Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Или пердашиш и ти по логиката:"Щом аз съм го постигнал, значи другите ги мързи..."?! Ми не е така, да ти кажа, никак не си прав, ама никак! Не винаги е до мързел!

Ами ако подходим логически по въпроса - аз съм обикновен средностатистически човек, не блестя с голям акъл, нито пък съм някакъв природен талант в дадена област. Щом аз успявам, средностатистическия човек, значи или масата са зле, или пък съм някакъв достатъчно добре скрит гений. И не, разбира се, че не е до мързела въпроса, защото аз съм като цяло леко мързелив. Но пък и не седя да бачкам като луд за някой, който ме прави на идиот. Като видя нещо такова - чао, следващото място. Като там не стане - по-следващото. Винаги е на лице опцията да науча нещо ново и да заработя в друга сфера. Ама може би тънкия намек е, че съм някакъв гений, или пък турбокалитар...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Официална извадка имаш ли ... щото студьентски град и ПУ показват друго нещо да ти кажа ... едни въйФОН-и ... аВди а4ки ... да не говорим какви разбивания стават в чалготеките в "студенска вечер" и т.н. ... нещо инфото не се припокрива 

Link to comment
Share on other sites

Или е имало някой който да те издържа докато си завършиш образованието. Този шанс го нямат 80% от хората.

Нямам завършено висше образование ;) И не работя по специалностите, които мъчих.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

....а и дедо често говори умни работи...просто е малко краен. :)

А малко :) Доста радикален съм в много отношения, но надявам се ще се съгласиш, че има логика в повечето неща, което съм казал. Пък и идеята ми е да провокирам малко сивото вещество на съфорумците, а не да редя мазни приказки тип Бареков.

 

 

Или е имало някой който да те издържа докато си завършиш образованието. Този шанс го нямат 80% от хората.

 

Тази статистика също е като онази другата махленската тип "аз такива хора познавам - всичко има-няма 50 човека", нали?

 

 

Инженери, семейство, мъжът работи ...за .... 500лв. Втората му работа ... за 300лв. за 6 часов работен ден. .... Жената му, работи от години в първата компания, пак е инженер, завършила ТУ, в друг отдел - 550лв.

 

Юрисконсулт в едно от районните кметства на Пловдив - висше образование, заплата 500лв...

Чакай сега. Той работи от 9 до 5 в една фирма и после още 6 часа в друга? Прибира се в 11 вечерта? Нещо ме съмнява това. Той кога се прибира, кога яде и кога спи? Или въпросната работа е тип "айляк"?

 

Юристконсулт в районно кметство... ммм тези са просто с уникална квалификация и деня им е толкова натоварен че нямам думи - направо си скъсват задниците от бачкане. Много те моля да не ми даваш за пример държавни служители, защото нали знаеш мнението ми - 80% от тези служби изобщо не би трябвало да съществуват по начало.

 

И понеже говорим за заплати - проверих каква заплата взима работник на поточна линия в една фабрика за производство на хранителни продукти в Пловдив - между 850лв и 1100лв (чисто) за заплатите. Шофьорите на камионите взимат над 1200лв, единствено охраната взима около 500-600лв (чисто, след данъците).

 

Аз може и да нямам реален поглед над нещата за обикновените хора както казвате, защото IT-тата живеем в друга реалност, но пък имаме достъп до системите на наши клиенти и мога да си направя справка с техния счетоводен софтуер.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Тук си прав за цифрите, но тези, които получават тези заплати или по-точно 95% от тях, са нечии протежета, с подадена ръчичка.

 

За администрацията също си прав, дадох го за пример - професия, заплащане. Иначе бюрокрацията е адска и тя спъва много, ама много хора и тяхната работа.

 

Друга ми беше мисълта, но вече изгубих желание, а и такива спорове /защото дискусията отиде по дяволите и се превърна в спор/, водят доникъде...

