Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

54 minutes ago, ARPAnet said:

Че за това бяха статиите които постна, за цвят и сексуалност. За това беше закона който се коментираше.  И аз тях коментирам. 

 

Е за да го докараме до равенство и еквалибриум в системата, май ще трябва да потърпим известно време. Иначе е двулично. Ебах те, ама ти мен не може, ама и аз вече няма .. Равенство!

 

От друга страна, винаги е забавно да обсъждам темата с жена ми. Украинка с майка рускиня. Та коментара и беше - Вие българите не трябва в случая да се бутате сред белите, аз лично като ви погледна така или иначе виждам друг цвят в сравнение с нас белите (руснаци/украинци/чехи..) :D 

Та може би подхождаме по грешен начин към проблема :D 

Ъхъм те украинците учат, че са изкопали Черно море. Общо взето македонците на Русия. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, ARPAnet said:

Е за да го докараме до равенство и еквалибриум в системата, май ще трябва да потърпим известно време. Иначе е двулично. Ебах те, ама ти мен не може, ама и аз вече няма .. Равенство!

 

Точно така е абсолютно сигурно, че до равенство никога няма да се стигне. Нито пък с гарантираните квоти.

Всяко поколение има право да каже "Защо трябва да плащам заради предците ми или заради нещо извършено от някой в другия край на света"

А пък и "Кой е&@л, е&@л. Кака вече се ожени" :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

Всяко поколение има право да каже "Защо трябва да плащам заради предците ми или заради нещо извършено от някой в другия край на света"

А пък и "Кой е&@л, е&@л. Кака вече се ожени" :lol:

Абсолютно съгласен. Де да беше така и с дълговете...

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ARPAnet said:

 

От всичко написано до тук разбрах проблема с черната мадама. Не искат да я боядисат! Как така? Или тя не иска да се постарае и да се боядиса? Белите се стараят, а към черната няма никакви изисквания, двоен стандарт! 

Няма да ти върша работата. Трупането на познание и мъдрост е дълъг и болезнен процес.Е..., на повечето пипъли им остава само болката. Ама то не е и за чудене, де.

 

П.п. Колкото до черната мадама. Да ти споменавам ли каква си фурнаджийска лопата, от ония, аладинските обаче.  :)

Нали..., нямам нищо против черните. И дори на последното преброяване казах на нахалника (дето напираше да ми влезе в къщата), че съм негър. Държах си на своето и му казах, че и детето ми е негър.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, plameni said:

 

Точно така е абсолютно сигурно, че до равенство никога няма да се стигне. Нито пък с гарантираните квоти.

 

Ако има нещо АБСОЛЮТНО СИГУРНО, то е, че до равенство никога няма да се стигне. Няма такава възможнст, тъй като това противоречи дори на елементарната биология. Либерастките кумбая тъпащини противоречат на човека като чисто биологична единица без никакво значение раса и цвят. Те никога няма да могат да се състоят и ВИНАГИ докато има човечество ще има едни, дето са по-равни и други, които са по-малко равни. Това е заложено в човека и никой либераст (неосънаващ собствената си неграмотност и тъпотия) не може да го промени. Всякакви такива изкуствени намеси в естествените процеси водят само да ужасни последици. И каквото и да се случи накрая пак едни ще излезнат по-равни от други, но в патакламата ще има много кръв и смърт. 

 

12 hours ago, Antares said:

Аз само така пътьом, не ми обръщайте внимание :lol:
https://9gag.com/gag/adV38YV


:bowdown::bowdown::bowdown:
 

10 hours ago, Dunc said:

Между другото не знам как досега Сет Макфарлън не са го заклеймили све правоборци. 


Ти мислиш, че не са ли? Мачка ги здраво и му се кефя от сърце. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/23/2020 at 2:37 PM, RaptoR said:


Ко каза ко??? Я си признай изобщо чете ли ги? Явно не си! 

Ти наистина не четеш. Аз много ясно показах коя от всичките теми коментирам.

Четох, седнах и проверих първата(която и коментирах) и се оказа толкова изкривена, че няма на къде повече. С цел да плаши народа, че утре ще си загубят работата заради някой черен/зелен/гей. Забавното е, че всички такива плашещи постове са обикновенно изнасилен прочит на нещо реално. А аз не обичам да ме плашат с глупости. 

Нямам време да проверявам другите. Така или иначе някои от тях са лично мнение за бъдещето и гадаене. Други са абсолютна глупост, свързваща частни фирми и платформи със свобода на словото ? Нека развия единият от постовете, но на наша почва. Някое куку започва да спами с глупости в този форум - вие го банвата, но утре той идва и казва "Свободата на словото ми е нарушена, сега остана само даркнет, блябляблябля". Ей такъв пример ми даваш в единият от постовете. Само дето не е булфорум, ами Фейсбук/Youtube. И кво ся ? Трябва да се притеснявам, че булформи са баннали някого ? Ако баннете мен, това е нарушаване на свободата на словото ли е ?

