Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Чефич, напоследък съм забелязал, че почти във всеки твой пост хейтиш нещо. Тази Америка не ти се отразява добре, защото от писанията ти струи яко цинизъм, материализъм и расизъм. (лично мнение)

абсолютно си прав. Освен ако не мислиш, че лишеи като негри и цигани са равни с нас хората. Америка няма да в коментирам всички сте били по бригади и знаете, че тука всичко е "подредено и проблеми няма".
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...Америка няма да в коментирам всички сте били по бригади и знаете, че тука всичко е "подредено и проблеми няма".

 

То и аз съм бил на бригади, ама като че ли май беше на няк'во поле до няк'во село тука наблизо... :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Споко, изнесените бази за внос на китайците вече са в Германия, скоро и в източна Европа ще направят... няма да има никаква причина каквото и да е да се поръчва от Uk

 

 

 

Това не е баш тъй,много неща минават точно през пристанищата на острова.Поръчах преди 20-на дни детайл за мотор от търговец в Юар, и мина точно през UK...И с доста други неща така.Някои части за мотори конкретно ги намирам само в английския ибей,даже има произведени и на острова от малки фирми.Части за коли пак така,поръчвал съм на приятел,от местните морги ги намира за буквално без пари...Ако се въвеждат пак мита вече пазаруването ще се обезсмисли в голяма степен...За самите англичани си мисля,че гласувалите за излизане са били подведени сериозно от местните политици,те пък не са очаквали да се случи точно тоя резултат...и сега всички седят като н@@кани и се чудят каква да я свършат.

аз споменавах, че вече няма да минава

Link to comment
Share on other sites

То и аз съм бил на бригади, ама като че ли май беше на няк'во поле до няк'во село тука наблизо... :lol:

значи имате рода и от там знаете с хирургическа точност какво става тука. Както и да е. Да видим дали Европа ще настигне САЩ по простотия и неуредици.
Link to comment
Share on other sites

Англичаните ако наистина излязат от съюза ще бъдат много по-гъвкави на приспособяване към промените спрямо СОБСТВЕНИЯ си интерес. Сложете МУТЕ на родните "медии", които се борят за субсидии от Брюксел и си отворете охладено питие.

Link to comment
Share on other sites

Шотландските колеги са полудяли тази сутрин. Миналата година говориха, че е хубаво да си остане Великобритания едно цяло. Сега говорят по - бързо да има вот за да излизат от тях. Ирландците гледам май ще се обединяват. Не мисля обаче, че ще има други държави които да ги последват. Щетите за Английската икономика не ми се мислят.

Излизането от ЕС е изключително тежък удар за шотландската икономика (достатъчно е да се вземе предвид какво ще се случи с цената на уискито и съответно пазара на този еликсир в Европа) и предполагам те ще направят всичко възможно, за да се върнат обратно. За Северна Ирландия и Гибралтар като че ли е по-лесно - едните се присъединяват към Ирландия, а другите още по-лесно към Испания и така Обединеното кралство престава да съществува. Според мен почти сигурния сценарий е разпадане на UK, далеч преди бленуваното от някои разпадане на ЕС. 

Link to comment
Share on other sites

Излизането от ЕС е изключително тежък удар за шотландската икономика (достатъчно е да се вземе предвид какво ще се случи с цената на уискито и съответно пазара на този еликсир в Европа) и предполагам те ще направят всичко възможно, за да се върнат обратно. За Северна Ирландия и Гибралтар като че ли е по-лесно - едните се присъединяват към Ирландия, а другите още по-лесно към Испания и така Обединеното кралство престава да съществува. Според мен почти сигурния сценарий е разпадане на UK, далеч преди бленуваното от някои разпадане на ЕС. 

Не виждам как ще продължи да съществува UK. 2/3 от шотландците са гласували да останат в ЕС. Преди 2 години референдума им за независимост за малко да мине. При този вот и че трябва да излезнат сега, не виждам грам шанс да останат. Важните им хора говорят същото. Ирландците и те са на нож вече. То виж и гласовете как са разпределени. Дивите селяндури са гласували за излизне. Имам "честа" да познавам няколко такива селяндури. Не знам дали и как са гласували, но впечатленията ми са, че даже са по - зле от българскията си аналог. Честно казано не мисля, че ЕС ще се разпадне. По - скоро си мисля, че ще амбицира хората и политиците и ще стане още по - интегриран. Гледам и какви са настроенията на хората покрай мен. Нещо интересно четох преди малко:

https://www.washingtonpost.com/news/the-switch/wp/2016/06/24/the-british-are-frantically-googling-what-the-eu-is-hours-after-voting-to-leave-it/?postshare=8141466778634681&tid=ss_tw

Link to comment
Share on other sites

Брекзита има две доста полезни предимства за почти всички - първо вече имаме един нагледен практически пример за последствията от необмислен развод със съответните центробежни сили и второ, този процес ще разтърси сериозно заспалата Европейска бюрокрация, изваждайки я най-накрая от дългата летаргия.

Link to comment
Share on other sites

Излизането от ЕС е изключително тежък удар за шотландската икономика (достатъчно е да се вземе предвид какво ще се случи с цената на уискито и съответно пазара на този еликсир в Европа) и предполагам те ще направят всичко възможно, за да се върнат обратно. За Северна Ирландия и Гибралтар като че ли е по-лесно - едните се присъединяват към Ирландия, а другите още по-лесно към Испания и така Обединеното кралство престава да съществува. Според мен почти сигурния сценарий е разпадане на UK, далеч преди бленуваното от някои разпадане на ЕС. 

