Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ехеее, каква интересна тема, а съм я пропуснал.

Я да ви питам нещо - наистина ли вярвате, че има партия без комунисти? Че то в момента ГЕРБ е повече БКП, от самото БКП /БСП/... Местан е за трепане, а реално всички са за трепане.

Пред изборът Америка - Русия, избирам Русия. Не съм видял нещо хубаво в България, да е дошло отвъд Океана. Преди време излезе инфо за една фондация "Америка за България", която дава луди пари на наши журналя, за да говорят какво им се каже... Каквото поискаме от Русия, винаги го получаваме, освен ако някой малоумник, не направи грешката да откаже, нещо, което вече е уговорено... Да речем "Южен поток", който така или иначе ще го има, но в момента Боко е наведен пред Америка и говори наляво и надясно, че няма да го има.

Защо все се пропуска една важна подробност за Южен Поток, а именно, че той е договореност м/у Брюксел и Русия? А ние сме просто по пътя им. Ако Брюксел не го иска, няма и да се построи.

Ние хубаво ще си построим тръбичката, ама кой ще си купува газта след това през нея? И да не забравяме, че големият проблем с Южен поток  си остава броят на доставчици на газ през тръбата. 

Иначе за неща дошли от запада, сещам се за няколко големи работодателя на първо четене :))

Link to comment
Share on other sites

Иначе за неща дошли от запада, сещам се за няколко големи работодателя на първо четене :))

Мда-а,и те галят с перце работниците си сигурно.Чисто и просто задължението им да плащат е в пъти по-малко отколкото при тях си в замяна на което бая трЕбе да се препотиш за парите си.А някои знаещи твърдят,че дори натоварването било по-голямо от на сродни предприятия.

Link to comment
Share on other sites

Мда-а,и те галят с перце работниците си сигурно.Чисто и просто задължението им да плащат е в пъти по-малко отколкото при тях си в замяна на което бая трЕбе да се препотиш за парите си.А някои знаещи твърдят,че дори натоварването било по-голямо от на сродни предприятия.

The horror, на работа трябвало да се работи :))) А за хубави пари трябвало да се работи повече :)) 

Всъщност в българските или пък руските компании да не би да не очакват да работиш или пък те галят с перце ? 

От чутото, оплакванията до колкото ги има са обикновенно към българският мениджмънт, разбира се говоря за HP, IBM, VMware, Interoute и т.н. 

Е онзи ден имах мийтинг с колегите от София, ами едни надути момчета с една мадама , която беше заета да се фръцка, да си разглежда ноктите, да си играе с косата . Единият прекара сигурно 20-на минути в обяснения как не желае да дойде 30 минути по-рано на работа за да свърши нещо в извън работно време :)) Просто защото трябва да бъде свършено в извън работно време, за да не се пречи на нормалната работа. 

Та така, но като цяло разглеждам чуждите компании като такива които идват и дават работни места, пари, които иначе вероятно не биха съществували. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Защо все се пропуска една важна подробност за Южен Поток, а именно, че той е договореност м/у Брюксел и Русия? А ние сме просто по пътя им. Ако Брюксел не го иска, няма и да се построи.

Ние хубаво ще си построим тръбичката, ама кой ще си купува газта след това през нея? И да не забравяме, че големият проблем с Южен поток  си остава броят на доставчици на газ през тръбата. 

Иначе за неща дошли от запада, сещам се за няколко големи работодателя на първо четене :))

 

По-скоро Брюксел иска да ни прецака за пореден път и която страна даде най-много, през нея да минава. Ние, щото сме бедни въшки и не искаме да даваме, ни цакат. Гърчолята направиха опит, но там Русия пък не е много навита, а по-скоро Русия иска да минава през нас, пак заради отношенията ни. В крайна сметка газът идва от Русия и Южен поток ще го има и ще е през България. Какво се говори, няма значка. Реално работата по Южен поток не е спирала и хората, които работят по него са още във Варна и Бургас и работят.

