Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

 

Като гледам на много хора изобщо не им пука какво се случва около тях - приходите вървят, хладилника е пълен, жената и децата са доволни и това е.. С това се изчерпва всичко. А далеч не е така! И в тоя ред на мисли - НИКОГА няма да цъфнем и вържем.  Отклоних се от темата за катастрофите, съжалявам за което, може да ми изтриете поста.

И да ми пука, няма време, започвам деня от 7:30 и приключвам към 9. Предполагам така е и с хората, на които приходите им вървят. Просто няма време да се занимаваш с простотии и бюрокрация. Колкото по-малко разчиташ и се осланяш на държавата, толкова по-добре!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Избягвайте бул.Руски по възможност почти пред Конрад една мома е прескочила мантинелата и е ударила друга кола в насрещното...задръстването е сериозно:o

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Мантинелата на бул. Русики? Да не би да имаш в предвид разделителя (остров му се вика попринцип) от 2 реда дървета (орехи и кестени) и пешеходна алея м/у тях?

Edited by Nanko
Link to comment
Share on other sites

Обаче пак дете в едната кола и пак си ударило главата отпред в предния джам... Тия родители кога ще се усетят да си купят по 1 столче за децата.

Link to comment
Share on other sites

Ники, не съм с нагласата, че НЯКОЙ е длъжен на НЯКОЙ. А съм с нагласата, че както аз си плащам като поп данъци, осигуровки, пенсионни и какви ли не още удръжки (както и много други хора), очаквам от другата страна (така наречената държава), да има някаква адекватно отношение (дали ще е бърза помощ, дали ще е обслужване в държавните учреждения и прочие). Не съм казал, че линейката трябва да пристигне за 5 минути. Четете малко, де. Ядосва ме това, че никой не поема отговорност за нищо.. Както аз нося отговорност и поемам отговорност за нещата в работата ми и животът ми, така очаквам и отсреща да поемат отговорност за нещата, които правят, в случая - бърза помощ и някои служители на 112. 4 000 000 човека да плащат данъци всеки месец, едва ли бърза помощ има 4 000 000 повиквания на месец.

Така е - плащането на данъците боли, особено, когато гледаш как държавата с лека ръка харчи парите, които си й дал, нали?

 

Работата е там, че ти данъците ги плащаш ама ги даваш някак централно и те после се преразпределят и хората, дето трябва за тези пари та ТИ ВЪРШАТ НА ТЕБ някаква работа не го гледат по този начин, защото ТИ не им даваш на тях нищо, а независимо как си вършат работата, те парите си ги получават ОТ ДРУГАДЕ. Ето тук е ключа за бараката. Когато ти започнеш да им плащаш на тях директно за свършената работа тогава ще започнат да се държат както трябва и спешна помощ и полиция и т.н. Хайде полицията трябва да е към района или общината за да може да се издържа с местните данъци и хората да определят какво им е нужно и от какво желаят да ги пази, а когато това не се случва кметовете на общините и районите да им търсят отговорност и да се мисли какво да се прави - дали да се наемат повече полицаи или да се уволняват тези и да се наемат други, но определено трябва хората чрез избора си и чрез парите си да контролират какво да става, а не някой свише в стил другаря Сталин да посочва накъде е светлото бъдеще и да определя кой да бъде заколен и кой обесен.

 

 

Като гледам на много хора изобщо не им пука какво се случва около тях - приходите вървят, хладилника е пълен, жената и децата са доволни и това е.. С това се изчерпва всичко. А далеч не е така! И в тоя ред на мисли - НИКОГА няма да цъфнем и вържем.  Отклоних се от темата за катастрофите, съжалявам за което, може да ми изтриете поста.

Ха добър ден. Съвсем естествено е всеки да постави самия себе си на първо място и да се опита да промени каквото може към по-добре, а каквото не му е по силите да го промени да го приеме и толкова. Кое в случая те учудва? Така е и така даже трябва да бъде, останалото са недъгави левашки идеи.

 

Работата е, че всичко много лесно може да се подреди когато в известна степен се децентрализират нещата и освен това се оставят хората да преценяват кое им е важно и кое не. Ще се учидиш малки групи хора колко бързо се самоорганизират и какви неща успяват да постигнат, когато разберат, че единствено от тях зависи да си направят живота малко по-хубав и не трябва да чакат на Дядо Господ да им даде знак и да им изпрати "Неволята" да ги оправи, ами запретнат ръкави и сами се оправят.

