Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 hours ago, RaptoR said:


Бях, разбира се - току до тия "празници". След тях пак ще спра, доказах им, че мога да спра, тва са 3 месеца от 5 октомври. И пак ще спра, защото не е на инат работата, но ще е след новата година. И Петко спря с мен и наистина в един момент не е нужно да се самонаказваме повече :devil

Абе аз оня ден намерих една бутилка Жигули в офиса...ама тя не се брои.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:

Дядо Коледа (пффф) е сбъркаАл адреса с на Ангел 

 

Тва е карма! Само карма ще е. Защото хем ми скъсява живота хем го защитавам
 

 

Не е бе. Тия не бих си ги купил. Много са червени. :D 

Просто все повече фирми започнаха да правят по-различни чорапи и хората започнаха да ги носят.

 

Аз съм иноватор, Видене! След мен вървят трендовете!

Преди 4-5 години като се качих на (крачна) тротинетка да ходя до офиса беше същото. Хората ме гледаха по улицата странно. Сега всеки се разхожда с такива, че и общината ги регулира вече.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, charmock said:

Абе аз оня ден намерих една бутилка Жигули в офиса...ама тя не се брои.


Тихо беееееее!!!! Не съм я оставил аз!!!! :devil
----------

Ангеле, ти да си ми жив и здрав, ма га ща вида с некоя мадама бе!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RaptoR said:


Тихо беееееее!!!! Не съм я оставил аз!!!! :devil
----------

Ангеле, ти да си ми жив и здрав, ма га ща вида с некоя мадама бе!

 

Пич, от 6 месеца си имам приятелка... Тоя Фейсбук за какво ти е?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, w00x said:

 

Пич, от 6 месеца си имам приятелка... Тоя Фейсбук за какво ти е?

 

Нищо не съм видял, пък и бях блокиран 30 дни, щото явно вече не може и да пръднеш накриво там... Ако ти кажа за акаква тъпотия, че и уж имало борд да разглежда петиции, пълни помияри!!!

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, RaptoR said:

 

Нищо не съм видял, пък и бях блокиран 30 дни, щото явно вече не може и да пръднеш накриво там... Ако ти кажа за акаква тъпотия, че и уж имало борд да разглежда петиции, пълни помияри!!!


Нищо няма. Първо банват, след това проверяват. Всички са така. YouTube, Twitch, Facebook, Twitter и т.н. Което ми се струва и нормално де. Това е страшно много съдържание и страшно много доклади. Отнема дни преди да стигнат до него..

Link to comment
Share on other sites

В тая връзка, искам да питам нещо. Понеже от време на време все пак ми излизат някакви дразнещи и твърде нахални реклами, въпреки че имам адблокър, някои от тях започнах директно да ги репортвам за спам и след някакво време получавам нотификация, че репорта ми е разгледан. Аджеба с тия репорти става ли нещо, накривявам ли нечия шапка или просто ей така- отчита се някаква дейнсот. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, w00x said:


Нищо няма. Първо банват, след това проверяват. Всички са така. YouTube, Twitch, Facebook, Twitter и т.н. Което ми се струва и нормално де. Това е страшно много съдържание и страшно много доклади. Отнема дни преди да стигнат до него..


Не, не - за първи път стигнах до БОРД (???) като се твърдеше, че са група реални хора и ще прегледат петицията ми, като ми се извиняват предварително, че покрай ковид мое'се забавят известно време... 

Link to comment
Share on other sites

Да бе, има и одитори, но е невъзможно да се разгледат адекватно толковав случаи. Това е огромно количество съдържание. Затова се регулира предимно от ботове и алгоритми.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, w00x said:

Да бе, има и одитори, но е невъзможно да се разгледат адекватно толковав случаи. Това е огромно количество съдържание. Затова се регулира предимно от ботове и алгоритми.

 

Ами затова са пълни дебили и малоумници с претенции!!!
 

Link to comment
Share on other sites

On 12/24/2020 at 3:32 PM, ARPAnet said:

Че как плащаме ние? В българските филми няма нужда да ползваме черни, и да подменяме Аспарух с негър. А какво правят във филмите правени в другия край на света, зареди прегрешенията на същият край, е техен личен проблем. Не е ли е така?

Продължавам да твърдя, че е двулично когато вдигаме шум заради подмяната на бял с черен, но когато подменяме всички останали с бели - crickets. И тук ми се доказва как е абсолютно в реда на нещата.  За мен си остава двулична позцията ни. 

 

Дали случайно разбра, че вече няма "Десет малки негърчета", а "Те бяха десет", няма "негърче", а " войник" и "Негърският остров" е станал "Войнишкият остров"? 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

 

Ами затова са пълни дебили и малоумници с претенции!!!
 

 

1 hour ago, w00x said:

Другият вариант е всеки пост да изисква одобрение и да чакаш по 10-15 дни. Избери си. :D

 

Ми така е, като се захващате с някаква смешна и непопулярна услуга, предоставяна от една бедна компанийка...  :rolleyes:. К'во да се прави - нема пАри, нема средства за допълнителен персонал - да я ожалиш направо :evil!
Ш'се чака, две-три седмици колко му е - те потребителите с желание влизат в положението на горкия собственик, дето си брои дупките на чорапите и затова не може да си оправи съпорта като в белия свят да е :laughing1:.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

Ти нямаш никаква идея за какво говориш...

 

Естествено, че нямам никаква идея... :laughing1:. Само дето ми хрумна, че вариантите не са само два, а три. А третият е следния - една част от печалбата да се пренасочи към наемане на хора, които да поддържат услугата, щом на наличните им идва нанагорно от прекалено многото случаи за разглеждане.

