Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Не. В страницата на ПейПал, това не е дадено като възможност. Бяхме го обсъждали някъде с Виден точно по повод твоето прибиране.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Кредитната карта брои ли се?

Все пак е сметка. Понеже на мен и двете карти - дебитна и кредитна са регистрирани. Или става дума за друг вид сметка и обвързване?

Link to comment
Share on other sites

 

Кредитната карта брои ли се?
И кредитни и дебитни че и даже виртуални карти няма проблем отдавна да са с български адрес,май питат за друго-директно сметка без карта...
Link to comment
Share on other sites

Кредитната карта брои ли се?

Все пак е сметка. Понеже на мен и двете карти - дебитна и кредитна са регистрирани. Или става дума за друг вид сметка и обвързване?

 

Не. Той пита за банкова сметка директно. Има разлика.

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за прехвърляне на пари от Пейпал сметка в българска банкова сметка. След много опити и човъркане излиза, че единствения начин е през VISA дебитна карта. Поради някаква причина Пейпал не прехвърлят пари към Mastercard карти.

Link to comment
Share on other sites

С лимит от 500евро (или лева беше) на транзакция и 5лв такса всеки път.

Така е, но 5 лева такса е по-добре от $5 такса. :)

Link to comment
Share on other sites

С Виза Електрон работи, продадох някои работи в ибеи и така тегля парите, лимита е малко тъп и се наложи да си извадя и Виза понеже ползвах само Мастъркард.  

 

 

пс : пейпал са най-ужасната услуга която съм ползвал, съвсем наскоро приключи сагата със съпорта и блокираният ми акаунт заради лимити.....заеби 

Link to comment
Share on other sites

Доста често германците продаващи в ebay избягват пейпал, а ползват някаква друга система за плащания. Много ги дерят и с такси и с проблеми.

Link to comment
Share on other sites

С Виза Електрон работи, продадох някои работи в ибеи и така тегля парите, лимита е малко тъп и се наложи да си извадя и Виза понеже ползвах само Мастъркард.

 

 

пс : пейпал са най-ужасната услуга която съм ползвал, съвсем наскоро приключи сагата със съпорта и блокираният ми акаунт заради лимити.....заеби

Явно не си имал взимане даване с ebay. По-ужасна от тяхната няма, повярвай!

 

Доста често германците продаващи в ebay избягват пейпал, а ползват някаква друга система за плащания. Много ги дерят и с такси и с проблеми.

Вярно е, точно затова и има малко германци в ebay. Имам познати които дълги години продаваха там и се отказаха, заради високите такси. Излезе им по-евтино да си платят за ел. магазин и сами да продават.

Link to comment
Share on other sites

С Виза Електрон работи, продадох някои работи в ибеи и така тегля парите, лимита е малко тъп и се наложи да си извадя и Виза понеже ползвах само Мастъркард.  

 

 

пс : пейпал са най-ужасната услуга която съм ползвал, съвсем наскоро приключи сагата със съпорта и блокираният ми акаунт заради лимити.....заеби 

Аз се преориентирах към SKRILL

 

 

 

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Явно не си имал взимане даване с ebay. По-ужасна от тяхната няма, повярвай!

 

 

Вярно е, точно затова и има малко германци в ebay. Имам познати които дълги години продаваха там и се отказаха, заради високите такси. Излезе им по-евтино да си платят за ел. магазин и сами да продават.

Или да ползват amazon.de ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Аз се преориентирах към SKRILL Turn off this option! iPhone Turn off this option!

 

ползвах ги и тях едно време, още като се казваха moneybookers, определено са в пъти по-добри от пейпал, съпорта на ибей и той като цяло е станал трагедия, едно време нещата се случваха доста по-бързо.

Link to comment
Share on other sites

SKRILL\moneybookers са се таргетирали (ако може така да се каже) в съвсем друга група потребители. Основно там говорим за плащане от/към сайтове за залози. Съпорта им е железен, въпреки че последно като ги ползвах нямаха онлайн чат и само по мейл/телефон можеше да се свържеш с тях.

Пример: в рамките на ден, на мой приятел му присвояват акаунта и от там към други 3 акаунта бяха разпратили 5 цифрена сума, която веднага е била пусната за теглене. За няколко часа проследиха всичко, блокираха парите и ги върнаха в сметката на собственика.

 

Paypal: пращаха ми преди редовно кодове за отстъпка (дори мисля в тази тема с още един колега бяхме писали). Като въведеш кода, ти даваше, че е грешен. Като се ги попиташ какво става, се оказа, че те дори незнаят за тези кодове. След провека ми казаха да опитам пак по-късно. Ама нали ги хранех всеки месец доволно и след още 2-3 месеца получих 2ри код, пак за отстъпка (10 или 15 аунда мисля беше). Въвеждам го при пазаруване в ebay и.... ДААА пак греда ;) Пак им пиша, съответно този път дори не ми отговориха.

