Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Бизнес акаунт от 2007-ма .

Минал съм поне 3 верификации но имам лимит до 250 валутни единици на теглене.

Бил съм в началото на ДСК, но от доста време съм на ФИБанк, от които съм по-доволен. Времето за което идват парите е едно и също, и за двете банки .

 

 

Turn off this option! iPhone using Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Бизнес акаунт от 2007-ма .

Минал съм поне 3 верификации но имам лимит до 250 валутни единици на теглене.

Бил съм в началото на ДСК, но от доста време съм на ФИБанк, от които съм по-доволен. Времето за което идват парите е едно и също, и за двете банки .

 

 

Turn off this option! iPhone using Turn off this option!

 

Хм...това може ли да го потвърдиш с линк от paypal, защото аз не намирам такова инфо (250 валутни единици)?

 

Също така има значение къде търсиш парите - дали в карата на банкомат или в банката на сметка.Борика обработва наличностите по сметките на порции и парите не се виждат веднага в картата (до скоро и с Булбанк беше така).

Link to comment
Share on other sites

Добре де, кои са тия валутни единици, сподели коя е валутата.

Аз съм теглил доста над $250 към дебитна карта, точно към ПИБ, без проблеми.

И аз съм verified чрез комунална сметка отдавна (тогава имах доста месеци перипетии докато постигна статус Verified). Едно време имам спомен, че имаше лимит от $500 на едно теглене (нямам спомен дали преди или след проверката).

Скоро не съм теглил такива суми, като нищо може да има някакви промени.

Link to comment
Share on other sites

Току що получих това:
 
 

----------------------------------------------------------------------
Please provide your tax ID number
----------------------------------------------------------------------


Dear ......,

We're asking for your tax ID number due to new IRS rules. Your tax ID
number is one of these:

- Your Social Security number
- Your Individual Tax Identification Number
- Your Employer Identification Number

We'll use your tax ID number to send tax Form 1099-K to you and the IRS
when the payments you receive exceed both of these milestones in a calendar
year:

- $20,000 in gross payment volume for goods or services
- 200 payments for goods or services

We want to help you continue to sell with PayPal and to avoid any
interruption to your account. It's easy — here's how:

1. Log in to your PayPal account.
2. A message will appear asking you to update your information.
3. Click Provide Now.

If you have multiple PayPal accounts, repeat these steps for each account.

We appreciate your help in complying with these IRS rules. For more
information, see our FAQs on the IRS reporting requirements:
www.paypal.com/irs

Yours sincerely,
PayPal

 
Определено не е скам.До колкото знам в България няма SSN или греша?И каква е идеята -  да ми върнат данъците :D (май искат да цоцат повече)?

P.S. Имаше човка за:
 

The owner of this account is not a U.S. person or entity and is not subject to U.S. taxation.

Please select this option if you’re not subject to U.S. taxation.
This applies to a person who is not a U.S. person or entity, not a U.S. citizen, not living in the U.S., not legally a U.S. resident and/or has a non-U.S. business. Non-U.S. businesses generally include:

  • Companies incorporated outside the U.S.
  • Partnerships, trusts and estates registered outside the U.S.
  • Persons or legal entities that are not subject to U.S. tax laws.

Consult with a tax professional if you’re unsure whether you’re subject to U.S. taxation.


Owners of non-U.S. PayPal accounts may declare that they are not a U.S. person/business and are not subject to U.S. taxation.

 

 

Ще видим сега какво ще кажат.

Link to comment
Share on other sites

Как точно мога да принтирам страницата с Transaction details,че ми трябва за митницата ? Или как става в ebay да се принтира тази страница ?

 

edit:Оправих се :) Маркирах страницата и си я пейстнах в един файл.След това ще я разпечатам и трябва да свърши работа :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Как точно мога да принтирам страницата с Transaction details,че ми трябва за митницата ? Или как става в ebay да се принтира тази страница ?

 

edit:Оправих се :) Маркирах страницата и си я пейстнах в един файл.След това ще я разпечатам и трябва да свърши работа :) 

 

File -> Print

 

 

 

Turn off this option! iPhone using Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Нов фишинг:

 

ee40eeaf4e2bada1.jpg

 

който води до:

 

http://www.thejoyfulchaos.com/wp-content/plugins/e.paypal.ie/us/cgi-bin/webscr.htm?cmd=_login-run

 

cb93501e70919cc6.jpg

 

Все още не е баннат, така че внимавайте!!!

 

P.S. Репортнах го, така че би трябвало да не се задържи дълго.

 

bfc3886169af7028.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

Даже и си си направил труда да цъкнеш, за да видиш къде води... :))

Аз първо бих пробвал истинската страница на Пейпал, за да проверя дали наистина са ми ограничили ъкаунта, но даже и това сигурно нямаше да направя, като вѝдя, че ме праща на http://www.thejoyfulchaos.com.

Link to comment
Share on other sites

Даже и си си направил труда да цъкнеш, за да видиш къде води... :))

Аз първо бих пробвал истинската страница на Пейпал, за да проверя дали наистина са ми ограничили ъкаунта, но даже и това сигурно нямаше да направя, като вѝдя, че ме праща на http://www.thejoyfulchaos.com.

