Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Данните са и от официалното преброяване на населението. Това се извършва на базата на реално живеещи хора, а не на такива регистрирани по документи. Още си спомням как ти отчета и брат ти който не живее в страната...

Има доста интересни неща из страната. Сарафово например се води квартал на Бургас. Да не говорим колко е извън града. Меден рудник също, но той поне е по - близо до града. За варна пък да не говорим. То и за Пловдив да не говорим де. Там обаче с обратен знак. Всеки път като говоря със селяни софиянци и всеки път чувам все по - гръмки изгаказвания за населението. Видене хубаво викаш 2 милиона. А къде ще се поберат да спят толкова народ? Вярно, че доста се построи, но то във всички градове се построи много. Накрая на излиза сметката спрямо общото население на страната ;).

 

Е ако искаш може и на тема обезлюдяване да си говорим и ще видиш, че сметката е приблизително вярна... Ама не му е тук мястото да го правим си мисля...  

 

Ще те помоля следващия път да внимаваш с тона! Така може да говориш на жена си, майка си, баща си, в кръчмата, на село и т.н.

Нямам никакво намерение да ти чета глупостите! От такива като тебе ми е писнало! Ама до гуша ми е дошло! 

 

Не се карайте за глупости. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е ако искаш може и на тема обезлюдяване да си говорим и ще видиш, че сметката е приблизително вярна... Ама не му е тук мястото да го правим си мисля...

И какво, викаш всички са се изнесли към София ли? Населението на големите градове е горе долу без промяна. Не забравяй, че населението застарява и доста хора си отидоха в последните години. Добави и огромната имиграция. И така сметките си излизат колкото и по статистика. Винаги може да има някаква грешка. До сега обаче не съм видял някъде да грешат двойно за населението на който и да е град по света.
Link to comment
Share on other sites

В Истанбул например има няколко милиона (около 3) непреброими хора. Навсякъде го има това... Не виждам защо изобщо го коментираме още. Иначе добре знаем, че прирастът ни е отрицателен. Не е зле да си го припомняме от време на време... 

Link to comment
Share on other sites

Ще те помоля следващия път да внимаваш с тона! Така може да говориш на жена си, майка си, баща си, в кръчмата, на село и т.н.

Нямам никакво намерение да ти чета глупостите! От такива като тебе ми е писнало! Ама до гуша ми е дошло! 

 

Къде прочете да те обиждам, нагрубявам и прочие? Какъв тон? Не ми чети постовете. Никой не те кара насила.

Модераторите могат да изтрият поста, защото не е по темата. Написах го просто като отговор на vkirov.

Link to comment
Share on other sites

Моето момче, само да те светна и тебе като един колега, че не знаете шибания правилник или ви е по-удобно да го подминавате. Пиша ти с големи букви, че евентуално да стоплиш. КОГАТО НАБЛИЖАВАШ ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА СИ ДЛЪЖЕН ДА НАМАЛИШ СКОРОСТТА И ДА СИ В ГОТОВНОСТ ЗА СПИРАНЕ. Никой пешеходец не ти е длъжен да се оглежда на пешеходна пътека, при никакви уговорки и т.н. Почти на всяка пешеходна пътека има предупредителен знак. Ако не е откраднат разбира се. Даже да е откраднат, повечето шофьори са пределно наясно къде са пешеходните пътеки из градът. Както искаш го върти, както искаш го сучи, по-просто от това няма как да ти го кажа. Това че болшинството шофьори са простаци, няма да го коментирам повече. 

Link to comment
Share on other sites

Аз ли разбирам грешно нещо, или dvdrw написа, че спира на пътеките, но е подсвирнал на някаква жена, защото не се е оглеждала докато е пресичала и е искал да я накара да се огледа, за да не я отнесе някоя от колите в другите 2 ленти?

 

Защо го нападате?

