Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Ами аз без кола в Пловдив не съм се разхождал,но ме е страх да изскачам като в София на пешеходна пътека. Аа и те няма как да прелетят на тия пешеходни,защото на 80% от тях има легнали полицаи. Чудя се в Пловдив какво още се ослушват и не сложат навсякъде.По България примерно се лети с 80-90,ако има легнали полицаи друга ще е хавата ;) 

 

Също ми онзи ден като карах по Васил Априлов и стигнах до светофара с България. Зачудих се защо не направили светофара да пуска само колите,които са в 1 лента,а не и колите от противоположната посока...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В Стара Загора има на централните булеварди... Хем скоростта се регулира, хем светофарите всичките ги хващаш на зелено... нормално си е движението там. Казвам го от опит и всеки светофар го хващаш с 10-15 сек зелено като намаляш за всяка пътека вдигната а между тях с не повече от 50, и булевардите ги минаваш с пъти по-бързо от тука защото не висиш на червено.

Link to comment
Share on other sites

Да, със съжаление трябва и аз да потвърдя, че София е друга България и май само там нещата са по-цивилизовани. Което е лошо за мен, защото аз пък в София не мога да живея :) 

Link to comment
Share on other sites

В Стара Загора има на централните булеварди... Хем скоростта се регулира, хем светофарите всичките ги хващаш на зелено... нормално си е движението там. Казвам го от опит и всеки светофар го хващаш с 10-15 сек зелено като намаляш за всяка пътека вдигната а между тях с не повече от 50, и булевардите ги минаваш с пъти по-бързо от тука защото не висиш на червено.

В Стара Загора движението прилича ли на това в Пловдив като обем?

 

В нито една държава в Европа и нито един град в САЩ в който съм бил, не е имало неравности по пътя, заради които трябва да намалиш до спряло положение с цел ограничаване на скоростта.

Link to comment
Share on other sites

Щото и аз никъде в Европа не съм видял шофьори като в България. През 10м да сложат легнали полицаи ако трябва. Като няма в Европа и тук не трябва да има, щото сме къде-къде по-цивилизовани и възпитани на пътя от европейците. Ебахти логиката, честно.

Link to comment
Share on other sites

Това трябва да ви говори само, че спящите полицаи не са перманентно решение.

 

Тия с джиповете дали ще намалят на спящия полицай? А тия с по-старите коли? Ще почнат да отскачат от полицаите, защото не са ги видяли, или защото не са намалили и ще стане още по-зле. Линейки и пожарни как ще пътуват от единия до другия край на града като трябва да спират през 500метра за спящ полицай? Направо да забранят автомобилите в града. Всички с рейсове! Аз лично нямам проблем. На кола се качвам вечер, като ходя на кафе. Щом мен не ме бърка, значи и другите няма да ги бърка!

 

Радикалните решения никога не са добри решения.

 

По-добре да наслагат камери по булевардите, щом мислите че има нужда да се контролира скоростта.

 

Host, оная дето те нацепи странично дали щеше да я спре легнал полицай?

 

По самия булевард стават най-малко произшествия. Не виждам смисъла от ограничаването на скоростта през 500 метра.

 

Преди да сме продължили дискусията, къде ги виждате по-точно тия спящи полицаи? В средата на нищото? Или пред пешеходни пътеки и кръстовища?

Link to comment
Share on other sites

Специално в София- да, на големи булеварди пешеходните пътеки са направени върху спящи полицаи и даже и джиповете и дараците намалят пред тях. Щом в тоя град дето е пълно със сякакви селяни и простаци са се научили малко от малко, защо да не се научат и в Пловдвид ? 

 

Друго решение, което може да се приложи по пример от другаде- в Англия има светофари през 100-150 метра, които не са дълги. Просто са направени да регулират скоростта. И са така синхронизирани, че да не можеш да прелетиш от единия до другия светофар като състезател само и само да хванеш зеленото. 

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл да ти се отговаря... ти си светлината и пътя и живота ... щом си рекъл и камери да не слагат и легнали полицаи да не слагат и нищо ... по-добре да се трепят с над 80км/ч по булевардите...

 

Мене ме удари оная с 40... и кво? Оправих си колата, карам си, жив съм, здрав съм. Ако ме беше праснала да излизам от улицата към бул. Н. Вапцаров щеше сигурно да ме лепне със 70 и щеше да има вероятно и здравословни проблеми я за мен, я за пасажерите... ама щом си рекъл повече няма да пиша , щом според ТЕБ е безмислено.

