Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Ай' честито! Явно толкова си им досадил с писма, че са решили че им е по-изгодно да ти върнат $15, за да ги оставиш намира... :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

да, преведени са в акаунта ми

както писах и преди, направих formal complaint ,

въпреки че не очаквах кой-знае какво.

Копирах и писмото, в което ми отговориха първия път, че ще

разследват проблема и остана без продължение.

може да пробваш, но очаквай най-рано след месец да ти

възстановят сумата ;)

Ще пратя и аз още едно, пък да видим.

Ай' честито! Явно толкова си им досадил с писма, че са решили че им е по-изгодно да ти върнат $15, за да ги оставиш намира... :grin:

Ако е така, да им пращам през седмица по едно, че съм си заплюл доста китайски джаджи ;)

 

Може и на някой да му е странно, но при положение, че ми дърпат по 2 евра на всеки 40 превод, после по 2 евра на всяко теглене към карта и на края да ме зарибяват за съвестен платец с фалшив ваучар, ще ги гоня до дупка за тия мизерни 15 долара.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

...че съм си заплюл доста китайски джаджи ;)

 

За $15 може да купиш точно 16 китайски джаджи с включена безплатна доставка на всяка една от тях до пощенската ти кутия. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Вярно тоя купон няма взимане:



 

Dear ....,

Thank you for contacting PayPal regarding the $15.00 USD coupon.

I would be happy to assist you today regarding your query.

M....., as these coupons are issued by eBay it will necessary for you to contact them directly regarding replacing this coupon.

I regret the inconvenience that has been caused to you by this issue.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Yours sincerely,
Yvonne
PayPal

 

Като преди това ми бяха писали:
 

 

Dear ....,

Thank you for contacting PayPal regarding the 15,00 USD coupon (CPAYPAL 15).

At the moment we are unfortunately experiencing some technical difficulties that prevent our customers from redeeming this coupon.

You will receive an E-mail from us in a few days with a new coupon code in it.

I understand your frustration regarding this matter and regret any inconvenience this might have caused.

Yours sincerely,
Kim
PayPal

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам проблем. Миналия месец си направих акаунт, линкнах си картата и дадох валидация. Обаче при проверка в банковите операции никъде не виждам плащането към пейпал, за да мога да въведа пина. Идеи що така?

Link to comment
Share on other sites

Справката, която можеш да направиш от банкомат не ти показва paypal-ската транзакция. Трябваше да ида до банката, за да си взема номера...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Updates to the eBay User Agreement

 

The updated Agreement is effective immediately for new members, and on 23 September 2013, for current members.
 
"As a seller – where you choose not to engage with the eBay Buyer Protection process on an item not as described case we may seek to carry out a reimbursement from you without requiring a return by the buyer."
 
Правилно ли разбирам, че вече може да върнат парите на купувача, без да го задължават да върне стоката?WTF?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Това касае обвързването с покупка от Ибей, когато като продавач не си се ангажирал със "защитата на Ибей", тогава Пейпал пак може да изиска възстановяване от продавача, без да ангажира допълнително купувача, независимо че стоката е при него, но не е това, което е очаквал да получи или пък е развалена. Реално това си беше и досега (щом си платил през Пейпал), но сега го наблягат официално.

 

 

Аз пък наскоро получих най-светкавичния refund, с който мога да кандидатствам за Гинес. :) Бях поръчал едни неща от UK (не през Ибей) и като минаха 3 седмици, писах на продавача, че обикновено от UK нещата идват от 6 до 10 дена максимум, така че какво става...Поискаха ми пак номера на поръчката, за да коригират проблема, дадох го....още 1 седмица - нищо, пак пиша, ония ме питат дали нашите пощи може да са проблем, на което им отговорих, че няма как, защото всички от пощата вече ме познават, тъй като всяка седмица получавам по няколко пакета, а този пакет просто не е дошъл.....и т.н.....Накрая вече ми писна и реших да отворя case в Пейпал, но без да го "ескалирам", само с обяснение на случая. Описах подробно кореспонденцията си с продавача, казах че вече мина много време и предпочитам refund, а не ново изпращане на стоките и цъкнах на Send. Излезе ми стандартното съобщение, че мога да повдигна случая в претенция до едикоя си дата и толкова. Тъй като на втори таб ми беше отворена пощата, 5 секунди след натискането гледам "Имате 1 ново съобщение" - викам си '- аха, препратиха ми го вече", да ама още 15 секунди след това пак гледам "Имате 2 нови съобщения". Отварям аз пощата и наистина - първото ме уведомяваше, че съм отворил случай в Пейпал, обаче във второто пишеше, че случаят се затваря автоматично, защото....Не прочетох какво пише след "защото...", тъй като помислих, че нещо съм сгафил при отварянето на случая, да ама като се размислих...нямаше какво да съм сгафил, така че продължих да чета. Оказа се, че продавачът просто ми е върнал парите и стандартно случаят се закрива. Направо не можах да повярвам - между моето съобщение до Пейпал (което те препращат и до продавача) и връщането на парите имаше не повече от 20 секунди...за това време Пейпал е препратил дългото ми писмо с обяснения на продавача, той съвсем случайно е бил на линия, получил е писмото, прочел го е, върнал ми е парите и Пейпал е закрил случая, като ми е препратил уведомително писмо - и всичкото това за някакви си 20 секунди!!! Направо съм си за Гинес! :))

 

Link to comment
Share on other sites

Можете ли да ми помогнете със съвет как да оценя продавача след покупката.Изтекоха ми очите да се блещя пред комп-а , а и "познанията" ми по английски не ми свършиха много работа.И гугъла не ми помогна много.

