Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Аз няма да ходя в Брюксел този път. Малко по в страни ми е работата. Пътувам служебно и трябва да обиколя няколко места из Европа. Цената на билетите не е фактор. Така обаче се нагласиха пътуванията, че единствено с Wizz и Ryan е удобно. Колкото и странно да звучи е факт. Директни полети до дестинациите които ми трябват. Няма прекачвания никъде. Иначе ако ще ходиш до Брюксел, преди 2 месеца там пих страхотна бира(леко плодова) в комбинация в комбинация с феноменална лазаня.

 

edit: Сега се сетих за едно пътуване до Брюксел миналата година. Трябваше да съм само един ден там. Взех си големият куфар и го напълних с 20 кила бира... Дрехи нямаше вътре. Бях ги сложил всичките в ръчният багаж. Учудващо нито една спукана бутилка или кутийка нямаше. А полетът беше с прехвърляне.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами, отивам на Тумороуленд, така че ще имам само 1 ден да обикалям безцелно.
Къде я яде тази лазаня? Някъде по центъра? Цените как са? Че в Париж направо ме втрещиха по 99% от ресторантите.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

Ами, отивам на Тумороуленд, така че ще имам само 1 ден да обикалям безцелно.
Къде я яде тази лазаня? Някъде по центъра? Цените как са? Че в Париж направо ме втрещиха по 99% от ресторантите.

В Брюксел цените са по - нормални отколкото в Париж. Изобщо не знам защо толкова го превъзнасят този град. Преди няколко години прекарах 2 седмици в него. С нищо не ме грабна като цяло. Като отидеш до най - голямата атракция: Манекен пис. Ако си с лице към статуята. Вдясно от нея на 20 метра има един ресторант. Отвън сградата е накачена с декоративни колела. Имат домашно приготвена лазаня. Доста е различно от другите които съм ял, но беше адски вкусна. Справих се с порция и половина. А бирата която супер мега много ме накефи е Faro Lindemans. Така е изписана в менюто. Производителят е Lindemans.

 

Това е заведението:

https://goo.gl/maps/C34nUesmEUa31ch28

Очаквах да е тип tourist trap, но се оказа, че греша.

 

Тук е пак на центъра. Много, много приятно кафене. Невероятен сладолед предлагат:

https://goo.gl/maps/1YYzX7eaLici5xjP8

 

Това място също не е лошо. Отнема обаче не малко време с метрото понеже е крайна спирка. От спирката най - лесно е с тротинетка да се предвижиш. Като цяло, не е нещо кой знае какво, но е приятно място. Ако имаш свободно време бих казал че си струва да се види.

https://g.page/atomium-brussels?share

Link to comment
Share on other sites

Ами, на мен в Париж много ми хареса. Разстоянията обаче са огромни и не може да се обикаля единствено пеш, както съм свикнал.

Най-голямата атракция не е ли Grand Place? Този пикаещия не го видях предния път. Ще отида да го видя при това посещение. :D И да посетя този ресторант/бирария.

Атомът го обмисляхме предния път, но се отказахме. Този път вероятно пак няма да отидем, особено в единствения си свободен ден.

Link to comment
Share on other sites

Пеша няма как да обиколиш Париж. Не знам как е успял да ти хареса този град. Пикаещото дете даже не си струва да го коментирам. Не е истина колко е малка статуята. Пред Grand Place не знам дали ще са извадили цветята. Би трябвало да са. Всеки път уцелвам да е време в което да няма нищо. Един голям площад. Манекена ти е 5 минути от там. Кафенето което ти пратих е на 2. За Атомът ти трябва 1 час за да го разгледаш. Не мисля, че отнема повече време. Трябва ти обаче и почти час в посока за предвижване. Покрай него видях доста интересни паркове, но преди 2 месеца бяха затворени.

Link to comment
Share on other sites

Ами, обиколихме доста голяма част от централната част пеш. 20-25км дневно правехме, а бяхме там 6 дни. Един прекарахме във Версай, така че дните реално бяха 5. Последните ден и половина се заиграхме с електрическите колелета и обиколихме още повече. Хареса ми атмосферата в града. Жив е. Сградите са красиви, но в един момент стават еднотипни, особено вечерно време, когато магазините са затворени и улиците са пусти.

 

Аз Гранд Плац съм го виждал. И цветя имаше. Предния път квартирата ни беше на 40 метра от там и имахме 7 свободни дни, а не само 1. Улиците на Париж на моменти ми напомниха на тези в Брюксел.

Link to comment
Share on other sites

Аз в Париж прекарах близо 2 седмици преди няколко години. Имам близък приятел който живее във Версай. От там с влачето си за 20 минути в центъра. Обиколих какво ли не. Имаше интересни неща, но не ме грабна кой с нещо. Няколко дена преди Париж минах през Амстердам. За момента си остава и моят най - любим град.

Link to comment
Share on other sites

Версай беше красив също. Градчето. Дворецът и градините не ги коментирам. :) 

 

Аз съм бил и в Амстердам. Там също е красиво, но архитектурата е прекалено еднотипна. Моят любим до момента град е Венеция.

Link to comment
Share on other sites

Истината винаги е в провинцията. Ако говорим за Белгия, в един Гент има многократно по-страхотни и автентични местенца, особено кръчми и бирарии в стария град. А Париж отдавна не е това, което е бил в миналото - просто тотална комерсиализация като навсякъде. Затова трябва да се ходи в провинцията, където автентичността все още е запазена и цените са нормални.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Godfather said:

 А Париж отдавна не е това, което е бил в миналото - просто тотална комерсиализация като навсякъде. Затова трябва да се ходи в провинцията, където автентичността все още е запазена и цените са нормални.


