Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

То това е ясно, но логиката изобщо се губи, защото като операция плащането с кредитна карта през Пейпал на трето лице крие неимоверно повече риск (за Пейпал или този, който осъществява транзакцията) отколкото зареждането на собствената Пейпал сметка от същата карта.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

^

Абсолютно съм съгласен с теб. Точно поради тази причина смятам засега да "паузирам" използването на Пайпал.

Дано се коригира бързо тази "недомислица".

Link to comment
Share on other sites

То това е ясно, но логиката изобщо се губи, защото като операция плащането с кредитна карта през Пейпал на трето лице крие неимоверно повече риск (за Пейпал или този, който осъществява транзакцията) отколкото зареждането на собствената Пейпал сметка от същата карта.

 

А защо мислиш, че всички непременно ползваме кредитни карти? Мен поне това не ме бърка изобщо - нито ще ми липсва като операция, нито пък ме притеснява като риск. :))

Link to comment
Share on other sites

А защо мислиш, че всички непременно ползваме кредитни карти? Мен поне това не ме бърка изобщо - нито ще ми липсва като операция, нито пък ме притеснява като риск. :))

Аз говорех за риска от гледна точка на бизнеса, а не на клиента, защото все пак те са тези, които прекратяват услугата. Иначе ти как го ползваш този Пейпал без кредитна карта? Доколкото знам не съществува възможност за връзване на българска банкова сметка директно към Пейпал, така както може да се ползва при нас.

Link to comment
Share on other sites

Не си ли чувал за дебитни карти? Там в канадско също би трябвало да имате такива... :lol:

Е да де, ама те пак са VISA/Mastercard дебитни с възможност за разплащания онлайн и в този случай риска е абсолютно същия, какъвто е при обикновената кредитна карта (ако допуснем, че кредитния лимит и баланса на сметката в двата случая са еднакви).

Link to comment
Share on other sites

Няма риск бе, Кръстник - от сумати време се разплащам единствено с виртуалните пейпалски пари, а в сметката ми няма нищо. Като привърша пейпалските пари, а ми потрябва да си купя нещо...просто слизам до банката (точно на 2 минути от нас е), захранвам си сметката с необходимата сума за покупката и купувам. :))

Link to comment
Share on other sites

Ако си продал нещо и имаш баланс в PayPal нормално да си харчиш първо тези пари. Обаче ако нямаш пари в PayPal за какво ти е да си го захранваш с пари предварително, ей така без определена цел? Малко безмислено ми се вижда, като ти се наложи да плащаш за покупки или искаш са изпратиш пари на приятел си го правиш и на момента ти се дърпат пари от картата (по-точно казано от банковата сметка, към която сметка е издадена картата). Т. е. искам да кажа, че не мога да разбера кои потребители ще са ощетени от отпадането на това, което се коментира по-горе.

Link to comment
Share on other sites

Аджеба де - и аз това казвам, достатъчно е само да имаш необходимата сума в сметката към картата и толкова ; не е нужно да държиш в тая сметка хиляди, че да се притесняваш кой ще ти хакне пейпалския акаунт и да ти използва парите от сметката. :)

Link to comment
Share on other sites

Няма риск бе, Кръстник - от сумати време се разплащам единствено с виртуалните пейпалски пари, а в сметката ми няма нищо. Като привърша пейпалските пари, а ми потрябва да си купя нещо...просто слизам до банката (точно на 2 минути от нас е), захранвам си сметката с необходимата сума за покупката и купувам. :))

Абе то риск винаги има, но в случая си го минимизирал колкото може, защото използваш отделна сметка само за плащанията по Пейпал. При дебитните сметки риска винаги е колкото е сумата по баланса и е ясно, че тя може да е сведена до нула. Аз също ползвам такава дебитна карта с много малък баланс по сметката. Проблемът е единствено, че при нас таксите за обслужване на подобни сметки са доста по-високи.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Някой скоро да е премахвал годишния лимит с документи с различен адрес? По лична карта съм на друго място, а всички комунални сметки са на новото. Питах в мобилния оператор, но искат по лична карта.

Link to comment
Share on other sites

Get your return shipping costs refunded.

 

Имат някаква нова услуга. Някой може ли да каже 2 думи нещо за нея? Има ли някаква уловка? Как така без никакви такси са склонни да поемат транспорта в обратната посока? 