И да - Русия почти ни прави подаръци, но "независимите" ни медии, така ги изопачават нещата, сякаш не е така.

А дали съм влезнАл в канала, ми е през тръбата... :grin:  Да не отварям темата и за АЕЦ Белене...

Най-хубавото от всичко е, че Русия и Турция са в лоши отношения, та може и все пак за нас да се случат нещата...

 

А по отношение на големите компании, те са само тук, за да печелят от евтината работна ръка на българите. Данъците, които плащат са нищожни, в сравнение с това, което може да се реализира като печалба от наши компании и заводи, които изнасяха и произвеждаха предимно за... да го наречем Съветските републики... Интересно защо нашите консервни заводи затвориха врати, след като си затръшнахме вратите към руските пазари навремето. Що тея заводи не продължиха да работят и да изнасят за запада, а от там ни заливат с помии?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

И аз това бих искал да питам,ама не ми се отделя от времето.Що като имахме техническа база и инженерни кадри барабар с българско предприятие до едно време за хладилници ВЕЧЕ ГО НЯМА,а немците дойдоха на наша земя да си правят масовите модели уреди за по-бедните пазари?!Май че МРАЗ се казваше.

А колкото до българските работодатели всички си ги знаем кво представляват в общия случай.Сега по течение на обстоятелствата съм в руско предприятие-да,и там искат много работа.Та думата ми е,че не е от любов присъствието им на ВСИЧКИ чужди работодатели,а до сметка.Те поне осигуряват върху цялото възнаграждение.

Link to comment
Share on other sites

wpid-laughing-and-pointing.jpg

 

Сигурен съм, че караш руска кола, ползваш руски телефон, компюттъра ти е руски и ползва руска операционна система, телевизора ти и той вероятно е руски и пишем в мрежа, разработена и създадена в Русия :)

Link to comment
Share on other sites

wpid-laughing-and-pointing.jpg

 

Сигурен съм, че караш руска кола, ползваш руски телефон, компюттъра ти е руски и ползва руска операционна система, телевизора ти и той вероятно е руски и пишем в мрежа, разработена и създадена в Русия :)

 

И? Какво значение има каква кола карам, какъв ми е телефона и компютъра, с икономическите интереси на България и стандарта на живот на българина, който от 25 години "бележи растеж"?

Нещо искаш да кажеш, ама...

Link to comment
Share on other sites

А по отношение на големите компании, те са само тук, за да печелят от евтината работна ръка на българите. Данъците, които плащат са нищожни, в сравнение с това, което може да се реализира като печалба от наши компании и заводи, които изнасяха и произвеждаха предимно за... да го наречем Съветските републики... Интересно защо нашите консервни заводи затвориха врати, след като си затръшнахме вратите към руските пазари навремето. Що тея заводи не продължиха да работят и да изнасят за запада, а от там ни заливат с помии?

 

Нещо не стоплям какво искаш да кажеш? Западните компании плащали повече, но трябвало да се работи... поправи ме но не се ли оплакваха всички как заплатите били ниски, как работа нямало... ти току-що написа и то без да те карам и да се опитвам да ви накарам сами да стигнете до горния извод, че българина го мързи и в червата и търси някоя лека службица, но задължително се оплаква как няма пари и колко са гадни работодателите и колко е нечестен живота той да кара 20 годишен трошляк, пък други хора да карат нови коли.

 

Колкото за реването относно заводите, дето затворили врати - ми защо "братята руснаци" предпочитат да купуват от други места по-качествена и евтина продукция вместо нашите? То да бяха те ами и ние самите предпочитахме да купуваме японска техника вместо Респром... предпочитаме немски и японски автомобили пред руски... що ли?

 

И? Какво значение има каква кола карам, какъв ми е телефона и компютъра, с икономическите интереси на България и стандарта на живот на българина, който от 25 години "бележи растеж"?

Нещо искаш да кажеш, ама...

Що бе нали са ни били страшно качествени заводите, пък в името на братската дружба защо не караш Лада?

