Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Като прочетох "изпълнителен директор на Linux" и ми беше ясно за какво става въпрос. Ако можеш да обясниш какви "гени" ти променят новите ваксини?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ми той изпълнителният директор на Linux, завалията, по една "случайност", е част от международния екип специалисти и компании, които се занимават със създаването на дигиталния имунизационен паспорт. Така че не виждам никакво чудо в това, че казва как ще се употребява тоя продукт. Той отлично знае, защото работи според спецификациите, които са спуснати 'отгоре'. Даже, както виждаме, се изказва меко - "вход на концерт на закрито"... ама дори и ти разбираш вече, че ключовите думи тука са "вход" и "на закрито" :devil.

 

Иначе, ей го Димитър Туджаров в предаване по БНТ -  факти и статистика от сайта на ООН (от 06м:00с):

 

Общо починали в българия за:

2017 година - 109 хиляди

2018 година - 107 хиляди

2019 година - 107 хиляди

2020 (без 10 дни) - 101 хиляди и 700

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Какъв сайт на ООН? Статистиката в България се изготвя от НСИ. За тази година ще се разбере колко е едва когато приключи и мине известно време докато се обработят данните. Очаква се да е около 120-125 хиляди. Моля те спри да пишеш глупости. Сайт на ООН и цитиран от Шкумбата... WTF :Facepalm::bowdown:

 

 

До миналата седмица са починали минимум 118030 души!

 

https://www.nsi.bg/bg/content/18121/basic-page/умирания-в-българия-по-седмици

Не е сайт на ООН. До сайта на ООН само Шкумбата и ти имате достъп.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dunc said:

Аз имам допълнение- а ако го направят на всеки 6 месеца или година ново ваксиниране, ще се ваксинирате ли ?


И аз имам допълнение! Вие зимни гуми ще слагате ли? :laughing1:
 

31 minutes ago, netrootbg said:

Сайт на ООН и цитиран от Шкумбата... WTF :Facepalm::bowdown:


Нещо не ми се види това да стане, освен ако Шкумбата не е изпростял тежко, за което аз поне нямам данни... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Нещо не ми се види това да стане, освен ако Шкумбата не е изпростял тежко, за което аз поне нямам данни... 

 

Ей го, от 6-тата минута, както казах горе: Денят започва с Георги Любенов, 20.12.2020

 

П.П. Предполагам, данните трябва да са тук някъде:

UNITED NATIONS: Department of Economic and Social Affair

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Сайт на ООН и цитиран от Шкумбата... WTF :Facepalm::bowdown:

 

Ми що да не цитира човекът - нещо, монопол ли държиш, само ти да казваш къде какви статистики се водят и кои са верните :laughing1:?

ООН на целия свят са му взели мярката и го следят подробно и в детайли - ако трябва да го сравняваме с нашто нси в момента, не съм много сигурен кое е за предпочитане като по-достоверен източник на информация. Така че аз не изключвам да има някакви данни там, които да са точно тези, които Димитър Туджаров спомена. Трябва да се провери...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, instinct said:

 

Ми що да не цитира човекът - нещо, монопол ли държиш, само ти да казваш къде какви статистики се водят и кои са верните :laughing1:?

ООН на целия свят са му взели мярката и го следят подробно и в детайли - ако трябва да го сравняваме с нашто нси в момента, не съм много сигурен кое е за предпочитане като по-достоверен източник на информация. Така че аз не изключвам да има някакви данни там, които да са точно тези, които Димитър Туджаров спомена. Трябва да се провери...

Ти сериозно ли мислиш, че някой друг освен НСИ има достъп до тези данни и води статистика???

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RaptoR said:

Защото Шкумбата да коментира държавна смъртност е като Сашка Васева да коментира разработки на ТЕСЛА. Сега разбираш ли?

 

Че той е с инженерно образование - магистър по Автоматика и телемеханика. И магистър по риторика. Защо да не може да коментира?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, netrootbg said:

Ти сериозно ли мислиш, че някой друг освен НСИ има достъп до тези данни и води статистика???


Аз пък ако ти кажа какви ДЕБИЛИ са в НСИ и каква стъкмистика е това... 
 

36 minutes ago, plameni said:

Че той е с инженерно образование - магистър по Автоматика и телемеханика. И магистър по риторика. Защо да не може да коментира?


Чудесно! Да коментира транзистори тогава (примерно). И понеже нищо не виждам на тема химия, биология и вирусология, само той ми липсва да коментира вирОса. Не теб поне не мисля, че е нужно да ояснявам такива елементарни ралти... Не че наште кенефни медии не дадоха сцена И на циганката от Раковски Мегз по темата, но все пак нЪли...  

Link to comment
Share on other sites

Останах с впечатление, че е коментирал статистически данни. Защо човек изкарал не малко изпити по висша математика и очевидно с достатъчно мисъл в главата, да не може да го прави?