 

По въпроса с втората работа на въпросния човек - води се на 6 часа, но работи, докато си свърши задачите. И да, понякога и след 23ч. се прибира, понякога и в 20ч. - според зависи. Както писах - няма особен избор на тези години, въпреки, че е кадърен. Друг е въпросът, че преди години можеше да замине да работи в друга държава за доста повече пари, но си предпочете семейството и децата, което беше и нормално де.

Link to comment
Share on other sites

Или е имало някой който да те издържа докато си завършиш образованието. Този шанс го нямат 80% от хората.

Този въпрос задавам и аз като ме питат защо не си приравня дипломата. Вече ме е срам да се нарека инженер и не го и правя.
Link to comment
Share on other sites

Тук си прав за цифрите, но тези, които получават тези заплати или по-точно 95% от тях, са нечии протежета, с подадена ръчичка.

Работник на поточна линия - протеже? Каква подадена ръчичка за да работиш на смени на поточна линия. Я стига глупости бе майна. 

 

 

За администрацията също си прав, дадох го за пример - професия, заплащане. Иначе бюрокрацията е адска и тя спъва много, ама много хора и тяхната работа.

Ами неудачен пример също. Тази служба трябва да изчезне и този човек не заработва и 1лв че да ми го даваш като пример колко зле е положението и как хората взимат ниски заплати, след като дори тази заплата е излишно голяма даже. И да, признавам, че в случая говоря наизуст и конкретния човек може и да си скъсва задника от работа, но като цяло държавната администрация е толкова абсурдно раздута и буквално 3/4 не знаят какво изобщо правят и защо го правят, че парите които взимат са им много (говоря като цяло за похарчените пари под формата на заплати на държавната администрация).

 

 

Друга ми беше мисълта, но вече изгубих желание, а и такива спорове /защото дискусията отиде по дяволите и се превърна в спор/, водят доникъде...

Друг е и момента, че дори да се дръвчим тука, дори да сме на едно мнение в крайна сметка нищо няма да променим и както каза Чефо - това е битка с вятърни мелници

 

По въпроса с втората работа на въпросния човек - води се на 6 часа, но работи, докато си свърши задачите. И да, понякога и след 23ч. се прибира, понякога и в 20ч. - според зависи. Както писах - няма особен избор на тези години, въпреки, че е кадърен. Друг е въпросът, че преди години можеше да замине да работи в друга държава за доста повече пари, но си предпочете семейството и децата, което беше и нормално де.

Сега то не е като да не знам за какво говориш - все пак майка ми е музикант и съм наясно как за доста хора не просто няма работа ами и тази която я има е свързана с унижения и едва ли не целуване на ръка, че изобщо са се смилили над теб да ти дадат работа и се очаква от теб за някакви смешни пари да зарежеш всичко и да скачаш до небето от радост. И като всеки нормален човек (а майка ми по начало е и нервак) в един момент не й издържаха нервите и им каза какво мисли в прав текст. След което се наложи да работи надомно каквото намери преди аз да започна да вадя на месец такива пари, че буквално направиха годишните й приходи смешна. Знам и чувството на безизходица и това какво е да си притиснат от обстоятелствата и да трябва да намериш нещо по възможно най-бързия начин, защото в противен случай след 1 седмица ще гледате празни чинии по 3 пъти на ден.

 

Защо и как е така вече съм го казвал, смятам е излишно да го повтарям. Как се излиза - ами трудно, с много усилия, учене и мотивация. От друга страна съм много рязък с подобни хора именно за да ги мотивирам и да ги накарам да осъзнаят, че дупката в която се намират са я изкопали самите те и изход има, но трябва да си вдигнат главата нагоре, вместо да гледат надолу и да продължават да копаят.

Link to comment
Share on other sites

Хаха... Божидар Димитров... това е достатъчно :)

Ъъъъ кое точно е достатъчно. Или и ти ще почнеш да разправяш,че е бил агент еди кой си и т.н. Божидар Димитров е един отличен историк и анализатор на българската история, представяйки я така както би трябвало да е в действителност, а не така както ни нареждат да е в учебниците. Също така е един от малкото публични личности, който не се страхува да говори за проблемите на България и света, такива каквито са.

