Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

42 minutes ago, instinct said:

Всички лекари са на мнение, че именно ваксинираните са тези, които дават поле за изява на нови варианти. Защото, като ваксинирани, не стига, че пак се заразяват и разпространяват, но и у тях виреят именно само такива варианти на вируса, които са различни от предвидените във ваксината (тоест - вече мутирали, нови щамове виреят у тях).

laughing-crying-laughing-hysterically.gi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

41 minutes ago, instinct said:

 

Всички лекари са на мнение, че именно ваксинираните са тези, които дават поле за изява на нови варианти.

Изобщо, препоръките са да не се стои на едно място с ваксинирани. Не е безопасно именно поради горната причина с новите варианти на вируса у тях.

Ахахахаха. Всички лекари. Кои са тия всички лекари?!?!? 3-ка джийте ли. Аз пък ще ти кажа, че се имам доста досег с лекари, Не по работа. И явно не са лекари, щото не са на мнението на "всички" лекари.

Хората с имунитет не заразяват толкова колкото тези без. Защото тялото рано започва да се бори с вируса и го спира доста по-бързо и не успява да се размножи в големи количества като при хората без имунитет.

Ваксините разпознават специфичния протеин на шип-а на вируса, който е общ за всичките щамове.

 

И явно не се усети какъв автогол си вкара с това:

45 minutes ago, instinct said:

у тях виреят именно само такива варианти на вируса, които са различни от предвидените във ваксината (тоест - вече мутирали, нови щамове виреят у тях).

Току що потвърди, че ваксинираните имат защита поне за старите щамове щом само новите виреят в тях. Значи от ваксините има ползва по ТВОИТЕ думи. А новите се появяват точно от неваксинираните. Защото у ваксинираните, познатите варианти няма как да пекнат и да виреят и следователно да мутират с такава скорост. Но такива като теб(вече съм сигурен, че ти си неимунизиран, неизкарал го) са идеално поле за появата на новите. Значи ти и себеподобните ти сте виновни за новите вируси и удължаването на проблема, което рефлектира върху всички. И ще продължи да е проблем заради такива като теб.

 

Link to comment
Share on other sites

 

24 minutes ago, ARPAnet said:

На въпроса отговаряш с въпрос ли ? :))

Хайде де, интересно ми е до къде стига увереността ти ;)

 

 

Ти нямаш въпрос :laughing1: - ти си задаваш отговор.

 

Все едно да ме питаш тия, които са извършили престъпление, да ги превъзпитаваме ли с време в затвора, или направо да ги убиваме.

 

Сега, аз знам как е по закона на Хан Крум - излъжеш ли - отрязват ти езика. Откраднеш ли - отрязват ти ръката.

 

Също така при самураите в Япония има само едно просто наказание - смърт за престъпника (плюс, често смърт и за цялото му семейство). В затвор вкарват евентуално, и само временно - преди да изпълнят окончателната присъда.

 

Та - общо взето виждам, че към горните неща те влече. Но според мен обществото не е узряло за толкова крайни и окончателни методи, ти как мислиш?

 

И пак да си задам десетте хиляди въпроса, които естетсвено са с предимство, защото касаят неща, които правим от стотици години, и си имаме установена практика как се постъпва.

 

Та - ще лекуваме ли цирозата на пиещите, или да си умират - сами са си виновни.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, instinct said:

Ми тия, които пият и ги хваща цироза, трябва ли да ги лекуваме?

Кажи ми колко на пияндета и болни от цироза състоянието им се прехвърля върху околните и ги разболява и тях от цироза?

Сравняваш ябълки с круши. Тук е като с цигарите. Когато някой пие, вреди само на себе си. Като пуши, трови и тия около него щат не щат. Сега замени пушенето с кашляне на корона вируси около теб. Съзнателното отказване да направиш нещо, с което бездействие вредиш на хората и има висок % шанс да утрепеш някой, е доста по-различно от това съзнателно да вредиш само и единствено на себе си.

