Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Защото отново плещиш глупости. Тоест, ти рядко се и спираш, ама все пак прави впечатление :))

Аз лично от наливното Старобърно в България по- арна биричка не съм пил. Ама то аз и по принцип си падам по кехлибарените бири, та...

 

Не плещя никакви глупости - плещи ти нещо насреща белким се образоваме.

 

А Старобърно съм поръчвал с кегове, мисир, но минаха 80 лева и просто не мога да си го позволя, нито да се боря сам с кеговете вече, ако и да са Туборг или Шуменско. 

 

===============

 

Ако има все още хора незнаещи - де що излиза Шуменско и Пиринско са с с цар'ца - така правят цената и са тузове на пазара. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Точно преди седмица си заредих една касичка Старопрамен. Месец преди това взех Старо Брно - много добра. Последно пих случайно Стела, като не знам дали са я оправили или много ми се е пиела бира, но преди години, когато последно пих Стела, ми се видя зверски разредена.

Link to comment
Share on other sites

Честно ти казвам, брат, когато за пръв път куснах прясно Старобрно - подмокрена жена да имаше до мене щях да я изтикам настрана докато не си изпия халбата... Страхотно нещо.

 

Старопрамен лично на мен ми нагарча = кик и бан.

Link to comment
Share on other sites

Аз си унищожавам запасите от ракия... Ама много целенасочено. И не, не се алкохолизирам, просто къртя яко и само ракия. Отваря ми чакрите :D

Link to comment
Share on other sites

Аз лично от наливното Старобърно в България по- арна биричка не съм пил. Ама то аз и по принцип си падам по кехлибарените бири, та...

Не само в България :) Дори в родната и Чехия е една от най-добрите бири. А там ги чаткат малко повече от нас бирите :) Наливната ми е любима , но на малко места се предлага. Което е жалко. Мисля че на Рахата зареждаме наливно Бърно. Може и да греша ама може и да питам кои заведения я предлагат.

 

Масовата чешка бира "Велкопоповицки Козел" я бяха пуснали тук там и ако е внос, а не родно производство, ще да е добра. В Чехия поне беше супер. 

 

Старопрамена не ме кефи. Бъдвайзера даже няма да го пишем бира , щото е тотална пикоч. Мисля да пробвам Ердингер тия дни пък да видим :) Като цяло насоката ми е към чешки и белгийски бири. Такъв ми е вкуса явно чешко-белгийски :)

Link to comment
Share on other sites

Точно това е бирата. Има 4 вида столично. Bock,Pale BockWeissAmber. Мене първата ме кефи най-много,тая дето си пробвал. Пробвай другите имат разлика и съм сигурен че някоя от тях ще ти хареса. Все пак си опира и до вкус тая работа :) 

 

Значи досега съм пробвал Bock и Weiss. Днес си взех да опитам Амбъра, но за всеки случай ако пак има някаква специфична жилка, дето много не ми понася, си имам подръка един Бекс и една друга немска, дето им знам вкуса и си ми харесват. След малко ще дам отзиви за амбъра...само да си взема чипсчето и пепелника - все пак на една гола бира няма да стоя де. :)

 

Едит: Ето го и отзива - става за пиене, но нещо леко ми киселее...явно както Весо казва, просто вкусът ми не е за Столично, на всяка й намирам по нещо. ;) Предполагам, че Pale Bock е подобен на Bock, тъй че не смятам да пробвам и него...

stol.jpg

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

 

По принцип съм върл фен на Weiss бирата. Любимият ми вид. От тях пък най - любима ми е Paulaner. Доста различни видове Weiss съм пил, но като Paulaner няма втора. Горещо ти я препоръчвам. В бутилка обаче. Трябва и да си я сипеш по специален начин. Хора които пият Пиринско няма как да ти го обяснят. Всъщност май никой не ти обясни как да налееш утайката. Ето ти едно видео по темата:

 

 

И вземи пробвай Paulaner-а ;).

Link to comment
Share on other sites

Коронаааааа е бирата. :)

Короната не е бира, но иначе е доста приятна напитка. Лично аз не я слагам в списъка с бирите. Иначе и на мен ми харесва и си я пия от време на време.
Link to comment
Share on other sites

По принцип съм върл фен на Weiss бирата. Любимият ми вид. От тях пък най - любима ми е Paulaner. Доста различни видове Weiss съм пил, но като Paulaner няма втора. Горещо ти я препоръчвам. В бутилка обаче. Трябва и да си я сипеш по специален начин. Хора които пият Пиринско няма как да ти го обяснят. Всъщност май никой не ти обясни как да налееш утайката. Ето ти едно видео по темата:

 

 

И вземи пробвай Paulaner-а ;).

От Пауланер вайс бирите, лично на мен ми понася само Октоберфест-та. Инак другите ми докарват леко на повърнато. Но то си опира и до вкус, де....

Link to comment
Share on other sites

Октоберфеста не е вайс, ако не се лъжа. Даже съм на 99% сигурен.

 

Иначе тази е която е най - любимата от всички бири:

 

2816739384564b28b26ce368e4e27c7c.jpg

 

 

Други които много ми харесват са тъмният Козел и пак тъмната на Bernard:

 

d553ec81bf14caa5959dd0616242e399.jpg

 

Тази също е много добра:

 

8351245097_c65efed56f_z.jpg

 

 

Изобщо с немска и чешка бира си е направо невъзможно да сгреши човек. Изключвам разбира се някои таланти от форума...

Link to comment
Share on other sites

Октоберфеста не е вайс, ако не се лъжа. Даже съм на 99% сигурен.

Има и вайс ;)

А ако искаш, може и да поспорим.

Link to comment
Share on other sites

Короната не е бира, но иначе е доста приятна напитка. Лично аз не я слагам в списъка с бирите. Иначе и на мен ми харесва и си я пия от време на време.

това пред полицая не минава. Лятото не близвам никаква друга бира. Пил съм японски, ямайски, корейски, италиански, белгийски, немски...много съм пил. По-добро през Короната в 90 градуса жега - няма. С два лайма хубаво завъртяна, че да избълбука през лаймовете.

 

Пил съм още 4 други Мексикански бири. Модело е като Корона, но я тачат повече, Дос Екис няма да близна защото ми е карамелена, другите не помня как се казваха.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

По-добро през Короната в 90 градуса жега - няма.

Има и още как, ама си още аматьорче. :) Напитката в непоносимите жеги е замразено-блендирана маргарита, с истинска текила от синьо агаве, без грам захар и с много лайм!  :beerchug

 

7442.jpg

 

 

ПП. Ванка, тази "Хакер"-а я има и при нас!

Link to comment
Share on other sites

Абе, ако трябва да си го кажем правичката, най-доброто питие за горещ ден си е обикновената водица. И то хладка, не студена. Има ли грам захар(естествената плодова захар е изключение) или алкохол е противопоказно и дори дехидратиращо.

Ама сите тука сте мъже и нема да си го признаете...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...