Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 5/9/2022 at 1:25 PM, Mockingbird said:

Какво съвпадение….Клатя го вече втора седмица…За сега нямам сериозни забележки… А и още разучавам къде-какво….

Как издържаш? Има толкова недоразумения, които ме побъркват. За мен лично Андроид е класи над iOS, особено откъм персонализиране и опции.

 

Минах просто от чисто любопитство, за да видя какво точно толкова се харесва на ябълките и едва ли ще издържа до края на седмицата. Сигурно утре пак ще си сложа сим картата в Шаомито.

Link to comment
Share on other sites

Е Шиаомито нали е със същия интерфейс като iOS :D 

 

@w00x като наближи коледа ще видим :) 

Между другото новите БМВ-та щели да идват без android auto/Carplay защото нямало налични чипове :D След това щяло да има софтуерен ъпдейт за да почнат да го поддържат. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mIRCata said:

И как софтуерен ъпдейт ще компенсира липсата на хардуерен компонент(чип) ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

 

Понякога става с емулация :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sothbiss said:

Как издържаш? Има толкова недоразумения, които ме побъркват. За мен лично Андроид е класи над iOS, особено откъм персонализиране и опции.

Абсолютно!

И го казвам след месеци уптореба на ябълков телефон. Страхотен е като хардуер, непоносим като OS. Цялата им политика "ние ще решим вместо теб" и нуждата зорлем да влизам в екосистемата им ме влудяват. Да не говорим, че не намирам адекватни еквиваленти на някои от приложенията за Андроид, които усилено ползвах.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Antares said:

Абсолютно!

И го казвам след месеци уптореба на ябълков телефон. Страхотен е като хардуер, непоносим като OS. Цялата им политика "ние ще решим вместо теб" и нуждата зорлем да влизам в екосистемата им ме влудяват. Да не говорим, че не намирам адекватни еквиваленти на някои от приложенията за Андроид, които усилено ползвах.

 

Кои например?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:

 

Дай му поне една седмица де. :) Нужно си е свикване. Аз много свикнах да го ползвам на Айпада.

Там е работата, че аз не искам да свиквам. Нямам намерение да минавам на iPhone, исках да си поиграя един месец и да се върна пак на моя си.

 

Но то това не се издържа. Ще изброя част от нещата, които не ми харесват.

 

1. Тоя "ноч" отгоре. Не мога да свикна и това си е, дразни ме много - особено, като разпъна видео от тубата или филм на цял екран и направо ми бърка в здравето.

 

2. Подредбата на бутоните - звука отляво, а power бутона горе вдясно. Първия ден постоянно натисках power бутона, за да си "увелича звука". Като задържиш power бутона, нищо не става. За да ресна или изгася се влиза в менютата.

 

3. Swipe-ването е ужасно. Ако не го хванеш баш отдолу, не може да си отключиш тела, много често се налагаше по няколко пъти да плъзгам, докато го отворя. 

 

4. Трябваше да гугълвам как да сложа къстъм мелодия, защото от телефона директно не става - освен ако не си платиш. Трябваше да търся как да си пусна auto brightness. Въобще менюто им е пълен хаос. 

PS, само искам да добавя как се сменя опреснението на екрана на 13-ката (от 60 на 120 и обратно):

1. Launch the Settings app.

2. Select Accessibility.

3. Tap on Motion.

4. Scroll down and find the "Limit Frame Rate" toggle. You can disable or enable it according to your needs.

:Facepalm:

 

5. Използвах една 10-ка и на тези модели не може да пуснеш да се вижда процента на батерията отгоре!!!!!!!!!!!! :lol:

 

6. Отделно че търсих откъде да махна gestures и да сложа като default андроидското меню, а не като алтав - swipe отдясно, swipe отляво - НЕ МОЖЕ! Мъчех се преди време с тия "жестове" на Андроид, ама не става, свикнал съм си отдолу да имам опции за връщане, затваряне и т.н. Е, докато при Андроид може да го нагласиш както си искаш, тук не можеш. 5 минути се чудех как да се върна назад, като съм пуснал youtube клип.

 

7. Опция за използване на Google бекъп при Viber няма, като цяло прехвърлих някакви апликации от Шаомито на Ябълката, но нищо Гугълско не метна. Siri sux big time. Няма опция да сложа Google assistant, при положение, че всеки ден работя с него. Вързал съм 5 уреда вкъщи.

 

8. Направо ми умря коня като като видях, че всеки път иска автентикация като добавям безплатна апликация от Apple store-a им и винаги ми "благодари за покупката" :rofl:

 

Мога да продължавам още, но не искам. Видях каквото ми трябваше.

 

3 hours ago, Antares said:

Страхотен е като хардуер, непоносим като OS. Цялата им политика "ние ще решим вместо теб" и нуждата зорлем да влизам в екосистемата им ме влудяват. 

+1

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:

Абсолютно!

