Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

При положение, че не си получил пратката, работата е ясна.По-скоро трябва да се внимава за "стоката не отговаря на описанието".Там вече доказването е доста... субективно нещо.

Имах проблем с един хостинг (параметрите бяха други от обявените) и "съпорта" не отговаряше от близо 72ч.Повдигнах диспут в пейпал и накрая пих една студена вода ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

 ... само не съм сигурен какъв е периода, в който можеш да предявиш претенции, в случай че стоката все още не е пристигнала при теб. май бяха 45 или 60 дни, но не съм съвсем сигурен.

 

45

 

След 45-я също може да отвориш 'кейс', но ще остане без разглеждане от страна на Пейпал ; по-точно пак ще го разгледат, но най-вече за статистиката си от кои сайтове най-често се оплакват, но иначе дори няма и да ти отговорят по случая.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

45

 

След 45-я също може да отвориш 'кейс', но ще остане без разглеждане от страна на Пейпал ; по-точно пак ще го разгледат, но най-вече за статистиката си от кои сайтове най-често се оплакват, но иначе дори няма и да ти отговорят по случая.

 

От 17.06 Пейпал ще увеличи тия 45 дена на 180 (!) - малко ми е странно защо на цели 6 месеца, когато беше предостатъчно да са само 3 например.

 

Едит: Всъщност не  - това засяга само потребителите на Пейпал в UK, но пак ми е странно защо им е отпуснат този огромен срок...явно там имат силно лоби...

(в момента чета един ферман с 1000 точки за измененията на условията на Пейпал...)

Link to comment
Share on other sites

От 17.06 Пейпал ще увеличи тия 45 дена на 180 (!) - малко ми е странно защо на цели 6 месеца, когато беше предостатъчно да са само 3 например.

 

Едит: Всъщност не  - това засяга само потребителите на Пейпал в UK, но пак ми е странно защо им е отпуснат този огромен срок...явно там имат силно лоби...

(в момента чета един ферман с 1000 точки за измененията на условията на Пейпал...)

И аз гледам че са пратили мейл за новите условия, но малко ме мързи да ги почвам.Ако ти се занимава синтезирай после важното.

Link to comment
Share on other sites

Ако ти се занимава синтезирай после важното.

 

В момента нямам настроение...може би по-късно. ;)  (общо взето няма кой знае какви промени, диференцират старите клаузи по-детайлно и визират някои специфики в някои държави, нашата не е сред тях).

 

Сега да попитам нещо, за което съм почти сигурен, но искам да знам със 100% сигурност. Когато имам достатъчна наличност в Пейпал акаунта от мои продажби и след това направя покупка от Ибей примерно (макар, че това няма значение) - нали покупката се осъществява единствено през Пейпал, без да има препратка към банката ми? Имам предвид, че при положение, че Пейпал тегли средства от картата ми единствено когато няма достатъчно налични средства в акаунта и трябва да си ги допълва от картата, не би следвало да имам отразено движение по сметката ми в банката ако съм си платил само с пейпалски пари - правилно ли разсъждавам?

Link to comment
Share on other sites

Да, така е.

То си има настройка от къде да тегли по дефаулт и да допълва при липсата на достатъчно налични средства.

 

П.С. Тези 180 дена дали не са само за определен вид стока (примерно автомобили или нещо от този род)?

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля, че е така, но в зависимост от валутата.

Например първончално ти дърпа 1.50 евро за регистрацията на картата и баланса в paypal e 1.50 евро.

Ако се направи покупка за 1 евро, тези пари ти ги дърпа от paypal баланса и после остават 0.50 евро.

Ако после се направи покупка за 8 евро, 0.50 евро ти ги дърпа от остатъка от paypal баланса и останалите 7.50 евро ти ги дърпа от закачената банкова карта/сметка.

 

Ако в paypal баланса имаш 1.50 евро и направиш покупка за 10 долара, 10-те долара ти ги дърпа от банковата сметка. Обаче при 1.50 евро баланс в paypal и ако направиш покупка за 1 долар, този 1 долар ти го дърпа от paypal баланса, като еврата си ги обръща в долари по негов си paypal-ски валутен курс (не е курса на твоята банка и тук нямаш опция да си избереш по кой курс да стане превалутирането).

 

Поне аз така съм забелязал за горните неща, може и нещо да съм се заблудил и да не е 100% така.

 

В тази връзка и аз да питам нещо - ако се плаща за закупена стока само от наличността в paypal акаунта, на другата страна (продавача) удържа ли му се комисиона? Тъй като един вид тези пари, които са налични в paypal баланса са с вече удържана комисиона и ако те се ползват, втори път ли се удържа комисиона върху тях?

Link to comment
Share on other sites

Винаги има комисионна.Тя е за самия трансфер/продажба, че става през пейпал.Сайта през който продава също би трябвало да има комисионна.Точно за това, често продавачи искат да им пратиш парите като "подарък", за да няма такси.

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля, че е така, но в зависимост от валутата.

