Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пламене - то до вчера не знаеше какво е вайс бира - защо изобщо се обаждаш за бира?!? Да прескочим това - пиеш една бира на седмица...

 

Гле'й се'а...прав си, че нищо не разбирам от бира, ама в случая що слагаш пиринското там - за него не ми е необходимо да разбирам от каквото и да е...то просто ти идва първосигнално. :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Галине, ти довчера се наливаше със Шуменско бе! Какво се обаждаш по-точно? 

 

Мда... Всъщност го пиех до по-завчера. Тоест, до момента в който го насраха и ме изгубиха като клиент. Та мисълта ми е, че и сега си правя по 5-6-7 бири, ама вече не е то ;)

Link to comment
Share on other sites

Гле'й се'а...прав си, че нищо не разбирам от бира, ама в случая що слагаш пиринското там - за него не ми е необходимо да разбирам от каквото и да е...то просто ти идва първосигнално. :lol:

 

Ахаааа - тук опираме до персонален вкус както винаги. Само че аз не ти опявам. Както и болшинството от България дето пие Пиринско, нали така?

 

Мда... Всъщност го пиех до по-завчера. Тоест, до момента в който го насраха и ме изгубиха като клиент. Та мисълта ми е, че и сега си правя по 5-6-7 бири, ама вече не е то ;)

 

Мен така през годините последователно ме загубиха Каменица, Загорка и Шуменско... 

 

Както казах - ако можех всеки ден щяда си пия наливно Старибрно, да си лягам с по 2 знойни 18 годишни и да карам Ауди, а не Шкода... Но не ни е дадено да избираме, така че се наместваме.

Link to comment
Share on other sites

Ахаааа - тук опираме до персонален вкус както винаги. Само че аз не ти опявам. Както и болшинството от България дето пие Пиринско, нали така?

 

 

Мен така през годините последователно ме загубиха Каменица, Загорка и Шуменско... 

 

Както казах - ако можех всеки ден щяда си пия наливно Старибрно, да си лягам с по 2 знойни 18 годишни и да карам Ауди, а не Шкода... Но не ни е дадено да избираме, така че се наместваме.

Стига с това болшинство, бе!

Ти обиколи ли България да видиш къде, какво и по колко се пие? Щото аз мога много да ти говоря за личните си наблюдения по Слънчев Бряг и какви са масово предлаганите бири там. Но това ми говорене изобщо няма да е меродавно, което не ме е срам да отчета като факт.

 

П.п. Само информативно... Там пиринско също се продава, ама предимно в забитите до околовръсното и между комплексите магазинчета, надлежно подредено на рафта между Ариана и Славена. Нали, щото дюлгерите и сезонните селтаци да имат кво да си пийкат. Дори и онази повърня Бургаско е по на почит там....

Link to comment
Share on other sites

Ти статистиката не я ли видя?!?!? Не съм я писал аз! Нито Галъп на Райчев! 

 

Аз лично обаче мога да ти кажа, че редовно в петък като ида след 18 часа в МЕТРО и Пиринското е свършило - всичко друго има без Пиринско! Затова ти казах, че статистика не ми трябва.   

Link to comment
Share on other sites

Ти статистиката не я ли видя?!?!?

 

А ти за стъкмистиката на Галин не прочете ли? "По данни на компанията..." - колко простичко е всъщност компанията да даде "данните си" на Nielsen да им спретне едно проучване...

Link to comment
Share on other sites

Едно си баба знае, едно си бае... :laughing:  

 

„Пиринско“ е водещата бира на пазара у нас по обем продажби на дребно за миналата година, показват данни на агенция Нилсен България.

Марката е имала обхват от 16,3% от общия пазар на бира в България за 12-те месеца на 2016 г., посочват от агенцията. С това тя се налага като най-предпочитаното от българите пиво.

Ръстът на „Пиринско“ в този период е 23% в обем и 22% в стойност, сравнено с предходната година (2015).

 

Върти, сучи - това са фактите. 

 

А аз предлагам всеки да си пие каквото му харесва и да не си гледаме в канчетата, пардон - халбите. 

