Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Баце, да ви пикам на споровете... Изкопах две бутилки мнго ценна бутикова черничева ракия... САМ си я изпих! Нях забравил, че я имам. Ма като довърша казана и за вас щр направя

 

Ти ся що дразниш, а?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Същия Снууп Дог. Ама не пушиш трева

☺️☺️☺️

Изпушил съм КАРУЦИ с трева, Стефчо, когато му е било времето. Хем сам си я отглеждах, домашно производство, дет се вика.

 

Ти ся що дразниш, а?!?!?

Щот му се връзваш, примерно :))

Link to comment
Share on other sites

Ти затова си мисирясал - най-после обяснение хахахахаха

 

Не му се врзъвам аз на оня тиквеник ама ще се наказваме... Никакъв обмен тая година - ПАК

Link to comment
Share on other sites

Човек, толкова съм луднал, че имам време само за сране.. Тогава само оставам сравнително на спокойствие.. Ма тва е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Изпушил съм КАРУЦИ с трева, Стефчо, когато му е било времето

Потвърждавам. Поне за един случай се сещам, гат' Jack ни махна главите пред x-ray :lol: Друго не помня :)

Link to comment
Share on other sites

Бахти нервния ден, майна. Купих си бутилка Зеленая марка (той Раптора я хейтва, ама му е простено щот е аматьор) и кутия хайвер. Ай наздраве.

Link to comment
Share on other sites

Ми наздраве. И нещо си се объркАл- няма такова нещо като хейтване, повече от година я пихме, Но е факт, че е по-остра от елитните. И точно там ме изгуби. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Рапторе, кви са тези картинки бе майна? Ся трябва да ходя да купувам маслини и сельодка...тъкмо мислих тая вечер да я пия със свинско каре за мезе. Малиии и миди, тая вечер пак ще я обърнем на пакост.

Link to comment
Share on other sites

Това беше едно упражнение от учебните стрелби, което доста редовно се повтаряше като ритуал...  :laughing:

 

Не забравяй и мариновани огурци! 

 

P.S. Една моя специална рецепта като за мой човек водкаджия - купуваш си сос BARILLA с маслини. В него бухаш две консерви миди в зехтин или олио. Объркваш добре в една купа и застъпваш. В друга чинийка отстрани е добре да има от малките мариновани бели лукчета - одма си откарал докъм кило. И разбира се - винаги някъде наоколо мариновани огурци!  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

 

P.S. Една моя специална рецепта като за мой човек водкаджия - купуваш си сос BARILLA с маслини. В него бухаш две консерви миди в зехтин или олио. Объркваш добре в една купа и застъпваш. В друга чинийка отстрани е добре да има от малките мариновани бели лукчета - одма си откарал докъм кило. И разбира се - винаги някъде наоколо мариновани огурци!  :laughing:

Ще я пробвам тези дни Видене. Иначе за таз вечер си взех сельодка и маслини. Много я обичам тая сельодка... в смисъл дори и да не е за мезе за водка, просто така, върху филия хляб....много е вкусна. Купувам я или от Кауфланд или от Берьозка...ама, някак по ми е удобно паркирането при Кауфландите. Иначе моето семейство е лудо по риби и всичките им там морски-речни производни. Задължително веднъж седмично се яде нещо такова. В този ред на мисли, днес си направих експеримент с Руски стандарт и зельоная марка, наистина марката идва малко по-остра, явно за това на МЕН повече ми харесва.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 За мен пък е точно обратното - търся мекото.  :laughing:

Бръкни си в гащите и ще го намериш! :)

 

Инак по темата. Смело мога да твърдя, че марката Столично взе да ми се издига много в очите. Тия май нямат кофти биричка, ако и да бутилират в прекалено бутикови за моя вкус мускалчета.

Link to comment
Share on other sites

Столичното няма грешка. Една от най-добрите бири в момента в България. Чакам новата да пробвам тия дни :)

 

Трябва и аз да го пробвам щом толкова го хвалите. В момента пия някаква Болярка (за пръв път взимам такава), ама нещо ми киселее...хубаво че имам и друга в хладилника (немска), та после май ще си дооправям вкуса...

Link to comment
Share on other sites

Пробвай го и няма да сбъркаш.. Въпреки, че бутилират в едни такива, детско-юношески шишенца.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай го и няма да сбъркаш.. Въпреки, че бутилират в едни такива, детско-юношески шишенца.

Количеството шишенца винаги е било строго индивидуална бройка :)

 

Не са чак толкова зле шишенцата. Мисля 400мл не е ужасно зле :)

Link to comment
Share on other sites

Количеството шишенца винаги е било строго индивидуална бройка :)

 

Не са чак толкова зле шишенцата. Мисля 400мл не е ужасно зле :)

Ми... Зле си е. Тъкмо започнеш да си я опитваш с кеф, и то вземе, че свърши. Пък и любимата ми халба хваща по литър и малко и никак не изглежда добре, когато е три четвърти празна :(

Link to comment
Share on other sites

Я, това е точно мойта мярка! :grin: Аз като лаЙк-трезвеник винаги си купувам стандартни кутии от 500мл и почти винаги се насилвам с последните 2-3 глътки, така че 400мл е идеално, а на който не му стига, отваря второ и продължава. :)

 

Правя уточнение: Когато бирата е перфектна, 500мл си е ОК, но когато е нещо от рода на оная снощната Болярка или пък няк'во Пиринско да речем - 500мл ми идват твърде много.

Link to comment
Share on other sites

За любителите на екзотични уискита - нещо уникално като вкус и качество за цената си (ръжен малц):

 

 

 

 

Lot40_innovation%20banner_v01.png

Къде се продава и колко струва?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...