Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Поручик Галицин знае къде е сервиза на Любо на Карловско шосе, тръгвам си пеш след оставяне на колата. И точно след Мототехника на светофара с Дилянка виждам чисто зеУено за калъфи като мен, смело стъпвам на платното и един кретен, завиващ надясно откъм булИварда почти ме качи на капака. И как не се посвени ей так да се извини...

Така един удари баба ми... като по чудо само крака ѝ беше изкълчен. И тъпака вместо да ѝ се извини взел да я хока - тогава беше над 70 годишна жена - едвам ходи, той е бутнал и тя паднала и после взел да я хока. Тя даже не помнеше много добре, каза че някакви хора му се развикали и я вдигнали... Егати хората, не стига, че е в грешка, ами и взел да ѝ се кара...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ники - нямах нито време, нито сили в жегата да го плесна... Само му направих знак с ръка в стил "ТИ ЛУД ЛИ СИ" - не ме отрази даже... 

Link to comment
Share on other sites

Оттатък моста хванах такси и му разказвам историята на водача - каза ми, че след толкова дълго непешеходстване съм изгубил инстинкта си за самосъхранение...

Няма майтап. Днес караме на жена ми колелото при един майстор (магазина до Викиват) и понеже има една кафе машина пльосната на тротоара и не можем да минем, слизаме на платното, но за капак имаше и паркиран автомобил точно там, та го заобикаляме и него. И докато минаваме един таксиджия започва да ми бибитка и да ми ръкомаха пенейки се че съм нямал работа на платното и т.н. След което пък аз така се вкиснах, че взехме да си крещим като чобани... жена ми до мен стои и се срамува... хич не е добре работата по пътищата...

Link to comment
Share on other sites

около викиГад концентрацията на простаци в работно време е силно завишена

 

И вече оправдана ако следиш движението на келеша..

Link to comment
Share on other sites

 

..съм изгубил инстинкта си за самосъхранение...
Точно...На скоро бях на гости при един приятел в Копенхаген,покарахме заедно мотори доста...Е няма такъв кеф честно ви казвам.Страхотен ред,никой на никого не свири,никой не се опитва да те сгази,всеки си кара в лентата...И дето някой развиваше преди време теории че в голям град не можело да се кара с 50км-ми да ви кажа не само че може ами всички карат с толкова.И трафика си върви,никой не се нерви,хората са спокойни.И катастрофи на практика много рядко стават...Карам по крайбрежен булевард,настига ме едно порше кабрио,аз се мърдам с мотора в дясно за да ме изпревари-познайте какво се случва...5км кара зад мен със 70(спазвах ограниченията плътно навсякъде за да не изкарам някоя глоба на моя човек)...Накрая на прекъсната линия ме изпревари.Култура на движение на едно съвсем друго ниво.Как го правят?Лесно.С глоби.Брутални глоби...Три записа от камера с нарушения-книжката на трупчета за 3 години...Глобяват всички за всичко,пешеходец блъснат от колоездач в алеята за колелета-глобяват го ,няма работа там.Превишена скорост в град-глобата подминава в някои случаи средната месечна заплата за страната...Камери в цивилни бусове,на надлезите по магистралите цивилни разпъват триножници с камери и радар-фиксират ли те след малко те настига полицай на мотор и ти връчва "платежното".Мърдане няма-данъчните и полицията са номер едно там...
Link to comment
Share on other sites

На сегашният ни манталитет ако налложат изведнъж такива мерки знаеш ли какво ще стане?

 

1. При всяка глоба от тоя тип, ще пада едно звънене на телефони, за да се покаже,че глобения не е кой да е, а познава на пазача на 1во РПУ съпругата, защото му била съученичка до 7ми клас и не може него да го глобяват така, че умишлено нарушава закона.

2. Всичките ще останем без книжки.

Link to comment
Share on other sites

 

На сегашният ни манталитет....При всяка глоба от тоя тип.......Всичките ще останем без книжки.
В Дания живеят доста нашенци заминали на там с манталитета си...Някои верно са останали без книжки вече.Другите карат по правилата и дертове никакви.И спазването на правилата не е толкова трудно и непоносимо,повярвай ми ;)
Link to comment
Share on other sites

Едно е да идеш в чужд дом и да трябва да спазваш правилата. Друго е да си си у вас и да ти казват какво да правиш. Закона с цигарите е показателен.