Ако това не го сващаш, лошо

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

И явно не се усети какъв автогол си вкара с това:

Току що потвърди, че ваксинираните имат защита поне за старите щамове щом само новите виреят в тях.

 

Ако вярваш на една част от лекарите, така излиза имат защита (според думите им :laughing1:).

 

Вече след няколко години, като се натрупа статистика, като пресеят комплексно данните, ще разберем наистина какво е положението.

 

Малко е трудно да се каже, защото ваксинирани умираха и когато все още нямаше нови щамове разпространени, така че не бързай да се радваш.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, instinct said:

2 minutes ago, instinct said:
Та - ще лекуваме ли цирозата на пиещите, или да си умират - сами са си виновни.

Отказват им се трансплантации на черен дроб например
https://www.24chasa.bg/Article/704863
ето ти го от доктор казано.
Нещо да кажеш?

Ето ти го извадено, че многото текст може да те затрудни.

Quote

От какво значение е диагнозата, когато се решава дали даден пациент ще получи орган?

- Има значение най-вече за чернодробните трансплантации - ако пациентът е стигнал до цироза поради алкохолизъм. Вземаме го предвид, когато правим обсъждания.

Имали сме такъв случай тази година. Двама идентични пациенти на една възраст. И двамата имаха цироза - единият с автоимунен хепатит, а другият - от алкохол.

Предпочетохме първия,

 

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mIRCata said:

Съзнателното отказване да направиш нещо, с което бездействие вредиш на хората и има висок % шанс да утрепеш някой, е доста по-различно от това съзнателно да вредиш само и единствено на себе си.

Ако това не го сващаш, лошо

 

Демек - всички пияни зад волана на колат - съзнателно действат, значи попадат в твойта категория, дето заслужават веднага най-крутите мерки (никаква книжка завинаги, и никакво лечение за тях при инциденти).

 

Всички, които запрашават въздуха по какъвто и да било начин (а от мръсен въздух умират най-много хора по света) - също съзнателно действат. Примерно по строежите не мият гумите на камионите.

 

Какво правиш, а?

 

Като си казал хоп, хайде скочи, и издай там присъди във всички тези случаи, които сумарно са много по-сериозни като количество засегнати от тях по земята.

Link to comment
Share on other sites

Ако осъзнава какво прави, не е пиян. Или и това не знаеш какво е и как точно действа алкохола?

Като се запраши въздуха, и аз се надишам, после не се разболяват още хора екпоненциално с мръсен въздух.Само аз. Но толкова си можеш, толкова и разбираш.

До тук разбрахме, че за теб васкините действат, щото старите щамове не виреят във ваксинирани, но няма да се ваксинираш съзнателно, не разбираш от медицина, не може да анализираш информация и съзнателно желаеш да убиваш хора когато се разболееш, а е можело да го избегнеш.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mIRCata said:

Отказват им се трансплантации на черен дроб например
https://www.24chasa.bg/Article/704863
ето ти го от доктор казано.
Нещо да кажеш?

Ето ти го извадено, че многото текст може да те затрудни.

 

Не ме затруднява хич - явно си го лекуват с традиционните методи в болницата. И само тая скъпа процедура ще чака докато/ако му дойде ред. Ако имаше възможност - щяха да му я направят - докторът си го казва.

 

Така че сам виждаш отговора си, той е ясен.

 

 

 

12 hours ago, mIRCata said:

Като се запраши въздуха, и аз се надишам, после не се разболяват още хора екпоненциално с мръсен въздух.Само аз.

 

Само ти дишаш, да :laughing1::bowdown:

 

Дишат всички, не си само ти!

 

Айде кажи ми присъдата за тоя, дето запрашава съзнателно въздуха на град с 300 000 души. Айде, като си казал хоп, скачай сега.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, instinct said:

 

Вече след няколко години, като се натрупа статистика, като пресеят комплексно данните, ще разберем наистина какво е положението.