Link to comment
Share on other sites

...една мома е прескочила мантинелата и е ударила друга кола в насрещното...

Момите днес не знам какво им стана ама една ми идваше нарочно да я изблъскам от пътя. Тъпата офца като видя че тръгнах да я изпреварвам на бул. Марица реши че вместо да кара като охлюв ще настъпи точно в този момент педала до дупката и ще се състезаваме та се наложи да пробвам на 2ра с Авенсиса до колко мога да вдигна преди да чукна червената зона. Изпреварих я с около 100 (мда, моля без морал - знам много добре с колко трябва да карам и защо) след което гледам каката се сепна че кара бързо и наби спирачките. Д**ба тъпата офца д***а.

 

 

Дете на 5-7-10 години как ще го сложиш в стол?

Искаш ли снимки?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Дете на 5-7-10 години как ще го сложиш в стол?

Без проблем.В момента дъщеря ми е втори клас-първата работа е си сложи колана на седалката(имахме столче до скоро,подарих го на приятел с доста по-малко дете) Достатъчно висока е да ползва вече стандартния колан на седалката...

Link to comment
Share on other sites

.... полицията трябва да е към района или общината за да може да се издържа с местните данъци и хората да определят какво им е нужно и от какво желаят да ги пази, а когато това не се случва кметовете на общините и районите да им търсят отговорност и да се мисли какво да се прави - дали да се наемат повече полицаи или да се уволняват тези и да се наемат.....

 

Веднага се сещам за "факултето" "столипиново" "шекера" "максуда" и тн. Мислиш ли че подобна идея би сработила ;)

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Веднага се сещам за "факултето" "столипиново" "шекера" "максуда" и тн. Мислиш ли че подобна идея би сработила ;)

Я ми обясни в райони като тези, полицията кого ще пази и от кого? В тези райони ако хората не желаят няма да си плащат и няма да стъпва там полиция, освен за да изкара някой оттам. То не че сега има. А пък ако желаят може да сложат по 1 полицай на всеки ъгъл. Пак от тях си зависи и от това пък зависи какви ще са им данъците. Елементарно

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Преди малко някви пичуй с мацка с ХондиЧка бяха тествали колко е здрава матинелата на подлеза на коматевския посока централна гара. Нищо им нямаше, за разлика от на колата...

 

EDIT: Бре тия от трафика са баси клюкарките :D

 

Шофьорката загубила контрол над колата, заради пръсната гума

 

Дълбоооко ме съмнява мацката да е карала... , но как и да е.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

УжасТ! Направо немога да повярам и много се радвам, че не ходя по кафета! 

 

Всички са живи, за сега. Старозагорския не го видях, а в другата кола имаше жена която имаше нужда от медицинска помощ. Дано да се оправи. Странното беше, че полицията е на 30 метра. А аз видях катастрофата, прибрах си колата в гаража и се върнах. Малко след това дойде и полицията, след нея и линейката. 

 

2015_09_19_17_06_35.jpg

 

Останалите снимки!

Link to comment
Share on other sites

Тоя келеш, щеше да ме отнесе преди кръстовището с Михалаки Георгиев. Точно като го видях си казах, че няма да свърши добре. Като се замисля там колко майки с колички пресичат... Хубавото е, че няма никой пострадал. Тоя задължително за наркотици трябва да го проверят! Буквално ниско летеше!!!

Link to comment
Share on other sites

Ето и малко повече информация:

http://news.plovdiv24.bg/584075.html

 

Миналата седмица едвам си сдържах нервите с един идиот. Беше с Гоуф. Явно се изнерви, че изчаках насрещно движещият се трафик да премине през кръстовището. Ние бяхме за ляв завой. Явно трябваше да ги засека... Та когато се изнасяме, реши да ме изпревари от ляво с мръсна газ. Едвам избегнах удара. Даже и нещо ръкомахаше. Някой ден няма да ми издържат нервите.

Link to comment
Share on other sites

... Даже и нещо ръкомахаше. Някой ден няма да ми издържат нервите.

