Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз пък мисля, че нищо няма да се случи. В началото на другата седмица 95% няма да си спомнят за случая, нещастният пострадал ще си обжалва и ще пише до медиите и така... 

 

Аз очаквам да се разсмърди работата, да ги порицаят нещо, после да ги преместят другаде и по всяка вероятност на по-висок пост, което естествено на никой журналист няма да направи впечатление...

Link to comment
Share on other sites

Не си познал - случаят е толкова дребен, че буквално нищо няма да се случи. Отделно че няма никакви доказателства за "колегиално" отношение... 

Link to comment
Share on other sites

Те политиците ни се подиграха в лицето с референдума и никой нищо не каза, за това ли очаквате да се случи нещо?! Това с референдума, ако се беше случило в Гърция, целия народ щеше да се вдигне и сгради щяха да горят, а тук...псувахме малко по форумите и стига толкова... Ей за тва си заслужаваме всичко, буквално сме жалки...

Link to comment
Share on other sites

Кой референдум? Гръцкия, дето гласуваха с ОХИ а после правителството пак направи обратното, щото другия вариант беше да излезе от Еврозоната и беше още по-зле в крайна сметка. 

Link to comment
Share on other sites

Този тунел еднопосочен ли е?

По принцип да, но на доста от тунелите там им правят ремонт и става двупосочен. Колко годи вече се ремонтират е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Слава богу детето е само с рана на главата. ТИР удря бус, завърта се и запушва целия тунел - защо точно, още не е ясно. На мен ми е чудно как може толкова много коли да се ударят и защо първите не са се опитали да спрат останалите... В тунела би трябвало има ограничение... Вероятно масовата паника е надделяла... 

Link to comment
Share on other sites

Защото имало мъгла извън тунела и влага по асфалта в тунела. Виж повечето коли какви са. Какво мислиш е състоянието на гумите им?
Въпреки, че имаше едно, ауди ли какво беше, на което предните гуми просто ги нямаше.

Link to comment
Share on other sites

Несъобразена скорост т.е карали са все едно е сух асфалта.И все едно са си вземи гумите от завода оня ден.

 

Но и нафтата е виновна в случая.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Разлята нафта... ще спреш ама друг път.

 

Разлятата нафта и масло са СЛЕДСТВИЕ от катастрофата, не ПРИЧИНА за нея - думи на главсека.

Link to comment
Share on other sites

Към добавка на тежката катастрофа на Витиня, още една на 'Тракия' - BMW се обърнало извън платното и 2ма човека на място. Не знам с колко е карал, при положение, че там има ограничения и от двете страни на тунела, заради продължаващите ремонти... http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5034095

Link to comment
Share on other sites

аквапланинг

 

и ся къв е извода ... тия всичките от рейсърите по гонките ли са или типичните лешпери всеки ден които срещаме дето шпорят със 100 в града и 200 извънградско между селата? кой ще им е виновен сега на журналята

Link to comment
Share on other sites

Тая катастрофа в тунела мирише здраво, тук там из нета пише за разлята нафта и има логика да е така. 

Щото МВР-то излязоха мноого бързо със становище скорост/дистанция и край......няма проблем че са се нанизали 50 БРОЯ не 5-10 а 50 КОЛИ, които шанса да са карали с еднаква скорост и дистанция и да се изпращят за няколко секунди е минимален, няАме трафика на нЕкой немски аутобан, сигурно са се низали поне 2-3мин. 

Link to comment
Share on other sites

 

“Настилката беше много хлъзгава, но не само заради дъжда. Имаше разлив на някаква течност - масло или дизел, а колите просто не спираха. Те се удряха една в друга”, разказа Йонко Цеков.

 
“Вътре в тунела се носеше нетърпима миризма на разлято гориво”, обясни друг шофьор.
 
"Близо 200 метра се опитвах да спра, но не можех", разказа трети шофьор.
 
30-годишната Станислава от София, чието мицубиши беше със смазана задна броня и изпотрошено задно стъкло, също обясни, че колите не са успявали да спрат.
 
Повечето шофьори не разбрали как са се нанизали в колоната. Сп оред тях настилката е била хлъзгава още пред тунела.
 
"Не е само заради дъжда, имаше разлив на гориво", убеден е друг шофьор, който карал с 30 км/ч и въпреки това не успял да спре.
 

 

И мен ме съмнява, че е от невнимание, с колко да са карали тия коли със 120? Като ги гледам как са помляни колите, имам чувството, че наистина колите са се низали една в друга без никакво спирачно действие..

Link to comment
Share on other sites

По размазаните предници ... някои от ударите са над 80км/ч поне, щото колите са размазани до задни врати, а другите само с размазани предници поне 40-50км/ч ... т.е. тва е скорост на удар ... нз с колко трябва да са карали ...

Link to comment
Share on other sites

Днеска слушам по БНР шефа на кат, че вече органите работят и по другата версия - разлята субстанция на пътя.

Водачи преди катастрофата са се хлъзгали по пътя минути преди инцидента.

Link to comment
Share on other sites

ТУК един клип от автомобил участник... Паниката е очевадна... Никой не сеща да тръгне срщу движението да предупреди идващите от тоя завой, който просто връхлитат в мелето... Ръкомахането иззад купчината коли е меко казано безсмислено... 

 

Между другото в клипа се вижда, че човекът не кара кой знае колко бързо... Би следвало да може да спре за това разстояние, а по някаква причина той продължи като шейна. Да му мислят сега разследващите... 

Link to comment
Share on other sites

Нека да видим ще излезна ли пророк:

 

1. Няма да зачетат това клипче като доказателство

2. Ще излезнат със становище, че сами са си виновни и са карали с несъобразена скорост.

 

Тъй де, те що не са знаели, че пътя е не само мокър ами и хлъзгав. Къде са тръгнали да карат по път, който не познават? Ми техен си е проблема, че не са минали 1-2 пъти по същия път пеша... </сарказъм>

Link to comment
Share on other sites

Скоростта не е толкова висока и макар набиването на спирачки леко да закъсня на теория с читави гуми има предостатъчно време да се спре, липса на видимост не видях ( а се анонсира че видимоста била намалена). 

 

@Раптор-е, видях те и в коментарите във фейса, тва тръгване срещу движението е равно на самоубийство......паниката е напълно нормална в точно тоя случай, нЕма как да я няма. Отделно тръгването с/у движението за предупреждаване нЕмаше да се налага ако в тоа тунел имаше елементарно светлинна сигнализация на входовете която ще се реализира с/у смешна сума пари....... 

Link to comment
Share on other sites

 

@Раптор-е, видях те и в коментарите във фейса, тва тръгване срещу движението е равно на самоубийство..

 

НЯМА такова нещо. Всъщност може де, ако тичаш по средата на пътя като малоумник е така. Нямам намерение да споря, аз бих го направил веднага след като изкарам хората от колата си. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...