 

–––––––––––––––––––––––

тва е за w00x-a 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Не знам какво точно очакваш от човек дето кара само колкото да иде на кафе, вечерно време, при намален трафик.... 

Ама щом е казал , че не трябват легнали полицаи на пешеходните пътеки, значи не трябват. С кой точно сте тръгнали да спорите, а :)

Link to comment
Share on other sites

Повярвай ми с къвто и джиБ да си с над 50 ако минеш през легнал полицай ще отскочиш от седалката. Сега започнаха да ги правят по-широки и по-полегати.Пак не можеш да минеш с висока скорост.

 

Единствения проблем е че зимата трудно се чистят.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

При сегашното положение по пътищата и това, което става в главите на много шофьори - има смисъл и от още легнали полицаи, и от камери на всяко кръстовище. И да - тия с джиповете също ще намаляват пред легналия полицай, щото не карат на въздушна възглавница...може да не намаляват до 5 км/ч пред неравността, но пък няма да хвърчат с предишната си скорост.

 

П.П. Това - също към вокса.

 

П.П.2 Ако сега се поразровя в клипчето, дето ми е в камерата от пътуването до София оня ден, моментално мога да изкарам поне 3 случая на явно минаване на червено (а единият от тях - брутално...точно от джип) и поне 30 случая на каране в бус лентата и аварийната на магистралата....даже хванах и една катастрофа близо до Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

С джип се минава далеч по-бавно през легнал полицай по две обективни причини:

- първо джипа друса доста повече при всички положения;

- второ, като се счупи джипката боли много повече, отколкото при голфо :) 

Аз също съм за легнали полицаи и камери на всеки ъгъл.

Link to comment
Share on other sites

С тая нагласа няма как да се води дискусия. Сарказъм от втори отговор.

 

Не случайно предложих да се уточни какво точно обсъждаме преди да продължим.

 

За повдигнатата пешеходната пътека не се бях сетил. С нея съм напълно съгласен.

 

Явно в София съм карал по някои от булевардите без спящи полицаи по тях.

 

А и аз казах, че е по-добре да се сложат камери, но и това беше извъртяно до сюрреалистични измерения.

Link to comment
Share on other sites

Какви са тези неща които ги пишете за София? Там на доста пешеходни пътеки има камери. За това и дават път на пешеходците. Аз по - големи идиоти и простаци от софийските шофьори не съм виждал. Всеки път когато се прибирам и наближа българската граница и започват изпълненията. Какви неща съм виждал в София... Минаването на червено не го броя изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Така е, не споря, има и много такива, както са от страната на пешеходци, така и шофьори. 

В коментара обаче, човекът е недоволен, че жена пресича на пешеходна пътека със слушалки в ушите и видиш ли - не погледнала уплашено да види дали господарят с кола не идва. Пък и ако не е припкала по пътеката, вече направо си е в нарушение. 

Аз нито ползвам фейсбуци, нито ходя със слушалки в ушите, но на запад за младежите това са нормални неща и ме радват. Никой не се ослушва като гърмян заек по пешеходните пътеки. 

 

 

То хубаво да четеш коментари, но и да вникваш в тях.. .

Чак и почна драма да вкарваш "не погледнала уплашено да види дали господарят с кола не идва. Пък и ако не е припкала по пътеката, вече направо си е в нарушение"...

Ето ти пример, за да асимилираш по-добре: Чакам в средна лента на кръговото на Панаира, посока от 'Ленинград' към 'Адата'. В лявата лента има автобус. Младо момче тръгва да пресича. В дясното огледало забелязвам, че се е засилила някаква кола, в дясната лента, която е празна в момента. Момчето не може да види тази кола, заради автобуса и заради колата, която карам аз в момента. Бибиткането спря момчето, точно преди да тръгне да пресича дясната лента... Идиотът, който се беше засилил, изобщо не спря, намали леко и зави на дясно. Та, не тръгвай винаги с рогата напред.

И не, не става дума да се оглежда уплашено или да припка по пътеката - става дума да се огледа и да премине. Това, че някои спираме, не значи, че всички го правят. Не мислиш ли, че е по-добре да се огледа за 2 секунди, отколкото да иде в болница?! 

 

Килеринчо и той... Всички големи бабаити станахте..  Прочели 1 коментар и всички станаха професори и раздават шамари и епитети..

