Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Само като гледам надписа Савой и ме заболява главата... Казах ти го съвсем откровено - от български спиртни СИЛНО се притеснявам, не ги консумирам никога. А аз лесно не се плаша - вЕрвай ми. :grin:

Аз затова питах за тая Аляска :) Дълги години не бях пил български спиртове, освен някоя ракийка тук -там, и скорошното ми преживяване май ме отказа отново :D

 

Мене ако питаш, каквото и на Савой да пиеш, си заслужаваш главоболието  :) 

 

 

Както казах бях на гости и това пиеха, та пийнах и аз :) Не съм такъв самоубиец, че да отида и да си купя такова :D

 

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мене ако питаш, каквото и на Савой да пиеш, си заслужаваш главоболието :) 

 

Ся специално за Пиринското да кажа и аз, барабар Петко с мъжете, нали :) Пиринското е много зле в момента и мога да кажа, че продажбите му, не са това което на тях им се иска да са. Българина определено го интересува количеството, на ниска цена. Пиринското спечелиха маса пазар, щото налучкаха вярната струна в дълбоката и сложна душевност на масите. Магията е, че ти продават 2.3л на цената на 2л. И така три сезона. Само че другите бири се усетиха, крайно време беше де, и почнаха и те да пускат такива бутилчета. Поради което нали, продажбите на Пиринско ще паднат още повече това лято. Даже и в момента се усеща. Повече зареждаме Астика 2.4л , отколкото Пиринско. Каменица, загорка, Ариана вървят добре. Шуменско и Пиринско са на кантар. Говоря за ПВЦ-та, като информацията ми е от първа ръка и се обновява ежедневно :) Говоря за зареждане както на маркети от големите вериги, така и на по-малки маркетчета и нон-стопове, а смея да отбележа че работим с повечето от тях в града. Като искаш ПВЦ на прилична цена и дето да не е тотална пикня Амстел, Туборг, с малки уговорки Старопрамен (мене лично не ме кефи). Като цяло предпочитам да изпия 1 литър качествена бира за около 3-3.50лв., вместо 2.3л. тиня. Кога се научат хората да купуват качествени стоки, макар и в по-малки количества, тогава има шанс пазара да започне да се обръща към качествената стока като цяло и да се борим за по-ниски цени на качествените стоки. Щото малко по-ниски цени са възможни, но няма как да се случи докато хората дават пари за боклуци :) И заеби, работата даже не опира до пари в случая :)

 

Весо, тия промо опаковки са само лятото, не знам точно периода в месеци. През останалото време бирите са си 2 литра. И не мисля, че Пиринско е най-евтината. Специално ще проверя тъз ралта. Така или иначе, понеже пиеме много, лягаме на ПВЦ. Понеже вместо гости 3-4 пъти в седмицата вече имам жена и две деца - не мога да зареждам по 30 литра бира на седмица, понеже не мога да ги изпивам. А както всички знаем това е най-добрият вариант. Съобрзявам се с обстоятелствата един вид...  

Link to comment
Share on other sites

Черния Савой силвър, мога спокойно да го сложа до много руски водки. И от него никога не ме е боляла глава. 

Пак казвам аз не пия 2-3, а тествам както си трябва и тогава оценявам :D

Link to comment
Share on other sites

Абе пий каквото искаш не беше конкретно за тебе горния ми пост :) Наясно съм какви са опаковките и т.н. на всички бири и зиме и лете. Просто обяснявам как стоят нещата горе-долу. Пиринското не е най-евтино, но е там някъде. По-евтините бири от Пиринското са 3-4 и са хептен зле, а разликата е 20-30 стотинки което не мисля е важно. Не се опитвам да променям вкусовете на хората просто ме дразни информацията на някакви палячовци от някаква статистическа агенция дрън-мрън. Гледам всеки ден какво върви и какво не върви. Ние също водим статистика но до нея статистика имат достъп много малко хора и аз не съм от тия хора :) Но пък един общ поглед имам, кое как върви :)

 

П.С. Туй за Виден се отнасяше :)

Link to comment
Share on other sites

А ся знам, че не си първа младост ама все пак за ПВЦ-та говорим от една седмица викам все ще си стоплил тая малка разлика :D Ебавам те  да не се вържеш само :)

Link to comment
Share on other sites

Пак казвам аз не пия 2-3, а тествам както си трябва и тогава оценявам :D

Вярвай ми, че пия повече от теб. Което не е хвалба, разбира се. 