Бях така преди няколко години ама някак ми мина (всъщност май карам по-малко затова). Тогава обмислях да си взема някоя от "неубиваемите" тойоти (джип) и да му сложа и ролбарове та такива да се засилвам към тях пък да видим кой е с по-слаби нерви... хубаво че не го направих, че сигурно щях сега да го лежа някой такъв...

Link to comment
Share on other sites

Тогава обмислях да си взема някоя от "неубиваемите" тойоти (джип) и да му сложа и ролбарове та такива да се засилвам към тях пък да видим кой е с по-слаби нерви...

Нещо такова? :lol:

bashplate1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Сега се зачетох в коментарите под статиите от линковете. Ето някои крайно забавни: 

 

"Не сме виновни шофьорите,а това че,дадоха големи права на пешеходците"

"пресичат със слушалки в ушите и вперили поглед в дисплея, като, че ли е мнооого важно и жизненоважно да видят поредната простотия във фейса, вместо да се огледат.. Онзи ден, една овца си четеше и пишеше, докато пресича.. Като и се разбибитках, се сепна и нещо почна да ми обяснява за зебрите и пресичането.."

 

Не знам, може би започнах да изперквам, но все ми се струва, че Пловдив и "гражданите" в него деградират с всеки изминал ден. 

През ден слушам как е великата столица на културата, но аз култура виждам все по-малко. 

Твърде много "граждани" от Родопите ли слязоха, немотията ли е голяма, не знам. 

Огромна злоба, простащина, все по-празни погледи и коси чела виждам. 

Не знам дали и на друг му прави впечателние, но Пловдив е единствения град, в който дори и в банки, администрация, организации - се говори на "ти".

За тезгяхчиите изобщо да не говорим. Не че ми е проблем неземен това, но аз така не мога да говоря, възпитавали са ме в друго. 

Мисля вече е време да се стягат куфарите. 

Нещата няма да се подобрят, никога, това е вродено, в гените на бай Ганя е.

Години наред мислех, че хората ще се култивират, но процеса е необратим - в малките градове /в т.ч. и Пловдив/ остава все по-голяма сган, все по-озлобени и респективно агресивни човечета. Които няма начин да разберат, че за тяхното си положение са си виновни само те и никой, абсолютно никой друг.

Link to comment
Share on other sites

Туй с пешеходците понякога е така да ти кажа. Миналата седмица, при не работещ светофар, карам направо с нормална скорост, разбирай 50-55км/ч и зад един автобус изскача някакво педерастче със слушалки в ушите и с поглед забит в земята , без изобщо , ама изобщо да погледне кола идва ли, не идва ли. Просто изскача в последния момент и му е през кура, че не е на пешеходна пътека и че светофара не работи. Как спрях, аз си знам. Как не слезнах да му разбия муцуната, пак аз си знам. Та не винаги шофьорите са виновни. 

Link to comment
Share on other sites

Така е, не споря, има и много такива, както са от страната на пешеходци, така и шофьори. 

В коментара обаче, човекът е недоволен, че жена пресича на пешеходна пътека със слушалки в ушите и видиш ли - не погледнала уплашено да види дали господарят с кола не идва. Пък и ако не е припкала по пътеката, вече направо си е в нарушение. 

Аз нито ползвам фейсбуци, нито ходя със слушалки в ушите, но на запад за младежите това са нормални неща и ме радват. Никой не се ослушва като гърмян заек по пешеходните пътеки. 

Link to comment
Share on other sites

За пешеходните пътеки няма да спорим. Прекалено много боклуци не ги броят за нещо повече от някакви бели петна по пътя. Тоя недоволния, кога да му смачкаш главата , все е късно. Пак добре , че не е блъснал жената, че те и такива има много. Оправяне няма. Трепане само и това , но и това няма да стане, та май куфарите са правилната идея. Все повече и повече ме е яд , че се върнах навремето от Англия. Ма още не е късно да се поправи грешката.

Link to comment
Share on other sites

Между другото в София като че ли са се научили повече да спират на пешеходните пътеки. Едно, че самите пешеходци са по-смели и директно изкачат на платното, но и второ, че и колите дават път като видят, че някой стои на тротоара и чака. 

Поне така ми се струва...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...