Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Ми... питай ги да те светнат за точната схема де. Не вярвам да е нещо секретно, въпроса е точно как.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Ами добре. Вярвам ти. Може просто да ти ги пускат по картата и да си плащат таксата от 5лв на всеки 500 евро.

 

https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_display-country-functionality-outside&dispatch=5885d80a13c0db1f8e263663d3faee8d99e4111b56ef0eae45e68b8988f5b2dd

 

Тук пише, че на Български акаунт може да се добави само Американска банкова сметка.
Тия лога на Receive не ги знам всичките какво представляват, но нито едно от тях не означава "Банкова сметка".

Link to comment
Share on other sites

Ми... питай ги да те светнат за точната схема де. Не вярвам да е нещо секретно, въпроса е точно как.

 

Много радко говорим надълго, но следващият път ще попитам как точно става. 

 

Ами добре. Вярвам ти. Може просто да ти ги пускат по картата и да си плащат таксата от 5лв на всеки 500 евро.

 

Тук пише, че на Български акаунт може да се добави само Американска банкова сметка.

Тия лога на Receive не ги знам всичките какво представляват, но нито едно от тях не означава "Банкова сметка".

 

Може. Знам, че го правят масово и леля ми настоя и ние да направим схемата. Безсмислено е да обяснявам колко е досадно да се пращат пари по хора и т.н., а тя категорично ми каза, че грешни пари на банките за преводи няма да дава. Та го прави през Пейпал. По някакъв начин нейните долари аз тук си ги тегля в левове с дебитната й карта. 

Link to comment
Share on other sites

Значи предполагам, че прави същото. По-евтино е от банките, въпреки, че зависи от сумите.

 

US BANK - US PayPal > 1% комисионна (може US > BG и да няма комисионна, но BG > US със сигурност има) > BG PayPal > 2.5 EUR > BG Debit (max. 500EUR на транзакция.) > Cash от банкомат.

Link to comment
Share on other sites

Според мен няма абсолютно безплатен начин за прехвърляне на пари. Таксите, може и минимални, си ги има, като зависят от вида на трансфера. Ако някой не е усетил, че е плащал такса, това вече е друг въпрос. Някой път таксите се плащат от изпращача, но когато е между приятели/семейство, се плащат от получателя. Когато получите такъв трансфер, вижте, каква сума е удържана от трансфера в графата "Получени".

Безплатни са само, когато се прехвърлят между два Пей Пал баланса, но след това има такса, за да се прехвърлят в банкова сметка или дебитна карта.

Link to comment
Share on other sites

Между другото е малко объркващо - когато се опитам да изпратя пари на приятел, ми казва 1% такса. В условията им обаче е записано, че е безплатно...

797454.jpg

Link to comment
Share on other sites

Преди време беше безплатно (пращане от пейпал на пейпал като сложиш опцията GIFT и Family).
Много хора почнаха да го ползват и тогава вкараха таксата (в сайта явно още не са променили, че вече има такса).

Link to comment
Share on other sites

Между 2 акаунта регистрирани в БГ винаги е било и все още е безплатно, ако се ползва опцията за семейство и приятели. И между акаунти регистрирани в различни държави (дори и 2та да са на българи) е имало такса и все още има, дори и да се ползва опцията се семейство и приятели.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

pending статуса какво трябва да означава ... значи направих една поръчка(онлайн магазин в UK), но се оказа, че няма складови наличности. доколкото виждам в сметката си на банката, няма преведени пари, ама се чудя защо статуса продължава да стои "висящ" ... 

Link to comment
Share on other sites

На мен така ми стоеше едно плащане към Sportsdirect. Стоя около 3-4 дни, вероятно докато проверят дали имат нещата. Предполагах, че плащането трябва да мине автоматично, но вероятно трябва да се 'приеме' един вид от получателя..

Link to comment
Share on other sites

Точно така, защото много често имат бая заявки и стоките които искаш са свършели. После връщат парите.

 

П.С. Дори имах случай на изпратена стока, а парите седяха по сметката. Един или два дена след това си ги дръпнаха.

Link to comment
Share on other sites

При мен като плащам с пейпал парите си стоят около 2 дни по сметката (не са дръпнати и ги виждам в салдото по сметката) само че са блокирани. Конкретно при моята банка ги виждам в менюто "неосчетоводени картови транзакции." Относно pending статуса при мен няколко пъти ми се е случвало при сравнително нови потребители, примерно досега не са продавали в eBay и не са си нагласили и вързали техния PayPal с техния eBay акаунт. И така плащането аз съм го направил, но те не са си го поискали един вид и затова виси. Даже като е на статус pending може да откажеш плащането в последствие.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Основната валута на акаунта ми е евро. Плащанията в евро веднага се изваждат от баланса. Плащанията в щатски долари - не. Виждам ги в историята с транзакции, но балансът не мърда. Първоначално помислих, че е необходимо време за конвертиране и т.н., но вече няколко дни няма промяна. Дали не съм уцелил някакъв бъг? :)

Link to comment
Share on other sites

Баси, таксувани са на банковата сметка, от която си заредих акаунта. Как е възможно, при положение че е необходим ТАН код за извършване на плащания през нея?

Link to comment
Share on other sites

Ами можеби не е нужен за повторни транзакции, след като си оторизирал PayPal един път. Както и за дебитните карти не е нужно CVC.

Link to comment
Share on other sites

Здраве да е. Наивно беше да си мисля, че съм на аванта :D Не знаех, че трябва предварително да си конвертираш баланса, за да може да ползваш друга валута.

Link to comment
Share on other sites

Някои сайтове го поддържат. Други не. По-добре да ти чарджат банковия акаунт/картата с чужда валута, отколкото Пейпал баланса. Моя баланс е с долари в него. Последния път за 120 евро, трябваше да ползвам доларовия баланс. След конверсията на Пейпал, бях на загуба от курса, който ми удариха около 15-20лв. Може и повече.

Link to comment
Share on other sites

Всички са маскари. Като пазарувам от немския амазон, упорито иска да ми прави конвертиране от евро към лев. Да, ама по курс 2.04. В британксия няма такова нещо - праска си ме в паундове директно, а на немците всеки път трябва да избирам, че искам в евро да ме таксуват.

Link to comment
Share on other sites

Всички са маскари. Като пазарувам от немския амазон, упорито иска да ми прави конвертиране от евро към лев. Да, ама по курс 2.04. В британксия няма такова нещо - праска си ме в паундове директно, а на немците всеки път трябва да избирам, че искам в евро да ме таксуват.

И британският е така. Картата ми е в евро и всеки път се опитва да ме накара да ползвам техният конвертор вместо този на банката.
Link to comment
Share on other sites

 

Картата ми е в евро и всеки път се опитва да ме накара да ползвам техният конвертор вместо този на банката.
Добре де ако зададеш от акаунта веднъж,че искаш да ползваш курса на твоята банка а не техния...аз до сега нямам ядове с .uk.Още в началото заявих всички плащания да са по курса на моята банка,не зависимо в каква валута.За момента няма гафове,картата ми е в левове и от бг банка.От доста време ползвам виртуална виза за плащания по сайтове-мисля че това е най-сигурния вариант да не ви чарджат за щяло и нещяло и за избягване на "грешки"...
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...