В ebay има опция, като маркираш продукта който си продал за пратен и въведеш тракинг кода, парите който си получил за него да ти бъдат отблокирани по-рано ( последно мисля ги блокираха за около месец). Съответно реших да ползвам тракинг за който плащам по 2лв. Пиша си го аз към продадената стока, минава 1 седмица (колкото е срока за отблокиране с тракинг) и парите още блокирани. Пиша на ebay, те ме пращат на paypal, защото парите ми са при тях. Пиша на paypal и какво ми отговарят: ми ние неможе да проследим пратката, защото няма информация за нея в системата на royalmail. Съответно им казвам, че аз живея в БГ, пратката може да се проследи едикъде си (сайта на bgpost). Те: да ама ние с тоя сайт неработим.

Крадливите им такси са конвертиране от валута във валута, дори няма да ги споменавам.

 

П.С. Те точно затова и разделиха paypal от ebay, защото 2рите ги дърпаха мнооого назад!

Link to comment
Share on other sites

За да закрия регистриран в УК акаунт и да прехвърля платения вече абонамент в УС сайта ми отне 3 седмици и над 3 часа разговори по телефона с УК и УС. Накрая ми закриха този в УК без наказателните такси с уговорката да прехвърлят останалите месеци в УС сайта, но така и не се получи, като предпочетох да си платия нов абонамент в УС, вместо отново да ходя по мъките. Съпорта им е ужасен - единия път ме прехвърляха през 4 различни човека в УК, като накрая се оказа, че те не могат да съдействат и трябва да се обърна към УС съпорта, при положение, че акаунта беше все още в УК.
Причината за целия тоя тормоз е, че ми бяха блокирали акаунта с мотива, че щом живея в БГ, не мога да имам регистриран акаунт в УК - питам ги, добре, при положение, че няма БГ иБей, а искам английски език и се намирам в ЕУ, как да регистрирам търговски акаунта - отговора беше: регистрирайте се УС... Кво да кажа - логика...

Link to comment
Share on other sites

Вчера видях, че Пайпал са пуснали 2 нови оферти.

Първата беше за няква музикална услуга Спотифу - ако се регистрираш през тях получаваш 2месеца безплатно.

Аз щях да я изпробвам , но се отказах като видях, че след това е на абонамент - 5$/месец...Явно е няква зарибявка :)

 

Втората оферта ми се стори по-интересна.

Ако се регистрираш към няква компания Бордерлинкс за доставка на закупени стоки от ебай, те ти давали 20% отстъпка от цената на продукта...

Дават и код за въвеждане. Тази компания ти правела адрес в УС или УК и оттам ти пращали стоката...

Някой пробвал ли го е това - дали има няква аванта :)

Link to comment
Share on other sites

Офертата със Спотифай е супер. Аз се регистрирах, а след двата месеца и ще си плащам по 5ЕВРО на месец за услугата. Ако не слушаш музика обаче е малко безсмислено.

 

Другото преди няколко месеца го погледнах. Аванта няма каква да има реално. Може да им погледнеш цените за доставката до БГ обаче. Не мисля, че ще ти харесат.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Получих странно съобщение от PayPal и се чудя какво да правя:

 

Please provide your tax ID number

Dear Rumen Argirov,

We're asking for your tax ID number due to new IRS rules. Your tax ID number is one of these:

  • Your Social Security number
  • Your Individual Tax Identification Number
  • Your Employer Identification Number
We'll use your tax ID number to send tax Form 1099-K to you and the IRS when the payments you receive exceed both of these milestones in a calendar year:
  • $20,000 in gross payment volume for goods or services
  • 200 payments for goods or services
We want to help you continue to sell with PayPal and to avoid any interruption to your account. It's easy — here's how:
  • Log in to your PayPal account.
  • A message will appear asking you to update your information.
  • Click Provide Now.
If you have multiple PayPal accounts, repeat these steps for each account.

We appreciate your help in complying with these IRS rules. For more information, please see our FAQs on the IRS reporting requirements.

Yours sincerely,

PayPal

 

 

Искат хората някакво ID, но не знам кое точно? Някой да е има подобни проблеми?

 

EDIT: Декларирах, че не съм US гражданин и готово :)

Link to comment
Share on other sites

Получих странно съобщение от PayPal и се чудя какво да правя:

 

Как се логна в Пейпал акаунта си, написа www.paypal.com в браузъра или цъкна на някакъв линк от имейла?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...