Едната беше "урок по биология", нали? Вместо да се плашункаме за бъдещето на частни компании като Google(YouTube) или Facebook, Twitter, свързвайки ги със свободата на словото .. Що не се плашим с ниското ниво на образованието в БГ през последните години , като ще си даваме уроци (да темата там беше друга)? Че в университет се влиза с Матура вече ? Че студенти не се късат защото финансирането на унито зависи от бройката им? Ето нещо за което си струва да се плашим.  Ами правителството ни ? Не, народа трябва да се притеснява за американските права. 

Трябва да се притесняваме за туитовете на американският президент? Сериозно ? И се пробваш да обясниш, че аз съм промит от западни глупости ?

Що не се притесняваме от здравната ни система която оставя хора буквално да умират от глад, насрани, в големи централни университетски болници в Пловдив ? След като тази година се срещнах с медицинското ни обслужване и видях какви лайнари са там. Доктори с титли, преподаватели в МУ .. Така наречената ни интелигенция, които учат следващата генерация доктори ... ЕЙ хора, имате много по-големи проблеми там от туитовете на Тръмп, от изнасилените в Мюнхен или където беше ... Ама огромни проблеми имате. Защото ако влезете в болница, и недай си боже да не можете да се обслужвате сами, и не можете да си позволите да платите огромни суми за обслужването ви .. Ще ви оставят да умрете задушени от собствените си храчки, насрасни и не почистени. Аз лично тази година оставих 10 000 лева в болничната ни система, не за мен самият.

Но дай да си говорим за Фейсбук :)

 

22 hours ago, plameni said:

"Защо трябва да плащам заради предците ми или заради нещо извършено от някой в другия край на света"

Че как плащаме ние? В българските филми няма нужда да ползваме черни, и да подменяме Аспарух с негър. А какво правят във филмите правени в другия край на света, зареди прегрешенията на същият край, е техен личен проблем. Не е ли е така?

Продължавам да твърдя, че е двулично когато вдигаме шум заради подмяната на бял с черен, но когато подменяме всички останали с бели - crickets. И тук ми се доказва как е абсолютно в реда на нещата.  За мен си остава двулична позцията ни. 

 

19 hours ago, gado said:

Няма да ти върша работата. Трупането на познание и мъдрост е дълъг и болезнен процес.Е..., на повечето пипъли им остава само болката. Ама то не е и за чудене, де.

Цар на казването на Нищо. :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Хайде стига дръгнене. Всички хем сте прави, хем не сте. Света е тръгнал на някъде, но накъде ли....Утрето ще покаже... 

Пожелавам ви една спокойна и уютна вечер, и весело посрещане на Коледния ден! Както и готини подаръчета! :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ARPAnet said:

Ти наистина не четеш. Аз много ясно показах коя от всичките теми коментирам.

Четох, седнах и проверих първата(която и коментирах) и се оказа толкова изкривена, че няма на къде повече. С цел да плаши народа, че утре ще си загубят работата заради някой черен/зелен/гей. Забавното е, че всички такива плашещи постове са обикновенно изнасилен прочит на нещо реално. А аз не обичам да ме плашат с глупости. 

Нямам време да проверявам другите. Така или иначе някои от тях са лично мнение за бъдещето и гадаене. Други са абсолютна глупост, свързваща частни фирми и платформи със свобода на словото ? Нека развия единият от постовете, но на наша почва. Някое куку започва да спами с глупости в този форум - вие го банвата, но утре той идва и казва "Свободата на словото ми е нарушена, сега остана само даркнет, блябляблябля". Ей такъв пример ми даваш в единият от постовете. Само дето не е булфорум, ами Фейсбук/Youtube. И кво ся ? Трябва да се притеснявам, че булформи са баннали някого ? Ако баннете мен, това е нарушаване на свободата на словото ли е ?

Едната беше "урок по биология", нали? Вместо да се плашункаме за бъдещето на частни компании като Google(YouTube) или Facebook, Twitter, свързвайки ги със свободата на словото .. Що не се плашим с ниското ниво на образованието в БГ през последните години , като ще си даваме уроци (да темата там беше друга)? Че в университет се влиза с Матура вече ? Че студенти не се късат защото финансирането на унито зависи от бройката им? Ето нещо за което си струва да се плашим.  Ами правителството ни ? Не, народа трябва да се притеснява за американските права. 

Трябва да се притесняваме за туитовете на американският президент? Сериозно ? И се пробваш да обясниш, че аз съм промит от западни глупости ?

