Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

32 minutes ago, plameni said:

Тези, които са на магистралата си го знаят, а за идващите отдясно, това е скоростен път и важи същия член.

На тях всъщност им е забранено да навлизат заради непрекъснатата линия.

Ако ти не можеш да излезнеш и те не могат да се включат в движението, то тогава какво кръстовище е.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Забранено не означава, че не можеш.

С една врътка можеш да го направиш и без нарушение. Спираш в аварийната лента и след това потегляш в избраната посока :lol:

 

А някога е имало мантинела...

Това не е кръстовище:

crossroad-03.png  crossroad-04.png

 

Това е:

crossroad-05.png

Link to comment
Share on other sites

И според мен е кръстовище, но няма никакви знаци за регулиране. Май е по-скоро отбивка, със статут на тези за почивка.

Link to comment
Share on other sites

Не съм написал, че е отбивка за почивка, а че може да е с такъв статут според ЗДПП.

Не виждам знаци. Всяко кръстовище трябва да има знаци/светофари.

 

Според Google Maps, тук няма кръстовище, а пътят върви под магистралата.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vinyl_master said:

 

Ще си изчакам официалния релийз.

Аз ли бърка нещо, като си спомням работи от рода на - Няма да има повече  прозорци, а само ще развиваме тази платформа?  Още към две и петна'йста шес'найста бая се хилих, когато го чух. Сега пак се хиля, ама на твърдението, че новата платформа щяла да се разпространява беплатно. В първи момент си помислих, че ще става въпрос за извиване на ръцете и цицането на крайните клиенти на всеки 6-12 месеца за подмяна на хардуеър. Ама после видях, че твърдят, как 11 щял да върви и на стари и слаби устройства заради оптимизираната си ресурсоемкост. Та сега съм склонен да си мисля, че от майкрософт добре са се поучили от челния опит в мародерстването на конкурента си, ябълка.

Аз лично като чуя за нещо "безплатно" и добивам изражението на дълбоко замислен вогон.

Link to comment
Share on other sites

Поглеждам аз и какво да видя:

243677345246964257858.jpg

Направо да паднеш от коня... И не е като да знам какво е съдържанието.... 
 

On 6/24/2021 at 1:39 PM, ARPAnet said:

А защо да не поставим вината в/у хората които създават малоумието чрез некадърността си да кажем? 


Ти верно ли на третия ден вдяна какво говоря от първия пост по темата??? Всъщност съм по-изненадан, че тоя път изобщо вдена.
 

On 6/24/2021 at 1:49 PM, chasti said:

Не ви следя потока на логическата мисъл, но със сигурност хората са виновни.

 


Ето човек, на който не е нужно да се обясняват очевадни неща...

 

 

On 6/24/2021 at 3:27 PM, plameni said:

 

А не трябва ли да е точно така? Щото някъде хората го правят:

 

 

А най-важната всъщност не е ли да се създаде по-безопасна среда?

Отдавна е ясно, че комбинацията "ограничение-поничка-фотоапарат" по никакъв начин не прави средата по-безопасна.

Ако например има задължително законово изискване, при ограничение 40, 30 или 20 км/ч, задължително да се поставя М20 „Напречна шумна маркировка“  това няма ли да има малко по-добър ефект?


Къде си метаеш за логически и интелигентни решения в бананова република... 
 

22 hours ago, w00x said:

 

Той щял да ме учи да карам... :D :D :D :D :D :D :D :D 


След 27 години зад волана подобни лафове от някой с повече километри на тротинетка, отколкото на кола могат да предизвикат само бурен смях...

Корекция - ти изобщо никога не може да се научиш да караш. 
 

21 hours ago, ARPAnet said:

Мислех си да напиша, че повече камери вероятно биха помогнали.  


И е така! Веднъж нещо логично да видя от тебе! Вземи например Австрия. Нали много си карал из Европа. 
 

21 hours ago, plameni said:

 

Май не осъзнаваш целия проблем. Този знак е опасен!


Е как ще го осъзнае тротинеткаджия?!?! Няма да го осъзнае разбира се. 
Това малоумие колко е опаснои наистина нямам думи. Такива работи насред магистрала се правят с огромни светещи поредици от знаци поне 200-300 метра преди мястото. Ама къде ти ще тъурсиш логика и акъл ти у нас? Той забива кола у десно и тва е. Да не говорим че в огромен брой случаи тоя знак се явява закрит от камион/автомобил вдясно ако се движиш в лява лента с нормални 130-140 и съвсем нормално няма да го отразиш изобщо....  
 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм тротинеткаджия? :D 

Не беше ли ти тоя, който беше яхнал ДЕТСКА тротинетка и с гордост се беше изтипосал на видео?