Link to comment
Share on other sites

Свободен си да вЕрваш на всякакви статистики-стъкмистики...както и аз - да се съмнявам във всякакви такива, възложени от този, който има интерес от крайния резултат - демокрация в действие, ако ме разбираш...

Link to comment
Share on other sites

Абе ти се съмнявай във фотосинтезата ако щеш. Като е стъкмистика веднага ми извади насреща нещо - като не е Пиринско и Карлсберг като цяло, кой е? Искам да знам аз. 

Link to comment
Share on other sites

Ти статистиката не я ли видя?!?!? Не съм я писал аз! Нито Галъп на Райчев! 

 

Аз лично обаче мога да ти кажа, че редовно в петък като ида след 18 часа в МЕТРО и Пиринското е свършило - всичко друго има без Пиринско! Затова ти казах, че статистика не ми трябва.   

Ама тя стотинката има и друга страна... Що не предположиш примерно, че ако от другите бири зареждат примерно по два тира седмично, то от това зареждат само по 4-5 палета, щот не се продава добре?

Link to comment
Share on other sites

Тоест тенденцията е ясна, аз лчно нямаше нужда да проверявам дори - знам, че Пиринско е най-продаваната бира на пазара. Оттам нататък следва човек да се замисли - дали цяла сериозно биропиеща България са някакви балъци или просто имаме няколко форумни "разбирачи"...

Спира един голфаджия с голфа си до едно бентли на един светофар. Отваря голфаджията джама свирка, кима на шофьора от бентлито да си отвори прозореца. Отворил го шофьора и голфаджията го пита:

-Абе да те питам, доволен си от тва?

Шофьора погледнал...

- Доволен съм!

- Щото гледам, че нещо не ги карат много.

 

 

 

И тъй като съм пияч, а не лизач на бира (тук са 90% лизачи), съм се ориентирал към по-достъпно решение за себе си.

Т.е. важно е количеството, а не качеството. Мисля, че Водолаза е идеалното място за теб.

Link to comment
Share on other sites

Ама тя стотинката има и друга страна... Що не предположиш примерно, че ако от другите бири зареждат примерно по два тира седмично, то от това зареждат само по 4-5 палета, щот не се продава добре?

 

Щото не е така!

 

Т.е. важно е количеството, а не качеството. Мисля, че Водолаза е идеалното място за теб.

 

За мен количеството е горе долу константа. Всички останали параметри, а той не е един - се съобразяват с него. Вече нямам как да се справям сам с кег бира (от което по-добър вариант е само Йегера) => минавам на ПВЦ => най-доброто ПВЦ е Пиринско => END OF STORY.

 

Нататък балалайствайте на воля, само не ме намесвайте мене.   

Link to comment
Share on other sites

А не е така щото ти го казваш, или....?

 

Като не е така - извади насреща нещо да видим, че не е. Аз показах проучване, което не е мое. 

 

Нямам повече намерение да се разправям.

 

Казах - нека всеки си пие каквото му е на сърце и да зяпа в халбата на другия. 

Link to comment
Share on other sites

Удри, удри по-силно така... Белким се намести. Колкото бира съм изпил дотук, ти още три живота не можеш изпи. И пак няма да знаеш кое, как и защо.

Link to comment
Share on other sites

На мен за пореден път лекарите ми хазаха да не пия алкохол, ама тая тема определено си струва :) Сеира е ненадминат :lol:

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Като не е така - извади насреща нещо да видим, че не е. Аз показах проучване, което не е мое. 

 

Нямам повече намерение да се разправям.

 

Казах - нека всеки си пие каквото му е на сърце и да зяпа в халбата на другия. 

Глей са. Ако ми изкараш точен списък с количествата и марките бири, дето ги зареждат в Метро, тогава ще ти повярвам. Щото тия проучвания  винаги се правят по нечия поръчка.

Link to comment
Share on other sites

Само веднъж досега съм купувал двулитрова ПВЦ - едвам изпих една чаша, а за останалото оставих жена ми да се мъчи...ама аз така съм я свикнал, че едно ПВЦ ли ще й се опре. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Глей са. Ако ми изкараш точен списък с количествата и марките бири, дето ги зареждат в Метро, тогава ще ти повярвам. Щото тия проучвания  винаги се правят по нечия поръчка.