Link to comment
Share on other sites

Моето момче, само да те светна и тебе като един колега, че не знаете шибания правилник или ви е по-удобно да го подминавате. Пиша ти с големи букви, че евентуално да стоплиш. КОГАТО НАБЛИЖАВАШ ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА СИ ДЛЪЖЕН ДА НАМАЛИШ СКОРОСТТА И ДА СИ В ГОТОВНОСТ ЗА СПИРАНЕ. Никой пешеходец не ти е длъжен да се оглежда на пешеходна пътека, при никакви уговорки и т.н. Почти на всяка пешеходна пътека има предупредителен знак. Ако не е откраднат разбира се. Даже да е откраднат, повечето шофьори са пределно наясно къде са пешеходните пътеки из градът. Както искаш го върти, както искаш го сучи, по-просто от това няма как да ти го кажа. Това че болшинството шофьори са простаци, няма да го коментирам повече. 

 

 

Килър, не съм твое момче. По дяволите, прочетете пак какво съм написал и стига с тоя тъп спор! С малки, големи и каквито искаш букви го напиши. Аз проблем с пешеходците нямам. Точка.

w00x & galaxi са го казали..

Link to comment
Share on other sites

Моето момче, само да те светна и тебе като един колега, че не знаете шибания правилник или ви е по-удобно да го подминавате. Пиша ти с големи букви, че евентуално да стоплиш. КОГАТО НАБЛИЖАВАШ ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА СИ ДЛЪЖЕН ДА НАМАЛИШ СКОРОСТТА И ДА СИ В ГОТОВНОСТ ЗА СПИРАНЕ. Никой пешеходец не ти е длъжен да се оглежда на пешеходна пътека, при никакви уговорки и т.н. Почти на всяка пешеходна пътека има предупредителен знак. Ако не е откраднат разбира се. Даже да е откраднат, повечето шофьори са пределно наясно къде са пешеходните пътеки из градът. Както искаш го върти, както искаш го сучи, по-просто от това няма как да ти го кажа. Това че болшинството шофьори са простаци, няма да го коментирам повече. 

 

Весо, принципно е така, но да ме прощаваш ПЪЛНО е с кретени сред пешеходците. Понякога по-големи и от шофьорите кретени... Редовен номер на пресичащия тъпак например е да гледа колите в далечното му платно, а не в това, в което нагазва... Ей тва ме подлудява! Що за идиот трябва да си?!?!?! 

 

И докато в случаи като този ВИНАГИ ще спра

 

https://www.youtube.com/watch?v=pqklPFav524

 

то като видя майка с дете на платното и да го води откъм колите и блее като патка или тика количка по улицата при тротоари слънце наоколо, или ей такива изскачащи от нищото дървари, за които и Стефчо наскоро бесня, ми идва да слезна и да им опукам една щанга зад врата! Каква е тая пълна липса на чувство за самосъхранение и тотално безхаберие насред улицата аз не мога да разбера... 

Link to comment
Share on other sites

Това не е принципно така, Видене. Това трябва да е така по закон. Това, че и ти се опитваш да го извъртиш е показателно. Пешеходеца на пешеходна пътека, повтарям пак за тия дето се чудите какво да ми измислите тука, не трябва да се оглежда. Ти като шофьор си длъжен да го пазиш и да се оглеждаш и да караш според правилника. Както и да ми го въртите, както и да ми го обяснявате, това е правилника. Не тука в 10 теми да ми обяснявате колко примерни шофьори сте, а като излезете на пътя да го правите. Щото малкото дете дето не мисли и пресича по внезапно желание , вашите писаници тука няма да го спасят. И не само деца, а и възрастни хора и хора на средна възраст и т.н. Говорим за пешеходци на пешеходна пътека, ако още не си разбрал, а не за рандъм идиоти дето и те като всички шофьори са решили, че като са пешеходци са безсмъртни. За такъв случай ставаше дума и по-горе, поради което започна и поредната безсмислен дискусия. Айде стига, че аман от празни приказки.