Що не се притесняваме от здравната ни система която оставя хора буквално да умират от глад, насрани, в големи централни университетски болници в Пловдив ? След като тази година се срещнах с медицинското ни обслужване и видях какви лайнари са там. Доктори с титли, преподаватели в МУ .. Така наречената ни интелигенция, които учат следващата генерация доктори ... ЕЙ хора, имате много по-големи проблеми там от туитовете на Тръмп, от изнасилените в Мюнхен или където беше ... Ама огромни проблеми имате. Защото ако влезете в болница, и недай си боже да не можете да се обслужвате сами, и не можете да си позволите да платите огромни суми за обслужването ви .. Ще ви оставят да умрете задушени от собствените си храчки, насрасни и не почистени. Аз лично тази година оставих 10 000 лева в болничната ни система, не за мен самият.

Но дай да си говорим за Фейсбук :)

 

Че как плащаме ние? В българските филми няма нужда да ползваме черни, и да подменяме Аспарух с негър. А какво правят във филмите правени в другия край на света, зареди прегрешенията на същият край, е техен личен проблем. Не е ли е така?

Продължавам да твърдя, че е двулично когато вдигаме шум заради подмяната на бял с черен, но когато подменяме всички останали с бели - crickets. И тук ми се доказва как е абсолютно в реда на нещата.  За мен си остава двулична позцията ни. 

 

Цар на казването на Нищо. :)

Адмирации за поста!!!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

Хайде стига дръгнене. Всички хем сте прави, хем не сте. Света е тръгнал на някъде, но накъде ли....Утрето ще покаже... 

Пожелавам ви една спокойна и уютна вечер, и весело посрещане на Коледния ден! Както и готини подаръчета! :)

Светът с бодра крачка и лека музика на уста е тръгнал на къмто майната си. Ама пък е забавно. Тва го казвам като един истински мазохист, разбирайки смисъла в пълнота, на онова китайско проклятие - Дано живееш в интересни времена.

По принцип съм мизантроп в инфинити годмод, та наистина ми е забавно.

Весели ви празници (пир по време на чума е това) и дано поне леко ви е дискомфортно усещането, че някой яко се ебава с тази цивилизация и човешкия вид.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

И какво да направим по въпроса? Да го намерим ебача и да го изклатим ние ли? Ясно е, че отива на майната си...Пък и като се замислиш, дали не си заслужаваме клатенето, а? А пир по време на чума ми идва малко в повече да го кажем.... Щото, нали, чумата е нещо съвсем различно, ама ти разбирам метафората де... И все пак пожелавам весели празници, колкото и зле да е положението. Все пак това ни остана, нали? 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

On 12/22/2020 at 4:25 PM, w00x said:

 

Проблем е с моя, нали това ти казвам. :) Че и по-скъпите модели не са гаранция, че тази функционалност ще работи ако ще я ползваш активно. Всичко беше наред, докато не реших да копирам файл от компютъра на свързания на USB диск. Всичко умря, а уж по тестовете го дават, че работи с някакви задоволителни скорости.

Значи, явно нещо буферира/зарежда от флашката и в началото е тоталка...след известно време (около час може би) се оправи и положението е нормално... Рам-а е на около 50%, а проца играе между 16-40%... Мрежата си е наред. Мапнах го и качвам/местя файлове. Доста бавно става, но работи без да забива...Проблема е, че флаша ми е 32гиги, а имам над 100г музика, а с терабайтовия хард е тотал щета положението.....

Link to comment
Share on other sites

Вземи си едно Raspberry Pi, прочети как да го направиш мрежов файлов сървър и действай така. Това ти е най-лесния и най-ефикасния вариант. Тия USB-та на рутерите са за отбиване на номера явно. На предишните ми TP-Link-ове беше трагично положението, на сегашния Netgear е същото. Започнеш ли да правиш нещо по-сериозно, всичко приключва. Един колега си го ползва за FTP сървър дистанционно и няма проблем с него, но явно до там му се простират възможностите.

Link to comment
Share on other sites

Весела Коледа!

На вас и семействата ви желая от сърце здраве, много щастие, късмет и малко магия! :)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Godfather said:

Да е жив и здрав наистина, ама ти не беше ли спрял да пиеш, Мисире? :lol:


Бях, разбира се - току до тия "празници". След тях пак ще спра, доказах им, че мога да спра, тва са 3 месеца от 5 октомври. И пак ще спра, защото не е на инат работата, но ще е след новата година. И Петко спря с мен и наистина в един момент не не нужно да се самонаказваме повече :devil

А ти като знаещ човек ще разбереш - брат ми затвори тая сделка след 14 месеца без сън
https://www.sage.com/investors/investor-downloads/press-releases/2020/12/sage-and-brightpearl-announce-partnership/

Затова ни почерпи момчето :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...