 

Хората са направили каквото трябва - аз нито съм агенция, нито някой ми плаща да правя проучвания, камо ли пък форумни "разбирачи". И пак повтарям не разбирам защо ти подскачаш, след като пиеш почти същото нещо, а аз тук просто искам да се престане с глупостите и всеки да си пие неговото. 

 

Само веднъж досега съм купувал двулитрова ПВЦ - едвам изпих една чаша, а за останалото оставих жена ми да се мъчи...ама аз така съм я свикнал, че едно ПВЦ ли ще й се опре. :lol:

 

Ако попаднеш на залежала бира, несъхранявана правилно, особено лятото - напълно възможно. Важи за всяко ПВЦ. Аз така се прецаках есента от лакомия за промо цена и едвам изпих количеството. Нищо общо с нормалното.  

Link to comment
Share on other sites

Хората са направили каквото трябва - аз нито съм агенция, нито някой ми плаща да правя проучвания, камо ли пък форумни "разбирачи".

Ами то и аз не съм агенция, ама знам как стават тия работи. И понеже ти изтъкна още в началото твоето впечатление от Метро, за това и като твърд довод бих приел само точните количества по марки.

И пак повтарям не разбирам защо ти подскачаш, след като пиеш почти същото нещо, а аз тук просто искам да се престане с глупостите и всеки да си пие неговото.

Мда... Всъщност го пиех до по-завчера. Тоест, до момента в който го насраха и ме изгубиха като клиент. Та мисълта ми е, че и сега си правя по 5-6-7 бири, ама вече не е то ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз си признавам, че български спиртни не пия, с мнооого редки изключения на някоя ракийка - страх ме е. 

И мен ме е страх, пък и си има Руско Стандартче съвсем евтинко и достъпно, ама ми стана любопитно просто. 

 

Колкото и да ти е странно, българските водки, са доста добри и конкурентно способни. Някой от тях имат златни медали из европейските форуми. А специално тази Аляска, не отстъпва по нищо на Финландията, например.

Абе не знам какви медали имат, ама миналата седмица бях на гости и да не ги обидя, пих ей такова picture_21391.png и да ти кажа на следващия ден ме спука от болка главата - нещо което с моите си водки не преживявам! 
Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Само като гледам надписа Савой и ме заболява главата... Казах ти го съвсем откровено - от български спиртни СИЛНО се притеснявам, не ги консумирам никога. А аз лесно не се плаша - вЕрвай ми. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Мене ако питаш, каквото и на Савой да пиеш, си заслужаваш главоболието :) 

 

Ся специално за Пиринското да кажа и аз, барабар Петко с мъжете, нали :) Пиринското е много зле в момента и мога да кажа, че продажбите му, не са това което на тях им се иска да са. Българина определено го интересува количеството, на ниска цена. Пиринското спечелиха маса пазар, щото налучкаха вярната струна в дълбоката и сложна душевност на масите. Магията е, че ти продават 2.3л на цената на 2л. И така три сезона. Само че другите бири се усетиха, крайно време беше де, и почнаха и те да пускат такива бутилчета. Поради което нали, продажбите на Пиринско ще паднат още повече това лято. Даже и в момента се усеща. Повече зареждаме Астика 2.4л , отколкото Пиринско. Каменица, загорка, Ариана вървят добре. Шуменско и Пиринско са на кантар. Говоря за ПВЦ-та, като информацията ми е от първа ръка и се обновява ежедневно :) Говоря за зареждане както на маркети от големите вериги, така и на по-малки маркетчета и нон-стопове, а смея да отбележа че работим с повечето от тях в града. Като искаш ПВЦ на прилична цена и дето да не е тотална пикня Амстел, Туборг, с малки уговорки Старопрамен (мене лично не ме кефи). Като цяло предпочитам да изпия 1 литър качествена бира за около 3-3.50лв., вместо 2.3л. тиня. Кога се научат хората да купуват качествени стоки, макар и в по-малки количества, тогава има шанс пазара да започне да се обръща към качествената стока като цяло и да се борим за по-ниски цени на качествените стоки. Щото малко по-ниски цени са възможни, но няма как да се случи докато хората дават пари за боклуци :) И заеби, работата даже не опира до пари в случая :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...