За музикалната педагожка (Сашка) е ясно :lol:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:

Аз пък ако ти кажа какви ДЕБИЛИ са в НСИ и каква стъкмистика е това... 

Дебили или не, голяма част от решенията на правителството зависят от тези данни.

 

1 minute ago, plameni said:

Останах с впечатление, че е коментирал статистически данни. Защо човек изкарал не малко изпити по висша математика и очевидно с достатъчно мисъл в главата, да не може да го прави?

За музикалната педагожка (Сашка) е ясно :lol:

Статистическите данни са в сайта на НСИ. Не е ясно какво е коментирал. Може и той да е станал виден гербераст ;).

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, netrootbg said:

Дебили или не, голяма част от решенията на правителството зависят от тези данни.


Е то И затова сме цъфнали и вързали де....
 

8 minutes ago, Dunc said:

Язе сложИх още преди месец и половина :laughing1: 


И поради что? Да ги изрониш ли? 

Link to comment
Share on other sites

Сега, четейки написаното, се замислих за друго. Колко от починалите /светла им памет/, ще "гласуват" на следващите избори... Сещате ли се така...

Тоя пак ще си спечели изборите, днес пак раздава пари...

Link to comment
Share on other sites

Леле, колко сте изпростели....

Значи, човечеството има възхитителната дарба да настъпва една и съща мотика с все по-висок интензитет.

Бахти... Четя ви и от почти година не вярвам на ушите си. Как пък никой от уж ЕнтелЕгентите тук, не подложи на критичен анализ онуй, що му шепне телевизорът между ушите му?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


И поради что? Да ги изрониш ли? 

 

Зимни гуми се слагат при температури под 7 градуса. В момента вън е 5. Кое ще изрониш? :D 

 

1 hour ago, Lucky Luciano said:

Сега, четейки написаното, се замислих за друго. Колко от починалите /светла им памет/, ще "гласуват" на следващите избори... Сещате ли се така...

Тоя пак ще си спечели изборите, днес пак раздава пари...

 

Ако ще всичките да гласуват, няма да са достатъчни за да имат някаква тежест. Той и без тях ще си спечели изборите и това е ясно на всички.

 

Кога са изборите? Не трябваше ли да са Ноември?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, w00x said:

 

Зимни гуми се слагат при температури под 7 градуса. В момента вън е 5. Кое ще изрониш? :D 


Колко било вън? Днес беше къмто 20 на слънце. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:


Колко било вън? Днес беше къмто 20 на слънце. 

 

През деня може и да е било, но в момента не е. А и тая температура колко ще се запази, според теб? Преди 2 седмици максималната беше 8. Ти всяка седмица ще слагаш и ще сваляш гуми, за да си в крак с моментните метеорологични условия ли? :D Да нямаш pit crew?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

 

През деня може и да е било, но в момента не е. А и тая температура колко ще се запази, според теб? Преди 2 седмици максималната беше 8. Ти всяка седмица ще слагаш и ще сваляш гуми, за да си в крак с моментните метеорологични условия ли? :D Да нямаш pit crew?


Пак тръгваш да говориш глупости. Навън в тая пролет условия за зимни гуми НЯМА. Ако някой се катери по планините да ги слага. Аз пътувам малко, само през деня и този път наистина ще затворя годината без да ги сложа. Предполагам може да ги изкарам някъде края на януари ако спазим обичайната 10-15 дневна зима в края му и през февруари. Както е тръгнало обаче скоро и цветята няма да прибираме.  

Link to comment
Share on other sites

Ами производителите са казали "използвайте лятната гумата до 6-7 градуса температура на въздуха". Сега, кой говори глупости, всеки може сам да прецени. Пък ти ако искаш и спортни сликове сложи. Аз съм сложил моите от Ноември. Също не карам колата активно, но не искам да ми се износват летните гуми от студа. И искам като ми се наложи да излезна извън града да мога да карам спокойно, а не да пъпля с 80 по магистралата, защото е капнал малко дъжд и температурата станала 3-4 градуса изведнъж.

Link to comment
Share on other sites

Ангел, Ти просто нямаш изградени навици на шофьор. Та в този ред на мисли, избягвай изказванията в меродавен уклон.  ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Аз навици имам. Навъртените километри не винаги са гаранция за дисциплина при шофиране или навици.

Само казвам какво препоръчват производителите. На мен ми е ясно, че вие не зачитате някой друг да ви казва какво да правите, но не можете да успорите този факт. Той просто си е там, пък вие може да сложите и гуми за мотор на колите си, да гоните по-малък разход.

Link to comment
Share on other sites

Много знаеш ти дали имам или нямам навици, и какви навици нямам ако нямам...

Пак да кажа, че стажът не винаги изгражда правилни навици. Затова и по кръстовищата в 80% от случаите едната ударена кола е такси, а по магистралите в 80% от случаите участва ТИР. И те ли нямат стаж и навици?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...