Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Проблемът не е в двойното гражданство. С него никога не е имало проблеми (в близкото минало имахме бая такива политици и министри). Проблем става то, когато се замесиш в разбутването на нечия седянка. И когато в тази седянка има един... корпулентен, преуспял млад бизнесмен, който по някаква случаЕноС е и крупен собственик на медии. Които медии изведнъж да се присетят за гражданства, прическата на жената, каква марка тампони ползва тя. Пък той какво е изхвърлил сутринта с боклука, докато жена му е била едикъдеси....

И изобщо блага работа и демократична идилия, щото нали... Словото трябва да има свобода (ама само когато му е позволено свише да приказва).

Както обаче човекът каза - Началото е сложено и няма как нещата да се върнат назад.

 

На мен друго ми е интересно в последните дни.

Как така изведнъж ЕК се заинтересува за екстериториалността на закона Магнитски и що аджеба, Корпулентният (и от кумова срама - Черепа) са санкционирани и от държавата по този закон? И къде беше същата тази Европа и ги не питаше тези работи, докато немски, датски и прочее компании ядяха бахура покрай строителството на Северен поток? Начи, някак докато се правят нефелни опити да се подаде сламка на Натовския мъпет Украйна (дето въпреки, че е тръгнал да се дави в собствените си лайна, не спира да сере в паничката, от която пие), може. Приема се. И дори е крайно правилно и наложително. Въпреки, че осигурява допълнителна диверсификация на доставките. А Русия както и на последния селяк е известно, е държава донор на суровини (който не разсъждава единствено с помощта на американските си медии, ще знае какво означава това). Но, когато става въпрос за шефчето на Чекмедже башията, Да се свети името му в небесата (на чекмедже башията). Изведнъж се започва с въпросите - Ама на какво основание? Що така бе, Миме? Ама тва ние в европата го нямаме. И прочее и прочее и прочее... (сигур, щот администрацията на онзи алцхаймер не е спуснала съответната директива за полит-коректно държане по отношение на нашенските пишман мафиоти).

Абе....#@*-+ба майката, само на мен ли ми се струва, че нещото наречено ЕС е една наистина кофти шега, самоповярвало си, че е нещо различно от тяло, изпаднало в мозъчна смърт, но закачено на командно дишане и кръвообръщение?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

Не си само ти. Европа (ЕС) е една кор*а и винаги ще си бъде.... И не е само мъртво тяло, вече е разлагащо се такова.... 


Мите, то е много просто - обречена е тая хава от ден едно ама като в оня виц инглезите прЪви се усетиха и бегАха. Мисля ви го казах вица в Йегера га удушихме по 10 на човек. 
НЕ МОЖЕ, повтарям НЕ МОЖЕ, да туриш чалгарите от селската кръчма, дет слушат Азис и клуба по ядрена физика на една маса и да не стане проблем. НЕ МОЖЕ. Не може едни да работят, други да цуцат. Рано или късно ще скочат срещу яловата комсомолска секретарка, бабоебеца и пиянките в Брюксел. Само тъпани и подлоги като нас с излюзия за емоции и свободно пътуване и 0 познания по математика ще останат да козируват и робуват. Но и туй е ден до пладне. Не може целият север да работи, целият юг да пие и да щрака пръсти. Оксиморон е да се издържат над 6500 нищоправци (отделно е антуража) на сметката на всички. 
И оня виц - да ви ебем и купона, я три пъти свирки правИх, два пъти ма ибаа, ми не ща повече!!!  

Link to comment
Share on other sites

Така де, те чалгарите не са само при нас... Целата Европа е осрана от тях... Иначе ингилизите винаги са си били друга бира, не че и те не са оле-мале, ама нали.... Лошото е, че западния данъкоплатец е удовлетворен от много неща, пък на източния вече му излиза през носа и ушите.... И всички вярват че живеят в много свободни държави....всичко е в матрицата, всичко... Абе ташаци брат, ташаци.... 

Кога ще вземем да се сберем пак някъде? Да ударим по едно.... 

Link to comment
Share on other sites

Сега се зачетох докъде е стигнала политическата ситуация в Б-я и някак си се радвам, че сегашните парламентарно представени партии не успяха да се разберат.

 

А дано за следващите избори да има поне една парламентарно-представена организация, която да има визия та да тръгне обществото в правилната посока :).

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ferante said:

Сега се зачетох докъде е стигнала политическата ситуация в Б-я и някак си се радвам, че сегашните парламентарно представени партии не успяха да се разберат.

 

А дано за следващите избори да има поне една парламентарно-представена организация, която да има визия та да тръгне обществото в правилната посока :).