Link to comment
Share on other sites

На сегашният ни манталитет ако налложат изведнъж такива мерки знаеш ли какво ще стане?

 

1. При всяка глоба от тоя тип, ще пада едно звънене на телефони, за да се покаже,че глобения не е кой да е, а познава на пазача на 1во РПУ съпругата, защото му била съученичка до 7ми клас и не може него да го глобяват така, че умишлено нарушава закона.

2. Всичките ще останем без книжки.

 

Ми да останем. Поне няма да се дават толкова жертви. Мечката скача според тоягата. Като не спазваме, горим - чисто и просто като къпан полицай. Има закон, нали? Спазваме ли го - всичко е наред, не го ли спазваме - понасяме си последствията и толкова. Таман и толко трафик няма да има. Няма да се уморя да повтарям, че няма ли крути мерки, нищо, ама нищо няма да се оправи. Тоя сега трябва да го осъдят на 15 години затвор, което е максимумът, ако не бъркам. И всеки ден, всеки следващ така. Спрат някой с 90км/ч в града - директно конфискация на колата, а той с глоба 10000лв. и 6 месеца обществено полезен труд. Да видиш как лека полека, ще се случат нещата. Явно с превенция, предупреждения, кампании - не става и не става. Като не става - дървото.

 

Edit: Ето и пак, and again. И тези линкове граничат с безкрайност... Няма оправия, поне не в сегашния вариант.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Аз се учудвам, че имате смелост да ходите по улиците. Покарах една седмица из България, основно из Варна и района, но и в Пловдив, ами то толкова простотия не съм виждал за цялото време през което живея в Чехия. То и толкова полицаи не бях виждал от много време, ама никой не го бъркат те. Преди да видят полицаите, карат с 90 на 60 ограничение в случая, виждат полицаите и малоумно намалят на 40, след полицаите отново с 90 ...

Спираш на пешеходна пътека, а някой джигит ти бипка или примигва отзад. Култура, толерантност, мисъл? Няма такова нещо тук, засичания, пречкане, ускоряване при изпреварване ... Да те пусне някой да се престроиш? Даааа бе, как пък не... Спазването на ограниченията в града води до проблеми за каращият, колкото и да е смешно това.  

Средна лента се ползва за ляв завой, даже когато е само и единствено за на право и на никой не му минава през главата, че пречи.  

 

Иначе се чудя  как не се трепят повече из паркингите на моловете, че те са притегателно място за всички батки. Карат достатъчно бързо, че да те стреснат само минавайки покрай теб докато си отиваш към колата. Някой да намали, че да те пусне докато излизаш и обикновенно нямаш видимост? Няма такива екстри, но пък може да ти бипнат или напсуват ...  

 

П.С. Из Гърция се убедих, че и онези са дебили, но никой не може да ни бие нас. Определено съм отвикнал на цялата простотия която се вихри по улиците ни. 

Link to comment
Share on other sites

Аз пък как в Гърция една простотия не видях. Тези, които се правиха на бързи, засичаха и т.н бяха с BG в синята лентичка на номера си.

 

Проблема е в това, че у нас вече няма гражданско самосъзнание, няма го правилното възпитание от родителите и като цяло - няма го гражданското общество, което е общество от индивиди, които имат будна гражданска съвест и когато трябва и се наложи - те действат като един индивид, действат заедно в защита на общественият интерес. Това го няма, не съществува у нас, защото повечето хора с будна съвест не живеят вече на територията на страната, от един селянин не може да се очаква будна гражданска съвест - защото той има селска съвест. Всеки се мисли за номер 1 и за безсмъртен. По-важен е шарнира на колата и това да не го прецакаме, ако минем през дупката, отколкото живота на моториста, пешеходеца или велосипедиста, който ще ударим, когато правим тази маневра.