Link to comment
Share on other sites

Горе в дясно падащото меню My Ebay => Purchase history => горе в дясно ще видиш надпис: Actions а под него, на сделката ще видиш линк => leave feedback.

Цъкаш на него и си поставяш коментара/рейтинга.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за бързия отговор.Изскочи ми преди малко нещо много неприятно,оказа се че съм спечелил търг в щатския и-бей(какво съм правил там незнам)и на уточнението за вид доставка пише "Collection only".

Аз си го превеждам че трябва да отида на място да си взема покупката.

Някой може ли да помогне със съвет.

Link to comment
Share on other sites

***Scheduled Maintenance For This Week***

August 21, 2013 | 08:53AM PST/PT

The eBay and PayPal systems will be undergoing general maintenance from approximately 23:00 PT (11pm) on Thursday, August 22nd to 01:00 PT (1am) on Friday, August 23rd. During this maintenance period, certain site features may be intermittently unavailable or slow.

Link to comment
Share on other sites

Абе ти мани, ами нещо не мога да отворя нито щатския ибей, нито английския. Я някой да цъкне на някой от двата и да каже какво става, защото пиша от един лаптоп и вчера си ги отварях нормално, а ме съмнява такива колосални сайтове да спрат дори и за минута...

 

П.П. Интересно, че немският се отваря, а английският и щатският дават прекъсване още на секундата.

Link to comment
Share on other sites

Абе ти мани, ами нещо не мога да отворя нито щатския ибей, нито английския. Я някой да цъкне на някой от двата и да каже какво става, защото пиша от един лаптоп и вчера си ги отварях нормално, а ме съмнява такива колосални сайтове да спрат дори и за минута...

щатският се отваря, английския - не

Link to comment
Share on other sites

Току що се отпушиха и двата...странна работа, да прекъснат сайтове с милиони търгове и продажби....

 

Като си влезна в профила има и надпис: "Some of your information is not available at this time. Please try again later."

 

Едит: Айдеее...и двата пак изключиха.....и пак се появиха след минутка....май правят и те някаква поддръжка или пък имат временни проблеми. Освен това не работят сумати функции, линкове към търгове, че дори и търсачката...представям си в този момент ако някой наддава за нещо голямо като кола за $$$$$$$ или пък за някой античен предмет и му спре връзката както е в момента... :P
 

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Не знам дали е слагано, но ето да го има

 

My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (for card you'd like to change this option)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit

 

Да направите Paypal да ползва курсовете на банката, а не да конвертира по неговите валутни курсове, че са си дървени.

Link to comment
Share on other sites

 

Не знам дали е слагано, но ето да го има

 

 

Някой (Вокса като че ли) май го беше обяснявал как да си го пренасочиш.

 

П.П. А проблемите с Ибей се задълбочават - не ми приема паролата и не само на мен. Да се надяваме, че няма да е задълго.

 

 

It is not just you. The server is not responding...

 

Link to comment
Share on other sites

Някой (Вокса като че ли) май го беше обяснявал как да си го пренасочиш.

 

П.П. А проблемите с Ибей се задълбочават - не ми приема паролата и не само на мен. Да се надяваме, че няма да е задълго.

 

 

Е добре де, аз защо постнах предното:

 

 

 

***Scheduled Maintenance For This Week***

 

August 21, 2013 | 08:53AM PST/PT

 

The eBay and PayPal systems will be undergoing general maintenance from approximately 23:00 PT (11pm) on Thursday, August 22nd to 01:00 PT (1am) on Friday, August 23rd. During this maintenance period, certain site features may be intermittently unavailable or slow.

 

Нали точно това ми беше идеята.Ако имате проблем да не се шашкате!

 

EDIT: Аз съм логнат в момента е .uk и се чудя дали да не захлебя нещо на оферта, докато ги няма много от клиентите на тържещето :D

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Е да де...ама бльоновете като мен и дедото например, дето четат през ред не виждат, че maintenance-то е и за Ибей, а не само за Пейпал (нали сме в темата за Пейпал). :grin:

Link to comment
Share on other sites

Дори вече съм наддал за 2 неща...оправиха го, от половин час насам нямам проблеми.

 

Edit: Двата сайта отново са аут (22.20) - не бачка нито хоум пейджа, нито нищо...

 

3c30554f85c03bea.jpg

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

От известно време се опитвам да си вляза в пейпал акаунта и не става :(

 

 

 

We're sorry, but we're having trouble logging you in. Please try again.

Това е което ми показва всеки път.Някакви идеи на какво може да се дължи това ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...