Link to comment
Share on other sites

А ся знам, че не си първа младост ама все пак за ПВЦ-та говорим от една седмица викам все ще си стоплил тая малка разлика :D Ебавам те  да не се вържеш само :)

 

Няма как да не се вържа...ЕГН, к'во да го правиш... ;) Знам, че лафим за пвц, дори и аз писах за него - постът ми по-скоро беше в рандъм стила на kotora...просто знаех за пиринското намаление тази седмица и реших любезно да споделя. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе пий каквото искаш 

 

Аз колко пъти днес (и не само) се опитвам да лансирам тая идея? Всеки да си пие каквото му е на сЪрце. Или по-скоро каквото може, щото често нещата не се припокриват. 

 

В момента кутия светло в Кауфланд го продават за 79 ст'инки....то почти колкото минералната вода... :D

 

Някакъв насран кен - верно баш утайката на бирите - с 20% остъпка ( на кена пише 1.10) - вероятно изтичащ срок или джъмп старт на сезона... Пламене осъзнай се.  

 

Вярвай ми, че пия повече от теб. Което не е хвалба, разбира се. 

 

Мълчи - по-добре да не знаят. Аз съм си правил сметка на изпитите кегове - в тонове са... 

Link to comment
Share on other sites

Аз отдавна съм се осъзнал - още откакто пих веднъж...и повече не повторих. А независимо, че и за в бъдеще не смятам да повтарям, би ли споделил по какво се познава Пиринското, което може да се пие? Само за обща култура питам...

Link to comment
Share on other sites

Аз отдавна съм се осъзнал - още откакто пих веднъж...и повече не повторих. А независимо, че и за в бъдеще не смятам да повтарям, би ли споделил по какво се познава Пиринското, което може да се пие? Само за обща култура питам...

 

На опаковката има EXPIRY DATE.....

Link to comment
Share on other sites

То може да не е - но ако е 5-10 дни преди него - все тая. А кен е тоталната дрисня! Ще ти снимам каква купчина различни съм натрупал от МЕТРО, все "западняшки" - една не става за пиене! 

Link to comment
Share on other sites

По принцип ЗА МЕН де що е бира в кен е ужасТ. И нарочно всеки път купувам по една различна белким срещна нещо читаво - еми няма... 

 

Защо НЕ ТЕБ някой вкус ти е лош аз не мога да знам. 

 

Не разбирам защо ще снимаш кен в Кауфланд - няма как да е с изтекъл срок, но има как да е с изтичащ срок. ИЛИ както казах промо за старт на сезона.  

Link to comment
Share on other sites

Така и не чух логично обяснение за лошия вкус на всичко де що е в кен - не ги мият добре ли, алуминият ли разваля вкуса или просто в тях пълнят различна бира?

 

А ще снимам бирата, за да ти покажа, че има още достатъчно трайност и че цената не са я формирали поради причина изтичащ срок.

Link to comment
Share on other sites

Така и не чух логично обяснение за лошия вкус на всичко де що е в кен - не ги мият добре ли, алуминият ли разваля вкуса или просто в тях пълнят различна бира?

 

А ще снимам бирата, за да ти покажа, че има още достатъчно трайност и че цената не са я формирали поради причина изтичащ срок.

 

Бирата ти казах няколко пъти, че няма как да няма годност ако е в магазина. Ти правиш ли разлика межу изтичаща годност и изтекла годност? В Лидл влизал ли си? Знаеш ли кои хранителни продукти са с 30% отстъпка? Да ти подскажа ли? 

