Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Това го прави по-малко бял ли ? :)
Скарлет Йохансон като игра оня ден азиатка .. ама за нея поне имаше малко мрънкане, че в последно време и другата страна стана по-чувствителна.

Примерите са много, и не са от вчера. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 hours ago, plameni said:

 

Интересно ми е, как биха реагирали онези "активисти", ако в следващия филм за Мартин Лутър Кинг, кастингът за главната роля, бъде спечелен от Дуеин Джонсън например.


Е той е доста по-адекватно решение от това, което показа и от Спартак, изигран от брикет... 
 

2 hours ago, ARPAnet said:

Айде ся, бели могат да играят цветнокожи, но цветнокожи не могат да играят бели? ;)  Някой да се е оплаквал от Гойко Митич ? :D 

Ще се окаже, че цялото история с джендърството наистина работи, като гледам колко чувстителни сме станали. 

Сетих се за твърдението, че белият хетеро мъж бил най-дескриминиран .. Това казано от българи и източно европейци по принцип, смях в залата. 


Айде ся да не си говорим пълни глупости за чувствителност, защото ако нормалните бели хетеросексуални хора имаха половината от тази на джендъристите и брикетите, то щеше да има бесилки на всеки ъгъл! Добре си се сетил за това твърдение, защото е АБСОЛЮТНА истина. Добави и християнин към определението - много е важно. И не е важно кой го казва, важно и СТРАШНО е, че е факт.

Link to comment
Share on other sites

Дам. Определено ти трябва нов рутер. :) 

 

А по отношение на актьорите във филмите, надявам се цялата тая "политическа коректност" да отмине скоро, защото започва да става мноооооооооого дразнеща.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Не го прави, разбира се. Но изглежда ли адекватен за ролята?

Та затова питам, ще я избелят ли?

Няма как сърбин да изглежда адекватно като индианец. Така боядисан си изглежда като балканец на море. Или като боядисан сърбин. 

Сега ако дадеш пример как Скарлетката изглежда като азиатец.. ;) 

И е смешно когато видиш как бели с деситилетия играят цветнокожи, но сега когато се случва обратното сме ужасно засегнати. Ужаст! Нещо невероятно се случва! Как така? 

 

39 minutes ago, RaptoR said:

И не е важно кой го казва, важно и СТРАШНО е, че е факт.

Много е важно, ама много. От кого се чувства дескриминиран  белият балканец? От циганите или виетнамците ? 

Какъв е шанса да си търсиш работа в България и някой да избере циганин вместо теб, защото трябва да наемаме цигани, че да изглеждаме готино за пред медиите ?

А в случай, че си образован и способен циганин който си търси работа, какъв е шанса да не те наемат просто защото си циганин ? Нека бъдем честни тук. 

Хайде стига дивотии, разбирам американците да се оплакват, ама ние къде се бутаме? Или го правим от съчувствие един вид?

Истината е, че в БГ и по принцип на балканите сме невероятни расисти. И сме мнооого далеч от момента когато някой може да ни застраши кефа. Все пак Хамилтън, не е Хамилтън тук, а "мангала", нали така?  

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, w00x said:

Дам. Определено ти трябва нов рутер. :) 

 

Закачих му 1тб хард, да си достъпвам медия от всички устройства и умре! :lol:

Махнах харда и сега е на 50% рам и на 10-16% процесор.. :laughing:

Определено ще си стриймвам от десктопа... Кофти, че ми е в спалнята и шуми, ама като не става с рутера.... Не ми се дават сега 200-300 лева за нов, макар и да имам леки оплаквания от този свързани с обхвата.... 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ARPAnet said:

И е смешно когато видиш как бели с деситилетия играят цветнокожи, но сега когато се случва обратното сме ужасно засегнати. Ужаст! Нещо невероятно се случва! Как така? 

 

Не знам защо не виждаш "тънката" разлика. Когато бели играят цветнокожи, се опитват да наподобяват такива. Припомни ми някой случай за обратното, плс.

Извращаването на исторически факти, само и само да играят цветнокожи и да са удовлетворени толерастите е далеч по-голямо лицемерие. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mockingbird said:

Закачих му 1тб хард, да си достъпвам медия от всички устройства и умре! :lol:

Махнах харда и сега е на 50% рам и на 10-16% процесор.. :laughing:

Определено ще си стриймвам от десктопа... Кофти, че ми е в спалнята и шуми, ама като не става с рутера.... Не ми се дават сега 200-300 лева за нов, макар и да имам леки оплаквания от този свързани с обхвата.... 

 

Не разчитай. Аз сложих хард диск на моя и тотално умря. Всичко умря, а хард дискът едва креташе. Просто явно не е удачно да се споделят хард дискове по мрежата по подобрен начин. По-добре вземи някакво minipc и го ползвай за сървър. Или си оправи вентилаторите на настолния, за да не шуми толкова. :D

Link to comment
Share on other sites

Хахаах, всички вентове са ми сайлънт. Не е толкоз шумен, ама на мен ми пречи. 

Ясно, значи мини пц или направо NAS. Оффф, хич не ми се харчат пари и за това... Ще си карам с десктопа. За къв чеп тогава им слагат USB портове?! Имам една 32 гиги флашка, сега ще я натъпча и ще я пробвам... :bgrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Ами може да е проблем с моя рутер, но ...... то ако моя има проблем, какво трябва да купиш, за да нямаш?? 600лв? По-добре мини PC. Ще му намериш и друго предназначение.

 

Ето такъв е:

https://www.netgear.com/home/wifi/routers/r7000p

 

Мисля, че може да има вариант да пригодиш Raspberry Pi като мрежов файлов сървър. Поинтересувай се.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ARPAnet said:

Много е важно, ама много. От кого се чувства дескриминиран  белият балканец? От циганите или виетнамците ? 