Link to comment
Share on other sites

 

Чл. 113

  1. Когато пресичат платното за движение, пешеходците са длъжни:
    1. 1. ако наблизо има пешеходна пътека, да я използват;
    2. 2. преди да навлязат на платното за движение, да се съобразят с разстоянията до приближаващите се пътни превозни средства и с тяхната скорост на движение;
    3. 3. да не удължават ненужно пътя и времето за пресичане, както и да не спират без необходимост на платното за движение.

Чл. 114

  1. На пешеходците е забранено:
    1. 1. да навлизат внезапно на платното за движение;
    2. 2. да пресичат платното за движение при ограничена видимост;
    3. 3. да извършват търговия и услуги на платното за движение.

 

Па не знам това от къде го измислихте, че пешеходците като ОФСИ трябва да пресичат през пътеките, това трябва да си пълен кретен да го правиш на пътя, дори и в белия свят.

Link to comment
Share on other sites

Днеска един педерас с мерцедес се опита да ме блъсне челно... Има лента за ляв завой и аз си влизам да си чакам в нея и отсреща светва зелено и тоя за да избегне колоната решава да лети срещу мен..

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

  1. 3. да не удължават ненужно пътя и времето за пресичане, както и да не спират без необходимост на платното за движение.

 

 

Много важна точка!!!

Link to comment
Share on other sites

И какво, викаш всички са се изнесли към София ли? Населението на големите градове е горе долу без промяна. Не забравяй, че населението застарява и доста хора си отидоха в последните години. Добави и огромната имиграция. И така сметките си излизат колкото и по статистика. Винаги може да има някаква грешка. До сега обаче не съм видял някъде да грешат двойно за населението на който и да е град по света.

БЮР Македония, Скопие - за там вярна статистика няма.

 

относно пешеходците: много важно уточнение:  За участници в движението като пешеходци и велосипедисти няма изискване за квалификации и документи, следователно и да са чели закона и правилника, че и да спорят с всеки шофьор дали и кога са се огледали.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

 

Раздел двадесет и втори

Поведение на водачите към пешеходците.

Чл. 116

  1. Водачът на пътно превозно средство е длъжен да бъде внимателен и предпазлив към пешеходците, особено към децата, към инвалидите, в частност към слепите, които се движат с бял бастун, и към престарелите хора.

Чл. 117

  1. При приближаване към място, където на пътя или в близост до него се намират деца, водачът на пътно превозно и да средство е длъжен да намали скоростта, а при необходимост да спре.

Чл. 118

  1. При подаден от водач на организирана група деца сигнал с палка „Стоп! Деца", с червен флаг или с ръка, водачите на пътни превозни средства са длъжни да спрат и да изчакат преминаването на децата.

Чл. 119

  1. (1) При приближаване към пешеходна пътека водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне стъпилите на пешеходната пътека или преминаващите по нея пешеходци, като намали скоростта или спре.
  2. (2) При заобикаляне на спряло пред пешеходна пътека пътно превозно средство водачът на нерелсовото пътно превозно средство е длъжен да се движи с такава скорост, която да му позволи да спре, за да пропусне преминаващите по пешеходната пътека пешеходци.
  3. (3) Пешеходната пътека е част от платното за движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци, предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение.

Чл. 120

  1. (1) Когато преминаването на пешеходците през пешеходна пътека се регулира с пътен светофар или от регулировчик, водачът на пътно превозно средство е длъжен:
    1. 1. при подаване на сигнал, който забранява преминаването - да спре пред пешеходната пътека;
    2. 2. след подаване на сигнал, който му разрешава преминаването - да пропусне пешеходците, които все още се намират на пешеходната пътека;
    3. 3. да не навлиза на пешеходна пътека, ако не е убеден, че няма да бъде принуден да спре и да остане на пешеходната пътека, след подазане насигнал, които забранява преминаването.
  2. (2) Когато пешеходец, стоящ на банкета или тротоара, сигнализира с ръка за намерението си да премине по пешеходната пътека, водачът на нерелсово пътно превозно средство едлъжен, без да създава опасност за движението, да спре, за да пропусне пешеходеца.