И го казвам след месеци уптореба на ябълков телефон. Страхотен е като хардуер, непоносим като OS. Цялата им политика "ние ще решим вместо теб" и нуждата зорлем да влизам в екосистемата им ме влудяват. Да не говорим, че не намирам адекватни еквиваленти на някои от приложенията за Андроид, които усилено ползвах.


Кой и с какъв акъл би си причинил ужаса да се занимава с Въйдъска??? Да ми го подарят тоя боклук, продавам го незабавно и харча парите за нещо смислено... Язък дето е изработен така качествено. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

 

Кои например?

PowerAmp и Orux Maps са непрежалими загуби. Добре, че като цяло не ползвам много телефона, но това, че нямам нормална offline карта за планините е огромна загуба. Особено и както в момента се връщам по баирите...

@Sothbiss чакай да стигнеш до частта, че за писане на пароли не можеш да смениш дефолтната им дебилна клавиатура :lol: Просто не можеш. За парола винаги ще ти вади тяхната...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, deus_pld said:

 

 

 

Вдигам моабета от преди 1 месец само за да кажа, че последната седмица излочих около трийесе литра от това Шуменско 100% малц и честно казано все още не вярвам, че тия нещастници са произвели нещо толкова прилично. Чист късмет вероятно, защото от има-няма 15 годин' как пия бира, за сефте да кажа добра дума за Шуменско, но пък когато нещо е хубаво- хубаво е: докарали са я таман за моя вкус: хмелът се усеща в аромата, на вкус също е горчива, но приятно балансирана с плътност от малца. Хем пивка, хем плътна, хем идеално газирана. С една дума- налазвайте, докато не са я развалили като всичко останало (което неминуемо ще се случи до една година най-много).

 

 

Гледам, че е налазила яко по всички магазини. Не съм я опитвал тук, но съм я пил в Италия, сигурно преди 10 години. Още тогава си беше безлична ширпотреба. Едва ли сега е нещо по-различно. 

За кофти бири, слушай Виден. Той ги разбира тези неща.

От мен за бира ще чуеш или хубава, или нищо. Освен ако някой не започне да ми превъзнася някакъв пикоч.

 

П.п. А Морети си е ... пикоч. Некво-никво, като Пиринското и само уригаш на кофти после... В момента наблягам на О'Хара дабъл ИПА. Медец за небцето и душата. Единственият и недостатък според емн е цената и.  :)

Link to comment
Share on other sites

Мен лично, Козел не успя да ме впечатли. Претенции, без особено покритие.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gado said:

Мен лично, Козел не успя да ме впечатли. Претенции, без особено покритие.


НИКАКВО покритие... 

Link to comment
Share on other sites

Пичове, биткойна (май) вече официално се срина, междувременно долара гони 1.90, инфлацията отива на 20% и цените на горивата все още растат. What a time to be alive!

Ако някой има машина на времето, ще помоля да ми услужи, за да се върна 2018-2019 и да loop-вам тия две години до откат! 

Link to comment
Share on other sites

Путин е виновен за всичко. За инфлацията в щатите, за липсата на бебешка храна, за срива на криптовалутите, за горивата, за миграцията птиците. Ма чекай бе, тя Русия санкционирана от 20 години, с икономика сравняваща се на щата Тексас... Как става тая хава. Блумбърг: "Руската рубла най-добрия играч тази година" отново блумбърг: "Руската икономика невиждан ръст от началото на годината"

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vinyl_master said:

 

Защо не обърнеш спестяванията в рубли и една част да инвестираш в техни компании?

Link to comment
Share on other sites

Ами исках, ама не мога....

 

Но пак обягваш факта, че тия санкции нищо не направиха освен европа да се простреля - факт! Казах го преди два месеца, че нищо хубаво не ни чака. А всичко можеше да мине много по- гладко 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, vinyl_master said:

 "Руската икономика невиждан ръст от началото на годината"

v.s

Quote

Официальный прогноз на динамику ВВП России дал в конце апреля Центробанк, регулятор оценил его в 8–10%, добавив, что падение продолжится и в следующем году, но тогда показатель составит 0–3%. Согласно подсчетам ЦБ, рост экономики России будет возможен только через два года, он может составить 2,5–3,5%. Такой тренд ЦБ связал с перебоями в производстве, снижением импорта в страну и нарушениями цепочек поставок.

При этом Центробанк спрогнозировал, что потребительские цены к концу этого года вырастут на 18–23%, но к концу следующего инфляция замедлится до 5–7%.

Тогда же, в конце апреля, «Ведомости» узнали о неофициальных проектировках Минэкономразвития, падение ВВП России в них было близко к прогнозу ЦБ — минус 8,8%. Министерство при этом ожидает в 2023 году роста ВВП на 1,3%.

 

Link to comment
Share on other sites

2 май 2021
1 долар = 73 рубли
1000 кубични метра природен газ = 515 долара
12 май 2022
1 долар = 66 рубли
1000 кубични метра природен газ = 1100 долара
Абе, само аз ли не хващам логиката на санкциите?
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...