Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Получих странно съобщение от PayPal и се чудя какво да правя:

 

 

Искат хората някакво ID, но не знам кое точно? Някой да е има подобни проблеми?

 

EDIT: Декларирах, че не съм US гражданин и готово :)

 

Да, това е само за USA. Имаше го някъде в FAQ-то.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Хахаха какво ми се случи току що:
 

Дава ми съобщение, че печеля търг, но няма бутон за плащане. Отивам аз на  Purchase history, няма никой. Гледам в Didn't win и какво да видя:

 

Member Id:
x***o ( 948Feedback score is 500 to 999) £66.00
18-Oct-15 15:41:08 BST


Member Id:
exabyte ( 137Feedback score is 100 to 499) £64.00
18-Oct-15 15:41:08 BST

 

Бахти смотаната система...

Link to comment
Share on other sites

Системата си е съвсем читава, оня те цака с 2 паунда по времето, по което и ти си наддал...няма как да го направят по-различно.

Link to comment
Share on other sites

Ама нали казваш, че не е излязъл бутона за плащане...да не би после да си успял да платиш? Щото оня другият ако погледне лога, има право да се оплаче, че системата ти го продава на тебе.

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми беше, че според сайта им, печеля търга, но не точно. И друг път съм бидвал в една и съща секунда, но тогава ясно си ми казва, че съм загубил и толкоз.

Link to comment
Share on other sites

Прав си, че нещо става с автоматиката им. Току що се включих в търг само с 1 наддаване досега и в момента на моето наддаване ми изписа със зелено, че съм с най-високата оферта. Влизам си после в My eBay и гледам - онова станало червено и пише, че са ме наддали. Таман си викам "много бързо бе"...и гледам - ами там си седят само двете наддавания, като второто е моето. Влизам пак в търга - пак ми пише, че съм winner, излизам...в My eBay вече станало от червено в зелено, но с огромно закъснение. Нещо им се бъгват сървърите май...

 

П.П. И пак същото - с втори търг...такъв голям лаг в опресняването на информацията не съм забелязвал досега. Примерно да оставя фийдбек и да ми го отрази след 10-15 секунди - да, но с наддаването досега всичко ставаше в реално време.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Има ли разлика дали ще пазаруваш от Ибей през Пей Пал, или директно от карта (Виза, или Мастер карт)?

 

Разлика като такси или? Paypal ти гарантира, че може да си търсиш парите при проблем, но това го прави и ebay.

Link to comment
Share on other sites

Като такси. 

 

Сега, след като се разделиха, дали продължава да е в сила?

 

Има разлика, но не съм сигурен каква е точно. Може би трябва да се обърнеш към банката си. Плащането би трябвало да се таксува като всяко друго електронно.

Link to comment
Share on other sites

Някой да се е сблъсквал с проблема "We don't recognize the device you're using"? Дава го при опит да се дръпнат пари (за 1ви път) към верифицирана карта.

 

Пробвах през друг браузър, но греда.

 

EDIT: направих както съветваха по разлини форуми - пробваш докато транзакцията не мине. На 4тия път мина нормално.До ПИБ карта - 5 работни дни.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Понеже ми се налага да си правя нов акаунт, някой да каже при въвеждането на гсм, номера как трябва да се въведе, след кода на страната 0 и номера или само номера ??

Link to comment
Share on other sites

Аз пак да попитам нещо - има ли смисъл да си направиш акаунта бизнес, в момента ми е премиум ?

Гледам, че май е безплатно и се чудех какви предимства носи ?

Link to comment
Share on other sites

За такса не съм сигурен дали има, но тук има повече инфо. Общо взето, ако нямаш голям бизнес (теглене на големи суми дневно/годишно), мисля че няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От тази вечер Пейпал е с нов UI - снощи все още си беше със стария....струва ми се по-разбираем, но ще видим във времето дали е по-добър от предишния.

Link to comment
Share on other sites

Ako искаш, има линк най-отдолу да си върнеш стария изглед.

Проблем обаче има другаде -

от 1януари за България вече не важи функцията ТръстПей, което означава, че не може да си зареждаш сметката в Пайпал от дебитната/кредитната карта ?!!

Даже ти предлагат, ако желаеш, директно да си затваряш акаунта :D

Link to comment
Share on other sites

Ako искаш, има линк най-отдолу да си върнеш стария изглед.

Проблем обаче има другаде -

от 1януари за България вече не важи функцията ТръстПей, което означава, че не може да си зареждаш сметката в Пайпал от дебитната/кредитната карта ?!!

Даже ти предлагат, ако желаеш, директно да си затваряш акаунта :D

 

И аз днес видях новия УИ :D , но не знаех за линка. Мерси за инфото.

Интересно защо са ни махнали от ТръстПей?Едва ли е заради злоупотреби :D (върти ми се нещо свързано с банковите преводи от последните дни)

Link to comment
Share on other sites

от 1януари за България вече не важи функцията ТръстПей, което означава, че не може да си зареждаш сметката в Пайпал от дебитната/кредитната карта ?!!

Даже ти предлагат, ако желаеш, директно да си затваряш акаунта :D

WTF, това сериозно ли? Е как тогава се предполага човек да продава в Ибей и да си прибира парите от продажбите, при положение, че го няма номера и с прехвърлянето на пари от Пейпал в българска банкова сметка?

Link to comment
Share on other sites

WTF, това сериозно ли? Е как тогава се предполага човек да продава в Ибей и да си прибира парите от продажбите, при положение, че го няма номера и с прехвърлянето на пари от Пейпал в българска банкова сметка?

 

Бъркаш се нещо. Системата ТръстПей е точно обратното ;)

Link to comment
Share on other sites

Бъркаш се нещо. Системата ТръстПей е точно обратното ;)

ОК, тогава значи на разплащанията с Пейпал от български акаунт се слага точка, което е същия шит.

Link to comment
Share on other sites

ОК, тогава значи на разплащанията с Пейпал от български акаунт се слага точка, което е същия шит.

 

Не точно :) Слага се край на възможноста да "налееш" кинти от карта в Paypal акаунт. Опцията за плащане с paypal и при липса на... средства там, да ти дърпа сумата от добавената в акаунта карта си остава.

Link to comment
Share on other sites

Има разлика между карта и сметка и въпреки, че формално картата също е обвързана със сметка - за Пейпал това са 2 различни ситуации.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...