 

Сигурен съм, че онези, които са слагали грешните знаци, имат поне 27 години в слагане на знаци.

Та стажът не е винаги показателен за умения. Някои хора си го вършат грешно от самото начало до самия край и това е. Просто с времето започват да си вярват повече.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

Аз съм тротинеткаджия? :D 

Не беше ли ти тоя, който беше яхнал ДЕТСКА тротинетка и с гордост се беше изтипосал на видео?


vqzcmSn.jpg

По очи, та на врат е толкова слаб израз в тоя случай :laughing1::laughing1::laughing1:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:

След 27 години зад волана подобни лафове от някой с повече километри на тротинетка, отколкото на кола могат да предизвикат само бурен смях...


Е как ще го осъзнае тротинеткаджия?!?! Няма да го осъзнае разбира се. 
 

 

2 minutes ago, RaptoR said:


vqzcmSn.jpg

По очи, та на врат е толкова слаб израз в тоя случай :laughing1::laughing1::laughing1:

 

image.png

 

Zdr ko pr?

Link to comment
Share on other sites

 

11 minutes ago, RaptoR said:

Дъщеря ми е в детската градина и е по-умна от тебе, заклевам се :laughing1:

 

Точно когато си мислех, че си стигнал дъното....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Ти верно ли на третия ден вдяна какво говоря от първия пост по темата??? Всъщност съм по-изненадан, че тоя път изобщо вдена.

Проблема се поставяше в/у Закона, а не в/у тези които го прилагат. Има огромна разлика м/у двете неща, не смяташ ли? И заради това съвсем ясно написах, че според мен проблема е в манталитета на хората. 

Също както примера с онова произволно 90 на магистралата. Закона си казва, че скоростта трябва да се свали на няколко стъпки, но вместо това имаме сваляне от 140 на 90 директно.  Според закона знака може да се дублира от двете страни когато е необходимо (на магистралите), но да не би някой да се е напънал?

3 hours ago, RaptoR said:

И е така! Веднъж нещо логично да видя от тебе! Вземи например Австрия. Нали много си карал из Европа. 

Можеше да цитираш и останалата част в която обяснявам защо не вярвам, че това ще ефективно. Знак за камера, ограничение и камера след това.. Повечето ще знаят камерите (да не говорим колко апове има с камери) и ще карат перфектно за пред снимката. Също както сега знаем къде се крият полицаите. 

Но както и написах - не знам, може и да сработи.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Проблема се поставяше в/у Закона, а не в/у тези които го прилагат. Има огромна разлика м/у двете неща, не смяташ ли? И заради това съвсем ясно написах, че според мен проблема е в манталитета на хората. 

Също както примера с онова произволно 90 на магистралата. Закона си казва, че скоростта трябва да се свали на няколко стъпки, но вместо това имаме сваляне от 140 на 90 директно.  Според закона знака може да се дублира от двете страни когато е необходимо (на магистралите), но да не би някой да се е напънал?

Можеше да цитираш и останалата част в която обяснявам защо не вярвам, че това ще ефективно. Знак за камера, ограничение и камера след това.. Повечето ще знаят камерите (да не говорим колко апове има с камери) и ще карат перфектно за пред снимката. Също както сега знаем къде се крият полицаите. 

Но както и написах - не знам, може и да сработи.

 


Какво прилагане бе, драги? Да - И прилагащите спекулират и правят тъпотии. Ето например - вместо да се контролират и регулират болни, тежки и натоварени места с висока концентрация на ПТП те шумкарстват на дебилни места, където не е имало ПТП откак има асфалт! За това ти говоря аз! 
И да - поставям проблема И върху закона, защото ЕСТЕСТВЕНО е създаден от малоумници. Затова ти и казах, че в цивилизованите страни има интелигентни закони , КАКТО И интелигентно съблюдавани закони, без шумкарство - много важен момент. В Италия например никой няма да те пипне за до 10км отгоре. В Рим пък е тотална лудница, но някак си хората нямат видими проблеми, освен с паркирането. Всеки спира навсякъде и почти всички коли са надраскани и натискани - на никой не му дреме. А тия скутери, или както там им викат моторинота - това са като рояк оси и са с предимство пред всички. В Мюнхен какъвто ред видях на движението, направо се гипсирах! И НИТО ЕДИН пътен полицай (всъщност за 10000 км из Европа мисля 2 пъти видях пътна полиция). В центъра пък направо е почувствах неудобно, че съм с обувки - идеше ми да ги сваля. В Амстердам също невероятно спокойно и нормално движение - перфектна организация. Никакви идиотщини тип София - това всъщност никъде не го видях. Англичаните пък ме попиляха на тема табели. Толкова много табели никъде не съм виждал - за всичко буквално има. Някои знаци съдържат цели изречения! Някъде имам снимка на подобен... Също и камери - там вероятно покритието гони 100%. Спрях от зор да пикая през нощта in the middle of nowhere и в един момент като вдигнах глава с познато облекчение и виждам как отгоре на дирека малка камера ме снима! 