Какъв е шанса да си търсиш работа в България и някой да избере циганин вместо теб, защото трябва да наемаме цигани, че да изглеждаме готино за пред медиите ?

А в случай, че си образован и способен циганин който си търси работа, какъв е шанса да не те наемат просто защото си циганин ? Нека бъдем честни тук. 

Хайде стига дивотии, разбирам американците да се оплакват, ама ние къде се бутаме? Или го правим от съчувствие един вид?

Истината е, че в БГ и по принцип на балканите сме невероятни расисти. И сме мнооого далеч от момента когато някой може да ни застраши кефа. Все пак Хамилтън, не е Хамилтън тук, а "мангала", нали така?  

 


Бъркаш се силно! Ама много силно. Много сериозно ме интересува какво става при тия дето дърпат конците. Ама много сериозно! Защото това ще окаже влияние тук. Влияние, което НЕ искам и срещу което ще трябва да се боря със сила. А това, което се случва в САЩ и в Европа е потресаващо. Направо ужасяващо. Филмите са ми най-малкия проблем. Мангала в един западащ спорт също. Либерастията ще унищожи света какъвто го познаваме. И напредва в тая посока със страшно бързи темпове. Да се правим, че не виждаме, е меко казано тъпо. Да гледаш толкова едностранчиво на нещата също е тъпо - не казвам, че грешиш. НО - задължително трябва да се вгледаш в голямата картина! И да не се заблуждаваш - защото виждам, че либерастията е добре забила бургията в мозъка ти - от това, с което те подхранват тия кретени. Ето ти малко матрЯл. Позачети проникни в това, което ти се казва и в това, което не е написано, но е ясно като бял ден (да отбележа, че негрите са сред дребните ни проблеми, много по-страшен и всеобхватен е процеса):

(Тук се надявам да уважиш изгубения от мен час да ровя из постовете на хора, чието мнение се чува и много уважавам и да прочетеш какво пише. Тези хора са крайно обективни, не отговарят пред никого, никой не ги спонсорира и техните източници не са клозетни медии)
 

Quote

В Калифорния се приема нов закон, който задължава корпорациите да имат представители на расово или сексуално малцинство във висшия си мениджмънт. Всяка корпорация, която не се съобрази със закона, ще плати глоба от 100 000 долара, а при последващо неизпълнение - по 300 000 долара. 
Това идва след налагането на задължителни квоти за чернокожи, мюсюлмани и LGBTQ хора сред самите служители на компаниите. 
Въпрос на време е това изискване да бъде въведено сред всички фирми. 
Представете си следното. Вие и още някой имате фирма, която с много труд и безсънни нощи сте изградили през годините. Минали сте през финансови кризи, през икономически колапси, през политически турбуленции и сте оцелели, защото сте бачкали до пълно изтощение. В един момент се приема закон, който ви задължава да вкарате в борда на директорите или висшия мениджмънт човек от малцинство - гей или мюсюлманин. Повтарям - единственото изискване към този човек е да бъде гей или мюсюлманин, а не професионалист. Иначе - непосилна глоба и фалит. Какво правите? Уволнявате фантастичния си Финансов директор, чиято вина е, че е хетеросексуален християнин и наемате човек, който няма НИКАКЪВ принос към фирмата ви, но вече ще участва в управлението ѝ, само защото е представител на малцинство? 
Представете си друг сценарий. Вие сте служител във фирма. В един момент собственикът ви вика и ви казва, че се налага да ви освободи от работа, защото законът го задължава на ваше място да наеме човек от малцинство. Без значение от професионалните му квалификации. А вие сте аут.
Да не говорим колко е унизително всичко това за самите представители на малцинствата, които със сигурност не биха искали да ги оценяват единствено на база с кого си лягат и в кого вярват. 
Либерализмът е рак. 

 

 

Quote

Направих си труда да се разходя по стените на най-кресливите носители на експертиза и инфлуенсъри, които преди 5 години обявиха всеки, противопоставил се на мюсюлманската инвазия в Европа за "кремълска подлога". Много се забавлявах с това, което видях като 3 типа поведение:
- Кой знае защо изобщо не коментират темата с терористичните атаки, въпреки агресивната им, всеобхватна и натрапчива експертиза по всеки друг въпрос;  
- Постват новината за атаките с кратък коментар, че това е "ужасно". Разбира се, попитах една млада, амбициозна дама, устремила се към политиката, как това се връзва с многократно повтореното й становище, че "Няма никакви данни, че бежанците качват престъпността. Никъде"; Предпочете гордо да ме уведоми, че няма никакво намерение да говори с човек като мен. Разбирам я - все пак няма нито един полезен ход, нито една достойна линия на поведение след огромните глупости, които изговори по темата. После ме блокира;
- Постват новината с кратък коментар, че Путин е изпратил терористи, за да съсипе Европа, удобно забравили, че първо - те самите подкрепяха бежанската вълна, и второ - че това няма нищо общо с фактите. А фактите са най-важното нещо, мили ми невежи сладурчета. 
Фактите са следните:
- Разузнаването на Европа (самият Жил де Кирхоф!) предупреди либералните елити за наличието на над 50 000 джихадисти сред "бежанците"; 
- Евростат посочи с тревога, че сирийските бежанци са една 11% от всички мигранти; 
- Самото кремълско джудже предупреди Европа да не приема хора с "различен културен код, които не могат да бъдат интегрирани" (на което беше отговорено с много подигравки); 
- Западните държави отдавна имат проблеми с неинтегрираното малцинство, с "no-go" зони, с изнасилвания и убийства, които бяха замитани под килима, в името на "мултикултурализма и липсата на расово напрежение"; 
- Либерална Европа, неспособна да се справи с едно отказващо да приеме културата й малцинство, се дозаля с още няколко милиона от същите; 
- Последните атаки доказаха, че са извършени от хора, чиито родители са избягали последните двайсетина години от Либия, Сирия или Русия, и които са били приети и финансово обгрижени на Запад, като "борци за свобода". Нищо, че са били издирвани от държавите, от които са избягали, като "радикализирани терористи";. 
- Либералните елити, представлявани от Ангела Меркел казаха "Елате всички. Ще се справим", арогантно вярвайки, че тези хора ще бъдат благодарни за приема, че ще бъдат организирани като евтина работна ръка (вижте статистиката колко от "бежанците" работят, спрямо тези на социални помощи, много е забавно) и бъдещи гласоподаватели за нейната партия;
Преди няколко месеца един иначе доста умен бизнесмен с чудесни бизнес начинания, ми каза на лични, че "създавам истерия, коментирайки някакви си незначителни инциденти, и че по този начин създавам впечатление, че Западът не може да контролира случващото се на собствената му територия". Гледам - и той вече със страстен статус по темата, громи ислямската инвазия.