Link to comment
Share on other sites

Ами по принцип няма уловка. В повечето случаи когато се касае за нещо дребно, продавачът не иска да му го пращаш обратно, но когато е телефон или лаптоп например и нещо не му работи, най-вероятно ще поиска да му го върнеш и да ти възстанови парите или да ти прати друг работещ. Досега правилото беше, че като връщаш продукт, трябва да си поемеш пътните обратно, но сега вече Пейпал ти поема тази сума. Малко по-различно е с т.нар. "безплатна доставка" - преди време бях поръчал телефон от сайт, който доставя безплатно. Да, ама телефонът имаше проблем със софтуера и се наложи да го върна - попитах в сайта това връщане за моя сметка ли ще остане и от там ми отговориха, че "безплатната доставка" те си я включват в цената на продукта и при фал, връщането си остава за моя сметка. Предполагам, че и сега пак ще си продължава по същия начин със стоки от подобни сайтове - след като фиктивно те не товарят с пътни, Пейпал няма да има какво да ти връща ако изпращаш обратно продукт.

Link to comment
Share on other sites

Направих глупост. Исках да си заредя сметката, потърсих опцията "top up" и след като не я намерих, използвах данните от предишното платежно нареждане, което явно е неправилно. Впоследствие разбрах, че тази услуга дори вече не се предлага. Сега ще стискам палци Trustpay да ми върнат парите.

Link to comment
Share on other sites

Направих глупост. Исках да си заредя сметката, потърсих опцията "top up" и след като не я намерих, използвах данните от предишното платежно нареждане, което явно е неправилно. Впоследствие разбрах, че тази услуга дори вече не се предлага. Сега ще стискам палци Trustpay да ми върнат парите.

И поне една логична причина за top up имаш ли? Защо не плащаш направо с картата?

Link to comment
Share on other sites

По някой път е добре да имаш пари в акаунта, защото когато се плащат големи суми и имаш дневни и седмични лимити на картата, която е вързана към акаунта, се оказва, че не можеш да осъществиш плащането...

Link to comment
Share on other sites

Ако банката издател има 24/7 съпорт за карти (читавите банки имат) може да им се обадиш по телефона и за ограничен срок от време, примерно 15 минути или колкото там се разбереш, може времено да вдигнат забраната с дневните и седмичните лимити и да може да ти мине плащането за по-голямата сума.

Link to comment
Share on other sites

В Прокредит го има - искат информация за какво ще се ползва, преценят индивидуално дали да го вдигнат и след това има такса от 5лв. В общи линии е по-удобно да не се разправяш с тия условия.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Някой да е срещал подобен казус:

 

 

 

The buyer has filed a chargeback with his or her credit card company stating that the buyer did not authorize the payment.

 

The credit card company has reversed the payment, and we've placed a temporary hold on the funds while we review this case. If this transaction is covered by protection against unauthorized payments, we'll lift the temporary hold and restore the funds to your account. If the transaction is not eligible, we'll return the funds to the buyer or the rightful owner.

 

For this transaction to be covered by protection against unauthorized payments, please provide proof that you shipped the item through an approved shipper to the address on the Transaction Details page.

 

If the item is not a tangible good, this transaction is not eligible for protection against unauthorized payments. However, depending on the information you provide, we may be able to help you recover your funds by disputing the chargeback with the credit card company. Please provide us with information about your case. We'll let you know if we can dispute the chargeback with the credit card company.

Ще купя нещо, отивам в банката и казвам, че не съм го плащал аз и те ми връщат парите?ВТФ?!? Или аз съм разбрал грешно?

Link to comment
Share on other sites

Това твой случай ли е и за ибейска сделка ли става дума?

Да мой, да за ebay. Платено е преди месец, няма feedback, но нямам и тракинг (сумата е малка и не е рентабилно).

Link to comment
Share on other sites

Без тракинг отсъждането е на кантар - 50:50.

 

П.П. Аз като продавам нещо, за да избегна подобни случки, за всичко над $10 слагам тракинг..

Link to comment
Share on other sites

Може да има една таксичка от 20$ обслужаване, ако загубиш кейса и не си елиджъбъл за селрър протекшън.

Имай го предвид и си следи баланса, че е на едно закътано място обявавена.

Link to comment
Share on other sites

... и не си елиджъбъл за селрър протекшън.

 

Е как няма да е - достатъчно е, че е извършил продажбата чрез Ибей и е ползвал пейпал.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...