=====================

За пътните камери нелучайно ти споменах Австрия. Там минах по магистрала, на която на всеки няколко километра има надкрачваща конструкция с табели И КОНТРОЛНИ КАМЕРИ. Демек ти постоянно позираш за снимка. Да се опиташ да се правиш на идиот е пълен абсурд и да искаш. Защото ха да набереш и требе да биеш спирачки. Навсякъде при влизане в аутобана обаче ОГРОМНИ табели ти обясняват, че скоростта се следи постоянно. Та - ку щеш, нъли, се праи на спортист...

 

А простащки шумкари никъде няма. А на малоумни места като у нас - с единстена цел скубане на хората - АБСОЛЮТНО НИКЪДЕ

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

А простащки шумкари никъде няма. А на малоумни места като у нас - с единстена цел скубане на хората - АБСОЛЮТНО НИКЪДЕ

Айде пак лековати обобщения със замах. Минал веднъж по две магистрали и вече убедено обобщава за ситуацията в цяла Европа като един истински Мисир.  :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ARPAnet said:

Проблема се поставяше в/у Закона, а не в/у тези които го прилагат. Има огромна разлика м/у двете неща, не смяташ ли? И заради това съвсем ясно написах, че според мен проблема е в манталитета на хората. 

Закона си казва...

...но да не би някой да се е напънал?

 

Е точно тук е заровен проблема.

В Закона(ите) липсват механизми за търсене на отговорност и санкциониране при неизпълнение или неправилно такова от страна на задължените органи и институции.
И имам предвид достигане на санкционирането до персонално ниво. Всеизвестно е, че колективната отговорност води до персонална безотговорност. Обаче бръкни на някой в джоба и гледай как се променя манталитета. 
Например кой ще санкционира АПИ за несвършена работа и кой ще плати санкцията?
Онова 90 стои от години и кой знае още колко ще стои. Да не почвам пак с примерите.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Godfather said:

Айде пак лековати обобщения със замах. Минал веднъж по две магистрали и вече убедено обобщава за ситуацията в цяла Европа като един истински Мисир.  :lol::rofl:


Айде пак не минахме без Вселенския мисир... Все си мислех, че съществува вероятност веднъж поне да се случи. 

=====================

Ангеле, колко ще настъпваш мотиката още, нали знаеш, че мачкам до последно аз? 
Снимката прави ли ме сериен убиец психопат? Понеже почти е сигурно, че не вдяваш какво ти казвам и пак ще цунеш тигана направи предварително паралел с предишната. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:


Айде пак не минахме без Вселенския мисир... Все си мислех, че съществува вероятност веднъж поне да се случи. 

=====================

Ангеле, колко ще настъпваш мотиката още, нали знаеш, че мачкам до последно аз? 
Снимката прави ли ме сериен убиец психопат? Понеже почти е сигурно, че не вдяваш какво ти казвам и пак ще цунеш тигана направи предварително паралел с предишната. 

Ама поне си признай, че добре ти сипа с онази нелепа снимка.  :)

Като я гледам и направо ми иде да те цуням по челцето от умиление.  :)

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, gado said:

Ама поне си признай, че добре ти сипа с онази нелепа снимка.  :)

Като я гледам и направо ми иде да те цуням по челцето от умиление.  :)

 


Да ми е сипал какво? Ти да не си се надишал с грешния фреон? Аз пък се посмях с умиление, че чак си играл стилшот да прави. А аз целият клип съм го качвал И тук. Все си мисля, че поне на теб не е нужно да обяснявам какво наакване докарва опитът да се използва това срещу мен в съответната ситуация. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...