Чл. 121

  1. Когато на платното за движение има вода, кал или дребни камъни, водачът на пътно превозно средство е длъжен да преминава с такава скорост, че да не причини изцапване или нараняване на пешеходците.

Чл. 122

  1. Водачът на пътно превозно средство при приближаване към спиращ, спрял или потеглящ автобус, обозначен с опознавателен знак, че превозва организирана група деца, е длъжен да спре, за да осигури безопасността на децата.

Аре да прочетете член 119 и да не ми дрънкате глупости, а ? Румба, точка 1.1 от член 113 си го казва точно и ясно: " ако наблизо има пешеходна пътека, да я използват;".

След тази точка не се говори за пешеходна пътека, а за платното за движение. Както е споменато в член 119, пешеходната пътека не е част от платното за движение, а продължение на тротоара или банкета. Харабия, консултирайте се като не ви е ясно за какво става дума.

Link to comment
Share on other sites

Никой не спори за факта, че трябва да се намали при пешеходна пътека, но е много смело да пресичаш по начина, които си описал ти, няма такъв шанс. Още повече в белите страни, пешеходците изчакват да се съберат поне 4-5 човека и тогава стъпват на пешеходната пътека. Тук не е така, примерно на пешеходната пътека при софийски университет,  няма такива пешеходци никъде другаде. един по един като индианска нишка се редят минути....

 

На 5 метра преди пешеходната пътека, дори да карам с 10-15 километра ако някой реши по този начин да пресича съм го качил на капака...

Link to comment
Share on other sites

 Още повече в белите страни, пешеходците изчакват да се съберат поне 4-5 човека и тогава стъпват на пешеходната пътека.

Wow, в коя алтернативна вселена е това?

Link to comment
Share on other sites

Аре да прочетете член 119 и да не ми дрънкате глупости, а ? Румба, точка 1.1 от член 113 си го казва точно и ясно: " ако наблизо има пешеходна пътека, да я използват;".

След тази точка не се говори за пешеходна пътека, а за платното за движение. Както е споменато в член 119, пешеходната пътека не е част от платното за движение, а продължение на тротоара или банкета. Харабия, консултирайте се като не ви е ясно за какво става дума.

 

Пътното платно си е пътно платно, независимо дали на него има пешеходна пътека или не. 

 

 

 

  1. (3) Пешеходната пътека е част от платното за движение

 

Аз също се опитвам да давам път на пешеходците на пътеките, но да влезеш директно да пресичаш, без да си се огледал е равносилно на опит за самоубийство според мен. Между другото, не случайно на велосипедистите е забранено да пресичат пътеките карайки велосипед.

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

Весо е прав - удариш ли някой на пътека, ходи доказвай оглеждал ли се е - ГОРИШ. 

 

Всички останали също са прави - пълна идиотщина е да се пресича като теле, където и да е. Живо самоубийство. 

 

Мисля си, че няма смисъл какво да с коментира повече в ТАЯ тема за това....

Link to comment
Share on other sites

Аз ли разбирам грешно нещо, или dvdrw написа, че спира на пътеките, но е подсвирнал на някаква жена, защото не се е оглеждала докато е пресичала и е искал да я накара да се огледа, за да не я отнесе някоя от колите в другите 2 ленти?

 

Защо го нападате?

 

Ох, милия той, неразбран Ето коментарът: 

 

komentar.jpg

 

Аз "асимилирам" само, че жената е пресичала на зебра, при което героят се е ядосал, че чете и пише, докато пресича. 