Link to comment
Share on other sites

Божката в научните среди го считат за доста ... айде ще се изразя меко "комерсиален" тип историк. Но иначе е добър шоумен... няма как да не му се признае.

Link to comment
Share on other sites

И понеже говорим за заплати - проверих каква заплата взима работник на поточна линия в една фабрика за производство на хранителни продукти в Пловдив - между 850лв и 1100лв (чисто) за заплатите. Шофьорите на камионите взимат над 1200лв, единствено охраната взима около 500-600лв (чисто, след данъците).

Коя е тази фирма в Пловдив с такива заплати за операторите по линиите, че те взимат повече от инженер в АББ примерно? 

 

 

А относно заводите дето изнасяха за Русия и след това затвориха, как няма да затворят като поне 80% от продукцията им беше пълен боклук, произведен под лозунга "петилетката за три години". Другото е, че докато един китаец произвежда пет топлийки примерно, тука една топлийка се правеше от пет човека.

Link to comment
Share on other sites

Другото е, че докато един китаец произвежда пет топлийки примерно, тука една топлийка се правеше от пет човека.

 

...забрави да споменеш за колко време, щото китайците не играят карти през работно време и не ходят през половин час да изпушат по една цигара. :P

Link to comment
Share on other sites

Ти май беше фен на Атака?

Какво общо има Божидар Димитров с Атака?????

 

Божката в научните среди го считат за доста ... айде ще се изразя меко "комерсиален" тип историк. Но иначе е добър шоумен... няма как да не му се признае.

Много си далеч от истината за научните среди. Аз като човек учил история смея да твърдя, че голям брой професори и т.н. са напълно съгласни с него, както и смелостта да представи истинските факти.

Link to comment
Share on other sites

Истинските факти? И... кое ги прави истински? И кое ги прави факти? Нечие твърдение?

Щото едно време по разни канали обясняваха, как България се била зародила 2000 години преди новата Ера, че всъщност в Европа всичките били наследници на българите и куп подобни дивотии, на които болните националисти се просълзяваха от умиление. И че целия свят има тайна мисия да пречи на българите да се развият до положение на световна доминация и за това сме толкова зле. И че масоните са виновни за минималната работна заплата и спирането на "Мелодия на годината". Та, това, че една диващина се повтори сто пъти от някой кресльо далеч не значи, че е факт.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Истинските факти? И... кое ги прави истински? И кое ги прави факти? Нечие твърдение?

 

Щото едно време по разни канали обясняваха, как България се била зародила 2000 години преди новата Ера, че всъщност в Европа всичките били наследници на българите и куп подобни дивотии, на които болните националисти се просълзяваха от умиление. И че целия свят има тайна мисия да пречи на българите да се развият до положение на световна доминация и за това сме толкова зле. И че масоните са виновни за минималната работна заплата и спирането на "Мелодия на годината". Та, това, че една диващина се повтори сто пъти от някой кресльо далеч не значи, че е факт.

Пич в момента само си щракаш клавиатурата и нищо съществено не казваш. И тези простотии за Атака и националистите нещо взеха да се изтъркват. В статията която съм постнал по на горе, Димитров казва доста верни неща.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Коя е тази фирма в Пловдив с такива заплати за операторите по линиите, че те взимат повече от инженер в АББ примерно?

 

Ако си търсиш работа сериозно мога да ти дам името на фирмата, но тъй като са ми клиенти предпочитам да не се обяснявам надълго и нашироко по форумите и да изнасям вътрешна информация. Заплатите са тези, които съм написал и са реални. Ако много държиш може да се видим и ще те изпратя при тях. 