Французите ги ненавиждам по лични причини от много години, но да питам - там не е ли вече 85% мангали? Щото предвид как си изсипват би следвало да е нещо такова... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Французите ги ненавиждам по лични причини от много години, но да питам - там не е ли вече 85% мангали? Щото предвид как си изсипват би следвало да е нещо такова... 

Пак си слушал много гаварит масква. В Париж може да се срещат доста такива, ама в провинцията трудно ще намериш "мангал", освен в големите градове по Средиземноморието като Марсилия (което е естествено щото те идват с "плуване" от Африка). :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

Пак си слушал много гаварит масква. 


Па си мисир - нито една руска медия не следя, нито поглеждам... Кога ще се събираме в офиса ми кажи ти, щото да не стане да си фръкне месеца ей така... 

Link to comment
Share on other sites

Бая циганьор си има у френско… Париж и на мен не ми допадна…мръсно, циганско….След 2 седмици ще му дам втори шанс за няколко дни, пък да видим….

Антверп също е много приятен град и има много добри кръчмета….

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mockingbird said:

Бая циганьор си има у френско…


То само там да е... И Амстердам е залят... И в Англия ще почнат да реват скоро... Ама все си мисля, че френчетата са топ откъм гъстота на маймуните... 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Godfather said:

Истината винаги е в провинцията. Ако говорим за Белгия, в един Гент има многократно по-страхотни и автентични местенца, особено кръчми и бирарии в стария град. А Париж отдавна не е това, което е бил в миналото - просто тотална комерсиализация като навсякъде. Затова трябва да се ходи в провинцията, където автентичността все още е запазена и цените са нормални.

 

Разбрал съм, че всичко опира до типа туризъм. Ако се обикалят основните забележителности, никой град няма да ти хареса. Ако се опиташ да живееш като местен, нещата се променят драстично. Париж не е изключение.

На Нотр Дам и Сакре Кьор имаше изсипани стотици хора. Убиват ти всякакво желание да разглеждаш и е абсурд да се потопиш в атмосферата. В същото време, в Сен Есташ нямаше никой, а вътре беше страшно впечатляващо.
С улиците на Венеция беше същото. Във Флоренция също.

 

3 minutes ago, Mockingbird said:

Бая циганьор си има у френско… Париж и на мен не ми допадна…мръсно, циганско….След 2 седмици ще му дам втори шанс за няколко дни, пък да видим….

Антверп също е много приятен град и има много добри кръчмета….

 

Наеми си колело и обикаляй с него. По-бързо е в централната част дори от обикаляне с автомобил. Огромни велоалеи навсякъде. Dott е 14лв за ден, като имаш включени 10 карания с лимит до 30 минути всяко. Ако превишиш 30-те минути, започва да те таксува. Трябва просто да си следиш времето за каране и няма да имаш проблем. Ако наближиш 30-те минути, отбиваш на паркинг за колелета, заключваш колелото, отключваш го пак и започваш нови 30 минути.

Лайм е с 45 минути лимит и повече отключвания. Ако ще имаш повече от 10 пътувания за деня, по-добре лайм. И си вземи една слушалка да слушаш GPS-а, че няма поставки за телефони.

 

Ние обикаляхме и в 2:30 сутринта едната вечер. До 4. Градът е празен, буквално. Няма коли, няма хора. Само пред разни барове може да има пияни англичани/англичанки.

И не прави грешката да слизаш покрай реката късно вечер (след 00:00). Само утрепки. Чак е опасно. Добре, че бяхме с колелета и ги заобикалях отдалеч. На следващия възможен изход се върнахме горе на булеварда. Същото е и на Сакре Кьор горе. След 00:00 има само утрепки и плъхове. Монмартър обаче е празен по това време и е много красиво по малките улици.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kotora said:

Ще пием ли бира другия петък ? Да знам как да си наглясям нещата ? 

Другия петък, 3-ти за мен е идеален, щото този ще съм доста зает. Ако сте навити може да заформим нещо. Абе каква е тая кръчма Рахат тепе дето ми я хвалят? Става ли? :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

Другия петък, 3-ти за мен е идеален, щото този ще съм доста зает. Ако сте навити може да заформим нещо. Абе каква е тая кръчма Рахат тепе дето ми я хвалят? Става ли? :)


Разви се доста с годините, оня изкупи тепето горе, вече и огромен двор има... Не съм бил там отдавна, но си е добро място. Ама кой ти ще ти бие път по калдъръмите дотам? Друго си е спираш отпред и сядаш :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

 

4 minutes ago, RaptoR said:

Ама кой ти ще ти бие път по калдъръмите дотам? Друго си е спираш отпред и сядаш :laughing1:

Ами ху'у де, казвай нещо подходящо тогава и да го забиваме в календара. :lol:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Godfather said:

 

Ами ху'у де, казвай нещо подходящо тогава и да го забиваме в календара. :lol:


Аз претенции принципно нямам, ама с тия петъци ми праите секано, аз обикновено пътувам всеки петък към село... Ей го сега утре е едно изключение, но ти си зает... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Аз претенции принципно нямам, ама с тия петъци ми праите секано, аз обикновено пътувам всеки петък към село... Ей го сега утре е едно изключение, но ти си зает... 

Може и събота, 4-ти. Нямам проблем.

Link to comment
Share on other sites

Ще го измислим. То сали петък, дали събота, на мен все ми проваля пътуването за уикенда. Но като гледам сега ще си ида през седмицата за малко и може да прескоча. Въпреки че два поредни уикенда е кофти да прескачам. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...