 

Да стандарта на работещите българи и тези, които си дават зор се повиши. На мрънкалата - не. Нормално.

 

Един пример - преди телевизора беше лукс. Коли имаха сигурно всяко 4то семейство. Сега има семейства с по 2 коли а телевизори повечето имаме във всяка стая. Ти продължавай на черното да викаш бяло

Link to comment
Share on other sites

Братята руснаци купуват /вече/ от друго място, защото когато дойде "демокрацията", им предложиха /абсолютно умилено/ такива нови цени, на които освен да откажат, друго нямаше какво да направят.

Ъъъ, къде съм споменал, че руските заводи са качествени, че не виждам? Говоря за нашите заводи, които работеха за тях.
През цялото време говоря за чисто икономическите интереси на България и българите... И искаш да кажеш, че сега има работещи, а едно време всичко живо е лежало по гръб, мързелувало е и въпреки това са живели по-добре от 70% от хората сега... Ми и ако това е така - то хвала на СССР. Да не правиш нищо и да живееш отлично...

Или сега... Мога да ти покажа доста хора, които сега работят на две места, сумарно по 16-18ч. на ден, при това със съотвения ценз за това, на които работодателите им се подиграват и вадят по 700лв. месечно... Тоест бъхтили са се за образование, бъхтят всеки ден и пак няма... Що така? Щото я няма държавата, не от мързел...

Айде, нападайте  :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Link to comment
Share on other sites

 

...Щото я няма държавата...
На Дедо Мраз това му е мантрата да няма намеса на държавата :mellow: Край,сега какви небивалици ще напише не е истина....
Link to comment
Share on other sites

На Дедо Мраз това му е мантрата да няма намеса на държавата :mellow: Край,сега какви небивалици ще напише не е истина....

Така е. Шибаните бюрократи шибано пречат на нормалните хора да се развиват. Това им е работата.

Link to comment
Share on other sites

По принцип уважавам всяко мнение, както и самия Дедо. Но да ми каже, че 80% от хората в България живеят на ръба на оцеляването, защото са мързеливи...

Link to comment
Share on other sites

Казвам че 80% от хората не живеят на ръба на оцеляването изобщо. А това с мързела е стара хронична болест на нашия народ и 80% за нея е просто занижена стойност.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

По-скоро Брюксел иска да ни прецака за пореден път и която страна даде най-много, през нея да минава. Ние, щото сме бедни въшки и не искаме да даваме, ни цакат. Гърчолята направиха опит, но там Русия пък не е много навита, а по-скоро Русия иска да минава през нас, пак заради отношенията ни. В крайна сметка газът идва от Русия и Южен поток ще го има и ще е през България. Какво се говори, няма значка. Реално работата по Южен поток не е спирала и хората, които работят по него са още във Варна и Бургас и работят.

И да - Русия почти ни прави подаръци, но "независимите" ни медии, така ги изопачават нещата, сякаш не е така.

А дали съм влезнАл в канала, ми е през тръбата... :grin:  Да не отварям темата и за АЕЦ Белене...

Най-хубавото от всичко е, че Русия и Турция са в лоши отношения, та може и все пак за нас да се случат нещата...

 

А по отношение на големите компании, те са само тук, за да печелят от евтината работна ръка на българите. Данъците, които плащат са нищожни, в сравнение с това, което може да се реализира като печалба от наши компании и заводи, които изнасяха и произвеждаха предимно за... да го наречем Съветските републики... Интересно защо нашите консервни заводи затвориха врати, след като си затръшнахме вратите към руските пазари навремето. Що тея заводи не продължиха да работят и да изнасят за запада, а от там ни заливат с помии?

Южен поток бе спрян от ЕС, доста преди Путин да реши да го спира също. Проблема на ЕС е, че искат тръбата да е достъпна и за други доставчици на газ, а не само за Русия. Имат си правила хората, затова и спряха проекта, и това е съвсем нормално. Ще дам друг пример. AT&T реши да си купи DirectTV, но преди да се реализира сделката почакаха докато регулаторите я разрешат.. 