Въпросният коментар е мой, ако това ще ви направи душевната ч*кия по-хубава. И да, жената наистина пресичаше като овца. Става дума просто за пешеходна пътека на булевард, няма светофар (където всички следва да спрат на червен светофар) или кръгово. И не, бибиткането не беше, за да пресече по-бързо, а за да се огледа, когато го прави. Както казах - това, че аз съм спрял, не значи, че и друг ще спре! Вас двамата с vkirov не са ли ви учили, че преди да пресичате, трябва да се огледате?! М?! Смятам, че съм достатъчно толерантен на пътя спрямо всички участници. Но това не значи, че всички са такива.

 

Постави въпросната жена на мястото на младежа и можеш сам да си направиш извод какво може да стане.

Link to comment
Share on other sites

Аз по - големи идиоти и простаци от софийските шофьори не съм виждал. Всеки път когато се прибирам и наближа българската граница и започват изпълненията. Какви неща съм виждал в София... Минаването на червено не го броя изобщо.

 

Най-после един да видя да го каже това в прав текст! 

 

А иначе решението е просто и отдавна изпитано и приложено в цивилизования свят. КАМЕРИ. Камери навсякъде. Камерата не лъже, не взема рушвети, не спи, не иска патрулна кола, гориво и заплата. Ама не е изгодно да се прилага тук тая схема, защото кой ще стои по храстите на хранилка.... Тия кретени откак им позволиха пак да са по улиците, като хали са се разфучали. Първите седмици виждах по 4-5 стоянки дневно... Бях забравил откога не съм виждал такова чудо... Файда от цялата работа естествено - НИКАКВА... 

Link to comment
Share on other sites

Офф писна ми с тва мерене на е-пишки къде шоферите били по-големи идиоти. Навсякъде са едни и същи олигофрени.

 

Пловдив е 300к души София е 2.5 милиона. А ся смятайте колко повече коли има и колко повече идиоти ще има... Процента сигурно е еднакъв.

Link to comment
Share on other sites

Това с двата милиона и половина винаги ме е забавлявало. Както и 300к за Пловдив. Но специално това за 2.5 милиона го чувам за първи път. Не е лошо да си вярваш де. Те и във варна си вярват, че били милион. Малко да посмятаме. София 2.5, варна 1. До тука прави 3,5 милиона само в тези два града. Сигурно ще излезе, че населението на страната е над 15 милиона накрая.

 

edit:

Това което Ангел е публикувал е доста точно и съвпада с наблюденията ми. Отделно и че е официална статистика и възможно най - достоверното.

Link to comment
Share on other sites

В София има стотици хиляди нерегистрирани присъстващи. Като нищо града може да си удря около 2 милиона души заедно с тях... И естествено - където има концентрация на население, има и съответна концентрация на идиоти.... Още едно предимство на камерите - не подбират....

Link to comment
Share on other sites

Сигурно ще излезе, че населението на страната е над 15 милиона накрая.

 

Ако Ердоган пусне ония от Одрин и вътрешността на страната насам, нищо чудно по някое време да го докараме до подобна цифра. :P

 

П.П. off/ Прочете ли си ЛС-то?

Link to comment
Share on other sites

В София има стотици хиляди нерегистрирани присъстващи. Като нищо града може да си удря около 2 милиона души заедно с тях... И естествено - където има концентрация на население, има и съответна концентрация на идиоти.... Още едно предимство на камерите - не подбират....

Данните са и от официалното преброяване на населението. Това се извършва на базата на реално живеещи хора, а не на такива регистрирани по документи. Още си спомням как ти отчета и брат ти който не живее в страната...

Има доста интересни неща из страната. Сарафово например се води квартал на Бургас. Да не говорим колко е извън града. Меден рудник също, но той поне е по - близо до града. За варна пък да не говорим. То и за Пловдив да не говорим де. Там обаче с обратен знак. Всеки път като говоря със селяни софиянци и всеки път чувам все по - гръмки изгаказвания за населението. Видене хубаво викаш 2 милиона. А къде ще се поберат да спят толкова народ? Вярно, че доста се построи, но то във всички градове се построи много. Накрая на излиза сметката спрямо общото население на страната ;).

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ще те помоля следващия път да внимаваш с тона! Така може да говориш на жена си, майка си, баща си, в кръчмата, на село и т.н.

Нямам никакво намерение да ти чета глупостите! От такива като тебе ми е писнало! Ама до гуша ми е дошло! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...