Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

29 minutes ago, chasti said:

Бах. Комшията ми показа стикера преди 10тина дена.

Все си мисля, че щеше да ми се оплаче, ако е дал с 20лв повече.

С газ да е колата?  @vikktorpenchev

Аз миналия месец го минах на Южен в сервиза, май наистина 35 беше.


Бензин. 
как така ти го е показал? Даже по Тв казаха, че влизат в сила от понеделник. Вчера. 
image.thumb.png.c7fbe7114a6c2b1e818033aba906d5dc.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Никога не съм искал нищо от вас, винаги съм смятал, че сме близки - ще станат скоро 20 години, откакто сме заедно тук, много от вас са били в дома ми, на масата ми. НО - в следващите няколко дни искам всички ваши позитивни мисли, искам да бъдете ПОЗИТИВНИ, да гледате само и единствено нагоре. И силно се надявам вашият позитивизъм да го остави в нашия свят, колкото и некадърен и гаден да е и колкото да ни къса нервите.

Той заслужава да живее, вярвайте ми. 
Ще дойде време като се успокоя, ако някога се успокоя, да ви раказвам... 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Пичове - 21 век - топ хирурзи.

 

Без извинение така си шия агнето по Великден.

 

Обещайте да ми носите цигари и узо

 

 

 

 

IMG-ea82e3477bb3e6af87925d62ca4117e8-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Важното е детето да се оправи. Белезите в последствие се махат.

 

Днес съм супер позитивен цял ден, да знаеш!! :) 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Важното е детето да се оправи. Белезите в последствие се махат.

 

Днес съм супер позитивен цял ден, да знаеш!! :) 


Всеки ден да си така!!! Още малко и на всички ще припомня какво точно забравяме всеки ден

Link to comment
Share on other sites

@RaptoR много ми е помагал, така че без никакви лоши чувства ти пожелавам всичко да се развие по най-добрия за теб начин и да се върнеш към рутината бързо. Знам какво е да трябва да излезеш от коловоза. Стискам палци мен. 

Link to comment
Share on other sites

Ами... Какво се случи... Седиш си на морето, радваш се на децата си, звъни ти брат ти и ... вместо да се посмеете той се разпада като Битълс в слушалката. Синът ми, племенникът ми, единственото ми момченце, тъй като имам две момичета, лежи смъртник на операционна маса. За момента си признавам, че нямам пълната информация и сглобявам пъзъл, но общо взето имаме тежка лекарска грешка. Изпуснато дете до момент на ужасяващо тежък перитонит, който поради ненавременна намеса води до сплитане на червата, пълно кръвно отравяне и в крайна сметка зануляване на имунната система. Една дума - СМЪРТНИК. Пет годишно дете на ръба на сепсиса е смъртник. Да - вчера излезна от реанимация, но не - не е прескочил трапа. В момента една муха да пръдне накриво и е пътник. Получавам все повече инфо малко по малко, защото през изминалата кошмарна седмица нямах почти никакво. Не исках да им звъня да ги тревожа, нищо че аз самият можех винкел да прегриза от притеснение.

Не ми се мисли какво щеше да бъде ако нямахме толкова много връзки, пари и т.н.т.н. неща, които тези дни натъртих, че нищо не значат и някои хора трябва да преосмислят приоритетите си. Защото отгоре имат лошия навик да ни приземяват точно когато не очакваме и обикновено по много извратен начин. И все пак - ако не идеш с дебел плик при дофтура дето командва имаш добър шанс да купуваш бял ковчег. Простичко казано. Какво ти добиват пликовете - достъп, малко повече сигурност, правото да си купиш сам пречиствател на въздуха, който да ти позволят да сложиш в стаята на детето, че да я стерилизираш, понеже най-малката инфекция е фаталити 100%.... Такива дребни неща. 
Вчера за малко се видях с вуйчо ми - именит и безкрайно талантлив хирург, спасил хиляди животи, включително тези на жена ми и малката ми дъщеря, която се опита да излезе от майка си с всичките й черва и каквото има там, дето ръгаме по принцип. И той е запознат със случая и получих малко серикозна информация. Втрещен е от простотията на колегата си и той. Дори ние, НЕмедиците виждаме лесно, че не може да шиеш дете като агне за Великден. Обърнете внимание на повдигнатия ръб кожа. Това е напълно излишно и освен че ще остави жестоки белези и е болезнено и дори опасно. Сега няма да ви обяснявам хирургични термини относно шевове, разтежение на тъкани, правилно зарастване и заздравяване на рана, защото и аз самият повече слушам и по-малко говоря - много нетипично за мен. Но очеизбождащата простотия е налице и ясно се вижда. 

