Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 hours ago, vinyl_master said:

отново блумбърг: "Руската икономика невиждан ръст от началото на годината"

 

Т'ва кой блумбърг го е казал, че аз чета други неща, написани преди пет дена:

 

image.png

 

Да не е имало "изгубени в превода", щото числата са перфектни... само да не бяха със знак минус:

Quote

Банката на Русия заяви на 29 април, че очаква свиване между 8% и 10% тази година. Международният валутен фонд прогнозира 8,5%, докато проучване на Bloomberg сред икономисти очаква среден спад от 10,3%.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Някой ще ме светне ли, защо на 6 държави вота за евровизия е бил подменен от регулатора с някав агрегиран по тяхно осмотрение?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно заради споразумение да се подкрепят взаимно:
https://eurovoix.com/2022/05/15/eurovision-2022-vrt-juries-vote-each-other/

Quote

Citing a source close to the matter, the Belgian broadcaster VRT reports that the six juries that had their points replaced by a recalculated result had agreed to award each other points.

 

Link to comment
Share on other sites

Предварително очаквах, че зорлен ще изкарат Украйна победител, дори и песента им да е най-тъпата от всички. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Dunc said:

Предварително очаквах, че зорлен ще изкарат Украйна победител, дори и песента им да е най-тъпата от всички. 


И явно много правилно си очаквал. Аз сега очаквам и нобелова награда за местния учиндолец. 

Link to comment
Share on other sites

На пък пък парчето ми харесва. Не успях да изтрая всички парчета, но украинското е запомнящо се, представянето беше интересно и енергично. Разочароващото е, че останалите песни, на които са направили клип, са доста по-различни от тази. И малко скучни. "на първо четене". Разбира се, че има политически вот, но парчето поне си заслужава. 

По-разочароващо е участието на България. Толкова смотано парче… безлично, скучно. И да отпаднем още "на първо четене". И ако ще вота да го манипулират и да изкарат България победител - не мерси. Ще си пъхна главата в кофа с вода.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vikktor said:

По-разочароващо е участието на България. Толкова смотано парче… безлично, скучно. И да отпаднем още "на първо четене". 

 

Веднага се появиха вицове:

 

На Евровизия отпаднахме толкова бързо, че за момент си помислих, че Григор Димитров ни е представял.

***
Държава, пожелала анонимност, поиска да бъде нападната, за да може най-накрая да спечели Евровизия.

Link to comment
Share on other sites

Quote

It's funny that #Russia was banned for this edition of #Eurovision2022 but they may be the ruling authority in the country that's meant to host next year's contest.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, netrootbg said:

Надявам се да успеем да се видим. Вероятно докато си в Бг, ще имам само една вечер която ще прекарам в Пловдив. Така се стекоха нещата в последно време. Да ти кажа за една услуга която може да ти е много удобна:

https://spark.bg/

Ванка, като пристигна ще ти пратя български номер. А тия Спарк не знаех, че вървят в България. Интересно, вероятно ще ги пробвам. :)

Link to comment
Share on other sites

Преди да се качиш, направи оглед за щети, иначе те таксуват, ако си последния наел колата, преди да го репортне някой.

И като цяло препоръчвам да им се четат общите условия.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, netrootbg said:

Всичкото това съм го виждал многократно с очите си. Някои места дори по десетки пъти:

 

https://trip.dir.bg/photo-trip/magiyata-na-rifovete-na-cherveno-more-v-22-neveroyatni-snimki

 

Кое е било най - страшното ти гмуркане :) Имал ли си среща с някакви опасни риби или други животни?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Stasio said:

 

Кое е било най - страшното ти гмуркане :) Имал ли си среща с някакви опасни риби или други животни?