 

Quote

Давате ли си сметка какво преживява една немалка част от българската интелигенция в момента? Представяте ли си стиснатите палци, треперещите устнички, разтуптените сърчица? Та нали, ако Байдън спечели, спрените от Тръмп през 2016 грантове от демократическата партия на САЩ отново ще се върнат в България? Говорим за колосални пари, стотици милиони долари, отпускани по различни либерални проекти за "развитие на гражданското общество в България". Спомнете си онези милиони, отпуснати за Капитал, Дневник, Медиапул и Клуб З, които в никакъв, ама в никакъв случай не ги прави зависими и продажни медии, за които работят зависими и продажни журналисти, нали така. Спомнете си онези 450 000 лева за феноменалния труд от 79 страници (по 5800 лева на страница) за "руското влияние в страната". Спомнете си щедрите суми, отпуснати за "развенчаване на митовете на Българската история", когато Левски беше наречен "лайн0", а османската империя - благородна и прогресивна.  
Ако Байдън спечели, тези пари се връщат в България и ах, каква демокрация ще разцъфне. Някой да не си помисли, че наричам част от българските журналисти, експерти и инфлуенсъри - мизерни паразити и юзлеси, които си продават задника? Дума да не става. Просто знам, че с един добър финансов стимул някак си родните интелигенти още по-убедено громят патреотите, консерваторите и руските подлоги.


 

Quote

Преди време ми казваха "Абе какво се занимаваш да коментираш западния троцкизъм, тая глупост няма как да дойде в България". Оказа се, че има. Всъщност, цялата троцкистка глупост на западния либерализъм се запъти към нас - и публичната екзекуция на свободата на словото, и политическата коректност, и диктата на малцинствата, и мултукултурализма, и нашествието на исляма, и третата вълна на феминизма. Като по учебник. Разбира се, не от самосебе си, а с щедри финансови стимули от либералните НПО-та, всичко се оказа възможно. 
Чета отвореното писмо на Студентското общество за равенство при СУ, относно "тежките квалификации и реч на омразата на расова и етническа основа в лекциите на проф. Мирчев в неговия курс „Социална работа с ЕТНО групи“.
Оказва се, че членовете на това общество са едни треперливи мимози, които се засягат силно не от друго, а от фактите. Хайде да видим какво е наранило крехката либерална душа:
"Програмата на курса и досега проведените лекции са изпълнени с расистко, ксенофобско и антисемитско съдържание... От няколко дни проф. Мирчев публикува в своя youtube канал записи на лекциите си пред студенти от СУ, в които разгръща крайнодесни и фашистки теории, отдавна отхвърлени от научната общност. 
Сред множеството расистки и обидни примери, които той предлага на своите студенти, се открояват квалификациите срещу роми, бежанци и мигранти, чернокожи хора, афганистанци, пакистанци, араби, турци, помаци, евреи и пр. Така например във втората си лекция професорът нарича пакистанците и афганистанците „примитивни културни норми още от седми век“ и възпроизвежда лъжовни расистки тропи, насочени срещу ромите. Той нарича чернокожите и арабски мигранти в Италия „агресивно и нежелаещо да се интегрира“ малцинство. 
В третата си лекция казва за бежанците от Пакистан, Ирак, Сирия, Афганистан и Африка, че са „дълбоко необразовани хора“, „неспособни да учат, да имат ценност за учене“, „годни само за някакъв много примитивен ръчен труд“. Малко по-рано в същата лекция нарича ромите в България „доста агресивна общност с много агресивно поведение“. Прекарва дълго време да обяснява за раждаемостта на „циг@нките“, която „раздува общността им“... 
В конспекта от обявени следващи лекции се срещат заглавия като „Вълната от "БЕЖАНЦИ", които навлизат в България, устремени към Европа. Внасят ни ги от Азия и Труция. Колко от тях ще уседнат в България? Какъв е техният профил на социалната пирамида? Като на нашите циг@ни, или още по-злокачествен?“; „ОБЕКТ на социалната работа - концентриране на внимание, фондове, помощи към ЦИГ@НИТЕ.  Те са привилегировано малцинство." Край на цитатите.
Какво предлага групичката доносниц... ъъъъ, будни студенти? Много ясно - "незабавно уволняване на професора и заменяне на курса му с учебна програма, която отчита достиженията на социалните науки и осигурява на студентите среда, свободна от предразсъдъци, расизъм и сексизъм".
Краят на писмото е епичен: "Няма да позволим на реакционерски и фашистки гласове да накърняват традициите на университета и достиженията на социалните науки!"
Пръц.
Кой знае защо - ни дума за ФАКТИТЕ - радикалния ислямски тероризъм, капсулованите малцинства, увеличаващите се паразитиращи общности, които отказват да изпълняват задълженията си, но пък преследват със зъби и нокти правата си. Все процеси, които прояждат плътта на демокрацията. Ни дума за трите кървави атаки само във Франция, само за месец. Ни дума за онези 61 осуетени атентата само там, които щяха да вземат още стотици жертви. Па две думи да бяхте казали за отрязаната глава на френския учител бе, палячовци. Все пак и него го уби един такъв като вас.
Войната за умовете на хората продължава още по-яростно. На прицел са университетите - стартовата площадка на интелектуалните елити и ковачницата на идеи за функционирането на обществото. Последният рубеж. "Според Financial Times Сорос е инвестирал през последните години 32 милиарда долара в опити за разпространение на либерални идеали чрез университети по целия свят. Синът на Сорос Александър, цитиран от вестника, каза: „Баща ми разбра, че образованието е най-добрият начин да гарантира, че ценностите, в които вярва, ще бъдат подновени във всяко поколение.“ 
Виждам, че голяма част от хората се забавляват и подиграват с тая чутовна тъпотия. На мен не ми е смешно. Защото фашизмът вече е тук. Защото фашистите вече се опитват да запушват устите на инакомислещите. Защото сега само уволняват за инакомислие. Защото сега налагат социална, а след време - защо не и физическа смърт на опонентите си. И ще режат глави. По стар навик.