 

Знам за зависимостта от валутата. На мен primary валутата ми е US$, защото продавам в долари и най-често каквото купувам също е в долари. От продажби бях натрупал известна сума в акаунта си и част от нея похарчих за единична покупка в Ибей. В митницата обаче служителката по никакъв начин не искаше да ми признае само Пейпал фактурата, а държеше непременно да имало към нея и банково извлечение, което разбираемо нямаше как да й представя, защото в деня на покупката нямам движение по наличността в картата ми. Опитах се да обясня принципа на покупките чрез Пейпал, показах с линк към същия продукт на продавача цената му и т.н., но без никакъв успех, защото съм нямал банково извлечение. Същата тази служителка (тия дето често взимат от митницата знаят за кого говоря) преди (вярно, пак с много зор) ми е пускала стоки само с Пейпал фактура, но сега категорично не искаше да ми освободи продукта. Като краен вариант се принудих да се съглася те да ми я оценят по техни разценки (а не по линка в Ибей който им дадох - на същия продукт от същия продавач :online2long: ) и така хлътнах с немалка сума, понеже оценката им беше върху подобен продукт на около 4 пъти по-висока цена от тази, на която аз го бях платил. Сега знам, че повечето ще кажат, че не е трябвало да се съгласявам, че трябва да пусна жалба и т.н., но тъй като от доста време липсвам в града за дълги периоди, едно прибиране до Пловдив ми е 50 лв, отделно че нямам физическата възможност да се прибирам специално за дреболии, предпочетох да влезна вътре допълнително с някаква сума (съизмерима с едно мое връщане в града) щото знам ли дали накрая няма да решат да върнат продукта обратно на продавача, позовавайки се на 20-дневния срок.

Link to comment
Share on other sites

... затова явно най-добре е да се прехвърлят от paypal акаунта към банковия. въпреки, че взема процент за трансфера, май е по-добре така, отколкото да се разправяш с някой педант в администрацията ... от моята практика - ако сумата е над тази, която е налична в paypal, парите се дърпат от банковия акаунт(картата), а не всичките от paypal + остатъка от банковия акаунт.

Link to comment
Share on other sites

Не можеше ли да направиш няколко плащане/теглене на приблизителна стойност през банковата сметка/карта и да покажеш него?Ако трябва зареди портфейл в някоя от системите за плащане (epay, Skrill и т.н.) и кажи, че това ти е транзакцията.

 

П.С. Никога не ми се е налагало, но дали paypal акаунт може да се зарежда?Сега поразгледах, но май нямат такава опция.

Link to comment
Share on other sites

Не можеше ли да направиш няколко плащане/теглене на приблизителна стойност през банковата сметка/карта и да покажеш него?Ако трябва зареди портфейл в някоя от системите за плащане (epay, Skrill и т.н.) и кажи, че това ти е транзакцията.

 

Не съм знаел, не съм го направил, а и дори после да бях направил тези тегления/плащания пак нямаше да ги приеме, защото няма да са на датата на покупката. Тази същата в предишни случаи ми е освобождавала стоки само с Пейпал фактурата...най-много да изиска да й покажа същата стока на същата цена в Ибей. Сега обаче се беше задрала за това банково извлечение и като й припомних, че преди не ми го е искала ми отговори, че преди си е било за преди, сега вече го искала задължително.

Между другото нали знаете, че вече на "Ив.Вазов" няма митническо гише...преместено е в пощата в Кършияка.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Нещо са ги налазили, щом и пари ще връщат, работата е сериозна.А и от няколко дена получавам писма да си сменя паролата:

 

As we announced last week, because of the cyberattack on our corporate information network discovered earlier this month, we are now prompting all eBay users to change their passwords when they log in or before they complete a transaction. bi.gif We have no evidence that financial information was accessed or compromised, or that this attack affected PayPal accounts or any PayPal financial information, which is encrypted and stored on a separate secure network. bi.gif However, this attack compromised a database containing encrypted eBay user passwords. As always, we have strong protections in place for both buyers and sellers in the event of any unauthorised activity and we are applying additional security to protect our customers. As a precautionary step, we are also asking all users to change their passwords. bi.gif If you haven't yet changed your password, please do so now so that you can continue listing and doing business on eBay. Go to My eBay>Account>Personal/Business Information>Account Information>Password>Edit. If you have more than one eBay account, you will need to change the password for each of them. If you changed your password on 21 May or later, we do not need you to take any additional action at this time. bi.gif If you used the same password for eBay and any other site, we encourage you to change your password on those sites, too. As a matter of best practice, the same password should never be used across multiple sites or accounts. bi.gifAdditional protections for sellers with auction-style listings bi.gif We recognise that the password reset may temporarily interrupt the normal bidding process for buyers. We're taking additional steps to ensure successful transactions for sellers: bi.gif • All listing and final value fees will be refunded automatically for auction-style listings that ended between 2:00 PM BST on Wednesday, 21 May, 2014, and 7:59 AM BST on Thursday, 22 May, 2014. Sellers will see these credits on their June invoice. bi.gifbi.gif • Sellers can end any auction-style listings between 2:00 PM BST on Wednesday, 21 May, 2014, and 7:59 AM BST on Sunday, 1 June, 2014 and will receive a credit for all listing fees related to these listings on their June invoice. bi.gifbi.gif • Sellers can also cancel any transactions from auction-style listings that ended in a sale between 2:00 PM BST on Wednesday, 21 May 2014, and 7:59 AM BST on Sunday, 1 June provided the buyer paid with PayPal and we can verify through PayPal that the buyer's full payment has been refunded. bi.gifbi.gif   Final value and listing fees will be credited on sellers' June invoice and any associated defects or negative buyer feedback removed. These protections will be applied automatically. The transaction must be cancelled within the above timeframe to qualify for the credit and defect/feedback removal. bi.gifbi.gif   We will also be communicating with the winning bidder for any cancelled auction-style transaction during this time period to ensure they continue to have great buyer experiences on eBay. bi.gif We apologise for any inconvenience or concern this situation may cause. Nothing is more important to us than the security and trust of every customer in our global marketplace. We know you have high expectations of us, and we are committed to ensuring a safe and secure online experience for you on any connected device. More information and updates are available at info.ebayinc.com. bi.gif Thank you for selling on eBay. bi.gif Sincerely, bi.gif Jacob Aqraou
Senior Vice President, eBay Marketplaces Europe