 

Виждаме нередностите по пътищата, но не сигнализираме. Не сигнализираме, защото процедурите са тромави и ще ни направят луди гъби за това, че сме подали сигнал на съответните инстанции. Ще изпишем една кофа мастило, ще трябва да си губим няколко дена в обяснения и обикаляния из РПУ-та, съдилища и т.н.

Процедурите са направени така - тромави, за да може да не се подават сигнали. Подадем ли сигнали - службите ще трябва да работят, а сега в тази жега - работи ли се бе хора?!  После пък ще дойде студ...

 

И аз съм "За", ако наруша правилата - да си платя и то скъпо, за да ми дойде акъла. Ако ми вземат книжката - ще се оправям с друг - алтернативен транспорт, все пак законите уж трябваше да са за всички и да се спазват. Няма да ни оправят никакви кампании, шествия и други подобни. Решението навсякъде е едно и също - бъркане дълбоко в джоба и снимки (електронни фишове), но за това - трябва да се промени закона тотално. За да не се изморят психически нашите депутати - най-добре ще е просто да вземат и да направят ЧИТАВ превод на някой закон, било то на Германия, Англия, Дания... която и да е друга европейска държава, намираща се от центъра на континента - нагоре. Няма да сбъркат в избора!  

Поне аз така си мисля и разсъждавам, може и да е грешно, но определено нещата вървят от зле на по-зле. Наглите шофьори стават все повече. 

Link to comment
Share on other sites

Не бих карал кола. Аз ще шофирам ли или ще се снимам във филм ама без да знам и то с главен продуцент - сините таксита.

 

Аз най мразя като застанат педали един до друг във всички летни и карат с 5, 10 под ограничението и като тръгнеш да изпреварваш(когато успееш) и почват да карат с 10, 15 отгоре. Такива до сега само дето не съм ги прелитал щото не мога. Но задължително сечене пред него и средния пръст(чат-пат) . И без това трафиците са ужасни остава някой да ми кара с 10 под лимита. Че и да е като кон с капаци. Като сложим и другите педали на колела и направо настръхвам при всяко каране.

Link to comment
Share on other sites

Манталитета на някои малоумни говеда на пътя няма да се промени без глоби. По принцип е хубаво и глобите да са според доходите (не, че в Българистан всички 'гъзари' си декларират всички доходи). Защото мен 200 лева като ме ударят си е сериозна глоба за моята заплата, но за баровеца с джиБ-а 200 кинта саму джобните до следобед, обаче удариш ли го хилядарка, ще се замисли следващият път.

Link to comment
Share on other sites

a няма ли да е по-добре да го делнем % от дохода за миналата година и ако 3 пъти го цепнем с глоба джиБ-а да остава без книжка, и ако го спре патрул да шофира (без нарушение) да пътува за 3-6м обществено полезен или 4 седмици пандела? 

Link to comment
Share on other sites

Първата глоба за нарушение на пътя да е по-нормална - нещо от сорта на 100-тина лева. Втора глоба - 1000лв + 3 месеца, трета глоба - 5000лв и 6 месеца без книжка, четвърта глоба - конфискация на автомобила и 1 година без книжка, пета глоба - ефективен затвор от 3 години.
За 1 седмица ще се оправим.

Link to comment
Share on other sites

... за цялото време през което живея в Чехия.

Чехия са почти толкова "бяла" държава, колкото Германия. Преди години бях по време на голямото наводнение в Прага и страшно се впечатлих, че камионите, вадещи тинята от метрото като излизаха от ограденото място първо спираха на едно малко по-чисто място и им миеха гумите и после ако нещо беше изпопадало след тях почистваха пътя за да не се разнася кал в останалата част на града. Това тука е пълен абсурд да стане. Какво да говорим ако преди това е имало бедствие.

 

Спираш на пешеходна пътека, а някой джигит ти бипка или примигва отзад.