Всичките писанки след спирането (миналата година края на пролетта някъде беше) са само спам и блабла, с цел натиск в/у ЕС.  Ние и да разрешим тръбата, и да я построим, и сърбите да я построят, няма кой да купува газ докато регулаторите не кажат ОК, та на нас не ние за никакъв в този случай. 

 

Проблема с голяма част от производствата ни е, че първо произведеното от тях се е продавало на подсигурен пазар. Няма конкуренция, никой не мисли за цени, всичко се купува защото е по поръчка на големият брат. Съответно не сме били най-конкурентните на пазара след падането на СССР. Второ и много важно, били са разграбени, не от кой да е, а от нас, българите. Разпродадени на никакви цени, на наши хора от партията. Какво производство да остане след това? Все пак има някои запазени неща, КЦМ е един от примерите. 

 

 

 

А по отношение на големите компании, те са само тук, за да печелят от евтината работна ръка на българите. Данъците, които плащат са нищожни,

HP София има около 4000 човечета, да сложим средна заплата от 1500  лева чисто, че това са 6 милиона лева всеки месец които влизат в България, без да смятаме всичките данъци отгоре.

В моите очи това не е лошо за нас.

От друга страна, има ли компания които да не иска да прави пари? Стига сте гледали в пъничката на по-големият. БГ работодателите също правят пари, не плащат заплати за чест и слава.

 

 

 

Мога да ти покажа доста хора, които сега работят на две места, сумарно по 16-18ч. на ден, при това със съотвения ценз за това, на които работодателите им се подиграват и вадят по 700лв. месечно... Тоест бъхтили са се за образование, бъхтят всеки ден и пак няма... Що така? Щото я няма държавата, не от мързел...

А какво работят ? Защото по 500-600 лева прави жената на производствената линия в някоя от фирмичките покрай пожарната в Тракия. Завършващ училище поработих там за 3 месеца, запоявах за 350 лева на месец, първата ми работа. Като околните си правеха около 500 чисти които и аз щях да взема ако се бях задържал, това през 2006-та. Телефонистка в Близуу 2010-та правеше по около 600 на месец. Та  какъв ще да е този ценз, и работа и колко се работи де, че правят по 700 на месец ? :)

Джуниър програмист просто завършил 2-3 месечен курс по пхп, прави 1000-1500 чисти ... Та интересно ми е :)))

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Инженери, семейство, мъжът работи в един от операторите като съпорт на техниците, тоест техникът отива на адрес, където има проблем и звъни на въпросния инженер, ако повредената не е чисто механична. За тази работа, от 9 до 17ч., великата компания е решила да го възнаграждава с 500лв. Втората му работа пак е в тази сфера, където получава 300лв. за 6 часов работен ден. Човекът на 51 години и се сещаш как ще си намери друга, по-добре платена работа. Жената му, работи от години в първата компания, пак е инженер, завършила ТУ, в друг отдел - 550лв.

 

Юрисконсулт в едно от районните кметства на Пловдив - висше образование, заплата 500лв...

Link to comment
Share on other sites

И? Какво значение има каква кола карам, какъв ми е телефона и компютъра, с икономическите интереси на България и стандарта на живот на българина, който от 25 години "бележи растеж"?

Нещо искаш да кажеш, ама...

Ами... аз лично живея много по-добре, отколкото е могъл и да си мечтае да живее баща ми на моята възраст. Това е сигурно заради факта, че когато бяхме най-гъсти с "братушките" всичко е било много добре уредено и са текли реки от мед и масло.

 

Мога да ти покажа доста хора, които сега работят на две места, сумарно по 16-18ч. на ден, при това със съотвения ценз за това, на които работодателите им се подиграват и вадят по 700лв. месечно...