Ъхъ, а дотогава запрятай ръкави и бутилирай млякото във фризера, че да не изтървеш далаверата с новия биткоин. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Godfather said:

Ъхъ, а дотогава запрятай ръкави и бутилирай млякото във фризера, че да не изтървеш далаверата с новия биткоин. :lol::rofl:

 

Не е много ясно това за млякото и биткойна, но времето си е необходимо. Просто такива са стандартите в медицината за тестване и за събиране на статистически данни, особено когато се касае за нещо, което засяга множество хора.

 

Както казват в армията - тия правила са писани с кръв, затова се спазват безпрекословно.

 

А бързата кучка - слепи ги ражда.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, instinct said:

Че си предписваш и сам лекарствата, вече :laughing1:

Като ти четем глупостите разбираме защо сме на първо място по смъртност в целия ЕС и на последно място по ваксинации...

Link to comment
Share on other sites

Ти ако очакваш като най-бедната държава да сме с най-добри показатели по здравеопазване и дълъг живот, значи именно ти мислиш пълни глупости.

 

Ама така е, фейсбука не прощава.

 

Ти ми дай условията на живот в Монако, па ме чакай да умра :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, instinct said:

 

 

Ти нямаш въпрос :laughing1: - ти си задаваш отговор.

 

Все едно да ме питаш тия, които са извършили престъпление, да ги превъзпитаваме ли с време в затвора, или направо да ги убиваме.

 

Сега, аз знам как е по закона на Хан Крум - излъжеш ли - отрязват ти езика. Откраднеш ли - отрязват ти ръката.

 

Също така при самураите в Япония има само едно просто наказание - смърт за престъпника (плюс, често смърт и за цялото му семейство). В затвор вкарват евентуално, и само временно - преди да изпълнят окончателната присъда.

 

Та - общо взето виждам, че към горните неща те влече. Но според мен обществото не е узряло за толкова крайни и окончателни методи, ти как мислиш?

 

И пак да си задам десетте хиляди въпроса, които естетсвено са с предимство, защото касаят неща, които правим от стотици години, и си имаме установена практика как се постъпва.

 

Та - ще лекуваме ли цирозата на пиещите, или да си умират - сами са си виновни.

Такова въртене, но иначе уверено обясняваме как всичко ще е наред без ваксина, че и най-безопасно било да сме сред не ваксинирани. Но обществото ако може да ти пази гърба, че иначе е страшно. И в същото време демонстрираш абсолютна незаинтересованост към опазването на това същото общество.

И не, няма как да се криеш зад други проблеми. :) 

2 minutes ago, instinct said:

Ти ако очакваш като най-бедната държава да сме с най-добри показатели по здравеопазване и дълъг живот, значи именно ти мислиш пълни глупости.

 

Ама така е, фейсбука не прощава.

 

Ти ми дай условията на живот в Монако, па ме чакай да умра :laughing1:

Не беше ли ти този който обясняваше тук, как в БГ имаме толкова здравословен начин на живот, слънце, чесън
Или това беше близнак ти "biodesign"? :) 

Link to comment
Share on other sites

Ми след като ваксинираните са също и преносители, че и на нови щамове, какво искаш? Залагаме на естетсвения имунитет и това е. Точно както при грипа.

 

Който боледува често от грип и го е страх, че е слаб - да се ваксинира.

 

А който има силен естествен имунитет, ще кара леко.

 

Разпространението е едно и също поради фактът от първото изречение. И това се видя, защото всички държави с големи проценти отново ги друсат същите вълни.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Пичове, завиждам ви се на наличието на свободно време! Т'ва е все едно да спорите с BASH скрипт...
________________________________
* За некопченатискачите - т'ва е много недодялан "език" за писане на простовати скриптове. Или иначе казано недодялани програми.

Link to comment
Share on other sites

Еми така е. Дали ще четеш новините или форума е все едно.

 

Във форума всеки си пише своето, и си защитава мнението.

 

И по новините повтарят едно и също според това в коя телевизия кой им е спонсора.