 

Quote

"Госпожо Зикидис, информираме ви, че от Swift и Paypal oтказват да обслужват сметките на фирмата ви, защото сте нарушили Terms of Service на компаниите, в секцията за "език на омразата".
"Господин Дахер, уведомяваме ви, че прекратяваме трудовия ви договор, защото получихме сигнал от Независимия Институт за Борба с Езика на Омразата, чрез който разбрахме, че сте нарушили корпоративния ни устав". 
Това все още не се е случило, но според един мой приятел, ни чака неминуемо в недалечно бъдеще. Същият този приятел казва още: 
"Започнах да се интересувам от американска политика покрай Арабската пролет и събитията в Сирия. Тогава бях изумен как една огромна лъжа може да се пробутва пред света чрез контрол на 80% от информационния поток. Дадох си сметка, че в бъдеще всяка лъжа, колкото и нагла и безогледна да е, би могла да мине, а контролът върху информационния поток да стане още по-тежък. Всеки, който оспори лъжата, ще бъде моментално изхвърлян от ФБ, Туитър, Ютуб и т.н. Алтернативни мнения ще могат да се чуват само в някакви шанаджийски сайтове, докато и тях Гугъл не ги цензурира. Тогава whistleblower-ите ще могат да оспорват мейнстрийма само в Dark Web, заедно с педофилите, сатанистите, търговците на оръжия и наркотици.
Разни профили като Irini Zikidis и Daher Farid Daher - Lammoth, които ни информираха за Сирия, в бъдеще ще бъдат невъзможни, защото алгоритъмът директно ще ги лови и ще им затваря акаунтите..." 
Мисля, че Тишо е напълно прав. Мисля, че това бъдеще ще дойде между 5 и 10 години. А може и по-рано, знам ли. Не е тайна, че либералната доктрина подготвя най-големия електронен концлагер под слогана "Големия рестарт". Последната седмица с ужас разбрах, че Президентът на най-могъщата държава в света няма достъп до платформи като Twitter, Facebook и YouTube, и всичките му статуси, коментари и речи са директно цензурирани, манипулирани или директно изтривани. Повтарям - няколко частни онлайн платформи цензурират, манипулират или изтриват думите на Президента на САЩ. Дори не коментирам факта, че ФБ изтри няколко хиляди групи със стотици хиляди членове - привърженици на Тръмп, докато групи на демократите, в които има колажи с отрязаната глава на Тръмп, се радват на небивал успех.
Изводите са ясни:
Свободата на словото падна жертва на политическата коректност. 
Свободата на словото беше убита от политическата коректност. 
Свободата на словото е мъртва и на нейно място вече царува и пирува политическата коректност. 
А политическата коректност е захаросаното наименование на грозното лице на либералния троцкизъм - задушаващата цензура.
Тази задушаваща цензура няма да ви позволи да разберете за десетките хиляди измами по време на изборите. Хилядите мъртъвци, които по чудо са гласували за Байдън. Хилядите бюлетини от нелегални лица, които нямат право на законен престой в САЩ. 
Една-единствена медия споменава, че софтуера в Мичигън имал бъг и хиляди републикански гласове (Тръмп) били отчетени като демократски (Байдън), та сега съдът ще се произнесе. Как и защо софтуер, броящ гласове, има бъг и отчита грешно, е въпрос, който нито една либерална медия не си задава, камо ли пък да вдига вой до Бога. Свидетели сме на грандиозна изборна измама, но г-н Сорос е прав. На карта е поставено бъдещето на света, а либералната доктрина не може да си позволи бъдеще на триумфираща икономика без подпалени чужди черги. Знаем какво ни чака - напрежение с Русия, износ на конфликти в Близкия изток, а защо не и на Балканите. 

 

Quote

 

 Chadwell Heath, североизточен Лондон, вчера. 
Опресиран от белия патриархат, християнството и продажбата на свинско в Sainsbury's, млад мюсюлманин кърти кръст от катедрала посред бял ден. Никой не смее да се противопостави на устрема на младия мъж, превърнал се в икона за либералните среди само за няколко часа. Най-сетне дойде краят на омразната християнска религия, а радикализирани ислямисти и либерали ще плеснат с ръце и ще се прегърнат.