 

Другата причина ако видиш, че е чисто прясна бира май два пъти повторих - реклама за старта на сезона. В циганския магазин Кауфланд влизам веднъж годишно - не мога да гадая. Иначе редовната цена я пише на кена - сложи си очилата, пардон, монокъла и виж - 1.10лв.

Link to comment
Share on other sites

Абе ти четеш ли изобщо какво пиша или вече си на n-тата бира?

 

Така и не чух логично обяснение за лошия вкус на всичко де що е в кен - не ги мият добре ли, алуминият ли разваля вкуса или просто в тях пълнят различна бира?

 

А ще снимам бирата, за да ти покажа, че има още достатъчно трайност и че цената не са я формирали поради причина изтичащ срок.

 

Никой не ти говори за изтекъл или изтичащ срок - писал съм, че ще ти покажа, че има още предостатъчно срок, а не 5-10 дена както казваш. И не ми откланяй въпроса ако обичаш, нали си специалист - питах защо в кен бирата не струва?

Link to comment
Share on other sites

За мен не струва - каквото и да съм опитал, може би с изключение на добре охладен Кромбахер - не става. Не ми харесва. Например - в БарЦелона сега есента - пия Сан Мигел наливна в заведението - прекрасна, прибираме се в апартамента - пия Сан Мигел кутия, добре охладена - ми фани ме за шнура, дето се вика. Ще ти покажа от МЕТРО каква колекция имам вече - ти сигурно за година толко бира не си изпил, колкото аз в кен експерименти. Щото събирам за солар, р'ийш ли. :grin:

 

Аз чета много добре, а ти?:
 

Другата причина ако видиш, че е чисто прясна бира май два пъти повторих - реклама за старта на сезона.    

Link to comment
Share on other sites

Вярвай ми, че пия повече от теб. Което не е хвалба, разбира се. 

Виж сега ти доколкото съм разбрал пиеш ежедневно :D Аз пия понякога, но пия по много и ако е кофти алкохола страдам, та това имам предвид :) Естествено, че пиеш повече от мен, след като аз вкъщи почти никога не пия...

Link to comment
Share on other sites

а ти?

 

Бих те попитал - тая прясна бира я спрягаш във връзка с намалената цена или с лошия вкус на кена, но от тук се отваря и втори въпрос, как точно се познава прясна бира в запечатан кен и нещо взе да ми свършва търпението на общата култура, та вече спирам да питам.

 

П.П. Но снимка утре ще направя по един или друг начин - обещал съм.

Link to comment
Share on other sites

Пламене какво не разбираш по-точно???

 

Имаш налице намалена цена 20%. Причините са няколко, като най-вероятните са:

 

- изтичащ срок на стоката и бързо оттърваване от нея

 

- рекламна кампания с определена цел в определен момент

 

Какво не разбираш бре, човече? Вкусовите характеристики колко пъти да кажем, че са предимно индивидуални и всеки ги интерпретира спрямо себе си? Мен например никога няма да ме видиш да пия тъмна бира. Повръща ми се от нея.  

 

ЕДИТ: Ще ти дам един джокер - на бирите ще видиш само EXPIRY DATE. А ПВЦ, кен и бутилка имат различен срок на годност - последните две в пъти над ПВЦ. 

Link to comment
Share on other sites

От тая галимация с бирите не разбрах само що трябва да се върти диспут около Пиринско след като има такова ГОЛЯМО разнообразие...И защо трябва да си "лизач" ако пиеш по-малко примерно половин литър отколкото една двулитрова разфасовка.Примерно имам познат,който оправяше двулитровка за броени часове,ама беше и с коремче.Как пък не ще пусна корем.

Link to comment
Share on other sites

Това са съвсеееем други бири.  :laughing:

 

Инак добре зададе въпроса и пак опираме до момента всеки да пие каквото и колкото пожелае. Останалото е безсмислено.

 

Прочетете ТАЗИ стара статия. Е те това е истината. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...