Опасни риби има постоянно. Не закачат обаче хората. Трябва сам да се навреш в тях. Трудно е да се гмурнеш в някое от топлите морета и да не срещнеш нещо отровно. Било отровна риба или отровен корал. Има доста корали които са отровни. Гмуркал съм се много пъти с делфини в открито море. С акули също доста пъти. Филмите ги представят като някакви страшилища. В реалността са си просто риба. Водолазът е неестествен за тяхната среда и като всяко едно животно се старае да го заобикаля. Все пак сме големи, миришем на гума(заради неопрена), излизат от нас мехурчета, шумни сме. Имало е и моменти когато съм бил на ръба на инцидент с акули. Няма да забравя един случай. Бях в Египет на 9-10 часа път навътре в морето: El Ikhwa Islands. Накрая на гмуркането останахме двамата с един идиот. Вече бяхме в момента в който да изплуваме за да ни прибере лодката. Имаше една акула като плуваше доста близко покрай нас. В един момент въпросният идиот реши да я хване за задната перка. Като полудя това животно и като почна да плува агресивно към нас... С бясна скорост искочих и се приближих до един риф за да може да ме прибере лодката. Този после ми твърдеше как щял да се пребори с акулата под вода... Мога да го опиша като: див селяндур от тия които си мислят, че и с голяма мечка ще се преборят. Това обаче не е най - страшното гмуркане. Имал съм случай преди едно много дълбоко гмуркане(100 метра) буквално да ми треперят краката от страх. После се оказа, че беше едно от най - леките ми гмуркания. Най - страшното беше пак заради друг човек. Действието се развива отново в Червено море. Бяхме закотвили лодката до един риф. Разпределихме се как ще плуваме по групи и аз се оказах с още един. Тогава не го познавах добре и не знаех, че има навика да прави глупости под водата. По принцип всичко трябва да се планира предварително и да се направи брифинг за да може всеки да знае какво предстои. На лодките си имаме правило, че ако някой пропусне брифинга, после не се гмурка. Въпросният решил, че ще се гмурка на дълбоко. Доста под границите за които е трениран. Аз обаче не съм уведомен от него за това нещо. Уговорката ни е да направим леко гмуркане покрай рифа до към 30 метра дълбочина. Въпросното място не е подходящо за дълбоки гмуркания понеже не е отвесна скала, а риф който стъпаловидно се издига от дъното. Когато ще ходиш на дълбоко целта ти е максимално бързо до достигнеш дълбочината и после да изплуваш нагоре бявно. Другият момент е, че по принцип плувам с 2 бутилки на гърба(поне) и екипировката ми е по - обемна от на другите. Съответно имам по - голямо съпротивление от водата и съм по - бавен. Скачаме ние във водата и този като отпраши с бясна скорост към дълбокото. Не можех да смогна да го догоня. Което съответно означава, че дишам много повече и по - бързо ще ми свърши въздуха. Опитвах се да го догоня до към 50 метра дълбочина(и не знам си колко далече от лодката и рифа) и там се спрях. Вече бяхме плували сигурно 15 минути интензивно. Виждах само мехурчетата след него и по това се ориентирах къде е. Ако се направи както е нормално и е отвесна стена, тази дълбочина се достига за минута и нещо и то без да плуваш изобщо. Изчаках го известно време на тази дълбочина и реших, че трябва да се спасявам сам. Тръгнах да се връщам на обраното с надеждата, че някак си ще ми стигне въздуха и евентуално ще намеря лодката. Намирането на лодката не е толкова фатално понеже дори и в открито море да изплувам има как да им сигнализирам да дойдат да ме приберат. Тръгнах аз да се прибирам и успях така да се върна, че да се окажа по лодката ни. Запасите от въздух обаче ми бяха доста ниски а трябваше да правя доста голяма декомпресия. Това се изразява в това да стоя на малка дълбочина 3-6 метра известно време. Хубавото е, че на тази дълбочина консумацията на въздух от бутилките е минимална. Буквално се наврях в една дупка в риф-а и зачаках да мине времето. Щях да изплувам буквално на нулата. След 5 минути гледам колегата водолаз пристига и той. Дойде и ми сигнализира, че нямал въздух вече. То няма как и да има след тези дълбочини и това бясно плуване. Отделно и че беше с една бутилка само. После ми сподели, че си правел планове да ходи по - дълбоко и аз нали съм с 2 бутилки да дишал от моите когато му свърши на него въздуха. Тези планове обаче са в неговата глава само и аз не съм уведомен за тях. Направих му знак на дойде до мен и да дишаме колкото има пък ще го мислим после. След 10 минути за наш късмет гледам пристигат останалите водолази от нашата група. Бяха се приготвили да се качват на лодката. Веднага им направих знак, че имаме проблем и да дойдат до нас. Успях със значи да обясня на един да се качи на лодката и да донесе една резервна бутилка. Направиха това и всичко завърши успешно. Можеше и да завърши доста зле. После бях меко казано бясен. Ако този ми беше казал, че иска да ходи на дълбоко, от другата страна на рифа е отвесна стена и е перфектно място за такива неща. Щях да взема и допълнителни бутилки и всичко да е наред. Затова се планира всичко предварително. Това май ми беше най - рисковото гмуркане. Иначе съм имал гмуркания които имат почти по 2 часа декомпресия. Заради големите дълбочини и престои, не можеш да изплуваш и трябва да стоиш на определени дълбочини определено време. Не трябва да излизаш в никакъв случай. Всичко обаче когато е планирано и подготвено предварително е без проблем. В екипировката повечето неща са дублирани. Отделно носим и доста ревервни количества смески за дишане. Не мога да се сетя на дълбоко гмуркане да съм имал голям проблем.

