на достатъчно ток с подходящо напрежение до ОТ. За това минимума ти е меден кабел от поне 1,5 кв.мм. Повече снадки и връзки = вдигане на съпротивлението = по-малък ток и по-ниско напрежение неподходящи за ОТ, както и мъчение на усилвателя.... 

 

Виктор, купи си разклонител без кабел на Легранд и не се занимавай с други тъпотии...най-компактния и качествен на пазара е.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mockingbird said:

Не е баш така. По този кабел тече ток с ниско напрежение... По-голямо сечение = доставка на достатъчно ток с подходящо напрежение до ОТ. За това минимума ти е меден кабел от поне 1,5 кв.мм. Повече снадки и връзки = вдигане на съпротивлението = по-малък ток и по-ниско напрежение неподходящи за ОТ, както и мъчение на усилвателя.... 

 

Виктор, купи си разклонител без кабел на Легранд и не се занимавай с други тъпотии...най-компактния и качествен на пазара е.

 

Такова ли имаш предвид?

721418081_ScreenShot2021-07-23at10_36_47PM.png.dc6135d5fbfa2f8570f3d770834217ef.png

 

Защото такива не стават. И на легранд, и на викиват.... Не успях да намеря едни много стари, където са супер минималистични.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mockingbird said:

Не, това е адаптор, не е разклонител без кабел. 

Ето това:

https://www.legrand.com/ecatalogue-mobile/695004-standard-multi-outlet-extension-3x2p-e.html

Двата са на 45 градуса, а единия на 90. Изключително удобен е и компактен. 

е тъй де, за такова си говорехме последно, само без да споменаваме марка. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, RaptoR said:


Много умно. Щото другите не могат да ти препикаят салатата викаш. Дори да седиш на масата отпред. И пак да питам - какви регистрации, какви 5 лева? Сурово месо и риба ли ми пренасят? 

 

Значи... е все едно дали поемаш един риск или един плюс един (т.е. два) риска. Браво, това беше умното, не моето. Нова логика се измисля в темата последните страници с все по-големи "аргументи". Всъщност.. очаквах точно такъв отговор, от точния човек :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...