 

 

 

Quote

Извинявам се за урока по биология от 7 клас, ама, нали...
Имаме две понятия – sex и gender. 
Sex описва биологичния пол на човека, с редките изключения, когато става дума за някакви генетични отклонения. Човек се ражда с 46 хромозоми, групирани в 23 двойки. Биологичният пол (sex) се определя по броя на X и Y хромозомите. По принцип жените са 46XX, а мъжете 46XY. Понякога е възможно човек да се роди с 45X, 45Y, 47XXX, 47XYY или 47XXY, и т.н. Съвременната медицина говори за 2 основни пола – мъжки и женски, както и за съществуващи редки отклонения (обикновено се наричат хермафродити). 
Gender е понятие, което описва как се чувства или самоидентифицира човекът. Да, абсолютно е възможно да си роден мъж и да се чувстваш жена, както и обратното, и към това трябва да се отнасяме с разбиране и уважение. Но това вече не е sex, а gender. В съвременния свят терминът gender се опитва да измести идентификацията по биологичен пол – sex. 
Точно в това поле на неопределеност се извършва подмяната на понятията и точно това е слабото място на този "научен" подход. Ако това беше наука, а не социално инженерство, трябваше да кажат колко точно джендъра съществуват и да го аргументират научно. Но това не се случва, просто защото никой не може да ти каже колко джендъра има. В това се корени цялото малоумие на концепцията - някой се опитва да отрече 5 милиарда години еволюция.
Мисля, че шепата хора, които искат да сменят биологичния си пол, трябва да имат възможност да го правят. Абсолютно съм убедена, че това трябва да стане след навършване на пълнолетие и при доказан дискомфорт от рождения им биологичен пол. Но да се предлага смяната на пола като баница на промоция пред малки деца, е не само глупаво, но и много, много опасно. Чели сме за 5-6-10 годишни деца на Запад, които вече са със сменен биологичен пол. Също така сме чели за самоубийствата сред тийнейджъри, па дори и зрели хора, след смяна на пола. Статистиката е доста стряскаща, по една причина - децата не са пълнолетни и достатъчно узрели, за да могат да бъдат толкова категорични в избора си.
Също така мисля, че децата от 4 до 18 имат вопиюща нужда от сексуално образование, но авторите на тоя пасквил целят "смяна на нагласата", а не възпитаването на реална сексуална култура. 
Въобще, заиграването с джендърната идентификация отваря широко вратата за краен и необуздан релативизъм, който в крайна сметка може да унищожи обективната реалност като цяло, просто защото в един момент се оказва, че не е важно каква е обективната реалност като такава, а как даден човек я възприема и изживява. Подобна идея може да унищожи буквално всичко постигнато от цивилизацията ни. Примерно, утре някой съвсем спокойно може да заяви, че слънцето се върти около земята, а не обратното, просто защото той така го усеща, а ние няма да можем да му противоречим, защото нараняваме чувствата му.
Разбира се, фактът, че тази концепция е рожба на либералната доктрина, не е изненада. Либерализмът е рак.

 

 

121226913_1398987430492599_4681476411290 - НЕ, тва не е СВИНЯ....


 

Quote

"Радикалният ислям е заплаха за Европа. Докога Германия ще си мълчи? Ислямизмът във Франция стана самоуверен, нахален и арогантен и вече заплашва цяла Европа."
Ти да видиш. Или DW внезапно са били хакнати от кремълски хакери, или истината повече не може да бъде давена в лъжи, по начина по който либералите и техните продажни медии и инфлуенсъри, и обикновени полезни идиоти, удавиха Европа в кръвта на невинни жертви на ислямистки терор. Остава само г-жа Капка Тодорова да признае, че жените в Кьолн все пак са били насилени, а не "преджобвани с танцувални движения от гладни бежанци". Гьонсуратлъкът няма срам.

 

 

Надявам се осъзнаваш тук вече каква глупост проповядваш - да си мълчим, понеже сме били еди какви си.  Отдавна не е останало нищо независимо при нас и това, което ти показвам по-горе идва насам със страшна сила. И ще ни бъде наложено, харесва ни или не от ТЪПАЦИТЕ от скапания, идиотизиран и откровено тъп ЕС, защото членуваме в тая тъпанарска измищльотина.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Ами може да е проблем с моя рутер, но ...... то ако моя има проблем, какво трябва да купиш, за да нямаш?? 600лв? По-добре мини PC. Ще му намериш и друго предназначение.

 

Ето такъв е:

https://www.netgear.com/home/wifi/routers/r7000p

 

Мисля, че може да има вариант да пригодиш Raspberry Pi като мрежов файлов сървър. Поинтересувай се.

Същата работа и с флашката... 

Проц на 100%, рам малко по-добре - 88-90%. Трагедия... Поне музиката се достъпва сега и върви. Трагедия... Не е проблем с твоя рутер. Моя е Asus1200G+. 5Ghz му мрежа се държи много зле. Иначе 2,4 е бетон. 

Ще го попържа малко да видя как се държи....но ще си стримя от десктопа за сега... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

Не знам защо не виждаш "тънката" разлика. Когато бели играят цветнокожи, се опитват да наподобяват такива. Припомни ми някой случай за обратното, плс.

Извращаването на исторически факти, само и само да играят цветнокожи и да са удовлетворени толерастите е далеч по-голямо лицемерие. 

Бял играещ индианец е ОК, защото са го боядисали като за Хелоун, не е извращаване на исторически факти, даже е потвърждаването им, ткаа ли?. Черен играещ бял - извращаване на исторически факти, как така си позволяват?

Верно ? 

 

1 hour ago, RaptoR said:

Да гледаш толкова едностранчиво на нещата също е тъпо - не казвам, че грешиш. НО - задължително трябва да се вгледаш в голямата картина!