При нормални обстоятелства работя по около 8-9 часа. Когато са повече ми се плаща. Ако вземем под внимание бонусите - изкарвам мааалко повече от твоите приятели. Никой друг не е виновен на твоите хора освен те самите. Всеки заслужава съдбата си. И аз съм работил за по 120 лева и съм изкарвал месеци наред с хляб и маргарин. Само че не съм държал друг отговорен за неуспехите си. И вместо оправдания съм търсел решения. И о, чудо - провървя ми! Сигурно е само късмет...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

И? Така живееш ти, така живея аз, така живеят и други, но колко сме на фона на другите? Замислял ли си се? Оглеждал ли си се?

 

Или пердашиш и ти по логиката:"Щом аз съм го постигнал, значи другите ги мързи..."?! Ми не е така, да ти кажа, никак не си прав, ама никак! Не винаги е до мързел!

 

Я си пусни, ей така, за проба CV за работа, като пишеш възраст над 45г., като си пишеш каквито искаш дипломи и предишен опит. Да видим от 10 пратени, на колко ще ти звъннат, ако щеш за интервю...

 

И някак темата тръгна в съвсем друга посока... Аз ли я отклоних, всички ли?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Инженери, семейство, мъжът работи в един от операторите като съпорт на техниците, тоест техникът отива на адрес, където има проблем и звъни на въпросния инженер, ако повредената не е чисто механична. За тази работа, от 9 до 17ч., великата компания е решила да го възнаграждава с 500лв. Втората му работа пак е в тази сфера, където получава 300лв. за 6 часов работен ден. Човекът на 51 години и се сещаш как ще си намери друга, по-добре платена работа. Жената му, работи от години в първата компания, пак е инженер, завършила ТУ, в друг отдел - 550лв.

 

Юрисконсулт в едно от районните кметства на Пловдив - висше образование, заплата 500лв...

Ами толкова, все пак сис админ ама от истинските които менажират реална и голяма IT инфраструктура взима към 1000-1500 в Пловдив. Колко да взима този който се пада една идея над телефонистката която вдига телефона? 

Юрист който стои на такава заплата? Веднага започвам да се питам колко всъщност знае. Наличието на диплома не означава, че човека има знания. А, че е взел едни изпити с поне 3-ка. Повечето работодатели все пак плащат за знания. Аз нямам инженерна диплома, но позицията ми е на senior engineer. 

Ще цитирам мнение на човек наемащ студенти и завършили от ИТ специалностите на ТУ и ПУ - не стават, не знаят нищо! Ако не се лъжа, Гадо се оплакваше пък от инжове и ел техници които нищо не знаят. Нищо против твоите познати, просто показвам, че наличието на диплома не е аргумент за нищо. 

Личното ми мнение е, че който знае и може и желае де, успява да се реализира. И винаги трябва да се поглежда колко взимат знаещите, като ориентир за заплатите в съответната сфера.

 

И за да не каже някой, че аз живея еди къде си и за това блабла .. и тук познавам хора които взимат заплати с които си нямам и на идея как се справят. Но обикновенно са и на съответните позиции. Та не съм изненадан. 

Link to comment
Share on other sites

Каквото поискаме от Русия, винаги го получаваме, освен ако някой малоумник, не направи грешката да откаже, нещо, което вече е уговорено.

Абсолютно вярно е. Каквото не сме поискали от Северна Азия, това не сме получили. Например поискахме си най-скъпия газ в Европа и веднага си го получихме на секундата, а когато си плащахме като попове някъде през зимата на 2009-та си поискахме също така да ни врътнат кранчето на газа и те веднага се озоваха приятелски на молбата. И много други подобни примери. :lol:

 

Да речем "Южен поток", който така или иначе ще го има, но в момента Боко е наведен пред Америка и говори наляво и надясно, че няма да го има.

Момко, ти в каква паралелна действителност се намираш? Боко е НАЙ-БЕЗРЕЗЕРВНИЯ радетел за Южен пАток. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да, от 2 седмици...

Преди това друго говореше...

Той казва това, което му се нареди от Вашингтон. Нищо, че през 2 часа е на различно мнение...

 

Заеби, няма сми...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...