 

 

Някак си не виждам логика да им извиняваш закъсненията и да обясняваш как нямало какво да се направи, и трябвало всички да си траят, разбираш ли...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, instinct said:

 

Естествено, че нямам никаква идея... :laughing1:. Само дето ми хрумна, че вариантите не са само два, а три. А третият е следния - една част от печалбата да се пренасочи към наемане на хора, които да поддържат услугата, щом на наличните им идва нанагорно от прекалено многото случаи за разглеждане.

Някак си не виждам логика да им извиняваш закъсненията и да обясняваш как нямало какво да се направи, и трябвало всички да си траят, разбираш ли...

 

Тук изобщо не става въпрос за пари. Живото модериране на толкова съдържание и като количесто, и като тип, е невъзможно. Говоря за живо модериране на ВСИЧКОТО съдържание, което и обсъждах в поста, който цитира.

 

Имаш 350 000 000 снимки на ден. 300 000 000 сторита на ден. И това е извън всякакъв тип публикации на стени, постове в групи и коментари.

 

За да ги разгледаш адекватно, да провериш за нарушаване на всичките правила и да ги одобриш/отхвърлиш, трябва да отделиш по средно около 1 минута на снимка/стори.

Това са 10 833 333 часа съдържание. По 7 работни часа на ден, ти трябват 1 547 000 служителя само в модераторския екип, разделени в 3 смени.

Facebook се предлага на 111 езика, като от тези 1 547 000 човека, трябва да имаш хора за всеки един, като във всяка една от трите смени имаш хора, които да ги говорят. И това са цифри ако се предположи, че никой не се разболява, не почива и броя на публикациите не се променя, защото иначе ще започнеш да трупаш работа.

Над всичките тия хора ти трябва и управленски екип, който ще е още към 50 000 човека. За 3 смени на ден, за всеки език и т.н.

А как ще ги обучиш? Колко време ще отнеме обучението? Че те повечето ще напуснат, докато обучиш цялата първа група. Ще ти трябва и огромен HR отдел, който да следи човеко-потока, за да може да го попълва своевременно.

 

И пак да кажа, че тия сметки са за съдържанието без публикациите в/на групите/страниците и коментарите под тях. Тогава цифрата се увеличава неколкократно и говорим за поне 10-12 000 000 човека персонал в един единствен отдел. В световен мащаб няма фирма, която да има толкова много персонал, а какво остава за хора в един единствен отдел.

Осъзнаваш ли за каква операция става въпрос тук? Това е невъзможно.

 

А как ще модерираш живите стриймове? Трябва да имаш по един зачислен човек, отделно от горните, който да се включва автоматично във всеки стрийм на живо, за да може да го спре ако се наложи.

 

И това е само Фейсбук. Инстаграм също е тяхна, подлежи на модериране и се пише на същата сметка. Там има почти двойно повече сторита на ден (500 000 000), голяма част от които на живо.

 

Освен Ютуб и те да назначат хора да гледат всичкото качено съдържание, за да търси евентуални проблеми? 720 000 часа съдържание.

 

Аз никой не извинявам. Просто казвам, че автоматизирането е единственото адекватно решение, а в последствие, ако някой смята, че е онеправдан, може да бъде разгледан от реални хора. 90% от модерираните няма да стигнат до там, затова цифрата става много по-реална за обработване.

Ако си имал предвид увеличаване на този отдел, то пак може да направиш сверка с горните цифри. В днешно време, в което всеки е обиден и разсърден от нещо, от тези милиарди постове, сторита, коментари, публикации на ден, едно 5% сигурно биват докладвани. Един защото наистина е обиден, друг просто защото е обидил някой конкретен човек и той не е знаел какво друго да направи. Всичко докладвано извън групи и страници (които се модерират локално от администраторите им), трябва да отиде към тези хора и да се обработи. Милиони постове и доклади от ощипани хорица. За всеки трябва да се види поне някаква история, била тя на профила, поста или дискусията, от която поста е изкаран.

 

Освен това, те вече имат модераторски екип, но проверяват само докладвани публикации или с приоритет такива флагнати от алгоритмите по определени критерии, а не всичките. И работата изобщо не е лека.

И за да се образоваш, и да не пишеш небивалици, ето ти една статия, в която да прочетеш малко информация по темата.

https://www.theverge.com/2019/2/25/18229714/cognizant-facebook-content-moderator-interviews-trauma-working-conditions-arizona

 

Пари трябвали за наемане на хора....

Link to comment
Share on other sites

Глупости.

 

Два пъти повече живи модератори ще намали два пъти срока за чакане на случаите, които стигат до "БОРД".

 

Май и преди сме писали по подобна тема и пак не може да разберете за какво се говори тука - автоматиката си е автоматика, хваща очевидното. Обаче за останалите случаи трябват повече ЖИВИ ХОРА. Кое не е ясно? Или "пАри нема" е смешното (на фона на капитализацията на компанията) извинение пак???

Link to comment
Share on other sites

Те няма как да предполагат, че instinct от Булфорум може ефикасно да назначи, обучи и организира 15 000 000 служители за отдел "модериране".
Пиши им.

Link to comment
Share on other sites

Що пък 15 милиона? Да не би сега модераторите да са наполовина на това число (или просто за спора произволно го сипваш тука, което е по-вероятно)?

Link to comment
Share on other sites

Ти сериозно ли? Горе съм ти написал "Що пък 15 милиона".

Ще предположа, че така, както не си прочел поста ми, не си си направил труда да прочетеш и статията.

 

Какво мислиш, че отделът в момента е 40 човека?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...