Само стой и гледай как Испания, Италия и Франция са следващите които ще имат подобни референдуми и ако и там резултата е подобен кажи довиждане на ЕС!

Link to comment
Share on other sites

Само стой и гледай как Испания, Италия и Франция са следващите които ще имат подобни референдуми и ако и там резултата е подобен кажи довиждане на ЕС!

 

Спокойно...по тоя повод той Бойко си го каза днеска - "...накрая ако трябва ще останем само България, Румъния и Гърция". :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Само стой и гледай как Испания, Италия и Франция са следващите които ще имат подобни референдуми и ако и там резултата е подобен кажи довиждане на ЕС!

Проблемите на Испания, Италия и Франция са съвсем други и те не са членството в ЕС. Сепаратистките движения в Испания никога не са били антиевропейски, защото ако бяха такива Испания отдавна щеше да се е разпаднала. Сега вероятно ще се разпадне, когато каталунците например видят как ще мине процеса на ново интегриране на Шотландия в ЕС и ще тръгнат по този път вероятно.

 

ПП. Малко майтап по темата:  :lol:

 

 

13507267_1168578806568505_52511035549905

Link to comment
Share on other sites

Аз викам да изчакате няколко дни, да не кажа месеци и тогава да се почват да панахидите.

ще обърна нещо (примерно някоя мастичка) - съгласен съм с Чефо...

Това,че народа гласува по един начин не мисля, че значи, че и парламентът ще гласува по същия начин... А важните решения май ги взимаше баш Парламентът

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

ще обърна нещо (примерно някоя мастичка) - съгласен съм с Чефо...

Това,че народа гласува по един начин не мисля, че значи, че и парламентът ще гласува по същия начин... А важните решения май ги взимаше баш Парламентът

Това да не е България, където се прави каквото каже Тиквата? Наистина парламентът трябва да го гласува, но няма дори и грам съмнение, че ще се съобразят с решението на народа. Сещам се и за последният референдум за електронното гласуване. Цецко както препъна после закона и го отложиха с години. Хората обаче спят и вероятно на есен ще изберат Цецка за президент.

Link to comment
Share on other sites

ще обърна нещо (примерно някоя мастичка) - съгласен съм с Чефо...

Това,че народа гласува по един начин не мисля, че значи, че и парламентът ще гласува по същия начин... А важните решения май ги взимаше баш Парламентът

Ако имаше дори и най-малката вероятност за нещо подобно, Камерън нямаше да подаде оставка още в първите минути след оповестяването на официалните резултати от референдума, да не говорим за това, което каза. Не мисля, че могат да върнат нещата назад.

Link to comment
Share on other sites

Що да не могат? Резултатът от референдума няма никакво законово обвързване. Сега остава да видим какво ще гласува парламента.

Link to comment
Share on other sites

Нищо няма да стане. Повечето британци вече съжаляват за вота си, подкрепящ излизането.И не мисля, че ще излезнат от съюза...може да се поотделят малко, но няма да са съвсем извън него.

Link to comment
Share on other sites

То тва ми звучи като - Може да са го поебали малко, Ама не е педал :))

Link to comment
Share on other sites

То тва ми звучи като - Може да са го поебали малко, Ама не е педал :))

Веднъж не се брои, нали?

До момента не съм прочел дори и едно мнение на сериозен политик който да споменава за шанс парламента им да не се съобрази с резултата от вота. Все пак не говорим за референдум проведен в Бг и български политици. Интересен е и срока за излизане. Точно 2 години от момента на задействането на процедурата. За да се удължи срока, трябва съгласието на всички членове. Днеска им смъкнаха и кредитният рейтинг. А бурята даже не е започнала. Като ги налазят и спекулантите... И все пак съм на мнение, че ЕС ще понесе добре удара и даже ще е за добро.

Link to comment
Share on other sites

А дали и до колко е реална хипотезата ЮК да престане да съществува като Юнайтед? И ако е реална, няма ли това да доведе до гражданска (къде гражданска, къде не) война в една от водещите европейски държави?

Link to comment
Share on other sites

Днес го мярнах:

"Най-скапаният владетел за всички времена е английската кралица - оставиха и половината свят, а сега има половин остров!"

Link to comment
Share on other sites

А дали и до колко е реална хипотезата ЮК да престане да съществува като Юнайтед? И ако е реална, няма ли това да доведе до гражданска (къде гражданска, къде не) война в една от водещите европейски държави?

Това си е почти сигурно. Поне по отношение на Шотландия. Със Северна Ирландия май е малко по - сложно.

 

An emergency cabinet meeting on 25 June 2016 agreed that the Scottish Government would "begin immediate discussions with the EU institutions and other member states to explore all the possible options to protect Scotland’s place in the EU."

 

Tony Blair said that he thinks Scotland will leave the United Kingdom if the United Kingdom leaves the European Union.

За тази империя ли се притеснявате? Пак ще оцелеят и пак ще извлекат най-доброто за себе си.

Доста мнения се изразиха, че с този референдум се е случил последният етап от разпадането на британската империя. Наистина са голяма икономика, но колко ще остане от нея и изобщо какво ще остане там не е много ясно.

Link to comment
Share on other sites

Що да не могат?

Надявам се не слагаш Великобритания в един кюп с държави като Русия и България. Как си представяш Парламента да реши нещо различно, след като Брекзит е идея на едно от крилата в управляващата Консервативна партия, което взе окончателен превес след резултатите от референдума и оставката на Камерън.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...