Link to comment
Share on other sites

Доста интересно :) В крайна сметка за пореден път излиза, че нищо не е по - силно от човешката глупост :D Не мога да си представя как някой решава да хване акула за опашката ...

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stasio said:

Доста интересно :) В крайна сметка за пореден път излиза, че нищо не е по - силно от човешката глупост :D Не мога да си представя как някой решава да хване акула за опашката ...


Има различни начини да докоснеш животното... Аз например знам как да погаля моята 70см ароуана без да я накарам да откачи от страх. Хващане, дърпане и прочее безумни тъпни са отвъд границата на дебилизма. Неграмотните хора така и не вдяват, че не всичко е домашни кучета и котки в този свят и не може да третираш наред по този начин! 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Stasio said:

Доста интересно :) В крайна сметка за пореден път излиза, че нищо не е по - силно от човешката глупост :D Не мога да си представя как някой решава да хване акула за опашката ...

Всичките ми опасни случки са заради човешка глупост и то на други хора. Подценяват адски много ситуацията. Този от описаната от мен случка буквално си играе с огъня. Стискам палци да не пострада някой ден защото наистина прави глупости. Това е нищо в сравнение с другите му изпълнения. Обяснил съм му и защо и как се прави, но...

 

 

 

3 minutes ago, RaptoR said:


Има различни начини да докоснеш животното... Аз например знам как да погаля моята 70см ароуана без да я накарам да откачи от страх. Хващане, дърпане и прочее безумни тъпни са отвъд границата на дебилизма. Неграмотните хора така и не вдяват, че не всичко е домашни кучета и котки в този свят и не може да третираш наред по този начин! 

Диво животно, при това опасен хищник е абсурдно да го закачиш в неговата среда. Знаеш обаче изказването на Айнщайн за човешката глупост и вселената.

 

 

Ето и едно клипче от преди 9-10 години.

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mIRCata said:

Тези дни в Йегерхов

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_23bd-1024x683.jpg


Явно трябва място да ти пазя....
 

24 minutes ago, Sothbiss said:

 

@RaptoR Я виж "нашите хора" от Дисни какво правят.


Повръщам на първите три минути

Link to comment
Share on other sites

Свалям старите класики на компа и никакви нови детски и кина за децата. Ще гелдат само каквото им пусна в нас.

Ама май и за филмите ще трябва така да направя. Щото явно и подобни неща ще зачестят яко:

https://9gag.com/gag/aGzoYp5

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...