 

ВСИЧКИ СА МИСИРИ! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, instinct said:

Ми след като ваксинираните са също и преносители, че и на нови щамове, какво искаш? Залагаме на естетсвения имунитет и това е. Точно както при грипа.

 

Който боледува често от грип и го е страх, че е слаб - да се ваксинира.

 

А който има силен естествен имунитет, ще кара леко.

 

Разпространението е едно и също поради фактът от първото изречение. И това се видя, защото всички държави с големи проценти отново ги друсат същите вълни.

Аз тук факти не виждам :)

И как изглежда сравнението м/у хоспитализираните без ваксина и напълно ваксинираните? Дали едните не са в пъти повече от другите ? А при смъртните случаи как изглежда картинката  ? ;) 

Ти продължаваш да приказваш за имунитет, та да попитам - Ти как си измери имунитета ? :laughing1: И сигурен ли си, че нямаш някое скрито заболяване ?  :) 

Link to comment
Share on other sites

Я виж, примерно, колко моториста летят по улиците - иди им кажи веднага да си продават моторите и да тръгват пеш, щото ти не можеш да караш като тях, и като ги гледаш, те хваща страх :laughing1:.

 

Нали ти си в кола (и колана си сложил даже) и не може да паднеш?

 

Като те е страх от мъжки спортове, като нямаш силно тяло и дух - пази се, твоя си работа.

 

Осигурена ти е на теб защитата.Това те дали ще карат или не, по никакъв начин не те засяга.

 

(И малко отклонение - на държавата и трябват силни мъже, калени в изпитания, и дори те да поемат рискове в тези изпитания, тя им плаща лечението (както впрочем плаща и за всички алкохолици, пушачи, екстремни спортисти, неуспели самоубийци, престъпници и други, които според докторите сами са си довели проблемите). Защото на такива - на силните мъже - тя разчита да я защитават, а не на женчовци и слабаци, които ги е страх да вървят из гората).

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Недей да носиш от 10 кладенеца вода, ми дай факти, цифри, че ваксините не са ок?

Имам една братовчедка, като тебе против ваксините. Та тя горката само вади разни числа, гръмки заглавия от вестниците, но е скарана с математиката и реално като ѝ докажа, че с нейните данни подкрепят това, че ваксините действат ми се цупи.

Ти тука сам си написа, че ваксините действат, обаче продължаваш с мозъчните пръдни и не даваш факти в подкрепа на думите ти. Т.е не си нищо повече от въздух под налягане, само празни приказки -> лаладжия. Факти, числа, от официални статистики. Или и те сега ще излязат корумпирани на всякъде по света и конспиративно крият данни?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Такова въртене, но иначе уверено обясняваме как всичко ще е наред без ваксина, че и най-безопасно било да сме сред не ваксинирани. Но обществото ако може да ти пази гърба, че иначе е страшно. И в същото време демонстрираш абсолютна незаинтересованост към опазването на това същото общество.

И не, няма как да се криеш зад други проблеми. :) 

Не беше ли ти този който обясняваше тук, как в БГ имаме толкова здравословен начин на живот, слънце, чесън
Или това беше близнак ти "biodesign"? :) 

Пъпеш.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, instinct said:

Ти ако очакваш...

Аз лично нищо от никой не очаквам.Разгледай внимателно  тая графика ама с осмисляне и пак си помисли:

FB_IMG_1630577773801.jpg

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Just now, HEMO said:

Аз лично нищо от никой не очаквам.Разгледай внимателно  тая графика ама с осмисляне и пак си помисли:[url=https://ibb.co/hM1SCWB][img]https://i.ibb.co/hM1SCWB/FB-IMG-1630577773801.jpg[/img][/url]

 

Аз мисля, че напълно в реда на нещата са работите и мястото ни. Точно така си беше и преди 10 години.

 

Ти какво очакваш - имаме най-голямото процент население от определени малцинства, имаме най-малко пари в ЕС - и да сме първи по дълголетие и здраве?

 

Ми няма как да стане.

 

Бъди реалист.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...