Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пиринското е страхотна бира. От началото на годината сигурно съм минал 100 литра.

 

Мани, мани, че вчера си купих литрова халба покрай на Галицин закачките и сега върви като чешма...  :laughing:

 

==============

 

А познавачите поне знаят що е то вайс бирата. И ако ще се кефят - WEIHENSTEPHAN е истината. За съжаление обаче у нас е само в стъклария. Когато отпих от този еликсир в наливен вид в Амстердам изпитах такава невероятна наслада, че бях готов да хукна към Баварско да здрависам всички монаси от абатството, което между другото е и най-старата работеща пивоварна в света. .  

Link to comment
Share on other sites

Мани, мани, че вчера си купих литрова халба покрай на Галицин закачките и сега върви като чешма...  :laughing:

 

==============

Ти може и да успя да ми изплагиатстваш халбата, ама държа коз в ръкава ;) Вчера ми пристигнаха две бираджийски фанелки, за които можеш само да ми завиждаш горко!

T-Shirt--lustig--witzig--funshirt--gesch

10948-10948-DSC-0579.jpg

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Алкохолиците, вземете хванете дядката, запушете му устата с една еднолитрова халба уиски примерно, да спре да се пеняви с тия данъци, че успя да оцапа и моя монитор с пръски...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Алкохолиците, вземете хванете дядката, запушете му устата с една еднолитрова халба уиски примерно, да спре да се пеняви с тия данъци, че успя да оцапа и моя монитор с пръски...

 

Абе всяка година около това време ставам изключително нервен особено на тема данъци. Не си ли забелязал?

 

То и ти да платиш за няма и 6 месеца над 50,000лв данъци и ти така ще ревеш, няма ли?

Link to comment
Share on other sites

Мидекс, понеже са много разбирачи тука за бирата и никой от тях не ти обясни, та да взема да ти обясня.Столично Weiss е нефилтрирана пшенична бира."Другата" светла бира няма пшеница.Та, от там идва основната разлика.

Link to comment
Share on other sites

Не позна съвсем. Основното при тази бира е, че не е филтрирана. 

Човек пиещ Пиринско да изнася лекции на тема бира... WTF!!!

Link to comment
Share on other sites

Не позна съвсем. Основното при тази бира е, че не е филтрирана. 

Видене, замълчи моля те....

Link to comment
Share on other sites

Човек пиещ Пиринско да изнася лекции на тема бира... WTF!!!

Всеки с вкуса си.

За седмица в Германия успях да опитам бири от 20 цента  до най-скъпата в магазина 1 евро. Доста разнообразни вкусове и под 4.9% не пих, обикновенно бяха по 5.4% 5.6%, но като нашите горчивини не намерих.

 

Преди да замина пиех Ариана, Шуменско, Астика, Каменица, Бургаско, Загорка, рядко Пиринско не съм от предирчивите. За жалост сега ги изредих всички и наистина Пиринското е една идея по-близко до тези, които съм пил. И пак опираме до вкуса.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се че е така - не обръщай внимание на евтини провокации от хора дето си нямат понятие  :grin:

 

Ето например аз обиколих кръчмите на Кеймбридж и така и ни една английска пикня не ми хареса, дип че достигаха по 4 паунда халбата. Но си ги пият там и им се радват. Добре че намерихме кръчма със собственици унгарци, та пихме свясна бира накрая...  

Link to comment
Share on other sites

Пламене можеш да пробваш и Leffe. Ако и тя не ти хареса, сменяй алкохола :) Малко експериментирам последно време. StaroBrno също важи и кена и джама. Амстела ми е евридейката. Кен, шише или ПВЦ. 

Link to comment
Share on other sites

Пламене можеш да пробваш и Leffe. Ако и тя не ти хареса, сменяй алкохола :) Малко експериментирам последно време. StaroBrno също важи и кена и джама. Амстела ми е евридейката. Кен, шише или ПВЦ. 

 

По принцип обичам да пробвам нови неща, но от друга страна когато нещо вече ми е харесало, предпочитам да не пробвам безконечно, а да си остана с него. Вкусът ми към бира е напълно стандартен и клони примерно към Амстела, за да ме разбереш какво имам предвид, но нямам нищо против да случа и на някоя по-блага от Амстела. Преди 2-3 години бях случил на една немска, с която бях напълнил багажника на колата преди да замина за няколко месеца лятото на вилата. Няма да казвам каква беше, за да не отварям нови полемики в темата, но щом и жена ми даже я хареса (която по принцип не обича бира), значи просто това е била "нашата бира". За съжаление явно точно тогава я бяха внесли инцидентно в България през Кауфланд и малко след това спряха да я внасят. ;)

Link to comment
Share on other sites

Разбира се че е така - не обръщай внимание на евтини провокации от хора дето си нямат понятие :grin:

 

Ето например аз обиколих кръчмите на Кеймбридж и така и ни една английска пикня не ми хареса, дип че достигаха по 4 паунда халбата. Но си ги пият там и им се радват. Добре че намерихме кръчма със собственици унгарци, та пихме свясна бира накрая...

Почна ли да усещам аналгина или карамела в една бира - директно отива за напукани пети. Ако ще да има милиони години традиция ;)
Link to comment
Share on other sites

В Пиринското има царевица, както и в много други.Аз бира с царевица не искам да пия.

Аз също пиех доста Пиринско преди, но като започнаха да го правят с тая царевица и го приключих.Сега, като не ми се дават пари за по-скъпа бира си купувам Бургаско стъкло.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

В Пиринското има царевица, както и в много други.Аз бира с царевица не искам да пия.

Аз също пиех доста Пиринско преди, но като започнаха да го правят с тая царевица и го приключих.Сега, като не ми се дават пари за по-скъпа бира си купувам Бургаско стъкло.

 

Край с шуменското, последна бутилка пия след като прочетох етикета. Верно е с царевица, ще търся сега друго, нормално...

Link to comment
Share on other sites

Защо? По-точно ако може - все пак за бира говорим. 

 

Защото отново плещиш глупости. Тоест, ти рядко се и спираш, ама все пак прави впечатление :))

Пламене можеш да пробваш и Leffe. Ако и тя не ти хареса, сменяй алкохола :) Малко експериментирам последно време. StaroBrno също важи и кена и джама. Амстела ми е евридейката. Кен, шише или ПВЦ. 

Аз лично от наливното Старобърно в България по- арна биричка не съм пил. Ама то аз и по принцип си падам по кехлибарените бири, та...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...