Не само.Направих си труда да си попълня юзъра и паролата - любимото ми на такива фишинги:

 

Username: f*ck_of_mormon

Password: go_f*ck_your_... и т.н. :D

 

P.S. Готово, вече го фикснаха/баннаха.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Аз мисля, че не всички пратки имат такъв проследяващ номер. Но се предлага като услуга от Royal Mail пратката ти да бъде с такъв номер или по друг начин казано да изисква подпис от получателя за доставката.

Link to comment
Share on other sites

значи моят проблем е с една пратка(закупена стока от ebay.co.uk), която все още не е доставена вече повече от 10 дни, а е вътрешна за UK - от едно градче в Шотландия трябва да се достави в Лондон. открил съм разискване за разясняване на случая обаче стигаме до задънена улица ... човека отсреща ми праща проследяваш номер и се вижда, че пратката е взета на 24-и, но след това нищо ... няма дата на доставяне, няма подпис(ако е предвиден при получаване). тъй като ползвам услугите на една фирма, която да ми я достави до България, питах ги и те ми казаха да изисквам proof of delivery от изпращача, обаче като му кажа, той вика "не знам повече какво искаш да направя, дал съм ти проследяващ номер" ... то добре проследяващ номер, но от него както той, така и аз можем да видим, че пратката просто е взета, но все още не е отбелязано, че е доставена на посочения от мен адрес. накарах го да се обади на Royal Mail и да ги пита какво става с тая пратка. те са му отговорили, че е възможно все още да не е пристигнала, но и поради естеството на пакета(видео карта) и естеството на адреса(складово депо) може и да не са я доставили ... и на това последното му казах, че тея обяснения от страна на Royal Mail(ако наистина така са казали) са пълни глупости , защото на същата дата закупих пак от ebay подобна видео карта, куриера пак бяха британските пощи и адреса за доставка бе същия, но картата пристигна в депото след 2 дни. ся, да ме извиняват, ама 12 дни никой да не може да ми каже къде е тая пратка ...

Link to comment
Share on other sites

Има и такива случеи , но щом тракинга не показва че е доставена няма от какво да се притесняваш относно парите които си дал . Щом няма "Delivered " paypal винаги ще отсъди в твоя полза при евентуален диспут .

Link to comment
Share on other sites

бе, за момента не съм с усещането, че нещата клонят в моя полза, но пък топката е изцяло в Royal Mail, а аз докато не получа пратката(тези, които съм ги оторизирал да я получат), няма как да съм активна страна в случая, така че това си остава между адресанта и куриера, нали така?

мисълта ми беше, че proof of postage т.е. предоставянето на доказателства, че е пратил пратката, не освобождават изпращача от ангажимента по нея до момента, в който тя бъде доставена. мен кат' получател ме интересува proof of delivery, а не proof of postage.

 

не знам дали някой е имал подобен случай с британските пощи ...

 

п.п. между другото казали са му, че официално оплакване към тях може да се направи едва след 12-и февруари.

Link to comment
Share on other sites

Чел ли си правилата на eBay? Преди време въведоха точно обяснение за случаите когато се минава с допълнителна посредническа фирма. Ако този от другата страна знае какво прави, можеш да се простиш с картата ;).

Link to comment
Share on other sites

как така ако знае какво прави? ползвал съм я досега и е нямало проблеми... но аз трябва да знам дали картата е пристигнала на адреса и мисля,че точно затова е тоя проследяващ номер. ако Royal Mail са я доставили, а това не става ясно, аз вече ще се разправям с посредническата фирма, но към момента не мога да изисквам нищо от тях ...

 

може ли връзка към това нововъведение с посредниците ...

Link to comment
Share on other sites

Това което говоря го приказвам от опит . Теб едиствено те интересува да си получих пратката , продавача квото ще да прави трябва да ти я достави и да има доказателство за това . Не ти разправя врели некипели , те англичаните них не обичат да има усложнения и да се занимават с пощо мощи . Казваш му да се оправя да ходи в пощата и така . Дай му няколк одена да направи каквото може , ако не отваряй си диспут и те така .

Link to comment
Share on other sites

аз диспут съм пуснал още след като изтече срока за изпращане на пратката ... той не беше я отбелязал като пратена в ebay, затова отворих диспут. въпроса е, че към момента съм поставил като искане картата, а не парите т.е. не съм тръгнал към пълно връщане на сумата, вследствие на недоставена пратка за 10 дни.

Link to comment
Share on other sites

Ясно рзбирам те, значи остава да чакаш щом си държиш на пратката , но нищо повече неможеш ти да направиш . Мисълта ми беше да си спокоен за кинтите

Link to comment
Share on other sites

Няма проблем, след като не е отбелязана, че е пристигнала.Докато не се разпише някой, че я е взел, всичко е в твоя полза.

Беше ми се изгубила пратка, разписана от посредника.Говорих  с него, показах му тракинга и подписа на получателя, той не успя да намери пратката при него в склада и ми върнаха парите (показах копие от paypal транзакцията) - около 100лв.

 

До сега не ми се е губила пратка, но са ми пращали празен пакет :D Продавача твърдеше, че куриера е отворил пратката и я е прибрал.

Link to comment
Share on other sites

До сега не ми се е губила пратка, но са ми пращали празен пакет :D Продавача твърдеше, че куриера е отворил пратката и я е прибрал.

 

И как приключи случаят?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...