 

Това, че има идиоти, плащащи абсурдно ниски заплати и лъжещи хората, че заплатите са такива навсякъде не го коментирам. Това, че там, където се плащат добри заплати се работи много също не го коментирам - смятам се подразбира. 

 

смея да твърдя, че голям брой професори и т.н. са напълно съгласни с него, както и смелостта да представи истинските факти.

 

Като голям брой от въпросните "професори" водят предавания в телевизия Алфа примерно :lol:

 

Ъъъъ кое точно е достатъчно. Или и ти ще почнеш да разправяш,че е бил агент еди кой си и т.н. Божидар Димитров е един отличен историк и анализатор на българската история, представяйки я така както би трябвало да е в действителност, а не така както ни нареждат да е в учебниците. Също така е един от малкото публични личности, който не се страхува да говори за проблемите на България и света, такива каквито са.

 

Слабо ме вълнува кой какъв агент бил, но като го слушам какви ги говори ми напомня за един друг (чието име в момента ми убягва), който обясняваше горе-долу онова, което каза Пешо за българите, арийската раса и прочее, че и извънземни намесваше и все обвиняваше останалите народи в някакъв световен заговор против българите, защото сме били хора-чудо, ама видиш ли всичко други се били наговорили да ни бият... ей такива едни. Иначе донякъде звучи смислено, донякъде приятно и казва понякога неща, които ти се иска да чуеш... друг въпрос е, че нямат нищо общо с истината.

 

 

който не се страхува да говори за проблемите на България и света, такива каквито са.

Т.е. такива, каквито си мислиш ти че са. Позволи ми леко да се усъмня в достоверността на всеки, който се доверява на хора като Сидеров и обкръжението му.

 

ПС: Не те критикувам, иронозирам или нещо друго такова. Не ми е целта да се заяждам с теб, въпреки, че може да прозвучи така. Ти си един от малцината, които са го казали в прав текст и въпреки, че не мога да разбера гледната ти точка и защо не считаш Сидеров за опасно психично болен, все пак уважавам твоя избор и доблестта да застанеш зад него.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Историята винаги се е писала от хората с по-големите мечове. Мен примерно никой не може да ме убеди, че в концлагерите наистина са избивали хора, след като много от описаните неща са абсурд според законите на физиката, имало е постове на Международния червен кръст във всеки един лагер и - най-важното - самите лагери са били 10г(или там някъде) под контрола на съюзниците. Не отричам Катин, Лидице, Бабий Яр. 

Link to comment
Share on other sites

 

Ако си търсиш работа сериозно мога да ти дам името на фирмата, но тъй като са ми клиенти предпочитам да не се обяснявам надълго и нашироко по форумите и да изнасям вътрешна информация. Заплатите са тези, които съм написал и са реални. Ако много държиш може да се видим и ще те изпратя при тях. 

 

Това, че има идиоти, плащащи абсурдно ниски заплати и лъжещи хората, че заплатите са такива навсякъде не го коментирам. Това, че там, където се плащат добри заплати се работи много също не го коментирам - смятам се подразбира. 

 

 

Нещо си в ГОЛЯМА заблуда. Няма как, пак казвам, че няма как работник на поточна линия да взима тези заплати. Казвам го като човек който знае какви са заплатите от 1ва ръка в Шнайдер, Липхер, Айгер и няколко по-малки.

Че те на мен подобна заплата в ASIC Depot ми предлагаха за позиция сис админ, ти ми казваш 1400лв брутна за обущак на линия...

 

П.С. При нас има общи със заплата над 1000лв, но те работят 26 дена в месеца, на -16 градуса и на вечер товари по няколко тона стока.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Обущак бе, обущак. :grin:  Майтапа настрана, но наистина има такъв жаргон.

Е то и аз го връзвам с обувките, ама пък изобщо не се връзва с темата или в случая кви са тия обувки с 1400 брутна заплата, та затова питам, да не би в последните десетина години да се е появило някакво друго значение, което да ми е неизвестно? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...