 

1 hour ago, RaptoR said:

 

Надявам се осъзнаваш тук вече каква глупост проповядваш - да си мълчим, понеже сме били еди какви си.  Отдавна не е останало нищо независимо при нас и това, което ти показвам по-горе идва насам със страшна сила. И ще ни бъде наложено, харесва ни или не от ТЪПАЦИТЕ от скапания, идиотизиран и откровено тъп ЕС, защото членуваме в тая тъпанарска измищльотина.  

 

Да започнем с това което аз казах:

  

4 hours ago, ARPAnet said:

Сетих се за твърдението, че белият хетеро мъж бил най-дескриминиран .. Това казано от българи и източно европейци по принцип, смях в залата. 

Нас в тази част от света не ни грози опасност да бъдем заменени с черен, защото в компанията ни трябва да има и черни на ръководни позиции, нали? И сме много далеч от една такава реалност.

Също както се плашехме от бежанците, и те си минаха и заминаха. Останаха ли някакви в БГ всъщност? Факт е, че терористичен акт нямаше в БГ свързан с бежанците.

Та как балканеца е дескриминиран от черният в Щатите? Като се пугае от написаното в нета ? Или щото не му дават да нарича циганите мангали? Не, че не му дават, но не е добре да го прави прекалено публично...

Може ли да се съгласим, че в БГ и на балканите, че и в източна европа не сме дескриминирани? 

Защото аз не казвам - давайте да мълчим за това което става по света, а да не се правим на жертви

 

Прочетох цитираното от теб, и повечето са доста изнасилени с цел плашене на масите. Вярвам, че са базирани на истини, но предполагам че са изкривени като примера за който се хващам :

1 hour ago, RaptoR said:

Представете си следното. Вие и още някой имате фирма, която с много труд и безсънни нощи сте изградили през годините. Минали сте през финансови кризи, през икономически колапси, през политически турбуленции и сте оцелели, защото сте бачкали до пълно изтощение. В един момент се приема закон, който ви задължава да вкарате в борда на директорите или висшия мениджмънт човек от малцинство - гей или мюсюлманин. Повтарям - единственото изискване към този човек е да бъде гей или мюсюлманин, а не професионалист. Иначе - непосилна глоба и фалит. Какво правите? Уволнявате фантастичния си Финансов директор, чиято вина е, че е хетеросексуален християнин и наемате човек, който няма НИКАКЪВ принос към фирмата ви, но вече ще участва в управлението ѝ, само защото е представител на малцинство? 
Представете си друг сценарий. Вие сте служител във фирма. В един момент собственикът ви вика и ви казва, че се налага да ви освободи от работа, защото законът го задължава на ваше място да наеме човек от малцинство. Без значение от професионалните му квалификации. А вие сте аут.

New CA law says companies must name minority, gay directors | The Sacramento Bee (sacbee.com)

Това е закона за който става дума. Но нека уточним няколко неща : Не става дума за фирмата създадена от мен и Драганчо, в която сме си назначили Петканчо за счети, и сега трябва да го уволним и да си назначим Макумбо. Говорят за публични компании, иначе казано такива които са публично листнати на стоковата борса. Тези които не са - закона очевидно не ги засяга(според статията). Примерно до онзи ден Airbnb не бяха публична компания. 

Никой никъде не казва - уволни някого и наеми бездарен черен. 

Борда на директорите не са CEO-то/CFO-то и т.н.. това са тези които избират CEO–то, тези които представляват акционерите .. Та изискването е там да има представител на малцинство.  

Сериозно, каква е тази идиотщина с "уволни кадърен, назначи некадърен гей". Това напрактика е расизъм, защото пишещият предполага, че м/у 2019-та и 2022 акционерите няма да могат да намерят и един кадърен член на малцинство (това включва и гейовете тук) когото да назначат, защото такива няма.  Кой болен мозък си представя, че на такова място няма да бъде назначен човек завършил Харвард примерно ? Няма такива цветнокожи ли ? Алоооо, събудете се .. 

А плашенето с не случилото се бъдеще в което има квоти за служителите, които така или иначе не са проблем: 

Не, логичното не е да те уволнят за да се наеме черен, а когато колегата ти напусне, ще бъде заменен с цветнокож. И не, в Америка това не е такъв проблем, огромна част от служителите и лидерите ни там са цветнокожи и т.н. по принцип.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mockingbird said:

Същата работа и с флашката... 

Проц на 100%, рам малко по-добре - 88-90%. Трагедия... Поне музиката се достъпва сега и върви. Трагедия... Не е проблем с твоя рутер. Моя е Asus1200G+. 5Ghz му мрежа се държи много зле. Иначе 2,4 е бетон. 

Ще го попържа малко да видя как се държи....но ще си стримя от десктопа за сега... 

 

Проблем е с моя, нали това ти казвам. :) Че и по-скъпите модели не са гаранция, че тази функционалност ще работи ако ще я ползваш активно. Всичко беше наред, докато не реших да копирам файл от компютъра на свързания на USB диск. Всичко умря, а уж по тестовете го дават, че работи с някакви задоволителни скорости.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ARPAnet said:

Бял играещ индианец е ОК, защото са го боядисали като за Хелоун, не е извращаване на исторически факти, даже е потвърждаването им, ткаа ли?. Черен играещ бял - извращаване на исторически факти, как така си позволяват?

Верно ? 

 

Това вече е смешно. Викаш ГеДеРе-то е трябвало да наемат цял резерват индианци за снимките??? :D

Цветнокожите личности (литературни или исторически) изглеждат цветнокожи на екрана.