В същия момент в Чехия по онова време само като се приближа до пешеходна пътека и спираха. Аз го виждам, че е само 1, след него няма никой и ще си мина спокойно, а човека спира и ми дава път. Другия момент - включваш на заден за да излезеш от паркинга (на малка уличка) и веднага спират и в 2те посоки за да си излезеш спокойно и да си направиш маневрите, а не да ти бибиткат и да се чудиш какво да направиш - като мен онзи ден - излизам от гаража и понеже има един трансформатор пльоснат точно до изхода на кооперацията трябва да се подам леко за да видя изобщо идва ли някой или не и в този момент минава един моторист, който даже спря малко по-надолу за да ми крещи как съм щял да го прегазя (не че има шанс да стане, но гузен негонен бяга и мотористите все си мислят, че някой се опитва да ги смачка и никой не ги вижда, което всъщност е така, особено като се засилят)

 

 

 

Виждаме нередностите по пътищата, но не сигнализираме. Не сигнализираме, защото процедурите са тромави и ще ни направят луди гъби за това, че сме подали сигнал на съответните инстанции. Ще изпишем една кофа мастило, ще трябва да си губим няколко дена в обяснения и обикаляния из РПУ-та, съдилища и т.н.

Процедурите са направени така - тромави, за да може да не се подават сигнали. Подадем ли сигнали - службите ще трябва да работят, а сега в тази жега - работи ли се бе хора?!  После пък ще дойде студ...

 

И аз съм "За", ако наруша правилата - да си платя и то скъпо, за да ми дойде акъла. Ако ми вземат книжката - ще се оправям с друг - алтернативен транспорт, все пак законите уж трябваше да са за всички и да се спазват. Няма да ни оправят никакви кампании, шествия и други подобни. Решението навсякъде е едно и също - бъркане дълбоко в джоба и снимки (електронни фишове), но за това - трябва да се промени закона тотално. За да не се изморят психически нашите депутати - най-добре ще е просто да вземат и да направят ЧИТАВ превод на някой закон, било то на Германия, Англия, Дания... която и да е друга европейска държава, намираща се от центъра на континента - нагоре. Няма да сбъркат в избора!  

Поне аз така си мисля и разсъждавам, може и да е грешно, но определено нещата вървят от зле на по-зле. Наглите шофьори стават все повече.

Много добре казано, само че с 1 поправка - правилните закони, конституция и т.н. не са на никоя страна от Европейския Съюз. Правилните пак са на европейска държава и тя се казва Швейцария!

Link to comment
Share on other sites

... Правилните пак са на европейска държава и тя се казва Швейцария!
"...Съзнавайки, че е свободен само онзи, който се възползва от своята свобода и че силата на един народ се измерва с доброто състояние на най-слабите от неговите членове..."

 

Това ако може да го осмисли някой нашенски политик пък на...Иначе не е само Швейцария-Дания,Норвегия,Финландия...може много да се научи от тия държави...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

"...Съзнавайки, че е свободен само онзи, който се възползва от своята свобода и че силата на един народ се измерва с доброто състояние на най-слабите от неговите членове..."

Toчно така. Но не превзетите социалистически глупости - дайте да вземем от един за да дадем на друг. Доброто състояние на един не значи, че е за сметка на друг ...

 

А за свободата, данъците и социалното подпомагане по-хубаво да не отваряме дума... щото баш в Швейцария социалните помощи се дават като заем и после при започване на работа се удържат от заплатата. Ето това е правилно!

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Toчно така. Но не превзетите социалистически глупости - дайте да вземем от един за да дадем на друг. Доброто състояние на един не значи, че е за сметка на друг ...

 

А за свободата, данъците и социалното подпомагане по-хубаво да не отваряме дума... щото баш в Швейцария социалните помощи се дават като заем и после при започване на работа се удържат от заплатата. Ето това е правилно!

Ъхъ... Идеята със социалните помощи като заем е СТРАХОТНА!

Само ми е интересно... Какво правим в следния случай? Представи си Айшето, дето на четириесе вече е станала неколкократна пра-баба, извървяла е житейския си път и е наплодила безчет паразити, докато си я е карала само на соц. помощи... Та същата тази Айше си отива от този свят доволна от чувството за добре свършената работа и държавата си прибира вересиите под формата на какво? Може би и прибира (под крилото си) безбройните чаавета (щот тва са и единствените активи), някои от тях вече на свой ред станали нечии пра-баби и дядовци?