Вчера след първите хубави новини за раздвижена перисталтика и изхождане изрично припомних на отговорните лица, че "много баби - хилаво бебе". Впрегнати са толкова много ресурси и хора, че няма накъде... И веднага се сещате, че толкова много професори като има имаме и десетки мнения, коментари, бла бла бла... Незабавно ми светна една друга лампа - ами ако не познавахме толкова професори, ако нямахме толкова пари? Какво щеше да се случи с едно дете, сбъркано и осрано от некадърници? Смърт - гадна и силно болезнена смърт - това е резултата по принцип. Тепърва имам да събирам много информация, която към момента ми е ненужна - как, какво , защо...Всъщност на защо никога няма да можем да отговорим. Сега основата е да оздравеем, пардон - да оживеем. Не знам дали моето сладко момче някой ден ще може да ни разкаже какво точно е преживял и да го опише. Много е мъничък, но съм сигурен, че ще събере сили да го направи. А той го прави добре. Може ги тия неща и не знам, не знам какъв кретен трябва да си да не повярваш на думите му за крещяща болка и да я пренебрегнеш, така щото да пропуснеш диагноза = детски живот. Вуйчо ни моли да не прибързваме с колегата му. Никак не ъм сигурен, че ще стане, но това е друга дълга тема...
В момента има амо едно важно нещо - жив е и се възстановява. Още няколко дни ни трябват. Позитивни дни. Защото, мамка му, нищо друго не мога да направя, освен да пращам позитивни мисли.....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

ами ако не познавахме толкова професори, ако нямахме толкова пари?

 

Това винаги ме е тревожело, тъй като не съм от Пловдив, а единствените ми приятели тук починаха, Бог да ги пази, или отидоха в чужбина. 

 

Надявам се от споделеното поне да ти олекне. Малко.

 

За съжаление пликовете са необходимост в България. Никой не иска да работи. 

 

3 hours ago, RaptoR said:

Защото, мамка му, нищо друго не мога да направя, освен да пращам позитивни мисли.....

 

Ще го мисля. Ще препратя на други позитивни хора. Доброто отива при добро. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vikktorpenchev said:

Това винаги ме е тревожело, тъй като не съм от Пловдив, а единствените ми приятели тук починаха, Бог да ги пази, или отидоха в чужбина. 

 

От колко години си в Пловдив?

Link to comment
Share on other sites

Само позитивни мисли и от моето семейство! 
Жена ми е преминала през този ад като дете, операция на апендикс, лекарска грешка, лошо зашиване и 3 дни по-късно перитонит, 15 дни в реанимация. Като и споделих, се разплака и започна да се моли за детето, всичко да е наред.


Родителите и са нямали връзки нито пари и са направили единственото, което са можели : казали са на доктора, ако дъщеря ни си отиде, отиваш си и ти…..
А за шиенето и тя така зверската е била зашита…. защото нямало смисъл да се стараят при такива случаи.

Бих добавил още за такива доктори касапи,  но ще си го спестя, за да бъда позитивен и да мисля само добро и за възстановяване на детето. 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, w00x said:

 

От колко години си в Пловдив?

 

Слад като завърших гимназия в Габрово ... от 2005-та.

Един приятел от Пазарджик, няколко години по-голям от мен, си отиде с мотор между пътя Пазарджик - Пловдив. На мостчето малко след Пазарджик. Друг - от левкимия. 

 

За шиенето - и аз имам един шеф на лицето, който смятам, че е било редно да бъде залепен. Не е необходимо да са завършили Шеф и Кройка, но това е подписа на един хирург, деба. Ако така се подписваш.... след работа трябва да си провериш дали всички инструменти са ти от правилната страна на шева. 

Link to comment
Share on other sites

И като стана въпрос за това.
Тази седмица бях на зъболекар, за да започнат оправянето на един зъб и поставянето на корона.

 

На снимката излезе, че предният зъболекар, докато е пълнел каналите/вадел нервите на зъба, е счупил инструментите вътре. И в два от 3-те канала на този зъб, си нося върховете на инструментите. Около 15 години вече. :D

 

Сега направех търсене за инструмента, за да сложа снимка и попаднах на тази статия.

https://zabolekar-ralev.com/изваждане-на-счупен-инструмент-от-кан/

Явно това се е случило и при мен.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

И като стана въпрос за това.
Тази седмица бях на зъболекар, за да започнат оправянето на един зъб и поставянето на корона.

 

На снимката излезе, че предният зъболекар, докато е пълнел каналите/вадел нервите на зъба, е счупил инструментите вътре. И в два от 3-те канала на този зъб, си нося върховете на инструментите. Около 15 години вече. :D

 

Сега направех търсене за инструмента, за да сложа снимка и попаднах на тази статия.

https://zabolekar-ralev.com/изваждане-на-счупен-инструмент-от-кан/

Явно това се е случило и при мен.