Понеже гледам се е развихил спор как се пресича - аз също като пешеходец - светне ли ми зелено - тръгвам без изобщо да ме интересува, нито се оглеждам, нито се ослушвам. Ако имах слушалки и музика щях да слушам. Задължение на водачите е да СПРАТ и да изчакат колкото е необходимо. Ако някой има желание да ме блъска - да заповяда. 

Относно предотвратяване на опасности за пешеходците от идваща успоредно втора кола на пътеки без светофар - това е много, много често срещана причина за блъскане на пешеходци. 

Бил съм свидетел много пъти на подобни ситуации. 

Когато спирам пред такава пешеходна пътека - винаги и абсолютно винаги гледам в огледалото дали някой не се е засилил в съседната лента и да отнесе човека. 

Ако преценя, че има такава възможност:

- вариант 1 - пускам мигач - ако се е засилил някой от ляво, пускам ляв мигач - те се стряскат да не би да завия и намалят. 

- вариант 2 - ако видя, че засиленият е достатъчно тъп и не загрява, че има пешеходна пътека и щом намалям, значи има причина - просто спирам посредата в двете ленти. Отнасям псувни, ръкомахания, свирения и т.н., в повечето случаи изобщо не разбират какво се е случило. По втория метод спасих човек на бул. Цариградско преди известно време, който дори не пресичаше на пешеходна. Явно човекът не беше добре и пресичаше по диагонал насред трите ленти, като щеше да бъде блъснат в най-дясната със 100% сигурност. 

Link to comment
Share on other sites

Никой не спори за факта, че трябва да се намали при пешеходна пътека, но е много смело да пресичаш по начина, които си описал ти, няма такъв шанс.

 

На 5 метра преди пешеходната пътека, дори да карам с 10-15 километра ако някой реши по този начин да пресича съм го качил на капака...

 

 

Аз също се опитвам да давам път на пешеходците на пътеките, но да влезеш директно да пресичаш, без да си се огледал е равносилно на опит за самоубийство според мен. 

 

 

Всички останали също са прави - пълна идиотщина е да се пресича като теле, където и да е. Живо самоубийство. 

Ами как няма да е идиотщина или опит за самоубийство или пресичане като теле, при положение, че правилата не се спазват.

Румба, с 50 да караш, ако гледаш знаците и се съобразиш, че идва пешеходна пътека и ако си погледнал, че има хора, които имат намерение да пресичат, няма да се налага да скачаш на спирачките и да надяваш Господ да спре вместо тебе. Просто като се внимава и като се гледа, спирането няма да ти е никакъв проблем. По тая логика ми кажи, при скорост 40-50км/ч, как ебаси успяваш да спираш на светофарите, кога има коли пред тебе ами не се блъскаш в тях? 

 

В крайна сметка, тя работата е ясна. Всеки си кара как му е на него кеф и трябва другите да се съобразяват с него и трябва другите да спазват правилата, но не и той лично, щото нали, другите ги еби в задника, те не са важни. Просто тая дискусия показва за преден път, че българите не сме точно като хората. Оправия няма, няма и да има. Те измряха хора от катастрофи като за една война като бройка, но ние пак си разсъждаваме като не знам и аз какво вече. Майната му, не ми се спори вече.

Link to comment
Share on other sites

 

"В крайна сметка, тя работата е ясна. Всеки си кара как му е на него кеф и трябва другите да се съобразяват с него и трябва другите да спазват правилата, но не и той лично, щото нали, другите ги еби в задника, те не са важни..."

 

 

 

Тия три реда точно описват нещата с движението у нас.Забележителното е че на много хора им харесва...Лошото е че и "властите'' са се предали.На последък карам доста спортен мотор из града,спряха ме два пъти...с каска винаги,имам А категория,мотора е абсолютно изряден,номера не ми е под седалката...Единия път чак не повярваха че съм спрял,разгледаха ме с интерес и махнаха давай.Викам документи да покажа тва онова...ми не щом спря сигурно имаш :mellow:

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...