Извращаване на фактите е когато бяла историческа личност изглежда черна на екрана.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

Бял играещ индианец е ОК, защото са го боядисали като за Хелоун, не е извращаване на исторически факти, даже е потвърждаването им, ткаа ли?. Черен играещ бял - извращаване на исторически факти, как така си позволяват?

Верно ? 


Ясене, много силно съм притеснен за тебе... Либерастията явно силно те е промила и просто не разсъждаваш трезво! Което на практика е и целта, която се преследва и постига. 
Опитай се моля те да вникнеш ВНИМАТЕЛНО какво ти казва Пламен! Ама внимателно! В два реда ти го казва за трети път, ти като либерастките латерни повтаряш едно и също без никаква допирна точка между двата казуса! Хайде погледни трезво, моля те! Толкова за индианците, играни от бели (това само от някоя либерастка дупка е изпълзяло, тъй като аз поне сефте чувам - винаги са ги играли мексиканци и пуерториканци)

 

Quote

Нас в тази част от света не ни грози опасност да бъдем заменени с черен, защото в компанията ни трябва да има и черни на ръководни позиции, нали? И сме много далеч от една такава реалност.


НЕ! Не позна! Черни ако случайно сега няма, то ЩЕ има, БЕЗ ОГЛЕД на способностите им! Тоест ако случайно няма подходящи за целта, ще се турят НЕподходящи САМО ЗАЩОТО СА ЧЕРНИ, ПЕДАЛИ, ТРАВЕРСИ, ДЖЕНДЪРИ и прочее! Капиш?!?! Ако са кадърни добре, но ЗАЩО ще ме ИЗНУДВАШ да изгоня ПО ЗАДЪЛЖЕНИЕ вече присъстващ кадърен човек, за да сложа ПО ЗАДЪЛЖЕНИЕ някой от дефектните на мястото му? Тук не става въпрос кадърен ли е или не, а дали изобщо ми е нужен! И нека си го кажем - кадърните сред ненормалните са в пъти по-малко. Да не цитирам грубости. И какво си се задрал за тия балканци? Какво, ние нямаме права ли? Трябва да ми натрисат порядки ли? Липсват ми тук такива ли? Някой от нещо спрян ли е питам!?  Да, от негри няма нужда да се притесняваме ЗАСЕГА и това ти го написах ясно - приитесненията са при нас други - етнически и религиозни, пак набити от външни фактори.  И утре като скокнат циганите, а те скачат директно на нож и брадва и режат глави, ти ще ми се криеш у чешко на топло, нали? Дали пак ще ми либерастваш по интернет? Дали ще дойдеш тук да защитиш род и родина? Прости ми, но знам отговора! 
 

Quote

 

Това е закона за който става дума. Но нека уточним няколко неща : Не става дума за фирмата създадена от мен и Драганчо, в която сме си назначили Петканчо за счети, и сега трябва да го уволним и да си назначим Макумбо. Говорят за публични компании, иначе казано такива които са публично листнати на стоковата борса. Тези които не са - закона очевидно не ги засяга(според статията). Примерно до онзи ден Airbnb не бяха публична компания. 

Никой никъде не казва - уволни някого и наеми бездарен черен. 

Борда на директорите не са CEO-то/CFO-то и т.н.. това са тези които избират CEO–то, тези които представляват акционерите .. Та изискването е там да има представител на малцинство.  

 


Какво значение има за коя фирма става въпрос?!?! Ето дискриминация от твоя страна! И това е тенденция! Не хай-х♚й случаенос! Не напразно ти извадих да четеш! Ако имах време ежедневно щях да ти публикувам какво се случва навсякъде в Европа и Америка, белким ти светне лампата! ВСИЧКИ ще ги засяга това. Просто разбира се големите ще предпочетат да дискриминират сегашните си кадърни кадри НАСИЛА, за да вкарат дефектните ПО ЗАДЪЛЖЕНИЕ, БЕЗ ДА СА ИМ НУЖНИ. Рабираш ли го тоя тънък момент? НАСИЛСТВЕНИ ПРОМЕНИ БЕЗ НУЖДА! Знаеш ли кои правят така? Квоти и норми насила, да ти подскажа ли? Замисляш ли се какво следва? Аз нямам против ако даден работодател прецени, че даден дефектен е по-кадърен от настоящ кадър да го замени. Това си е в реда на нещата. Защото тук говорим за способности и компетенции, за човешки ресурс с КАЧЕСТВА В СЪОТВЕТНАТА ОБЛАСТ, а не в леглото или в кенефа! НАписано ти е ясно там! Черен, бял, траверс, педал - ако бие останалите в работното си поприще много ясно, че ще го назначат него. И няма нищо нередно в това. Нередното е в НАСИЛСТВЕНОТО НАТРИСАНЕ НА НОРМИ! Под неминуема, изкуствено наложена НАСИЛА ЗАПЛАХА ОТ САНКЦИИ! Пак да ти подскажа кои правят така? Къде отиде обективността? Къде отиде равнопоставеността тука? Аз искам незабавно санкции за неправомерно уволнени нормални хора за сметка на дефектни! Санкции ВЕДНАГА! Откъде накъде със законова норма ще налгаш насилствено на бизнеса да подменя кадрите си?!?! 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, RaptoR said:

.... някой от дефектните на мястото му? 


....... за да вкарат дефектните ПО ЗАДЪЛЖЕНИЕ, БЕЗ ДА СА ИМ НУЖНИ. ........ че даден дефектен е по-кадърен от настоящ кадър да го замени.

......  за сметка на дефектни

 

Само да кажа, че ето това поведение е причината да сме на тоя хал и някакви хора да се борят за "онеправданите" черни, гейове, травестити, бинарни, небинарни и други.

Ако нямаше расизъм и дискриминация, нямаше да има нужда да се прокарват такива малоумни закони и изисквания с цел борба срещу расизма и дискриминацията.