Ами то това и в момента си го има бе, Ники!

 

П.п. Егати! Ам'чи ние живеем в Швейцария, бе!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Нещо много важно - спазването на дистанция. Ситуация - стеснено пътно платно, от двете страни спрели коли на аварийки, зад тях пешеходна пътека. Шофира жената, зад нас някакъв моторджия-донор(каска, джапанки, тениска), ама плътно. Иззад едната кола буквално изскача пешеходец, на пътеката, жената се изправя на спирачките, моторджията - едва не влезе в багажника. Подминаваме, на следващия светофар тоя ни настига и прави знак на жената да си смъкне прозореца. И почва да кълне и псува - идиоти, кво е тва спиране, да не сте слезнали от планината, кой ви е дал книжка.... И прочие. Жената тръгна да се обяснява, оня чак тръгна да слиза от мотора и да се прави. Грешка. Слязох с палката и му викам - "Дистанция знаеш ли кво е, мойто момче?" Оня - "Знам!" - Като знаеш - пътя и да те няма, че одма съм извикал ченгетата(задната ми броня е спукана - все ше мине като от удар на мотор). Погледа, погледа, изпсува и тръгна с мръсна газ.... А се надявах да налети на бой... Цялата случка се случва в Пазарджик. Седмица по-късно абсолютно идентична ситуация, в София, но моторджията - спазва дистанция, никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Ъхъ... Идеята със социалните помощи като заем е СТРАХОТНА!

Само ми е интересно... Какво правим в следния случай? Представи си Айшето, дето на четириесе вече е станала неколкократна пра-баба, извървяла е житейския си път и е наплодила безчет паразити, докато си я е карала само на соц. помощи... Та същата тази Айше си отива от този свят доволна от чувството за добре свършената работа и държавата си прибира вересиите под формата на какво? Може би и прибира (под крилото си) безбройните чаавета (щот тва са и единствените активи), някои от тях вече на свой ред станали нечии пра-баби и дядовци?

Ами то това и в момента си го има бе, Ники!

 

П.п. Егати! Ам'чи ние живеем в Швейцария, бе!

 

Първо момента с получаването на помощи над 6 месеца е абсурден. Второ след като е заем то той е безлихвен до 2рата година, след това започват и лихви да текат. А ти банка, която да е преглътнала подобен кредит познаваш ли? Ще пратят съдия изпълнител да им опише телевизори, мебели и т.н. каквото има... все ще намерят, не ги мисли. 

Нещо много важно - спазването на дистанция. Ситуация - стеснено пътно платно, от двете страни спрели коли на аварийки, зад тях пешеходна пътека. Шофира жената, зад нас някакъв моторджия-донор(каска, джапанки, тениска), ама плътно. Иззад едната кола буквално изскача пешеходец, на пътеката, жената се изправя на спирачките, моторджията - едва не влезе в багажника. Подминаваме, на следващия светофар тоя ни настига и прави знак на жената да си смъкне прозореца. И почва да кълне и псува - идиоти, кво е тва спиране, да не сте слезнали от планината, кой ви е дал книжка.... И прочие. Жената тръгна да се обяснява, оня чак тръгна да слиза от мотора и да се прави. Грешка. Слязох с палката и му викам - "Дистанция знаеш ли кво е, мойто момче?" Оня - "Знам!" - Като знаеш - пътя и да те няма, че одма съм извикал ченгетата(задната ми броня е спукана - все ше мине като от удар на мотор). Погледа, погледа, изпсува и тръгна с мръсна газ.... А се надявах да налети на бой... Цялата случка се случва в Пазарджик. Седмица по-късно абсолютно идентична ситуация, в София, но моторджията - спазва дистанция, никакви проблеми.

 

Хаха кефиш ме. Слезнал с палката :) 

Link to comment
Share on other sites

Ем като заплашва жена му някакъв неадекватен... с букет ли да слезе? Не подкрепям насилието обаче всеки сульо да слиза и да заплашва? Ами ако е сама в колата тоя "мъж" представи си как ще се държи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...