Няма, не е имало, няма и да има такава. Не знам какво си чел. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ferante said:

Ами настроението/очакването в обществото се променя и съм убеден, че това ще рефлекира в разместване на картите на следващите избори.


Не знам къде виждаш тази промяна, но ще ти кажа отсега какво ще стане - учиндолският чалгар се самоуби по потресаващо дебилистичен начин и може да падне до трети, а джипко бибитков с организираните си орди ще е пак първи. Ето това ще стане, като изборната активност може да стигне и 10% накрая. Трябваше всичките тия излишни избори да бъдат заплатени със субсидиите на партиите (включително за бъдещи периоди ако не стигнат), а не с нашите пари. Е тогава ще видиш светкавична промяна.  

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ferante said:

Ами настроението/очакването в обществото се променя и съм убеден, че това ще рефлекира в разместване на картите на следващите избори.

сега ще видим какво ще стане с пандемията, че от 7ми вкарват мерките. 

Както винаги сме 1ви в класацията по смъртност. И последни по ваксинирано население. Все пак българина знае всичко и ваксините са отрова ! Нищо, че яде дюнери и бургери от аладин и картонени домати на промоция от Кауфланд. А и от онова тебеширеното сирене дето е 4.20 килото. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kotora said:

сега ще видим какво ще стане с пандемията, че от 7ми вкарват мерките. 

Както винаги сме 1ви в класацията по смъртност. И последни по ваксинирано население. Все пак българина знае всичко и ваксините са отрова ! Нищо, че яде дюнери и бургери от аладин и картонени домати на промоция от Кауфланд. А и от онова тебеширеното сирене дето е 4.20 килото. 

 

Не сме на последно място по ваксинираност на населението в световен мащаб обаче. :D 

Последната цифра е процента на изцяло ваксинирани.

 

image.png

 

Ей го къде, Зимбабве са с по-малко, Молдова, Непал, Хондурас!!

Но пък Лаос, Тунис, Самоа и Парагвай са с повече ваксинирани. А, да. Северна Македония също. Не може да си винаги първи. Важни са малките победи.

Link to comment
Share on other sites

Хубава класация :laughing1: Ама по света хората почиват от глад в момента в по-големи бройки ежедневно, отколкото от обсъжданото здравословно състояние...

 

И не, че няма храна. Храна има, при това произведена и платена. И след това изхвърлена.

 

Та ако ще има полезен активизъм, ето и поле за изява :popcorn:

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:


Не знам къде виждаш тази промяна, но ще ти кажа отсега какво ще стане - учиндолският чалгар се самоуби по потресаващо дебилистичен начин и може да падне до трети, а джипко бибитков с организираните си орди ще е пак първи. Ето това ще стане, като изборната активност може да стигне и 10% накрая. Трябваше всичките тия излишни избори да бъдат заплатени със субсидиите на партиите (включително за бъдещи периоди ако не стигнат), а не с нашите пари. Е тогава ще видиш светкавична промяна.  

Дано да не си прав… :/

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, instinct said:

Хубава класация :laughing1: Ама по света хората почиват от глад в момента в по-големи бройки ежедневно, отколкото от обсъжданото здравословно състояние...

 

И не, че няма храна. Храна има, при това произведена и платена. И след това изхвърлена.

 

Та ако ще има полезен активизъм, ето и поле за изява :popcorn:

 

Какво искаш да кажеш? Щом има един световен проблем, да се загърбят всички останали и да се работи само по първия?

Кой е казал, че активизмът по отношение на гладуващите по света, е изчезнал?

Link to comment
Share on other sites

Значи, единият, така наречен 'първи проблем', съществува от десетилетия със същите си мащаби. И за всичкото това време не е решен, въпреки че ресурсите са налице. Има ли смисъл да коментираме за втори и трети проблеми...

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че има смисъл! Докато този "първи проблем" не е решен, множество други са били решавани! Дори "първият" е разрешен или намален на определени места.

Ти как помагаш за разрешаването му, щом си толкова активен по темата?

Link to comment
Share on other sites

Трябва ли да ви пропомням какво е да се разправяш с веган=антиваксър=кемтрейлър=плоскоземец? Всяко едно кухо, тъпо дрЪво има място само и единствено в огъня. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RaptoR said:

Трябва ли да ви пропомням какво е да се разправяш с веган=антиваксър=кемтрейлър=плоскоземец?

Това предполага да е било епична битка.

Като каза плоскоземец гледах едни откъси от филм за "плоската земя" - как правиха опити да докажат, че е плоска и получиха точно обратните резултати и се чешеха по главите какво да кажат :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...