Ако на никой не му пукаше дали срещу него седи жълт, черен, червен, обратен или каквото и да е там, всичко щеше да си е наред.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, w00x said:

 

Само да кажа, че ето това поведение е причината да сме на тоя хал и някакви хора да се борят за "онеправданите" черни, гейове, травестити, бинарни, небинарни и други.

Ако нямаше расизъм и дискриминация, нямаше да има нужда да се прокарват такива малоумни закони и изисквания с цел борба срещу расизма и дискриминацията.

Ако на никой не му пукаше дали срещу него седи жълт, черен, червен, обратен или каквото и да е там, всичко щеше да си е наред.


На мен лично цветово не ми дреме изобщо, но дефектните са си дефектни! ДОКАЗАНО е, че са дефектни, каквото и да ми натрисат либерастите! 
И не смей да се хващаш за МОИТЕ думи и МОЯТА ЛИЧНА позиция, когато говорим за голямата картина, защото тук много голям тиган ще трябва да търся из нета. 
И преди да говорим за миришещото АКО (което е на практика излишно), задължително трябва да започнем от голямото ЗАЩО. А това е толкова голяма тема, че няма как да я обхванем. Затова да се вмeстим в някакви по-понятни параметри - като например настоящето, последните 30 години например. Или как от една крайност се отива директно и в пъти по-грешно в другата. И вместо нещо да се поправи става само по-зле и по-страшно. 
За пореден път да повторя - спрете да гледате на проблема като бяло срещу черно! Четете внимателно! Много по-голям и опасен е! 

Link to comment
Share on other sites

Ами твоите думи не са само твои, затова ги цитирам. Много други хора споделят мнението ти.

На мен ми е все едно дали някой е от друга раса или сексуална ориентация. Ако някой е мръсен и мирише, няма значение какъв е. За мен ще е противен и ще го отбягвам.

Ако някой ми натяква, че е различен, защото е от друга раса или сексуална ориентация, също ще ми е противен и ще го отбягвам. Ако някой е от друга социална прослойка и ми го натяква, пак ще ми е противен и ще го отбягвам.

 

Исках само да кажа, че точно това насилствено разделение от страна на част от хората е причината да има "спасители", които да се заиграват да прокарват такива закони и изисквания.

 

Ако не се чувстваш различен/дискриминиран, няма нужда да се доказваш пред когото и да било.

Ако започнеш да се чувстваш малоценен, инстинктивно се заражда желанието да се изкарваш жертва. Ако никой не ти обърне внимание ще спреш. Ако видиш обаче, че ти обръщат внимание и се юрват да те "спасяват", ще се правиш на още по-голяма жертва.
Това се случва и в момента.

Link to comment
Share on other sites

Хайде кажи ми в съвременния свят и то баш в САЩ и ЕВРОПА кой е по-точно дискриминиран? В момента е белият, хетеросексуален мъж християнин. ФАКТ. На какво отгоре? В момента на практика не може да се живее нормално, защото не можеш нито да говориш, нито да действаш нормално. Всяка думa и всеки жест може да се интерпретира от либерастката адженда като нещо негативно! Цензурата подминава всички граници на нормалността. Да си говорим ли за 72-та пола? WHAT THE FUCK IS THIS SHIT?!??!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ARPAnet said:

Няма как сърбин да изглежда адекватно като индианец. Така боядисан си изглежда като балканец на море. Или като боядисан сърбин. 

Сега ако дадеш пример как Скарлетката изглежда като азиатец.. ;) 

И е смешно когато видиш как бели с деситилетия играят цветнокожи, но сега когато се случва обратното сме ужасно засегнати. Ужаст! Нещо невероятно се случва! Как така? 

 

 

 

Моите 5 с''тинки по темата.

Казвам го кратко и ясно, щото знам, че си Ангел, но на амфетки.

Белите играещи черни ги боядисват, черните играещи бели, не. Няма да ти давам хинтове в подкрепа на твърдението ми, щото така или иначе си един истински НУРС (шеговито казано), когато не ти изнася.

 

П.п. Избистри ли си онова с копира или ке ти трябва помощ по български език?  :)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:

Хайде кажи ми в съвременния свят и то баш в САЩ и ЕВРОПА кой е по-точно дискриминиран? В момента е белият, хетеросексуален мъж християнин. ФАКТ. На какво отгоре? В момента на практика не може да се живее нормално, защото не можеш нито да говориш, нито да действаш нормално. Всяка думa и всеки жест може да се интерпретира от либерастката адженда като нещо негативно! Цензурата подминава всички граници на нормалността. Да си говорим ли за 72-та пола? WHAT THE FUCK IS THIS SHIT?!??!

 

Трудно ми е да ти кажа в момента какво се случва, но причина за това са събитията, които са се случвали преди 10 или 15 години.

И пак да кажа, че не отричам факта, а давам обяснение за случващото се. На мен също ми идва в повече.

Преди не им обръщах внимание и неприятните ги игнорирах, но вече е трудно да не обръщаш внимание.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

 

Трудно ми е да ти кажа в момента какво се случва, но причина за това са събитията, които са се случвали преди 10 или 15 години.

И пак да кажа, че не отричам факта, а давам обяснение за случващото се. На мен също ми идва в повече.

Преди не им обръщах внимание и неприятните ги игнорирах, но вече е трудно да не обръщаш внимание.


Вече е НЕВЪЗМОЖНО да не обръщаш внимание... А като гледам какво ми разказват оттатък водата, то аз ако ида ще ме арестуват на втория ден сигурно... 

Link to comment
Share on other sites

Нещата се докараха до парадокса, че само в порно индустрията нещата се наричат с истинските им имена, а всичко останало стана "пълна порнография".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...