 

 

П.С. Същото нещо се случва и при логване в акаунта ми, така че писмото не е фишинг ;)

Link to comment
Share on other sites

Днес и на мен най-накрая ми остана време да си сменя паролата в Ебай

Интересно защо не можа да ми разпознае ИД номер , който по-късно се окказа че си е същият.

При процедурата реших да се направя на отворен и поисках (има опция) да ми пратят някакъв ПИН за потвърждение със СМС.

Натиснах бутона на мишката и таман го отпусках , и Гсм-а рече црък-црък...:)

Ощащавих са напрао, такова нещо не бях очаквал-

наистина бяха пратили смс-а на секундата, даже на десета от секундата !

На всичкото отгоре се оказа, че е и безплатен , та така...

Link to comment
Share on other sites

Естествено , че ще е безплатен :) Получаването на СМС винаги е безплатно . На мен ми звънят по телефона обикновено за да потвърдя всяка промяна по акаунта.

 

 

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Paypal официално удължи (един вид вече важи и за BG) срока за подаване на възражение - от 45 дена на 180 дена. От средата на миналата година 180-те дена си ги имаше, но го бяха въвели само за UK ако си спомням правилно, че тогава не им дочетох условията и промените, а сега и ние вече може да се възползваме от бонуса.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Я кажете има ли някакви особености при връзване на Paypal акаунт към българска банкова сметка? Стават ли всякакви сметки във всякакви български банки или има само отбрани такива, които вървят? Изобщо някакви особености и трикове в тази схема?

Link to comment
Share on other sites

Става. Леля ми успешно го ползва, като по този начин прехвърля пари без такси (мисля го прави с два акаунта, като единият е с български данни и сметка). Твърди, че по този начин хората масово прехвърлят пари, избягвайки такси и комисионни. 

Link to comment
Share on other sites

Накарай някой в България да ти създаде акаунт оттук с българска банкова сметка. След това прехвърляш от твоя тамошен в тукашния, даваш една карта на роднините и точат от банкоматите каквото им пратиш. :laughing:  

 

Твърди се, че хората така пращат огромни суми насам...

Link to comment
Share on other sites

Я ми кажете как става това, защото в Пейпал пише, че трансфер с банкова сметка в БГ не е възможен. Дори не може да се добави. Могат да се свалят пари единствено от пейпла акаунта в дебитна карта, която карта не трябва да е Виза В-пей. Някои Виза карти на определени банки също не стават, така че е малко тото работата.

 

Към картата може да се прехвърлят само по 500 евро на 1 път и таксата е 5лв. Отнема до 1 седмица на парите да се появят в дебитната карта.

 

Ако акаунта е правен в Европа, не може да получава повече от $2000 на календарна година. Иначе го блокират и искат разни документи за установяване на самоличност. Отблокирането отнема до 1 ден.

Link to comment
Share on other sites

До момента леля ми ми е пратила БАШ във Виза В-пей на Уникредит от нейния акаунт над 15000 лева. Това само през миналата година.  

Link to comment
Share on other sites

Ти явно вървиш против всички правила на всички.
А и аз говоря за получаване на пари в Пейпал акаунта.

При положение, че за прехвърляне на пари от ПЕЙПАЛ акаунт на ПЕЙПАЛ акаунт има комисионна от 3% ми се струва изключително невъзможно прехвърляне на пари от US БАНКОВА СМЕТКА в BG БАНКОВА СМЕТКА през ПЕЙПАЛ да е безплатно. Нали някой трябва да го плати тоя трансфер?

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, не знам точния механизъм и не съм се интересувал. Бях помолен да направя акаунт в Пейпал ОТ БЪЛГАРИЯ. Данните изпратих в Америка. Хораа имат и банкови сметки и там и тук, и Пейпал акаунти.... Как точно прехвърлят парите - не мога да кажа в детайли, защото не знам. ФАКТ е, че избягват такси и комисионни и затова масово българи ползват този метод. И подчертавам ФАКТ, защото лично аз оттук тегля парите.  

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...