 

Откакто съм в Пловдив, ходя при Илко Деянов (срещу църква Св. Петка) и в единствения случай, в който отидох на друго място в Пловдив, съжалявам за това. И  жена ми - също. И тя има проблеми с каналите, но за щастие д-р Деянов каза само, че не е изчистен правилно. Няма инструменти.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за подкрепата, момчета. Току що научавам, че днес е имало нова , ТРИ ЧАСОВА оперативна интервенция... Радостта от първото ако е била напразна - пълна блокада и днес допреди малко са е борили с това. Учуден съм брат ми как се държи стабилно... След всичко това, този ужас и новата огромна болка, преживяна от детето.... 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, RaptoR said:

Ами... Какво се случи... Седиш си на морето, радваш се на децата си, звъни ти брат ти и ... вместо да се посмеете той се разпада като Битълс в слушалката. Синът ми, племенникът ми, единственото ми момченце, тъй като имам две момичета, лежи смъртник на операционна маса. За момента си признавам, че нямам пълната информация и сглобявам пъзъл, но общо взето имаме тежка лекарска грешка. Изпуснато дете до момент на ужасяващо тежък перитонит, който поради ненавременна намеса води до сплитане на червата, пълно кръвно отравяне и в крайна сметка зануляване на имунната система. Една дума - СМЪРТНИК. Пет годишно дете на ръба на сепсиса е смъртник. Да - вчера излезна от реанимация, но не - не е прескочил трапа. В момента една муха да пръдне накриво и е пътник. Получавам все повече инфо малко по малко, защото през изминалата кошмарна седмица нямах почти никакво. Не исках да им звъня да ги тревожа, нищо че аз самият можех винкел да прегриза от притеснение.

Не ми се мисли какво щеше да бъде ако нямахме толкова много връзки, пари и т.н.т.н. неща, които тези дни натъртих, че нищо не значат и някои хора трябва да преосмислят приоритетите си. Защото отгоре имат лошия навик да ни приземяват точно когато не очакваме и обикновено по много извратен начин. И все пак - ако не идеш с дебел плик при дофтура дето командва имаш добър шанс да купуваш бял ковчег. Простичко казано. Какво ти добиват пликовете - достъп, малко повече сигурност, правото да си купиш сам пречиствател на въздуха, който да ти позволят да сложиш в стаята на детето, че да я стерилизираш, понеже най-малката инфекция е фаталити 100%.... Такива дребни неща. 
Вчера за малко се видях с вуйчо ми - именит и безкрайно талантлив хирург, спасил хиляди животи, включително тези на жена ми и малката ми дъщеря, която се опита да излезе от майка си с всичките й черва и каквото има там, дето ръгаме по принцип. И той е запознат със случая и получих малко серикозна информация. Втрещен е от простотията на колегата си и той. Дори ние, НЕмедиците виждаме лесно, че не може да шиеш дете като агне за Великден. Обърнете внимание на повдигнатия ръб кожа. Това е напълно излишно и освен че ще остави жестоки белези и е болезнено и дори опасно. Сега няма да ви обяснявам хирургични термини относно шевове, разтежение на тъкани, правилно зарастване и заздравяване на рана, защото и аз самият повече слушам и по-малко говоря - много нетипично за мен. Но очеизбождащата простотия е налице и ясно се вижда. 

Вчера след първите хубави новини за раздвижена перисталтика и изхождане изрично припомних на отговорните лица, че "много баби - хилаво бебе". Впрегнати са толкова много ресурси и хора, че няма накъде... И веднага се сещате, че толкова много професори като има имаме и десетки мнения, коментари, бла бла бла... Незабавно ми светна една друга лампа - ами ако не познавахме толкова професори, ако нямахме толкова пари? Какво щеше да се случи с едно дете, сбъркано и осрано от некадърници? Смърт - гадна и силно болезнена смърт - това е резултата по принцип. Тепърва имам да събирам много информация, която към момента ми е ненужна - как, какво , защо...Всъщност на защо никога няма да можем да отговорим. Сега основата е да оздравеем, пардон - да оживеем. Не знам дали моето сладко момче някой ден ще може да ни разкаже какво точно е преживял и да го опише. Много е мъничък, но съм сигурен, че ще събере сили да го направи. А той го прави добре. Може ги тия неща и не знам, не знам какъв кретен трябва да си да не повярваш на думите му за крещяща болка и да я пренебрегнеш, така щото да пропуснеш диагноза = детски живот. Вуйчо ни моли да не прибързваме с колегата му. Никак не ъм сигурен, че ще стане, но това е друга дълга тема...
В момента има амо едно важно нещо - жив е и се възстановява. Още няколко дни ни трябват. Позитивни дни. Защото, мамка му, нищо друго не мога да направя, освен да пращам позитивни мисли.....

Видене, това, което описваш е някакъв нечовешки кошмар! Дано да се оправи детето и всичко да приключи благополучно! Най-искрено се моля за това!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...